Yay Burcu Ağustos 2023

Yay Burcu Ağustos 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Yazın son ayını, Ağustos’u konuşacağız bu kez. Bu ay özellikle retrolar dikkat çekiyor.

Ayın transitlerini, retrolarını, yeniay ve dolunay döngülerini, tüm önemli gelişmeleri konuşacağız.

Öncelikle aylık takvim burada ↓

Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

Sabit bir bilgilendirme metnim var, sizler için buraya da ekliyorum. Önemli bir hatırlatma.

Bu yazıyı yükseleni yay olan biri okursa öngörülerden yararlanabilir. Diğer türlü bu olasılıklarla yaşanacaklar uyumlu olmaz.

Çünkü evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 9.evinizde.

Bu dönemde enerjinizi yenileyecek güzel keşifleriniz olabilir. Geziler yapabilirsiniz, gitmediğiniz yerlere gidebilirsiniz. Daha önce deneyimlemediğiniz etkinliklere katılabilirsiniz.

Kitap alışverişleriniz olabilir.

Eğitim almak istediğiniz konular varsa bunları hayata geçirebilirsiniz. Bu bir aslan transiti. O yüzden hobiler geliyor akla. Hobilerinizde ilerleyebilirsiniz.

Aslan burcu çocukları da simgeler. 9.ev ise yüksek öğrenimi simgeliyor. Yetişkin yaşta çocukları olanların okul, üniversite konuları önde olabilir.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

10.ev geçişlerinde ne olur ? Genel olarak sorumluluklar artar. İşiniz için de söylüyorum bunu, hayatınızın diğer alanları için de söylüyorum.

Çalışma hayatımızda yeni projeler, yeni işler olur. Yönetimin düzenleyeceği şeyler olur. Kendi işimize sahipsek, sorumluluklarımız daha çok olur. Yoluna koymamız, düzene koymamız gereken şeyler olur.

Başka neler olur örneğin ?

Aile büyüklerimiz için yapmamız gereken şeyler olur.

Yapılacak işlerle meşgul olduğumuz zamanlardır 10.ev geçişleri.

Resmi konular da 10.evin teması. O yüzden bu Güneş transiti size, resmi bir işlem de getirebilir.

Başvurusunu yaptığınız bir resmi konu varsa, sonuç alabilirsiniz.

Devletin bir hizmeti için bir birime kayıt yapmanız, evrak vermeniz gerekebilir. Yasal bir konuda beyan etmeniz gereken şeyler olabilir. E-devlet üzerinden ya da devlet dairelerinde bunları yapabilirsiniz. Kurallar, işleyişler, yönetmelikler konunuz olabilir Güneş burada iken.


Yay Burcu Ağustos 2023


MERKÜR

Merkür Temmuz ayı sonunda başak burcuna geçiyor. Ağustos boyunca aynı yerde, başakta olacak. Bu alan sizin 10.eviniz oluyor.

Bu ay bir Merkür retrosu var. 23 Ağustos’ta başlayacak. İlk olarak retro öncesindeki döneme bakacağız. Bununla birlikte sadece 23’ünden itibaren geçerli bir etki gibi düşünmeyelim retroyu. Hiçbir şey öyle net çizgilerle ayrışmıyor. Hayat öyle bir şey değil. Süreçler var. Akışlar var. Retroya yaklaştıkça günden güne o etkiye gireceğiz zaten.

Şimdi öncesi döneme bakalım.

10.ev iş hayatımızı, görev ve sorumluluk alanlarımızı temsil eder. Merkür ise fikir, planlama, düzenleme, bildirim, duyuru, tanıtım, haberleşme demektir.

İşinizde yeni projeler var gibi. Bunlar doğrultusunda yapılacak düzenlemeler olabilir.

Toplantılar, görüşmeler artabilir.

Hizmet sunmak demektir başak burcu. Sunduğunuz hizmetleri geliştirmek için yapacağınız şeyler olabilir. Ürünleri, hizmetleri, işleyişi, sisteminizi iyileştirmek, düzenlemek istiyor olabilirsiniz. Bunlarla meşgul olabileceğiniz bir Merkür transiti.

Sürdürdüğünüz resmi işlemler, beklediğiniz resmi bildirimler varsa bu süreçte onlar da gelebilir.

23 Ağustos’ta retrosu başlıyor Merkür. Bu yıl içindeki üçüncü Merkür retrosu. Tamamı başak burcunda gerçekleşecek. 15 Eylül’e kadar sürecek.

10.evinizde bu kez bir retro etkisi olacak.

İş yaşamınız, kariyerinizi ilgilendiren şeyler, işinizde sorumluluk ve yetki alanlarınız, yöneticileriniz, yöneticilerinizin talepleri, ayrıca resmi konular, yönetmelikler gereği yapılması gerekenler, evrak/başvuru/kayıt, vb işlemler bu evin konusu.

İşinizde sorumluluklar artabilir. Geçmişten gelen konularla meşgul olmanız gerekebilir. Geçmişe dönük inceleme yapmanız gereken çalışmalar, raporlar, kayıtlar olabilir.

Başvuru yaptığınız bir resmi konunun sonucu gelebilir. Bir resmi süreç içinde tamamlamanız, yeniden beyan etmeniz gereken evraklar olabilir.

Bir şeyleri kuralına uygun hale getirmek, yönetmelikler ile uyumlu hale getirmek, devletin kuralları, devlet birimlerinde yapılacak işlemler..Böyle şeyler var sanırım burada.


Yay Burcu Ağustos 2023


VENÜS

Venüs ay boyunca aslan burcunda ve retroda olacak. Bu ayın tamamında bir Venüs retrosu var. Siz bu retrodan 9.ev üzerinden etki alıyorsunuz.

Uzaklarda yaşayan, bir süredir bir araya gelemediğiniz, görüşemediğiniz dostlarınız, akrabalarınız varsa, Venüs retrosunda bir araya gelebilirsiniz.

Siz birilerinin yanına gidebilirsiniz, onlar size gelebilirler. Seyahatler olabilir.

Eğitim hayatınızda geçmişten tanıdığınız kişilerle tekrar irtibatlar doğabilir. Eski hocalarınızla yazışabilir, görüşebilirsiniz.

Daha önceden tanıdığınız, bir süredir bağlantınızın koptuğu kişilerle yeniden temaslar olabilir.

Eski bağlantılarla yeniden iş yapabilirsiniz.

Bunun dışında arkadaşlar, dostlar içinde birilerini daha iyi tanıyabilirsiniz. ‘Ben böyle düşünüyordum ama aslında şöyle biriymiş’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Olumlu olumsuz her iki türlü söylüyorum. Bazı varsayımlarınızın ve ön yargılarınızın yanlış olduğunu görebileceğiniz bir zaman.

9.ev farkındalığımızla ilgili. Hayatla kurduğumuz ilişkiyi, o ilişkinin nasıl bir ilişki olduğunu anlatıyor bu ev. Venüs ve aslan burcu ise dünyevi nimetlerle, maddesel konularla ilgili.

Bu retro size manevi/ruhsal tarafta bazı şeyleri ihmal ettiğinizi, maddesel olana daha fazla odaklandığınızı, aslında değerli olanın diğer taraf olduğunu gösterebilir. Ruhsal anlamda sizi daha olgun bir yere taşıyacak farkındalıklar gelebilir. Hayatın anlamı, anlam yüklediğiniz yerler, değerli gördüğünüz şeyler değişiyor gibi.


Yay Burcu Ağustos 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. 10.evinizde.

Başak burcu işimizi, iş düzenimizi 10.ev ise yönetimi temsil ediyor.

İşinizde yönetimin yeni uygulamaları olabilir. Sunulan hizmetleri iyileştirmek, kapsamı büyütmek, işleyişi düzenlemek için alacakları kararlar olabilir. Bu kararları alan siz de olabilirsiniz.

Yönetici iseniz ya da kendi işiniz ise düzenleyeceğiniz konular olabilir.

İş düzeniniz, görevleriniz, sorumlusu olduğunuz alanlar, sunduğunuz hizmetler, çalışma şekliniz, veriminiz..Bunlar konunuz olabilir bu transitte.

İş kurma hazırlığında olanlar için hareketli ve hızlı bir zaman. İlerleme zamanı.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Konular, süreçler hızlanabilir. Bekleme yaratan durumlar geride kalabilir.

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlara katılabilirsiniz.

İşinizde bağlantılarınız büyüyebilir. Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa, daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz. Dijital platformları da simgeler 11.ev.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim. İş ortamında ekip içinde anlaşmazlıklara açık bir zaman.

Agresyon kısmını iyi yönetirseniz, yol alabileceğiniz iyi bir transit.


Yay Burcu Ağustos 2023


Ağustos 2023 Ay Döngüleri :

1 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay :  Ay 9° Kova, Güneş 9° Aslan

Dolunaya Jüpiter’den gelen bir kare açı var. Ana temayı bu açı belirliyor.

Sizin için bir 3.ev dolunayı.

Kardeşler ve yakın akrabalar, kuzenler, komşular, gün içinde gördüğümüz kişiler, okul arkadaşlarımız, yakın arkadaş çevremiz bu evle ilgili.

Bu kişilerden yana keyfiniz eksilebilir biraz. Adil ve hakkaniyetli olmadığını, erdemli olmadığını düşüneceğiniz bir şey olabilir. Bir davranış, bir tavır hoşunuza gitmeyebilir. Doğru bulmayabilirsiniz. Değerlerinizle örtüşmeyebilir.

Yaptığınız güzel şeylerin karşılığının olmadığını düşünebilirsiniz.

Bir soğukluk girebilir araya.

Kişisel menfaatler ortalığı karıştırıyor gibi 🙂 Öyle bir dolunay var elimizde.

16 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 23° Aslan, Güneş 23° Aslan

9.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs’ten yeniaya kare (uyumsuz) bir açı görüyoruz.

Uzak yerleri, uzaklara seyahatleri simgeler bu ev. Aslan burcu ise tatilleri, gezileri, keyif almak için yapılan şeyleri anlatıyor.

Böyle bir planınız, bir yolculuk niyetiniz varsa/olursa, aceleci olmamanızı, uygun zamanı seçmenizi önereceğim. Uranüs’ün uyumsuz açısı planların değişebileceğini söylüyor çünkü.

Seyahatiniz içinde keyifsiz durumlar da olabilir. Tatiller için bu yeniayın yakınındaki (öncesi-sonrası) birkaç günlük kısmı kullanmamak iyi olabilir.

9.evin başka temaları da var. Çok da önemli temalar bunlar.  Yaşamla ilgili farkındalıklarımız. Olgunluğumuz. Bilinç seviyemiz. Hayatla ilişkimiz. Tecrübelerimiz bu evle ilgili.

Aslan burcu ise tam tersi, olgun olmayan çocuksu bir hali anlatıyor. Keyif, eğlence için yapılan şeyler, ego tatmini için yapılan şeyler, gösteriş amaçlı yapılan şeyler, flörtler, başkalarının kişisel sınırlarını aşan şeyler var aslanın gölgesinde. Böyle bir davranışın sert bir karşılığı gelebilir hayattan bu yeniay zamanında. Karmik bedel ödenebilir. ‘Bu bana ders oldu’ diyebileceğiniz bir dönüşüm olası.

31 Ağustos : Balık Burcunda Dolunay : Ay 7° Balık, Güneş 7° Başak

Dolunay 4.evinizde meydana geliyor.

4.ev dolunayları aile içi huzursuzluklara, ev içinde ilgilenmeniz gereken durumlara, ailenizle ya da evinizin kendisi ile ilgili ihtiyaçlara işaret eder çoğunlukla.

Bir konuyu ailece ortak karar alarak çözmeniz gerekebilir.

Evinizde bir tamirat, bakım ihtiyacı doğabilir. Balık burcu suları temsil eder. Su tesisatınız ile ilgili kaçaklar olabilir özellikle. Böyle bir konuyla ilgilenmeniz, durumu çözmeniz gerekebilir.

Bir eşyanın yenilenmesi, yenisinin alınması gerekebilir.

Aile büyüklerinizle ilgili destek vermeniz gereken konular olabilir. Onlara yardımcı olmanız gerekebilir.

Memleketinizde, köyünüzde yaptırdığınız bir şey varsa, bir şeyin inşa sürecinde iseniz buralarda ihtiyaçlar doğabilir, yeni gündemler olabilir.

Aile, aile büyükleri, kökler, ev, ev yaşamı, ev düzeni. Bu dolunayın böyle bir çatısı var sizin için.


Yay Burcu Ağustos 2023


Bu ayın içeriğine de ekleyeceğim çok yeni bir gelişme var : Ay düğümleri aks değiştirdi.

17 Temmuz’dan bu yana kuzey Ay düğümü koç burcunda, güney Ay düğümü terazi burcunda. 18 ay boyunca bu aks üzerinde olacaklar.

Ay düğümleri tutulma hattını temsil ediyor. Tutulmalar bu burçlarda olacak. Bu yeni dönem için ana konularınızı da aşağıda görebilirsiniz :

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/5.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda/ 11.evinizde olacak.

Nasıl olasılıklarınız var ? 5.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

5.ev temalarında değişimler, yeni başlangıçlar, düzeni değiştirecek konular, belki ilkler, belki ilk defa atılacak adımlar, ilk defa deneyimlenecek şeyler geliyor.

Çocuk sahibi olabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili konular öne çıkabilir. Onlar için daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Yetişkin yaşta iseler yaşamlarında önemli başlangıçlar yaşayabilirler. Yön çizmek diyebileceğimiz kırılma noktaları, değişim noktaları, önemli kararları olabilir.

Sanat demektir ayrıca 5.ev. Spor demektir. Yetenekler, hobiler demektir.

Bir hobiniz güzel başka şeylere vesile olabilir. Sadece hobi olarak ilgilendiğiniz bir şey, bir işe dönüşebilir. Hobinizden artık para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yeni meşguliyetleriniz de olacaktır. Sanatın, sporun içinde güzel zamanlar yaşayabilir, yeni yeni şeylere adım atabilirsiniz.

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ Ay düğümleri için yazım burada  ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir Ağustos diliyorum hepimize. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!