27 Kasım-3 Aralık

27 Kasım-3 Aralık 2023 Astroloji Gündemi

27 Kasım-3 Aralık 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeni hafta dolunay ile başlıyor. Bir ikizler dolunayı var Pazartesi günü.

12:16’da İkizler burcunun 4 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Mars ve Satürn’ün dolunay ile teması var. Bu gezegenler üzerinden şekilleniyor bu defa olasılıklar.

Sizler için yazdım, anlattım. Buraya ekliyorum dolunay yazımı. Hem genel etkileri, hem burçlar için ihtimalleri görebilirsiniz.

27 Kasım 2023 İkizler Burcunda Dolunay

↑    ↑    ↑     ↑    ↑    ↑    ↑    ↑

Bu hafta Merkür’de bir değişim var. 1 Aralık Cuma günü 17:31’de oğlak burcuna geçiyor. Bu transit normalden uzun sürecek. Çünkü burada bir retrosu olacak Merkür’ün.

Retro oğlak burcunda başlayacak, yay burcuna tamamlanacak.

13 Aralık’ta başlayacak, 2 Ocak’ta tamamlanacak.

Retro öncesi bir süre var elimizde. Ama 13’üne doğru, günden güne retroya yaklaşırken etkiler de görünür olmaya başlayacak.

Olan, var olan, mevcutta olan şeyler üzerinde çalışalım. Mevcutu daha iyi hale getirmek olsun konumuz. Geçmişten gelen konuları tamamlayalım.

Sıfırdan başlayacak, zemini olmayan konular için uygun bir vakitte değiliz.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Haftayı anlatmaya başlamadan evvel, içinde olduğumuz transitleri ekleyeyim buraya. Aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz. Her bir transitten nasıl etkiler alabileceğinizi görebilirsiniz.

Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023

Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023

Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023

Mars Yay Burcunda 24 Kasım-4 Ocak 2023

                             

Önemli bir içerik daha oluşturdum. Rektifikasyonu anlattım sizler için. Rektifikasyon nedir ? Ne değildir ? Nasıl yapılır ? Nasıl yapılmaz ? Teknik olarak neler mümkün ? Elimizde doğum bilgisi yoksa yapılabilecek neler var ? Kapsamlı bir içerik oluşturdum. Detaylıca anlattım rektifikasyonu.

O yazımı da buraya ekliyorum :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.27 Kasım-3 Aralık haftası gezegen açıları :

27 Kasım : Merkür Neptün karesi : Merkür 24° Yayda, Neptün 24° Balıkta

Yanılgı anlamına gelir en temelde böyle bir kare. Merkür düşüncelerimizle, analiz becerimizle, değerlendirmelerimizle ilgili. Neptün karelerinde doğru analiz yapamayabiliyoruz. Konular içinde gözümüze görünmeyen, atladığımız noktalar olabiliyor.

Hızlı karar almamak, hızlıca bir yargıya varmamak böyle zamanlarda korur bizi.

Bunun dışında hesap kitap, defter, muhasebe işlerinde dikkatli olalım. Alışverişlerde verdiğimiz paraya, aldığımız para üstüne dikkat edelim.

29 Kasım : Venüs Güney Ay düğümü kavuşumu : Venüs 24° Terazide, Güney Ay düğümü 24° Terazide

İçimizde, iç dünyamızda didiştiğimiz, enerjetik olarak çatıştığımız şeyler kendini somutta türlü şekilde tekrar eder. Çünkü o enerjileri beslemiş oluruz. Hizmetini tamamlamış deneyimlerin duygusundan arınalım. İçinden alacaklarımızı aldık. Yükünü bırakalım artık.

2 Aralık : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 1° Oğlakta, Satürn 1° Balıkta

Bu çok güzel bir açı. Doğruyu bulmak. Dengeye gelmek. Akılcı olanı seçmek. Mantıklı olanı yapmak. Duyguları dengelemek. Konulara aklın gözünden bakmak. Böyle bir görünüm. Mental tarafta bir şeyler pozitif anlamda değişiyor.

İşimizde fırsatlar doğabilir ayrıca. Büyüme, yükseliş fırsatları doğabilir. Biz de iyi değerlendirebiliriz bunları. Başarılı işlerimiz olabilir. Güzel bir Merkür Satürn uyumu. Bir topraklanma sembolü.

3 Aralık : Venüs Pluto karesi : Venüs 28° Terazide, Pluto 28° Oğlakta

İlişkiler içinde zıtlaşmalar olabilir. Güçlü olmak, üstün olmak, yukarıda olmak ister Pluto. Ama kimse kimseden yukarıda değil. Kimse kimsenin üzerinde bir güç değil. Sınırlarımızı bilelim.Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

27 Kasım Pazartesi

Ay 03:39’da ikizler burcuna geçiyor. Sabah saatlerinde Ay ve Mars karşı karşıya. Dolunay günündeyiz ve dolunayın başrolü Mars.

Dolunay yazımı buraya da ekliyorum :

27 Kasım 2023 İkizler Burcunda Dolunay


27 Kasım-3 Aralık 2023 Astroloji Gündemi


28 Kasım Salı

Ay ikizler transitinde. Günün büyük kısmında iyi açıları olacak bugün.

Önce sabah saatlerinde Ay Kiron altmışlığı geliyor. Güzel bir sabah. Gündem konularımızda bir şeyler istediğimiz gibi ilerleyebilir. Daha iyi hale gelebilir.

Öğle ve gündüz vaktinde Ay Venüs üçgeni geliyor bu kez. Parasal şanslar var. Özellikle işi eğitmenlik, danışmanlık, içerik üreticiliği yönünde olanlar için bereketli fırsatlar görüyorum burada.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, dün kesinleşen Merkür Neptün karesini çalıştıracak. Akşam saatlerine Ay Neptün karesi hakim. Gece vaktinde Ay ve Merkür karşı karşıya. İletişimlerde keyifler kaçabilir. Beklenmedik sözler duymak, şaşırmak mümkün. Bir hayal kırıklığı etkisi var. Dialog kurmayalım, iletişimleri mümkün olduğunca azaltalım derim. Konuşmak, kendini ifade etmek, bir şeyler paylaşmak için uygun bir vakte benzemiyor. Beklenen destekler de gelmeyebilir.


27 Kasım-3 Aralık 2023 Astroloji Gündemi


29 Kasım Çarşamba

Ay bugün 09:53’e kadar ikizler burcunda. 04:03-09:53 arasında boşlukta. Önünde bir açı kalmamış durumda yani. İkizlerde iken başka açısı olmayacak. 09:53’te yengeç burcuna geçiyor.

Yengeçte güzel açılar içinde olacak Ay bugün.

Sabah saatlerinde Ay Satürn üçgeni geliyor önce. Transitin başladığı vakitte hemen. İşimizde güzel şeyler olabilir. Belirsiz noktalar netleşebilir. Sonuçlanabilir. Yeni anlaşmalar doğabilir, yeni bağlantılar kurulabilir.

Bunlar dışında aile büyükleri ile ilgili güzel şeyler olabilir. Bir şeylerine yardımcı olabiliriz. Onlar için düzenini oluşturacağımız şeyler olabilir.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay ve Jüpiter uyumlu (altmışlık) açıda. Para gelişleri olabilir. Maddi şanslar var. Ama konu sadece para değil. Her konumuz için değerlendirebileceğimiz akışkan bir vakit.

Güzel bir haber de alabiliriz. Özellikle uzaklardan. Jüpiter yay burcunun temsilcisi ve yay uzakları simgeliyor.


27 Kasım-3 Aralık 2023 Astroloji Gündemi


30 Kasım Perşembe

Ay’ın yengeç transiti devam ediyor. Bir uyumsuz, bir uyumlu açısı var bugün.

Öğle vaktinde Kiron ile karesini görüyoruz. Aile içi iletişimlerde münakaşalar olabilir. Dikkat edelim. Sözlerimizi iyi seçelim. Kalpler kırılmasın. Sadece kırılmak, gücenmek değil tabii. Kimseyi kızdırmaya da hakkımız yok.

Ay’ın yengeç geçişi olduğu için evimizle ilgili konularımız olabilir bugün. Evimizin düzeni. Evimizin eşyaları. Yapılacak şeyler olabilir. Tamirat, tadilat konuları varsa onları yaptırabiliriz.

Akşam saatlerinde Uranüs ile uyumlu (altmışlık) açıda Ay. Pozitif bir değişim mümkün.

Geçmişten gelen, etkisinde kaldığımız, izini, duygusunu taşıdığımız bir konunun mantığını, mekanizmasını anlayabiliriz. Bir anıdan, bir anının duygusundan özgürleşmek gibi bir şey var burada.


27 Kasım-3 Aralık 2023 Astroloji Gündemi


1 Aralık Cuma

Ay bugün 19:00’a kadar yengeç burcunda.

Sabah saatlerinde bir Ay Neptün üçgeni çalışıyor. Sağlık konuları olanlar, doktor kontrolü, muayene, tahlil, vb işleri olanlar için güzel bir vakit.

Eş zamanlı olarak bir Ay Venüs karesi de var. Sözlerde, davranışlarda kötü niyet aramayalım. Herkesin çok kuvvetli donanımları yok. Herkes kendi görgüsü ölçüsünde yapıyor yaptığı şeyleri. Çok takılmayalım. Doğrusunu, iyisini biz biliyorsak ne ala.

Gündüz saatlerinde Ay ve Pluto karşı karşıya. Ev içinde bir şeye kızmak mümkün. Bir şeyin kırılması da mümkün. Dikkat edelim.

16:06-19:00 arsında Ay boşlukta. Yengeç transitinin kalan kısmında açısı olmayacak. 19:00’da aslan burcuna geçiyor.


27 Kasım-3 Aralık 2023 Astroloji Gündemi


2 Aralık Cumartesi

Ay aslan burcunda ilerliyor.

Sabah erken saatlerde Ay Mars üçgeni ile hareketliyiz. Spor için çok güzel bir vakit. Ama çok yüklenmeyelim kendimize. Bir Ay Jüpiter karesi de var eş zamanlı olarak. Jüpiter karelerinde ölçü kaçabiliyor.

Sadece spor değil tabii konu 🙂 Güzel bir hareket enerjisi var ama enerjiyi doğru kullanalım.

Gündüz saatlerinde Ay Güneş üçgeni çalışıyor. Çok güzel bir uyum var Ay ve Güneş arasında. Planlarımız için kullanabiliriz bu vakti. İşimizle ilgili konularda güzel şeyler olabilir. Bir açılım var. Bir şeyi nasıl yapacağımızı bulabiliriz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Kiron üçgeni etkin. İyileşmek. İyi olmak. Pozitif anlamda değişmek. Böyle bir sembol. Fiziksel, ruhsal, somut, soyut her şey için düşünebiliriz bunu.

Ama özellikle yaşam enerjimizle ilgili bir görünüm. Yükseliyoruz. Yen heveslerimiz var. Bir şeyler heyecanlandırmaya başlıyor bizi. Yapmak istediklerimiz var. Yeni planlar doğuyor.


27 Kasım-3 Aralık 2023 Astroloji Gündemi


3 Aralık Pazar

Ay bugün de aslan burcunda.

Sabah saatlerinde Uranüs ile karesi var. Plan değişiklikleri olabilir. Günlük programımız değişebilir. Özellikle kurslarla, spor ve sanat aktiviteleri ile ilgilidir aslan. Bu konularda ders günümüz, saatimiz, programımız değişebilir örneğin. İptal olan, ertelenen şeyler olabilir. Bir eğitmenin yerine başkası gelebilir bugünlük. Akışta değişim olası.

Sabah saatleri Uranüsyen. Onun dışında genel olarak güzel bir gün. Keyiflere, hobilere vakit ayırmak isteyeceğiz bugün.


27 Kasım-3 Aralık 2023 Astroloji Gündemi                                        

İçinde olduğumuz büyük transitler :

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle. İyi haftalar.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!