20-26 Şubat 2023 Astroloji Gündemi

20-26 Şubat 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeniay haftasındayız. Yeni hafta balık burcunda gerçekleşecek olan yeniay ile başlıyor. 20 Şubat Pazartesi günü balık burcunun 1 derecesinde bir yeniay doğuyor.

Satürn’e yakın bir konumda gerçekleşiyor yeniay. O yüzden Satürnyen bir yeniay diyebiliriz.

Güç toplamak, güç vermek, destek olmak, şifalanmak, şifalandırmak yönünde adımlarımızı, çabalarımızı temsil ediyor bu yeniay. Bir şifa yeniayı.

Yeniay yazım burada → 20 Şubat 2023 Balık burcunda Yeniay


20-26 Şubat haftasının başlıca gelişmeleri :

20 Şubat Pazartesi 10:55’te Venüs koç burcuna geçiyor.

20 Şubat günü yeniay doğuyor söylediğim gibi.


20-26 Şubat haftasının gezegen açıları :

20 Şubat : Merkür Kiron altmışlığı : Merkür 13° Kovada, Kiron 13° Koçta

Ülke olarak içinde bulunduğumuz durum içinde depremden etkilenen kardeşlerimiz için iyi, doğru, rasyonel ve faydalı şeyler yapabileceğimizi söyleyen bir açı. Kiron şifa demektir. Şifalandırmak yönünde eylemler var, organizasyonlar var. Yeni niyetler, iyi fikirler var.

21 Şubat : Merkür Uranüs karesi : Merkür 15° Kovada, Uranüs 15° Boğada

Fikir ve plan değişiklikleri olabilir. Yeniden karar almak gereken durumlar, hızlı gelişen bir şeyler olabilir bu hafta. Planlanan şeylerin değiştirilmesi gerekebilir. Hızlıca yeni durumlara adapte olmak ve çözüm üretmek gerekebilir. Çözüm odaklı olalım.

Skandal açıklamalar görmek de mümkün. Ne söylediğimize, ne yaptığımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Hepimiz için geçerli bu.

22 Şubat : Merkür Mars üçgeni : Merkür 16° Kovada, Mars 16° İkizlerde

İletişimler, görüşmeler, mülakatlar, irtibatlar, iletişim ve ulaşım temalarıyla ilgili tüm konular, araçlarla, arabalarla ilgili konular, ehliyet konuları Merküryen temalardır.

Bu konularda hareketli bir haftada olduğumuzu söylüyor Mars’ın Merkür’e olan bu uyumlu açısı.

Merküryen temalarda yeni şeyler yapmak istiyoruz. Yazalım, çizelim, paylaşalım, yayınlayalım, iletişim kuralım, etkileşim halinde olalım, bağlantı kuralım istiyoruz bu hafta. Sosyal medyada, internet üzerinden yapılan işlerde yeni girişimlerimiz olabilir.

İş görüşmeleri açısından da güzel bir görünüm. Kendimizi özgüvenle ifade edebiliriz.

Mars ticari faaliyetlerde bir hareketlilik yaratacaktır ayrıca. Çünkü ticari faaliyetler de bir Merkür temasıdır.

24 Şubat : Güneş Kuzey Ay Düğümü üçgeni : Güneş 5° Balıkta, Kuzey Ay Düğümü 5° Boğada

Yetki, güç, konum, otorite sahibi kimselerden önemli açıklamalar gelebilir. Devlet birimlerinden yeni projeler duyabiliriz.

İmkan sahibi kimselerin güçlü girişimleri olabilir.

Toparlanması, iyileştirilmesi, organize edilmesi, yapılandırılması gereken konularda iyi bir başlangıç zamanı.


Her bir günün detaylarına bakalım şimdi.

20 Şubat Pazartesi

07:55’te Ay balık burcuna geçiyor. Yeniay günündeyiz.

10:06’da balık burcunun 1 derecesinde bir yeniay doğuyor bugün.


21 Şubat Salı

Ay’ın balık transitindeyiz. Sabah saatlerinde Ay Uranüs altmışlığını görüyoruz. Güzel değişimler olabilir. Bir sorun çözülebilir. Bir konu tamamlanabilir. Bir ihtiyaç karşılanabilir. Lazım gelen bir bilgiye ulaşılabilir. Pozitif yönde değişimler var.

Günün ilk yarısında eş zamanlı olarak Ay Mars karesi de etkin. İletişimlerde üslubumuza özenelim.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşumda. Deprem bölgelerine gönderilmiş yardımlardan henüz faydalanamamış, çadırı olmayan, belki montu olmayan, botu olmayan kardeşlerimiz var. Bu akşam, ihtiyaç sahiplerine daha iyi şekilde ulaştırılabilir bu yardımlar. Eksikleri tamamlamak anlamında işler daha biçimde organize ilerleyebilir.


22 Şubat Çarşamba

Ay bugün 08:13’e kadar balık burcunda. 07:05 sonrasında açısız. 08:13’te koç burcuna  geçiyor.

Bir hareketlenme başlıyor Ay’ın koç transitiyle. Yapılacak işler, beklemede kalmış durumlar için eyleme geçebiliriz. Birkaç gündür planladığımız şeyleri yapabiliriz, yapmaya başlayabiliriz. Bir hareket alma noktasını temsil ediyor Ay’ın koç burcuna geçişi.

Öğle saatlerinde Ay ve Venüs kavuşumda. Kendimiz için ya da bir başkası için, afet bölgesinde ihtiyaçları olan kardeşlerimiz için bir durumu daha iyi, daha konforlu hale getirebiliriz. Parasal konular için de şanslı bir vakit.

Gece saatlerinde Ay, Jüpiter ile kavuşuyor bu kez. İyi fikirler bulabiliriz. İnsanlara fayda sağlayacak bir proje üretebiliriz. Güzel bir bilgi kaynağı çıkabilir karşımıza. Bir şeyi araştırıp nasıl yapabileceğimizi bulabiliriz. Ulaşmak istediğimiz kişilerle irtibat kurabiliriz.


23 Şubat Perşembe

Ay’ın koç transiti devam ediyor.

Sabah saatlerinde Ay, Kiron ile kavuşumda. Şifa vermek, şifalandırmak iyi etmek, iyi gelmek, fayda sağlamak, bir ihtiyacı gidermek için hareket etmeyi anlatıyor bu görünüm.

Bireysel anlamda hepimiz sorumluluk almalıyız bu dönemde. Elimizden gelen neler varsa, katkımızı hangi noktalarda sunabileceksek, bunları ortaya koymalıyız.

Öğle vaktinde Ay Mars altmışlığı var. Beklemede kalmış işler için hızlanabiliriz.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Merkür altmışlığı da geliyor. İletişimler, haberleşmeler, koordinasyon ve organizasyon gerektiren konular için akışkan, güzel, destekleyici bir vakit.


24 Şubat Cuma

Ay bugün 11:29’a kadar koç burcunda olmaya devam ediyor.

Sabah saatlerinde Ay önce Satürn ile uyumlu, sonra Pluto ile uyumsuz bir açı yapıyor. Hakkaniyetsiz, nezaketsiz, adabın uzağında durumlar olabilir. Biz kendi karmamızı temiz tutalım.

Ay 10:21-11:29 arasında boşlukta. Koç burcunda iken başka bir açı almayacak artık. 11:29’da boğa burcuna geçiyor.

Parasal konular öne çıkacaktır boğa etkisiyle. Maddi konular, yapılacaklar için bütçeler, para transferleri..Bunlar olabilir.

Akşam üstü saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile kavuşumda. Bir şeyi kolaylaştıracak bir yol bulabiliriz. Kadersel olarak fark edeceğimiz bir şey olabilir. Bir şeye çözüm üretebiliriz. Güzel bir vakit.

Akşam saatlerinde Ay bu kez Güneş ile uyumlu açıda. Arada bir altmışlık var. Duygusal denge, akıl, mantık, gerçekçilik, bunun yanı sıra fayda üretmek, başkalarının iyiliğini, konforunu beleyecek şeyler yapmak..Böyle bir akşam. Güzel bir akşam.


25 Şubat Cumartesi

Ay gün boyunca boğa burcunda. Gündüz saatlerinde Uranüs ile kavuşuyor. Değişim gerektiren konular daha görünür olabilir. Sorun yaratabilir değişmesi gereken şeyler.

Neleri güncellememiz, yenilememiz, değiştirmemiz gerektiğini pürüzlü durumların vesilesi ile görebiliriz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay ve Merkür kare açıda. Bu açı uyumsuz bir açı. İletişimlerde sorunlar olabilir. Tartışmaların yaşanabileceği bir vakit. O yüzden dialog kurmamak faydamıza olabilir bu akşam.


26 Şubat Pazar

Ay bugün 18:47’ye kadar boğa burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Neptün altmışlığı ile güne huzurlu bir başlangıç yapabiliriz. Yardımlaşmalar ön planda Neptün ile. Birlik duygusu ön planda.

Gündüz saatlerinde Ay Satürn karesi etkin. Bir şey gecikebilir, yavaş olabilir, bir şeyi yapabilmek için önden başka bir şeyi hazır etmek, önden başka bir durumu çözmek gerekebilir.

Akşam üstü saatlerine doğru Ay Pluto üçgeni ile bir şeylere daha hakim hissediyoruz. Güç demektir Pluto. Bir şeyi istediğimiz gibi yapabiliriz. Parasal konular da olabiliyor boğa-oğlak ekseni çalıştığında. Parasal konularda güzel şeyler olabilir.

17:42-18-57 arasında Ay boşlukta. 18:47’de ikizler burcuna geçiyor. İletişimler haberleşmeler

artıyor ikizler transiti etkisiyle.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Aşağıya 2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım da burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!