Terazi Burcu Nisan 2023

Terazi Burcu Nisan 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeni bir ay daha başlıyor. Hem de tutulmalı, retrolu 🙂 Bir Güneş tutulmamız var bu ay koç burcunda. Yılın ilk Güneş tutulması. Hatta ilk tutulması. Boğa burcunda gerçekleşecek bir Merkür retrosu var.

Öncelikle ayın gündemini bir takvim olarak görebileceğiniz yazımı buraya bırakıyorum, ardından hemen geçiyorum ayın detaylarına ↓

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Başlamadan evvel şu kısmı netleştirelim : Yükseleni terazi olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Çünkü öngörülerimizi evler üzerinden yapıyoruz ve ev hesabı yükseleden başlıyor.

Yükseleniniz terazi ise bu ay için şöyle ihtimalleriniz var ↓  ↓  ↓  ↓

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓

Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 7.evinizde.

Hayatınızdaki ilişkiler, ilişkilerin önemi, kimlerle nasıl bir bağ kurduğunuz, hangi ilişkinin içinde nasıl hissettiğiniz, kendinizi nasıl konumlandırdığınız, alma verme dengeniz..Bunlar 7.evin anlattığı şeyler.

İlişkileriniz içinde duruşunuzu, yarattığınız algıyı gözden geçirebilirsiniz.

Yaşamınızda evlilik, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar içinde değerlerinizle örtüşmeyen noktalarda kendinizi ifade edebilirsiniz.

İlişkileri düzenleme zamanı diyebiliriz.

Ayrıca yeni bağlantılar doğabilir hayatınızda. Koç bir başlangıç enerjisidir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunlar özellikle bir eğitmen, bir danışman olabilir, rehber konumunda kişiler olabilir. 7.ev danışmakla, danışmanlıklarla ilgili bir ev. Başkalarının bilgisine ihtiyaç duyacağınız konular olabilir.

20 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 8.evinizde bir Güneş transiti başlıyor.

Bu ev parasal konularla ilgilidir. Boğa burcu da paranın burcudur.

O yüzden bu transitte ağırlıklı olarak maddi konular ön planda olabilir sizin için.

Sigorta konuları, bir sigortanın başlangıcı ya da tamamlanmış bir sigorta primi karşılığı olarak bir maaşın bağlanması, yasal ödemeler, devletten alınacak paralar, vergi konuları, ödemeler, mülklerle ilgili  konular, para alışverişleri, bankacılık işlemleri olabilir.

Parasal konularla meşgul olabileceğiniz bir zaman. Borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Böyle bir ferahlığı anlatıyor Güneş’in geçişi. Güneş transitlerinde tıkanmış noktaları aşıyoruz. Güçleniyoruz. Sorun çözüyoruz. Rahatlıyoruz. Daha iyi ediyoruz bir şeyleri.


Merkür 3 Nisan’a kadar koç burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler, bağlantılar içinde hareketli bir iletişim hali var Merkür ile.

Çevrenizden birileri aracılığıyla yapacağınız şeyler olabilir. Birileri referans olabilir bir konunuza. Bir konuda sizin için gerekli bağlantıyı kurabilirler, aracılık edebilirler size.

3 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 8.evinize geliyor.

Paraya dair konularla ilgili bir yoğunluk var.

Yakın çevreniz içinde alacak verecek konuları olabilir. Borç alma verme konuları olabilir.

Kira geliri, ortaklı ticari faaliyetlerin geliri, mülklerin yönetimi, alım satım konuları gibi gündemleri olanlar için hareketli bir dönem. İletişimler artabilir. Gerekli irtibatlar kurulabilir. Konular hızlanabilir, tamamlanabilir.

Merkür 21 Nisan’a kadar boğa burcunda, ileri hareketinde olacak. 21 Nisan’da ise retrosu başlayacak. Burada retro yapacak Merkür.

Bir alacağınız geçebilir elinize. Beklediğiniz bir para gelebilir. Vaktiyle borç verdiğiniz bir para geri dönebilir. Devletten alacağınız ödemeler, bir maaşın bağlanması gibi beklemede olduğunuz konular varsa bu gerçekleşebilir.

Geçmişten gelen borçlarınızı temizleyebilirsiniz ayrıca. ‘Ödedim, üzerimden bir yük kalktı’ diyeceğiniz bir rahatlık doğabilir.

Bir kredi planınız varsa bunu Merkür retrosunda yapmamanızı öneririm. Acelesi yoksa retronun bitmesini bekleyin. Retro etkileri içinde başlamasın konu.

Bir bankacılık işleminiz konu olabilir ayrıca. Pürüzler getirebiliyor Merkür retroları. ATM’de kartınız kalabilir. Bir konuda sistemsel bir hata olabilir. Dalgınlıkla bir işlemi yanlış yapabilirsiniz. Bir parayı yanlış yere gönderebilirsiniz. Bu açılardan da mümkün olan noktalarda dikkatli olmanızı önereceğim.


Venüs 11 Nisan’a kadar boğa burcunda. 8.evinizde.

Parasal konular, ödemeler, alım satım konuları, vergi, sigorta konuları, parayla ilgili yasal konular, krediler, kredi kartları, ortaklı mülk ve kazançlar, başkalarından gelen maddi kaynaklar bu evin konusu.

Boğada iken sizin için bu konular üzerinden çalışabilir Venüs. Bu konularda gündemleriniz, sorunlarınız, uğraşlarınız varsa bir şeyler kolaylaşabilir, güzelleşebilir. Bir ferahlık doğabilir Venüsyen bu dönemde.

11 Nisan’da Venüs’ün ikizler transiti başlıyor. 9.evinize geliyor Venüs.

Eğitim, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, dünya dilleri, dünya kültürleri, uluslararası ticaret, basın, yayıncılık gibi temaları var bu evin. Venüs’ün desteğini bu konular üzerinden almaya başlıyorsunuz bu kez.

Eğitim hayatınızda kolaylıklar doğabilir, çabasında olduğunuz şeyler kolayca ilerleyebilir. Hocalarınızdan destekler gelebilir, iletişimler açısından güzel bir dönem.

Uzağınızda olan sevdiklerinizden müjdeler, iyi haberler alabilirsiniz. Onların yaşamında güzel gelişmeler olabilir. Onlar adına sevineceğiniz iyi şeyler olabilir.

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Size iyi gelecek bir geziniz, bir seyahatiniz olabilir. Şehri de gezebilirsiniz. İkizler burcu yakın yerleri simgeler. Şehirler arası bir yolculuğunuz olabilir, bir yurt dışı geziniz olabilir. Ama şehrin içinde bilmediğiniz  semtlere gitmek, yeni yerler keşfetmek de isteyebilirsiniz. Bu da çok keyifli olur. Güzel bir transit.


Mars ay boyunca yengeç transitinde olacak. 25 Mart’ta gelmişti buraya. Nisan boyunca yengeçte. 10.evinizde.

İşinizde, çalışma hayatınızda, iş düzeninizde, görevlerinizde, yöneticilerle ilgili konularda yeni başlangıçlar, değişimler olabilir. 10.ev temalarıdır bunlar. Mars ise başlangıçları simgeliyor. Mars’ın geldiği yerde bir hareketlenme olur. Yeni şeyler olur.

Yeni bir yönetici ekibi oluşturulabilir. Yeni yöneticileriniz olabilir.

Mevcut yönetimin yeni kararları olabilir.

İşinizde yeni yeni projeler, çalışmalar gündeme gelebilir.

İş kurma niyetinde ve hazırlığında olanlar için hareketli ve hızlı bir zaman.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Konular, süreçler hızlanabilir. Bekleme yaratan durumlar geride kalabilir.


Nisan 2023 Ay Döngüleri :

6 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay  Ay 16° Terazi, Güneş 16° Koç

Dolunay, Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Bu kez Güneş tarafında Jüpiter ve Kiron da var. Ay hepsi ile karşıt açı yapıyor.

1.evinizde meydana geliyor bu dolunay. 1-7 aksı hareketleniyor. 1.ve 7.evler aktif.

İlişkiler üzerinden etki alıyorsunuz.

Özel ilişkiler, yakın ilişler, arkadaşlıklar, iş ortaklıkları, hayatınızda eğitmen/rehber/danışman konumunda olan kişilerle olan ilişkileriniz, bunlar başta olmak üzere genel olarak insan ilişkilerinizi kastediyorum.

Bu dolunaya yakın günlerde yaşayacağınız deneyimler vesilesi ile ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Nelerin size kendinizi iyi hissettirmediğini daha net görebileceğiniz, bir farkındalık, bir netleşme etkisi bu. Bir dialogu sonlandıran taraf olabilirsiniz.

Hakkaniyetsiz, eşit ve adil olmayan şeyler sebebiyle gelebilir bu sonlanma, sonlandırma kararı.

Bitirdiğiniz, tamamladığınız şeyler de olabilir bugünlerde. Bir süredir aklınızda olan şeyler için adım atabilirsiniz. Bu bir şeyi iyileştirmek, dönüştürmek, yeniden şekil vermek için atılacak bir adım olabilir.

Kiron var dolunay hattının içinde. Bir durumu iyileştirmek için mevcut halini değiştirmek isteyebilirsiniz. ‘Bu şey bana bu haliyle iyi gelmiyor. Bu artık böyle olmasın, şöyle olsun’ diyebilirsiniz.

20 Nisan : Koç Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 29° Koç, Güneş 29° Koç

7.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması.

Tutulma içinde Pluto’nun kare açısı dikkat çekiyor. Bir değişim var. Yeni olanın başlayabilmesi için mevcut düzenin değişme ihtimali var. Bir şeyler bitiyor. Yeni şeyler başlayabilsin diye bitiyor.

Evliliğiniz, ilişkiniz, iş hayatınızda önde gelen bağlantılarınız, size yol gösteren ve birlikte hareket ettiğiniz hocalarınız/danışmanlarınız bu ev ile bağlantılı. İş birlikleriniz, yaşamınızda size eşlik edenler, sizin eşlik ettikleriniz, yol gösterdiğiniz kişiler, size yol gösterenler, yakın ilişkiler..Böyle konuları var 7.evin.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz. Bu kararı almış iseniz, şimdi bunu gerçekleştirmenin zamanı olabilir.

Hayatınıza biri dahil olabilir.

Sorunlu bir evlilik bitebilir. İyi gitmeyen bir ilişki bitebilir.

Bir iş ortaklığı başlayabilir. Ortaklı işleriniz varsa ve bu ortaklıklar içinde memnun olmadığınız durumlar varsa, bu iş bağlantılarınızı sonlandırabilirsiniz. Bireysel ve özgür biçimde ilerlemek isteyebilirsiniz.

Hayatınızdan birileri çıkabilir, yeni insanlar gelebilir.

Yaşamınızın hangi noktalarında başkaları ile birlikte hareket etmeye ihtiyaç duyuyorsunuz, hangi alanlarda sadece kendinizle ilerlemek, tek olmak istiyorsunuz, buralara bakabilirsiniz.

Ben olmak, biz olmak..Nerelerde ‘ben’, hangi ilişkinin içinde ne kadar ‘ben’ olmak, nerelerde ‘biz’ olmak, bağ kurmak ve birlikte yol almak..Kendi içinizde bunların tespitini yapabileceğiniz, netleşebileceğiniz bir tutulma zamanı.

Benlik alanınızı korumak, kişisel sınırlarınıza müdahale olduğunu düşündüğünüz durumları sonlandırmak için bitireceğiniz ilişkiler olabilir. Bazı kişilerle yol alıyor olmanın sizi yavaşlattığını ya da aşağı çektiğini fark edebilirsiniz. Başkalarına ihtiyaç duymanıza sebep olan korkularınızı fark edebilirsiniz. Böyle devam etmek istemeyebilirsiniz. O korkulardan özgürleşmeyi ve konfor alanınızdan çıkmayı seçebilirsiniz. Mutluluğunuzun, huzurunuzun kimseye bağlı olmaması gerektiğini, sadece kendi gücünüze güvenebileceğinizi, en iyi yol arkadaşınızın aslında siz olduğunu fark edebilirsiniz.

Bitireceğiniz ilişkiler olabilir, dediğim gibi. Ama bitmeseler bile artık sınırlar netleşebilir bu tutulma ile. Kendi sorumluluğunuzu üstlenerek, size eşlik edenlerin gücüyle değil, kendi gücünüzle ilerlemeyi seçebilirsiniz.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!