Terazi Burcu Haziran 2023

Terazi Burcu Haziran 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yaz başladı. Yılı ortaladık. Haziran’a vardık artık. İnşallah keyifli, eğlenceli bir yaz olsun.

Mayıs bir tutulma ayıydı. Ülke gündemi de çok hareketliydi. Bakalım Haziran’ın içinde neler var ? Nasıl etkiler alabilirsiniz ?

Önce şuranın altını çizeyim yine ↓ Her bir burcun yazısında belirttim ↓

Yükseleniniz terazi ise bu öngörülerden yararlanabilirsiniz. Yükselenimiz 1.evimizdir. Ev hesabının başlangıç noktasıdır. Burcunuzu değil, yükseleninizi takip ederek aldığınız güncel etkileri görebilirsiniz.

Öncelikle ayın gündemini bırakayım buraya ↓ Bir takvim olarak ayı görmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓

Haziran 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 9.evinizde.

Uzağınızda yaşayan aile bireylerinizle, akrabalarınızla, sevdiklerinizle daha çok iletişim kurabileceğiniz, onlarla ilgili konularla meşgul olabileceğiniz bir dönem. Yolculuklar, gidiş gelişler de olabilir.

Şehirler arası taşımacılık konularınız, kargolarınız, gönderileriniz olabilir. Yer değiştirmesi gereken şeyler olabilir.

Eğitim hayatınız varsa, okulunuzla ilgili konular ön planda olacaktır ayrıca. Sınavlar, proje teslimleri, ödev teslimleri, sunumlar gündeminizde olabilir.

Bir ilgi alanınızda eğitim almak istiyorsanız, Güneş burada iken bu konu gerçekleşebilir. Başarılı, donanımlı bir eğitmen ile bir araya gelebilirsiniz. Bir öğrencilik başlayabilir hayatınızda 🙂

21 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

Kendinizi işinizde nerede görüyorsunuz ? Nerede görmek istiyorsunuz ? İdealleriniz neler ? Bir rotanız var mı ? Hedefleriniz var mı ? Yaptığınız işleri ne ölçüde sahipleniyorsunuz ? Elinizden geleni ortaya koyuyor musunuz ? Gerçekleştiriyor musunuz kendinizi ? Donanımlarınızı nasıl kullanıyorsunuz, bunları yanıtlayın kendi içinizde.

İşinizde yükselmek, güçlenmek, büyümek, çalışmalarınızı görünür kılmak için yeni şeyler yapabileceğiniz bir dönem. Güneş’ten desteğiniz var.

Motivasyondur Güneş. Kararlılıktır. Yükselen bir enerjiyi anlatıyor. Yeni bir vizyon oluşturun kendinize. Planlamalar yapın. Hedefler belirleyin.

Güneş’in 10.ev geçişlerinde resmi konularımız da olabiliyor. Kurallar, yönetmelikler, kurallar doğrultusunda yapılması gerekenler, yasal ödemeler olabiliyor. Yine öyle olabilir. Yengeç burcu ev demektir. Eviniz için vergi ödemenizi yapabilirsiniz örneğin.

İnsan ilişkilerinizde ise denklik konusu odağınızda olabilir. Arkadaşlıklarınızda karşı tarafın kendisini üstün tutmaya çalıştığı, denkliği bozup kendi çıkarına ve konforuna daha fazla odaklandığı, size hak etmediğiniz ve hakkaniyetli olmayan sınırlar çizdiği durumlar varsa, bunlar oluyorsa bu ahbaplıkları bitirebileceğiniz ya da mesafenizi güncelleyebileceğiniz bir dönem.


Terazi Burcu Haziran 2023


MERKÜR

Merkür 11 Haziran’a kadar boğa burcunda. 8.evinizde.

Yakın çevreniz içinde alacak verecek konuları olabilir. Borç alma verme konuları olabilir.

Miras, nafaka, ortak kira geliri, ortak ticari faaliyetlerin geliri, mülklerin yönetimi, alım satım konuları gibi gündemleri olanlar için hareketli bir dönem. İletişimler artabilir. Gerekli irtibatlar, temaslar kurulabilir. Konular hızlanabilir, tamamlanabilir.

11 Haziran’da ikizler burcuna geçiyor Merkür. 9.evinize geliyor.

9.ev eğitimlerle ilgili bir ev. Özellikle ilimler, felsefi alanlar, spiritüel konular bu evle ilgili.

İkizler burcu da kursları, hocaları, eğitmenleri temsil ediyor.

Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bu yönde bir niyet doğabilir içinizde. Eğitim ve eğitmen araştırması yapabilirsiniz. Uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

İkizler burcu kardeşleri simgeler. 9.ev ise yolculuk demektir. Kardeşleriniz varsa bir yolculuğu olabilir, uzaklara gidebilir bir kardeşiniz. İş için, eğitim için ya da seyahat amaçlı bir yer değişikliği olabilir.

27 Haziran’da yeni bir transiti daha başlıyor Merkür’ün. Yengeç burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Evrak işleriniz, devlet dairelerinde işlemleriniz olabilir bu süreçte. Hayatınızın herhangi bir alanında kurallar gereği yapmanız gereken işlemler, ödemeler konunuz olabilir. O işlerle meşgul olabilir, o tür şeyleri aradan çıkarabilirsiniz.

Teslim etmeniz gereken belgeler olabilir. Kayıt, başvuru konuları olabilir. Devletin koyduğu kurallar, otoritenin talepleri demektir 10.ev.

Bu bir yengeç transiti olduğundan, eviniz ve ailenizle ilgili işler/işlemler de olabilir bunlar. Örneğin bir tapu konusu, bir emlak vergisi konusu gibi.


Terazi Burcu Haziran 2023


VENÜS

Venüs 5 Haziran’a kadar yengeç burcunda. 10.evinizde.

İşinizde, işinizle ilgili konularda Venüs desteğiniz var. Yeni yeni fikirler, projeler, sunumlar, yeni müşteri bağlantıları, yeni bir çalışma düzeni..Hepsi olasılıklarınız arasında.

Yöneticilerinizle konuşmak istedikleriniz, talepleriniz, ricalarınız varsa, bunları konuşabilirsiniz.

Yasal boyutu olan işleriniz, devlet dairelerinde işleriniz varsa kolayca, güzelce olabilir bunlar. İşinizi kolaylaştıracak, iyi niyetli, güzel insanlarla karşılaşabilirsiniz.

5 Haziran’da aslan burcuna geçiyor Venüs. 11.evinize geliyor.

Dostlar meclisine giriş yapıyor Venüs 🙂 Bu ev arkadaşlarımızı, dostlarımızı, sosyal ilişkilerimizi, ahbaplarımızı temsil eder.

Venüs ise uyum demek, bağ demek, sevgi demek. Sevinç, mutluluk demek. Keyif, eğlence, huzur demek.

Arkadaş çevrenizle daha çok iletişimde olacağınız, eğleneceğiniz, birlikte gezeceğiniz, birlikte güzel şeyler yapabileceğiniz bir dönem.

Birlikte yapılacak piknikler mesela 🙂 Birlikte kurulacak sofralar. Aktiviteler, etkinlikler, geziler. Aslan teması olduğu için kutlamalar, birlikte gidilecek konserler, gösteriler.

Genel olarak eğlenceli bir Venüs transiti. Venüs aslanda iken Jüpiter, Uranüs ve Pluto’dan uyumsuz açılar alacak. O vakitler dışında keyifli bir transit.


Terazi Burcu Haziran 2023


MARS

Mars ay boyunca aslan transitine devam ediyor. 11.evinizde.

Sizin için sosyal anlamda hareketli bir dönem. Topluluklar, kalabalıklar içinde yer alabileceğiniz, daha çok iletişim kurabileceğiniz, gruplar içinde olabileceğiniz bir zaman.

Mars’ın temalarından biri spordur. Örneğin spor aracılığı ile olabilir bunlar. Bir spor salonu, bir etkinlik, bir aktivite, bir eğitim olası.

Hatta aslan burcu da sanatı ve sporu temsil eden, bunun dışında hobilerimizi anlatan bir burç. İlgi alanlarınız, hobileriniz vesilesi ile yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Sosyalleşebilirsiniz. Kurslara katılabilirsiniz.


Terazi Burcu Haziran 2023


Haziran 2023 Ay Döngüleri :

4 Haziran : Yay Burcunda Dolunay :  Ay 13° Yay, Güneş 13° İkizler

3.evinizde bir dolunay.

Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, komşular, yakın arkadaşlar bu evin konusudur. Yay burcu ise başka şehir ve ülkeleri temsil ediyor.

Bir yakınınız yer değiştiriyor, bir yere gidiyor olabilir ya da uzaklardan dönüyor olabilir. Bir araya gelebilirsiniz.

Yakın çevre içinde bir yolculuk, başka bir şehre gidip yapılması gereken bir şey, yurt dışı bağlantılı bir konu gündeme gelebilir.

Kardeşlerinizin vize-pasaport başvuru işlemleri, mülakat süreçleri olduysa sonuç alabilirler.

Eğitim, akademi, üniversite demektir ayrıca yay. Bir yakınınız mezun oluyor olabilir. Okuduğu yerden dönemini tamamlayıp dönüyor, yanınıza geliyor olabilir.

18 Haziran : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 26° İkizler, Güneş 26° İkizler

9.evinizde bir yeniay.

9.ev gezilerimizi, seyahatlerimizi, yolculuklarımızı temsil ediyor. Uzaklara gitmeyi anlatan bir ev.

Bu yeniayda Neptün’ün uyumsuz açısı var. Neptün kare açı yapıyor yeniaya. Bazı şeylerin beklentilerin altında kalabileceğini, memnun etmeyebileceğini söylüyor Neptün.

Önemli ve gerekli olmayan yolculukları ertelemenizi öneririm. Seyahatlerde eksik bilgiler, eksik bildirimler sorun yaratabilir ayrıca. Örneğin bir iş seyahatinde bir şeyler unutulabilir. Tam amacına ulaşmayabilir yapılacak bu seyahat.

Haberleşmek, iletişim kurmak demektir ikizler. Bu bir ikizler yeniayı. 9.ev uzaklarla iletişimleri simgeliyor.

İş ya da sosyal yaşamda, başka şehir ve ülkelerle olan bağlantılarınız tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir.

Vize/pasaport/oturum hakkı, vb konuları olanlar için de düşünülenden farklı gelişebilir konular.

Hayal kırıklığı yaşamamak adına, fazla iyimser olmadan nötr kalmanızı önereceğim. Sonuç olumlu da olabilir, olumsuz da olabilir. Siz nötr olun derim.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, keyifli, bereketli bir ay olsun. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!