Mars Yay Burcunda 24 Kasım

Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023

Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023

Mars 24 Kasım Cuma günü 13:14’te yeni transitine başlıyor sevgili okuyucularım. Yay burcuna geçiyor. 4 Ocak’a kadar yayda olacak.

Mars’ın olduğu yer hareket alanıdır. Hareketin başlayacağı, hareketin artacağı yerdir.

Mars’ın geldiği yerde beklemeler sonlanır. Konular hızlanır. Planlar hayat geçer.

Ertelemeleri sonlandırırız. Adım atarız. Girişimlerimiz olur. Yeni şeyler başlatırız.

O yüzden bu transit bize yay temalarının hareketleneceğini, hızlanacağını, ilerleyeceğini söylüyor.

Cesaret demektir Mars. Şimdiye dek hazır hissetmediğimiz konularda artık gereken cesareti, motivasyonu kendimizde bulabiliriz. Uygun koşullar beklediğimiz konularda istediğimiz şartlar oluşabilir. Bütünüyle oluşmasa bile, ‘Nasıl olsa aynı ayda her şeyin mükemmel olduğu bir an olmayacak. En iyisi ben artık yol çıkayım’ diyebiliriz.

Yay burcunun temalarına bakalım öyleyse. Nasıl konuları var yayın ?

Yüksek öğrenim, üniversite. Akademik çalışmalar.

Eğitimler. İlimler. İlmi alanlar.

 Yayıncılık. Eğitmenlik. Danışmanlık. Eğitim içerikleri.

 Kütüphaneler. Bilgi kaynakları.

Seyahatler, geziler, uzaklara yolculuklar. Uzakta yaşayan sevdiklerimizle, aile bireylerimizle, akrabalarımızla ilgili konular.

 Yabancı ülkelerle ilgili konular. Vize, pasaport konuları. Yerleşim, oturum konuları. Taşımacılık, transfer konuları. Uluslar arası ticari faaliyetler.

Yabancı diller. Yabancı kültürler. Keşifler. Ufkumuzu büyütecek alanlar.

Yay burcunun böyle konuları var.

Bu temalarda, bu konularda yeni heveslerimiz, hedeflerimiz olacak Mars ile. Sıfırdan başlayacak şeyler olacak. Var olan konular içinde ilerleyeceğiz, yol alacağız. Hedeflerimize odaklanıyoruz Mars ile.

Şimdi birlikte transitin burçlar bazında neler getirebileceğine bakalım.

Öncesinde ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Mars 9.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Burada önemli girişimler görüyorum. Bu ev hayatımıza şekil verecek konularla, vizyonumuzla, aklımızdaki büyük resim ile, hedeflerimizle ilgili.

Nasıl bir yaşam istiyorsunuz kendiniz için ? Nasıl biri olarak yaşamak istiyorsunuz ? Neleriniz olsun istiyorsunuz ? Aklınızdaki o resim için neler yapmanız gerekiyor ?

İşte bu anlamda bir hedef belirleme ve yola çıkma zamanı.

İşiniz, maddi olanaklarınız, gelirleriniz, düzeniniz için yapmanız gerekenler. Ayaklarınızın üzerinde durabilmek, kendinize yetebilmek için yapmanız gerekenler. Uzun vadede hayatınıza büyük etkisi olacak kararlar, seçimler, girişimler.

Kendi üzerinizde çalışmaya ihtiyaç duyduğunuz konular. Duygusal ve mental anlamda temizlikler.

Böyle şeyler kastediyorum. Hayat planınızı güncelleyeceğiniz bir dönem.

Yay temaları üzerinden somutta neler olabilir ? Yer değişiklikleri, taşınmalar olabilir. Bir süre için başka bir yerde olacaksınız belki. Belki yeni bir yerleşim konusu var. Bu düzen değişikliği gerçekleşebilir.

Akademi bir yay temasıdır. Akademik alanda da önemli başlangıçlar, girişimler var gibi.

Ticari faaliyetlerinizde başka ülkelerle çalışmak istiyorsanız, bu yönde girişimleriniz olabilir.

İlim, bilgi, bilgi ile yükseliş, aydınlanma demektir 9.ev. İlmi bir alanda yeni bir yolculuk başlayabilir. Derin, derinlikli şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bir astrolojik danışmanlık ya da astroloji eğitimi de olasılıklarınız arasında.


Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023


Yükselen Boğalar :

Mars 8.evinize geliyor.

Parasal konular, mal paylaşımları, kazançlarda vergiler, finansal işler, muhasebe işlemleri, denetim, mali müşavirlik gibi konuları var bu evin.

Bu konular Mars ile hareketleniyor.

Mal paylaşımları konu olabilir. Boşanma sürecinde olanlar çekişmeli durumlar yaşayabilirler. Nafaka, yasal haklar konu olabilir, biraz uğraştırabilir bunlar sizi. Her şeyi güzellikle, iyilikle yapmak gerekiyor.

Başkalarından gelen maddi kaynaklarınız varsa bunlar artık olmayabilir ya da eskisi kadar olmayabilir. Kişisel kazancını elde etmeniz ya da gelirlerinizi büyütmeniz gerekebilir.

Alacaklarınız olabilir birilerinden. Tahsilini yapmak isteyebilirsiniz. Münakaşalara açık bir zemin var. İletişimlerde iyi enerjileri korumak önemli.

Kredi çekmek isteyenler, bunu  yapabilirler. Krediler, bankacılık işleri/işlemleri bu evle ilgilidir. Böyle konular olabilir.

Alım satım konuları olabilir.

Yapılandırılacak olan borçlar olabilir. Hukuksal boyutu olan borçlar konusunda yeni gelişmeler olabilir. Konuyu artık mecburen çözmeniz gerekebilir.

İşinizde vergi, denetim konularınız olabilir. Bir muhasebeci, mali müşavir arayışınız olabilir.

Yurt dışı kaynaklı gelirleriniz varsa kesintiler, bunların vergi yönetmelikleri konunuz olabilir. Yabancı ülkeleri simgeler yay burcu.


Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023


Yükselen İkizler :

Mars 7.evinize geçiyor.

İlişkiler. İlişkileri yürütmek. İlişkilerde denge. Alma verme dengesi. Aldıklarınızı ve verdiklerinizi eşit tutmak. Fazla almamak. Fazla vermemek. Buralarda çalıştırmak istiyor sizi bu Mars. Dersler, ödevler bu kez buralardan geliyor.

İlişkiler içinde dengeli, eşit olmayan bir şeyler sizi kızdırabilir. Mars sinirlenmek, öfkelenmek demektir. Birilerine kızabilirsiniz. Ama yanlışlarını bu vesilelerle görüyor insan, doğruyu, dengeyi öyle buluyor.

Almadıklarınızı vermeyin. Vermediklerinizi almayın ilişkiler içinde. Dengenin yolu bu.

Başka neler olabilir yaydan, 7.evden geçen bir Mars ile ?

Akademi yay burcunun konusudur. 7.ev ise hocaları, özellikle de danışman hocaları simgeliyor.

Bir tez, bir proje çalışması içinde iseniz, bir danışman hocanız varsa, onunla anlaşmak, uzlaşmak, sağlıklı bir iletişim kurmak çok kolay olmayabilir. Kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz, sizi yanlış anlayabilir bu kişi.

Bazen ilişkileri stratejik olarak yönetmek, yolunda tutmak gerekiyor. Akademik hayatınıza zarar vermemek adına kontrollü olun + Kendinizi iyi ifade etmeye çalışın adabınca.

Bu transit uzaklarla ticari işleri olanlara yeni bağlantılar da getirebilecek bir transit. Yeni müşteriler, eklenebilir iş ağınıza.

İthalat ya da ihracat yapanlar, başka ülkelerde şubesi/ofisi olanlar, yurt dışı bağlantılı işler içinde olanlar için hareketli bir Mars transiti.

Bizzat ilgilenmeniz, yoluna koymanız, belki gidip yerinde görmeniz gereken şeyler de olabilir. Seyahat de gerekebilir yani.

Böyle ihtimaller var.


Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023


Yükselen Yengeçler :

Mars 6.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Sağlık konusunda uğraştırabilir Mars burada sizi. Bir enfeksiyon durumu olabilir. Bu iltihaplanma, bir ateşlenme durumu olabilir. Yiyeceğiniz bir şey iyi gelmeyebilir. İhmal ettiğiniz bir ağrı konusu uğraştırabilir sizi. Örneğin beliniz. Örneğin diziniz. Çok olumsuz şeyler düşünüp kendinizi korkutmayın. Kocaman konular olmasına gerek yok. Örnek verdiğim türden şeyler kastediyorum ya da reflünüz vardır mesela. Bir konunuz vardır, doktora görünmüyorsunuzdur. Bu konu artık size ‘Beni doktora götür’ diyebilir. Tahlil, muayene, ilaç, tedavi konularınız olabilir.

6.ev sağlığımızı, aynı zamanda yaşam  düzenimizi anlatıyor. Bu dönemde hayatınızın bir yerlerinde işler şaşabilir, aksayabilir, sorun yaratabilir. Bu sorunlar neleri değiştirmeniz, neleri düzeltmeniz gerektiğini gösterebilir size. Hayatı düzenleme, düzene girme zamanı. Mars sizden bunu istiyor.


Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023


Yükselen Aslanlar :

Mars 5.evinizde olacak yayda iken.

Burada bilgiden yararlanmak, uzman kişilerin paylaşımlarından, içeriklerinden yararlanmak, ihtiyaç duyduğunuz konularda yeni şeyler öğrenmek gibi bir hareketlilik var. İnternet üzerinden araştıracağınız şeyler olabilir. Doğrudan bir hoca ile çalışabilirsiniz bir konuda.

İlmi bir alanda danışmanlık da getirebilir bu transit size. Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için iyi bir zaman.


Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023


Yükselen Başaklar :

Mars 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Ev, düzen, yerleşmek, eşya taşımak, yer değiştirmek, yeni bir düzen kurmak, eğitim için bir yere gitmek, iş için yer değiştirmek..Hepsi olabilir. Bu konuyla, yeni düzeninizi oluşturmakla meşgul olabilirsiniz.

Ev içinde arıza, bakım, tamirat, tadilat, eşya yenileme konuları da olabilir.

Ailenizin bir seyahati olabilir. Bu bir gereklilik de olabilir, gezi amaçlı bir yolculuk da olabilir.


Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023


Yükselen Teraziler :

Mars 3.evinize geliyor.

Yakın çevre içinde bir yolculuk, başka bir yere yerleşme konusu, başla şehirler,  başka ülkeler, vize, pasaport, oturum, yerleşim konuları olabilir.

Bir yakınınız eğitim için, iş için, belki yerleşmek için uzaklara gidebilir.

Akademik konuları olanlar, öğrenci olanlar için yoğun bir döneme benziyor bu transit. 3.ev öğrencilik demektir. Yay burcu akademi simgeler. Mars ise efor sarf etmeyi anlatıyor.

Bir eğitim içinde iseniz yapmanız gerekenler artabilir bu dönemde. Sınavlar, ödevler, projeler olabilir. Tempo yükseliyor gibi.


Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023


Yükselen Akrepler : 

Mars 2.evinize geliyor yay transiti ile.

Hırslandırıyor Mars bizi. Geldiği yere hırsı getiriyor.

2.ev paranın evidir. Maddi konularda hırslanabileceğiniz, ateşin burada yükseleceği bir zaman.

Yükselmek istemek, hedef belirlemek, yetinmemek ve daha iyi bir yaşam için iştah duymak, heveslenmek..Bunlar şahane şeyler.

Ama hırs değil. Hırs güzel bir şey değil. En başta sizi eksiltir. Kendinizi eksiltmeden, kendi üzerinize gitmeden yürüyün yolunuzu. Yapacaklarınızı öyle yapın.

Rekabet anlamına gelir Mars. Kimseyle rekabet etmeyin. En güzel sonuçlar yarışımız kendimizle olunca çıkıyor ortaya.

Ekleyeceğim başka şeyler de var :

Burada Mars çok para harcatabilir size. Para güçlü şekilde gelebilir ama gereğinden fazla alışverişlerle gidebilir. Elde kalmayabilir.

Kasım ayının zemini kaygan. Koşullar değişken. O yüzden bir önlem olarak geleni tutmanızı, kenarda biriktirmenizi öneririm.


Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023


Yükselen Yaylar :

Mars 1.evinize geliyor. 1.ev transitleri önemli.

Bir ateş enerjisi geliyor, ateş yükseliyor hayatınızda. Ateş demek yenilik demektir. Başlangıç demektir. Değişim demektir.

Ateş ile yeni şeyler olur. Değişimler olur. Rutinlerin dışına çıkarız. Yeni şeyler yaparız. Yeni yerler görürüz. Yeni denemelerimiz olur. Keşiflerimiz olur. Farkındalıklarımız olur.

Beklettiğimiz şeyleri hayata geçiririz. Ertelediğimiz konuları alırız önümüze. Özellikle de bu bir Mars transiti olduğu için ve Mars enerjiyi, motivasyonu simgelediği için üşendiğimiz, bir kenarda beklettiğimiz şeyleri yaparız Mars 1.eve gelince. Şimdiye dek cesaret edemediğimiz şeyleri de yaparız.

İşte böyle bir zaman sizin için. Hareket başlıyor. Girişimleriniz olacak. Hedefleriniz için kullanın bu transiti.

Sadece şu var : Ateş kimi zaman fazla yükselebilir. Özgüven ölçüsünden taşabilir. Cesaret iyidir ama fazla cesur davranabilirsiniz.  Sonrasını düşünmeden büyük hamleler yapabilirsiniz. Fazla iddialı, hırslı, gözü kara bir yanı da var çünkü Mars’ın. Oralara götürmemek gerekiyor işi.

Elinize bir enerji topu veriliyor. Doğru kullanırsanız, bu Mars ile çok güzel şeyler olur. Yaşamınızda canlandırmak, yenilemek istediğiniz konular için hareket halinde olun ve böyle kullanın bu Mars’ı.


Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023


Yükselen Oğlaklar : 

Mars 12.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İçe dönüyorsunuz. Seslerden, kalabalıklardan, dış dünyadan biraz sıyrılıp kendi içinize bakmak istiyorsunuz.

Ne istediğinizi, neyi neden istediğinizi, ne hissettiğinizi, hangi durumda nasıl hissettiğinizi anlamak, çözümlemek istiyorsunuz.

Belki duygusal ihtiyaçlar var. Belki içinizde muhasebesini yapıp kapatmak istediğiniz defterler var.

Su elementi tarafına gitmek istiyorsunuz. Ruhsal tarafa. İlmi/spiritüel alanlarla beslenmeye, içinizde bir temizlik yapaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Tam da buralardan fayda bulabileceğiniz bir zaman.

Bunlar dışında önerilerim, uyarılarım da olacak.

12.ev kapanış zamanıdır. Bitirme, kapatma, neticelendirme vaktidir. Büyük hayati adımlar, büyük başlangıçlar, sıfırsan başlayacak şeyler, yenilik ve değişim diyebileceğimiz büyük girişimler için uygun değildir. Şu an için hazırlanmanızı öneririm.

Mars 1.eve geçince girişimler için çok daha uygun bir zamanda olacaksınız. 4 Ocak’ta oğlak burcuna geçecek Mars.

Ayrıca 12.ev sağlık konularıyla ilgilidir. Oraya da bakalım. Mars ise üşütmek demek, ateşlenmek demek. Halsiz hissetmek, yorgun hissetmek, istirahat etmek demek. Böyle durumlar da olabilir. Fırsat buldukça dinlenin. Bedeninize iyi bakın. Bağışıklığınızı iyi tutun bu dönemde.


Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023


Yükselen Kovalar : 

Mars 11.evinize geliyor.

Ticari işler içinde, akademik konular içinde başka şehir ve ülkelerle bağlantılar, iş birlikleri, ortaklaşa işler, çalışmalar olabilir.

Davet alacağınız yerler olabilir. Örneğin bir akademik kongreye katılmak gibi. Bir şirket organizasyonuna katılmak gibi.

Mars geldiği yerde bir hareket yaratır. Mars ile hem yeni şeyler başlar, hem de var olan şeyler hızlanır, canlanır, ilerler.

11.ev grup olmak, grubun bir parçası olmakla ilgilidir. Grup çalışmalarınız, başkaları ile birlikte yaptığınız şeyler varsa buralarda güzel bir ilerleme olabilir Mars ile. Eğitim hayatı olanlar için aktif bir dönem.


Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023


Yükselen Balıklar :

Mars 10.evinizde olacak bu kez.

İş. İşinizde yeni hedefler. Yeni bağlantılar. Özellikle uzaklarla bağlantılar. İthalat. İhracat. Uluslar arası işler. İnternet üzerinden tüm dünyaya satış yapabileceğiniz işler.

Büyüme fırsatları. Fırsatları doğru değerlendirmek. Büyümek. Yükselişler.

Kendi işini kurmak. Var olan işi büyütmek.

Bir şirket içinde yükselmek. Terfi almak.

Hepsi bu transitin olasılıkları arasında. Herkes kendi hayat resmine göre etki alır tabii.

İş seyahatleri de olabilir bu dönemde.

Akademisyen olanlar, akademik hayatı olanlar için tempolu, koşturmalı, yoğun bir döneme benziyor.İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!