Aslan Burcu Aralık 2023

Aslan Burcu Aralık 2023

Aslan Burcu Aralık 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yıl son ayına vardık. Bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Her senenin sonunda çoğunlukla ‘Ne çabuk geçti” diyoruz, değil mi 🙂 Zaman akıyor. Tutabilen yok.

Aralık nasıl bir ay ? Genel olarak güzel bir ay. Yeniayı ve dolunayı güzel açılarla gerçekleşecek.

Kasım ‘ın yeniayı da, dolunayı da kolay değildi. Bu ayınkiler çok daha güzel.

Jüpiter retrosu bitecek ayrıca. Yılın son gününde bitecek.

Bir Merkür retrosu var. Bir kısmı oğlakta, bir kısmı yayda gerçekleşecek.

Hepsini anlatacağım. Uzun uzun, detaylıca yazıyorum, biliyorsunuz.

Önce hatırlatmamı yapayım. Sabit bir bilgilendirme, hatırlatmam metnim var. Her burca ekliyorum. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni aslan olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz aslan ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 5.evinizde.

Güzel bir ev. Eğlencesi, keyfi, neşesi olan bir ev. Güneş burada yükseltebilir sizi. Bu nasıl olabilir ? Nasıl vesilelerle olabilir ?

Sporla, sanatla, hobilerle, etkinliklerle olabilir. Spora başlayabilirsiniz. Yeni bir spor dalı deneyebilirsiniz. Sanatın bir alanında güzel bir hobi edinebilirsiniz. Sanatla bağınız varsa yeni çalışmalarınız olabilir. Bunları gösterebilirsiniz, sergileyebilirsiniz. Performanslarınız olabilir.

Keşfetmek demektir yay burcu. Vizyonunuzu, ufkunuzu büyütecek şeyler keşfedebilirsiniz.

Güzel bir gezi, bir seyahat, size iyi gelecek bir yolculuk da var olasılıklar içinde.

22 Aralık günü 06:28’de oğlak burcuna geçiyor Güneş. 6.evinize geliyor.

Burada bir iş yoğunluğu görüyorum. Sorumluluklar, yapılacak işler görüyorum.

6.ev iş hayatımızı simgeliyor. Oğlak burcu ise yöneticileri temsil ediyor. Aynı zamanda resmi/yasal şeyleri.

Yıl sonu hesapları, hesap kontrol konuları, sayımlar, raporlamalar olabilir. İşinizde resmi işlemleriniz, devlet birimlerine beyanlarınız olabilir. Örneğin dönem için vergi ödemelerinizin vakti gelmiş olabilir. Beyannameleriniz, ödemeleriniz olabilir.

İş dışında da günlük hareketliliğiniz artabilir. İlgilenmeniz gereken konular olabilir. Siz sorumluluk üstlenebilir, siz yapabilirsiniz bir şeyleri.

Biraz da istirahatler, üşütmeler var sanırım burada. 6.ev geçişlerinde bunlar olabiliyor. Kendinize iyi bakın. İyi tutun bağışıklığınızı.


Aslan Burcu Aralık 2023


MERKÜR

Merkür hemen ayın başında, 1 Aralık günü oğlak transitine başlıyor. 6.evinize yerleşiyor.

Bu ay retrosu başlayacak Merkür’ün. Bir retronun daha vakti geldi. 13 Aralık itibariyle başlayacak.

Merkür ayın ilk günlerinde ileri seyrinde ama yaklaştıkça retro etkileri yaşanıyor sevgili okuyucularım. Bunu aklımızda tutalım.

6.evinizde bir retro olacak bu.

Karmik bir ev burası. 6.ev geçişlerinde, özellikle retrolarda karmaların karşılıkları önümüze gelebiliyor.

Retrolar burçların gölge taraflarıyla ilgilidir daha çok. Oğlak burcunun gölgesinde ne var ? Kurnazlık var. Kendi çıkarını korurken başkasınınkini eksiltmek var. Hakkaniyetsizlik var. Bu yönde karmalarınız varsa, karşılıklarının gelebileceği bir retro.

Başkalarından fazla aldığınız, hakkınız olmadığınız halde aldığınız şeyler olduysa, şimdi birileri gelip o şeyleri alabilir sizden.

Bunlar dışında işiniz için kullanın bu retroyu. Retro size sisteminiz, işleyişiniz içinde neleri yenilemeniz gerektiğini gösterebilir. Aksaklıklarla yapabilir bunu. Sistem nerelerden hata veriyor, düzeninizin nerelerde gelişmesi gerekiyor, tam buralar için değerlendirin.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 5.evinizde olacak.

Bir hobinize dönebilirsiniz.

Spora ara verdiyseniz spora dönebilirsiniz.

Son dönemlerde, son haftalarda, son aylarda hayatınızın nerelerinde hareket azaldı, neleri yapmayı bıraktınız ? Nelere ara verdiniz ?

Şimdi oraları yeniden canlandırmak isteyebilirsiniz.


Aslan Burcu Aralık 2023


VENÜS

Venüs 4 Aralık’a kadar terazi burcunda. 3.evinizde.

3.ev eğitimleri, terazi burcu ise eğitmenleri, yolumuza eşlik eden ve bize yol gösteren kişileri temsil ediyor.

Bir eğitim var gibi. Bir eğitime, bir kursa başlıyorsunuz gibi sanki. Bunu kendi içinizde, kendinizle de yapabilirsiniz. Elimizin altında internet var, youtube var. Hocalar, eğitmenler, ders içerikleri var. Kendinize bir program oluşturmanız da mümkün.

Bu Venüs ile başka neler olabilir ? Arkadaşlıklar, ahbaplıklar içinde güzel şeyler olabilir. Destekler, yardımlar gelebilir. Bu desteklenme duygusu size çok iyi gelebilir.

Araştırma yaptığınız konularda arkadaşlarınız kendi bağlantıları ile tanıştırabilirler sizi. Aracı olabilirler, irtibat sağlayabilirler ya da siz bunları arkadaşlarınız için yapabilirsiniz.

Bir şeye kayıt yapmanıza, bir şeye üye olmanıza vesile olabilir dostlarınız. ‘Bu güzel bir şey, bundan yararlan’ diyebilirler. Bir şeyi onlar aracılığı ile keşfedebilirsiniz.

Güzel iletişimler, yeni bağlantılar var.

4 Aralık günü akrep burcuna geçiyor Venüs. 4.evinize geliyor. Bu akrep transiti 29 Aralık’ta tamamlanacak.

Ev bütçesine katkınızı artıracak şeyler yapabilirsiniz. Eviniz için alışverişleriniz olabilir.

Ailenizin ödemelerine yardımcı olabilirsiniz. Onlar size katkı olabilirler.

Aile içinde parasal yardımlaşmalar var gibi.

29 Aralık günü yeni bir transiti başlıyor Venüs’ün. 23:23’te yay burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Gezmek, okumak, izlemek, keşfetmek. Yeni hobiler. Yeni meşguliyetler. Hayatınıza renk katacak yeni aktiviteler. Burada bir Venüs ile bunlar olabilir.

Özellikle de başka dinlerin, kültürlerin ibadethanelerini gezmek mesela. Başka halkların şarkılarını öğrenmek mesela.

Bu transitte güzel keşifler var. Kendinizi kültürel anlamda besleyecek yeni şeylere başlayabilirsiniz. Yeni hobiler edinebilirsiniz.

Şehrin içinde daha çok gezebilir, yeni yerler keşfedebilirsiniz. Tarihi dokusu olan yerleri gezmek isteyebilirsiniz. Müze gezileriniz olabilir.  Bir seyahat, bir tatil de getirebilir Venüs size.


Aslan Burcu Aralık 2023


MARS

Mars ay boyunca yay burcunda. 5.evinizde.

Burada bilgiden yararlanmak, uzman kişilerin paylaşımlarından, içeriklerinden yararlanmak, ihtiyaç duyduğunuz konularda yeni şeyler öğrenmek gibi bir hareketlilik var. İnternet üzerinden araştıracağınız şeyler olabilir. Doğrudan bir hoca ile çalışabilirsiniz bir konuda.

İlmi bir alanda danışmanlık da getirebilir bu transit size. Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için iyi bir zaman.


Aslan Burcu Aralık 2023


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitiyor. Yılın son gününde bitiyor. Boğa burcunda. 4 Eylül’den bu yana retrodaydı.

31 Aralık günü 10.evinizde ileri seyrine başlıyor Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok.

İşinizi anlatan alan burası. Çalışma hayatınızı, iş sorumluluklarınızı, yetki ve görev alanlarınızı, yöneticilerinizi, otorite ile ilişkinizi anlatan yer.

Jüpiter’in retrosunda buralarda zorlanmalar yaşamış olabilirsiniz. İlişkiler zaman zaman bozulmuş olabilir.

Görev tanımınıza sizi zorlayacak şeyler eklenmiş olabilir. Sorumluluklarınız sizi yormuş olabilir. Hatta emeklerinizin karşılıkları da gelmemiş olabilir çok.

Şimdi Jüpiter’in ileri seyrinde 10.ev konularınızda güzel şeyler olacağını anlayabiliriz.

İlişkiler toparlanabilir. İşinizde ekibinizle, üstlerinizle, astlarınızla çok daha uyum içinde, huzurla çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu değişime vesile olacak şeyler olabilir.

Bir yükseliş olabilir. Bir terfi alabilirsiniz. Zam alabilirsiniz. Emeklerinizin takdir göreceği bir dönem.

Kendi işini kurmak isteyenler için destekleyici bir dönem.

İşini büyütmeye çalışanlar için de güzel ihtimalleri anlatıyor Jüpiter. Büyüyebilirsiniz. Daha çok üretebilirsiniz. Yeni şeyler üretebilirsiniz. Daha çok tanıtabilir, duyurabilirsiniz işlerinizi. Daha çok insana ulaşabilirsiniz. Daha çok kazanabilirsiniz.

Yükseliş, başarı ve kazanç. Tam bunların zamanı. İyi değerlendirin.


Aslan Burcu Aralık 2023


Aralık 2023 Ay Döngüleri :

13 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 20° Yay, Güneş 20° Yay

5.evinizde olacak bu yeniay.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Bu çok güzel bir görünüm. Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen var ayrıca. İyi açılar var.

İyi bir başlangıç mümkün.

Bir hobi başka bir şeye dönüşebilir. İlgi duyduğunuz bir alan, keyif aldığınız için yaptığınız, hobi amaçlı yaptığınız bir şey başka bir şekil alabilir. İşe de dönüşebilir, oradan başka fikirler de çıkabilir.

O şeyler başka şeylere vesile olabilirler. Bir fikir oradan doğabilir.

İşinizde görünürlüğünüz, ne ölçüde göründüğünüz bu yeniayın başka bir konusu. Çok iyi işler yapıyor olabilirsiniz. İşine hakim, işini iyi yapan biri olabilirsiniz. Bunun yanında tanınırlık, bilinirlik kısmı zayıf kalıyor olabilir.

Maddi manevi daha yüksek bir tatmin ihtiyacında olabilirsiniz. Maddi tarafta daha çok kazanmaktır bu. Manevi tarafta daha çok insanla çalışmak, daha çok fayda yaratmak, daha çok takdir görmek, daha yüksek bir motivasyonla çalışmaktır.

Görünürlüğünüzü artırmak için yapacağınız şeyler olabilir. Yeniay bunun kararını getirebilir size. Neler yapabileceğiniz konusunda iyi fikirler bulabilirsiniz.

Yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak. Bilgiyi paylaştığımız platformlar. İçerik üretmek. Bunlar yay burcu ile bağlantılı (ikizler ve yay burcu ile bağlantılı zodyakta).

Bunları işinizi tanıtacak, daha iyi tanıtacak yönde yapmaya başlayabilirsiniz. Tanıtım içerikleriniz olabilir.

Bir alanda bilgilerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Eğitmenlik yaptığınız, danışmanlık verdiğiniz bir işiniz varsa burada bir açılım olacak gibi görünüyor. Doğru hamlelerle, iyi seçimlerle işinizi büyütebilirsiniz.

Akademik çalışmaları olanlar, akademisyen olanlar bir kongreye, bir panele katılabilirler. Konuşmacı olabilirler. Sunum yapabilirler. Çalışmalarını tanıtabilirler.

Yay burcu akademiyi temsil eder. 5.ev ise sahnede olmak, kürsüde olmak, konuşan kişi olmak, görünür konumda olmak gibi bir sembole sahip.

Güzel açılarla gerçekleşecek iyi bir yeniay. Vizyonunuzu yeniliyorsunuz. Yeni hedefleriniz olacak.

Akılcı adımlarla aksiyon alın. Değerlendirin bu kuvvetli enerjileri.


Aslan Burcu Aralık 2023


27 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 4° Yengeç, Güneş 4° Oğlak

Sizin için bir 12.ev dolunayı.

Yengeç dolunayının, Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var.

Jüpiter boğada. Yeniay sırasında 5 derece boğada. Güneş’e (oğlakta) üçgen açı, Ay’a (yengeç) altmışlık açı yapıyor.

Satürn balığın 2 derecesinde. O da Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

İyileşmek. Arınmak. Çözmek. Çözümlemek. Fark etmek. Daha önce görmediklerini görmek. Manaları bulmak. Anlamak. Anlamlandırmak. Hakikate varmak.

Neyin neden olduğunun idrakına varmak. İdrak ile gelecek kabul. Kabul ile gelecek hafiflik. Hayatla barış. Olanla, bitenle barış.

Tazelenmek. Yenilenmek. Böyle güzel etkiler alıyorsunuz bu dolunaydan.

İçeride bir değişim var. İçinizdeki her değişim de dışınıza, yaşam realitenize, her bir yaşam bileşeninize yansıyacaktır.

Hikayelerin içinden geçtiniz. Önce zorlanmalar oldu. Öfkeler, üzüntüler oldu. Köpürdü, kabardı içinizde her şey. Sonra neyin neden olduğunu, hangi deneyimin size ne öğretmek için, hangi ihtiyacınızdan ötürü geldiğini anlamaya başladınız. Günden güne farkındalığınız büyüdü.

Konuların, olanların içinden alacaklarınızı aldınız. Şimdi tertemiz bir sıfır noktasındasınız.

Yeni bir dönemin başındasınız hayatınızda.

Yeniye, daha iyiye geçiş noktası. Genel olarak enerji bu. Böyle bir değişim hali var.

Spesifik temalar üzerinden neler olabilir ? Onları da konuşalım.

Ev demektir yengeç. Yaşam düzeninizle ile ilgili bir ikamet, yerleşim konunuz varsa, belki bir süre bir yakınınızın yanında kaldınız, belki geçici olarak başka bir şey seçtiniz, şimdi kendi düzeninizi oluşturabilirsiniz artık.

Ev arayışında olanlar evini bulabilirler.

Evini satmak isteyenler, bir mülkün satışını yapacak olanlar bunu gerçekleştirebilirler. Dediğim gibi, iyi açıları var dolunayın. İstediğiniz gibi bir el sıkışma olabilir.

Evinizle ilgili onarmak, tadilatını yaptırmak istediğiniz bir şey varsa, bunu çıkarabilirsiniz aradan.

Aile içinde sağlık gündemi olanlar için de güzel şeyler söylüyor dolunay. Yengeç burcu aileyi simgeler. 12.ev ise şifanın evi. Jüpiter’in ve Satürn’ün uyumlu açıları bir konunun geride kalabileceğini söylüyor.

Güzel bitişler var bu dolunayda. Olup tamamlanacak, netleşecek şeyler var.

Bir düzen oluşuyor. Bir şeyler yoluna giriyor. Bunu görüyorum buraya bakınca. En güzel olasılıklar gerçek olsun.


Aslan Burcu Aralık 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Aslan Burcu Aralık 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcakİçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Çok güzel bir ay diliyorum. Yeni yıla en güzel değişimlerle girelim inşallah.

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!