28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması

28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması

28 Ekim Cumartesi günü 23:23’te boğa burcunun 5 derecesinde bir Ay tutulması gerçekleşecek sevgili okuyucularım.

Yılın son tutulması. Hem son Ay tutulması, hem de son tutulması. Yılın kalan kısmında başka bir tutulma yok.

14 Ekim’de terazi burcunda bir Güneş tutulması olmuştu. Şimdi aynı Ay döngüsü içinde bir Ay tutulması gerçekleşecek dolunay vaktinde.

Boğa akrep aksının da kapanış tutulması bu ayrıca. Tutulma aksı koç-terazi ekseninde artık. Sadece bu tutulma kalmıştı boğa burcunda, şimdi o seri tamamlanıyor.

Kolay bir tutulmaya çok benzemiyor. Uyumsuz açılar, önemli karşıtlıklar var.

Şahane şeyler söylemek isterim ama olan ne ise onu olduğu haliyle okumalıyız tabii.

Merkür ve Mars tutulma sırasında akrep burcunda kavuşumda. Karşılarında, boğada Jüpiter var.

Mars enerji, eylem, girişim demektir. Merkür kararları simgeler. Jüpiter ise erdemlerin temsilcisi.

Erdemsiz davranışlar, erdemsiz eylemler, insani değerlerin uzağında seçimler, iyi niyetli ve temiz olmayan şeyler var burada.

Jüpiter hakkı, hakkaniyeti temsil eder. Hakkaniyetsiz şeyler var. Umarım kimse olumsuz bir etki almaz.

Boğa demek toprak demek en temelde. Toprağımızı, yaşadığımız yeri, aidiyet duygumuzu, köklerimizi, sahip olduğumuz maddesel şeyleri, evimizi, mülklerimizi simgeliyor. Beden, vücut bir toprak konusu. Sağlık toprak konusu. İyi hissetmek, iyi olmak, sağlıklı olmak, köklenmek, gereken imkanlara sahip olmak, konfor, düzen, ayrıca güven duygusu. Hepsi boğa burcu ve toprak elementi ile ilgili.

İşte bu tutulma tam da bu konuları getiriyor önümüze. Birilerinin toprağına giriliyor. Bir halka bakmakta dahi zorlandığımız şeyler yapılıyor.

Sevdikleri gitti. Sağlıkları gitti. Evleri gitti. Açlar, susuzlar, kendi yurdunda istenmeyen bir durumdalar. Tam da boğa konuları işte. Tam da Merkür Jüpiter karşıtlığı..Mars Jüpiter karşıtlığı.

Dünya için kara günler bunlar. Yeryüzünün bir yerinde bir çocuk değil bunları yaşamak, mutsuz oluyorsa, üzülüyorsa orası güzel bir yer değildir.

Madem buradayız, bu dünya güzel bir yer olmalı. Çünkü iyiler bunu hak ediyor.

Tez zamanda barış haberleri görmeyi diliyorum herkes, hepimiz adına.

Tutulmanın bir başka konusu para ve ekonomi.

Boğa burcu maddeyi, maddesel dünyayı, dünyevi nimetleri, maddi olanakları, alım gücünü temsil eden bir burç.

Maddi imkanlarımız. Yaşam standartlarımız. Gelir akışımız. Parayı çoğaltmak. İmkanları büyütmek. Bunlar boğanın konusu.

Elbette hiçbir şey öylesine ve durup dururken olmuyor. Süreçler içinde akıyoruz. Yol bir yere götürüyor bizi.

Jüpiter’in boğa transitinde, boğa burcunda bir Ay tutulması yaşayacak olmamız da bu anlamda tesadüf değil.

Üstelik Jüpiter’in retrosunda gerçekleşmiş olacak bu tutulma. Bu retro da çok şey söylüyor bize.

Jüpiter şansın, mutluluğun gezegeni. Bolluğun, bereketin gezegeni ve geldiği yere büyüme fırsatları getiriyor.

Jüpiter’in boğa transiti parasal alanda düze çıkmak, borçları küçültmek/bitirmek, gelirleri çoğaltmak için iyi bir dönem.

Özellikle gezegenlerin retro dönemleri farkındalık zamanıdır. Uyanış zamanıdır. Retrolarda şimdiye dek fark etmediklerimizi fark ederiz. Göremediğimiz şeyler artık gözümüze görünür hale gelir. Daha önce düşünemediklerimizi vesileler ile düşünmeye başlarız.

Yeni fikirler buluruz. Olanı değiştirebilecek iyi fikirler buluruz.

Bu Jüpiter retrosu da bu anlamda bereketli bir zaman. Kendimize yeni gelir alanları yaratmak istiyorsak, işimizi büyütmek istiyorsak, birden fazla alandan kazanmak, maddi riskleri küçültmek, güvencelerimizi artırmak istiyorsak bu retro döneminde neleri gösteriyor bize hayat, oralara gözümüzü açıp iyi bakmamız gerekiyor.

Düzenimiz içinde sistem nerelerde hata veriyor, düzeltmek için sorun yaratan noktaları iyi tespit etmemiz gerekiyor.

İşte bu Jüpiter retrosunun içinde aynı yerde, boğada bir Ay tutulması gerçekleşecek şimdi. Tam bir uyanış etkisi.

‘’Fark et, gör, düzelt, iyi et, büyüt, çoğalt’’ diyen bir tutulma.

Maddi konularda nerelerde ne sebeple zorlandık ? Bireysel olarak ne yapabilirdik ? Durum nasıl olsaydı, içinden geçtiğimiz süreçlerde daha konforlu olurduk ? Bundan sonrası için neler değişmeli ? Ne yaparak bir güvence yaratabiliriz kendimize ? Ne yaparsak iyi koşullar yaratırız ? Kadersel bir değişim noktası bu tutulma.

Vaktiyle güçlü bir para akışımız varken birikim mi yapmadık ? Müsrifçe mi harcadık paramızı ? Bütçe mi yapmadık ? Önümüzü görmeden, yarınımızı düşünmeden mı davrandık ? Elimizde olanı nasıl yatırımlarla büyütebilirdik ? Artık bugünün aklıyla geçmişi daha yüksek bir bilinçten okuyabiliyoruz ve parayla ilişkimizi iyileştiriyoruz.

Parayı büyütmeyi, daha çok kazanmayı, bunun yıllarını keşfediyoruz. Yeni gelir kaynakları geliyor aklımıza. Büyüme fırsatlarını, nerelerde büyüyebileceğimizi görüyoruz.

Boğa maddesel dünyayı temsil ediyor. Dünyevi olanın temsilcisi. Ama konu sadece para değil. Yaşam düzenimiz. Konforumuz. Huzurumuz. Güven duygumuzu simgeliyor boğa.

Hayatı güzel yaşamak. Keyif almak. Keyifleri çoğaltmak. Kendimize konfor yaratmak. Konforlu bir ev düzeni. Oturmuş bir iş düzeni. Huzurumuzu büyütecek şeyler. Doğayı, toprağı simgeler boğa, örneğin doğayla bağımız. Doğada geçirilecek zamanlar. Denge halimiz. Eminlik ve dinginlik. Topraklanma duygusu. Hayata güven. Köklenme duygusu. Hepsi boğa ile ilgili.

Köklerimizi güçlendirmemizi, yere daha sıkı tutunmamızı istiyor bu tutulma. Köklerimizi büyütmek, dünyaya daha iyi köklenmek için yapacağımız şeyler olacaktır. Biz gereken adımları atmazsak hayat müdahale etmek zorunda kalır ve bizi bu değişimlere götürecek deneyimler verir. Bu değişimleri mecburen yapmak zorunda kalırız. Ortaya mecburiyetlerin çıkmaması için, biz kendimiz hareket alalım. Biz doğrulalım yerimizden, biz ayağa kaldıralım bizi.

Tutulmayı burçlar üzerinden de inceleyeceğiz tabii.

Öncesinde ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Koçlar : 

2.evinizde, para evinizde bir Ay tutulması olacak bu. Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşiyor. Özünde bir dolunay her biri. Ama dolunaylardan daha güçlüler. Kuvvetli bir dolunay etkisi alacak yani 2.ev konularınız.

2.ev parayı, para kazanmayı, maddi konuları simgeliyor ama sadece böyle söyleyemeyiz. Büyük resimde toprağımızı temsil ediyor burası.

Hayata ne ölçüde topraklandığımız, ne kuvvetle köklendiğimiz, yaşamla ilişkimiz, güven duygumuz, bireysel gücümüz, imkanlarımız. Böyle bir ev. Kendi kendine yetebilmekle ilgili. Kendi ayaklarının üzerinde durabilmekle ilgili.

Dolunay ise fark etmek demek. Uyanmak, göremediklerini görmek demek. Belirsizlikleri aşmak, netlik kazanmak, önünü görmek, yolu görmek demek. Tamamlanma, netice, sonuç demek.

İşte bu tutulma böyle çalışacak 2.ev konularınızda.

Yaşamdaki toprağınızın daha güzel, daha güçlü, daha temiz, daha bereketli olması için, daha güçlü bir köklenme için, daha çok kazanmak + daha iyi yaşamak için, huzurlu olmak, güvende hissetmek için, hayat düzeninizi oluşturmak için neler yapmanız gerektiğini gösterebilir size.

Sorun yaratan, toprağınızı zedeleyen, eksilten şeyleri daha net görebilirsiniz. Tespit edebilirsiniz. İşte oraları değiştirmeniz, düzeltmeniz gerekiyor. Toprağınızı oluşturuyorsunuz içinden geçtiğiniz bu tutulma süreçlerinde.


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Boğalar :

1.evinizde gerçekleşecek bir Ay tutulması. Sizin için önemli.

Son iki yıldır boğa akrep aksında gerçekleşti tutulmalar. Bu etkiyi daha önce de aldınız hayatınızda. Serinin son tutulması bu artık. Bir dönem kapanıyor. Konu olmuş, meseleniz olmuş bir şeylerin bitişiyle gelecektir bu kapanış.

1.ev farkındalığımızı, fark etmeyi, yaşadığımız değişimleri, bakış açılarımızın değişmesini, kararlarımızı, bizim yaptığımız şeyleri, doğrudan bizimle ilgili olan, kontrolü bizde olan şeyleri, koşullar içinde neyi seçtiğimizi, seçimlerimizi anlatır.

Bir şeyleri artık bitiriyorsunuz. ‘Bu şeyi yaşamımda istemiyorum’ diyorsunuz. Kararsız kaldığınız noktalarda netleşiyorsunuz.

Bazı şeylerin ne yaparsanız yapın, dönüşmeyeceğini görüyorsunuz belki. Topraklanamadığınız, bir türlü köklemediğiniz yerlerden/kişilerden uzaklaşıyorsunuz.

Size bir faydası olmayan, belki sizi uzun zamanlar boyu aşağı çekmiş, mutsuz etmiş, huzursuz etmiş şeyleri hayatınızdan çıkarıyorsunuz artık. Boğa demek toprak demek, toprak ise düzen demektir.

Yer değiştirebilirsiniz. Başka bir eve, başka bir muhite, belki başka bir şehre/ülkeye taşınma niyeti olanlar bunu yapabilirler.

Boşanma sürecinde olanlar, bu sürecin sonuna gelmiş olabilirler artık. Bu gerçekleşebilir.

Bir alım satım, mülk konusu tamamlanabilir. Boğa maddeyi, maddesel olanı, parayı, mülkleri simgeler çünkü. Bir mülkün satışı gerçekleşebilir.

Ev alma sürecinde iseniz netleşip evinizi seçip alabilirsiniz.

Hayatınızdan çıkaracağınız birileri olabilir. Yaşam düzeniniz içinde aslında olmaması gereken şeyleri görebilirsiniz.

Mental bir temizlik. Ruhsal bir temizlik. Böyle bir değişim sürecine girebilirsiniz. Netlikler var. Kararlar var. Bitirecekleriniz var. Başlayacaklarınız var. Her şeyin hayırlısı olsun.


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


Yükselen İkizler :

12.evinizde bir Ay tutulması.

Hem boğada, toprak elementinin temsilcisinde, hem de 12.evde, toprağı olmayan bir evde gerçekleşiyor.

12.evin toprak elementi eksikliği var. Suyun fazlası var burada.

Bu ev etki alınca hayatın içinde topraksız hissettiğimiz yerler, köklenemediğimiz haller geliyor önümüze.

Hayatımızın hangi alanlarında nasıl hissediyoruz ? Nerelerde yalnız hissediyoruz ? Nerelerde güçsüz hissediyoruz ?

Duygusal ihtiyaçlarımız nerelerde aşağı çekiyor bizi ? O ihtiyaç boşluklarını doyurmak, o ihtiyaçlardan özgürleşmek, dirayetimizi artırmak, güçlenmek, kendimizden emin hissetmek, hayata kök salmak, başkalarına duyduğumuz ihtiyaçlardan özgürleşmek. Toprağımızı, öz değerimizi zedeleyen kişilerden uzaklaşabilmek. Kendimizi seçebilmek. Tam olarak bunları gerektiriyor 12.evde bir tutulma.

Boğa tutulması ; ‘Başkası senin toprağın olamaz. Senin toprağın sensin. Başkasına yaslanma. Kendin köklen. Köklenirsen sallanmazsın, savrulmazsın, kimseye de ihtiyacın olmaz’ diyor size. Maddi manevi, her konu üzerinden düşünebilirsiniz bunu. Toprağınızı oluşturduğunuz bir süreç sizin için.


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Yengeçler :

11.evinizde, sosyal alanda bir Ay tutulması. Bir arkadaşlık bitebilir. Bitmese bile yeni bir mesafe belirleyebilirsiniz kişisel sınırlarınız doğrultusunda. Kendinizi bir ahbaplıktan geri çekebileceğinizi söylüyor bu tutulma.

Bir sosyal ortamdan ayrılabilirsiniz. Gitmeyi bırakabilirsiniz. Küslük olmak zorunda değil ama uzaklaşmalar olabilir.

İşinizde ekip içinde konular olabilir. İş bölümünde, sorumlulukların paylaşılması konusunda anlaşmazlıklar olabilir. Takım olmaya, birlik duygusunu beslemeye ihtiyacınız var belki. Kimse kimseyi çok sevmek zorunda değil ama kendimize olan saygımız, işimize saygımız ve sorumluluklarımız profesyonelce davranmayı gerektiriyor.

Bazen duyguların bir önemi olmuyor, teknik bakmak gerekiyor konulara. Ama duygular da güzel olursa, çalışmak daha keyifli olur tabii ki 🙂

Sosyal hayatınız ve arkadaşlıklarınız bu tutulmanın konusu sizin için.


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Aslanlar :

Ay tutulması 10.evinizde gerçekleşecek.

10.ev işinizle, kariyerinizle, çalışma hayatınızla ilgili. Terfilerle, yükselişlerle, konumunuzla, yetki ve sorumluluk alanlarınızla ilgili. Yönetimle, yöneticilerle, üstlerle ilgili.

Bu konular üzerinden çalışacak tutulma sizin için.

Beklediğiniz bir terfi gelebilir. Bir yükseliş yaşayabilirsiniz. Bir ünvan eklenebilir isminizin önüne.

Çalışma hayatınızda önemli bir proje tamamlanıyor olabilir. İçinde olduğunuz önemli bir işi duyurma, tanıtma zamanı gelmiş olabilir.

Kariyerinizle ilgili yeni kararlarınız olabilir. Bir iş teklifi düşündürebilir sizi. Bir iş değişikliği gündeme gelebilir.

Kimileri ise kendi işini kurma kararı alacak. Ama tabii bu ekonomik resmin içinde her adımı iyi düşünmek, makul olmak, temkinli olmak gerekiyor. Üzerinde düşünün her bir kararınızın. Hiçbir şey aceleye gelmesin.

Yönetimden ayrılanlar, iş değiştirenler, emekli olanlar da olabilir tutulmaya doğru giderken.

Mevcut yönetimin yeni kararları, yeni uygulamaları da olabilir. Düzen içinde, sistem ve işleyiş içinde değiştirilecek şeyler olabilir.

Sizin için işiniz, kariyeriniz, çalışma hayatınız, projeleriniz, yönetim, yöneticileriniz tutulmanın konuları arasında.


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Başaklar :

9.evinizde bir Ay tutulması.

9.ev yer değişiklikleri ile ilgili. Başka şehirler, başka ülkeler, uzaklar var bu evde. Boğa burcu ise toprağımızı, köklendiğimiz yeri, yaşam düzenimizi temsil ediyor.

Yeni bir düzen kurma hazırlığında olanlar için konular hızlanıyor. Artık hareket gerçekleşebilir. Başka bir muhitte/şehirde/ülkede yeni yerinize yerleşebilirsiniz.

Kesin dönüş yapacak yakınlarınız olabilir. Artık yurt dışında olmak istemeyebilirler. Memleketine dönmek isteyebilirler. Gidecek yakınlarınız da olabilir. Konu sizin olabilir. Aile içinde birinin, bir yakın akrabanın, bir arkadaşın olabilir.

Yerleşim, düzen konuları var.

Boğa burcu para kazanmakla ilgili ayrıca.  9.ev ise yabancı ülkelerle yapılan ticari işleri, ithalatı, ihracatı, gümrük, transfer konularını anlatıyor.

Böyle faaliyetleriniz varsa tutulmaya yakın günlerde bir konu biraz uğraştırabilir sizi. Bir şeyi yönetmeliğine, kuralına göre düzenlemeniz gerekebilir. İşleyiş içinde bir eksiğinizi, hatanızı düzeltebilirsiniz.

Tutulma bir gündem getirebilir ama sonrası daha güzel olsun diye oluyor ne oluyorsa esasen 🙂


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Teraziler :

8.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşirler ve güçlü bir dolunay etkisidir.

2. ve 8.evlerinizi hareketlendiriyor tutulma. Bu evler parasal konularla ilgili.

8.evin temsil ettiği paralar üzerinden bakalım olasılıklarınıza.

Bir ödeme, birikmiş, büyümüş bir kredi kartı borcu, bir alacak verecek, bir tahsilat, bir borç meselesi gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde.

Bir para konunuz olabilir.

Dava sürecinde olan parasal konular, tazminat, sigorta, mal paylaşımı, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar, buralarda tamamlanmalar yaşayabilirler. Süreç sonlanabilir ya da ilerleme yönünde yeni gelişmeler olabilir.

Ama biraz krizli durumlar da yaşanabilir. Bazı şeyler biraz uğraştırabilir sizi. Muhattabınız olan kişiler sorun yaratabilir.

Mecburen çözmeniz gereken konular olabilir.

Bir mülkün satışı/paylaşımı, miras paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar konunun sonuna gelmiş olabilirler.


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Akrepler : 

7.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması.

Dolunaydan daha güçlü bir etkiyi sembolize eder Ay tutulmaları.

İlişkiler evinde bir dolunay etkisi alıyorsunuz. Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa ya da sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili konularınızın, net kararlarınızın, gündemlerinizin olabileceği bir zaman.

Olumlu-olumsuz her anlamda, her iki yönde söylüyorum, farkındalıklar olabilir. Kararlarınız olabilir.

İlişkiler içinde bir uyanış zamanı. Ben-sen dengesini, alma-verme dengesini kurma zamanı.

İş ortaklıkları, imzalı konular, anlaşmalar, kontratlar yine 7.evin konusu.

Süresi dolan sözleşmeler olabilir. Bunları yenileyebilirsiniz. Yenilememeyi de seçebilirsiniz. Bitireceğiniz bağlantılar olabilir. Fesh edilecek sözleşmeler  olabilir. Bir iş birliğinin, bir ortaklığın içinden çıkabilirsiniz.

Şimdiye dek tolere ettiğiniz şeylere artık bir çizgi çekmek isteyebilirsiniz.

Bazı şeyler iyi de olabilir mevcut halinde. Ama belki istediğiniz kadar iyi değildir. Layıkınız değildir. Hak ettiğiniz şey daha fazlasıdır. Daha iyisi, daha güzelidir.

Bir sorun olmasına da gerek yok. Daha iyi seçenekler, daha güzel olasılıklar için bugün içinde olduğunuz bazı şeylerden çıkmayı seçebilirsiniz.


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Yaylar :

6.evinizde bir Ay tutulması gerçekleşecek.

Güçlü bir dolunay etkisini anlatır Ay tutulmaları.

6.ev işimizi, çalışma hayatımızı, çalışma düzenimizi, işimizde görev tanımımızı, iş ortamımızı, iş arkadaşlarımızı, astlarımızı, çalışanlarımızı simgeler.

Tutulma ile bitecek, tamamlanacak, neticelenecek konular olabilir. Bir görevi yapıp bitirebilirsiniz. Günlük rutinlerinizden, gündelik yaşamınızdan çıkacak olan bir şey olabilir. Rutin olarak yaptığınız bir şeyi tamamlayabilirsiniz artık.

İş değiştirme hazırlığında olanlar bu değişimi yaşayabilirler. Bir kapıyı kapatıp yeni bir kapıdan içeri girebilirler.

İş arkadaşlarınızla ilgili yeni durumlar olabilir. Ekipten ayrılanlar olabilir.

Çalışanlarınız ya da astlarınız varsa onlarla ilgili gündemler meşgul edebilir sizi. Hatalı işler, işlemler yapabilirler. Sizin devreye girmeniz, durumu düzeltmeniz, konuları toparlamanız gerekebilir.

İş ortamında iletişimlerde daha kontrollü olmanızı önereceğim. Dolunay ve Ay tutulmaları duygularımızı yükselten etkiler çünkü. Dolunay vakitlerinde duyguları daha büyük yaşıyoruz.

Dolmuş bardaklar bir damla ile taşabiliyor.

Duyguları biriktirmeden, olanı üslubunca, ayarınca konuşarak ifade edin kendinizi. İşinizi dikkatle, doğru şekilde yapmaya çalışın. Görev ve sorumluluk alanlarınız olmalı odağınız. Odağınızı koruyun.


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Oğlaklar : 

5.evinizde bir Ay tutulması meydana geliyor.

Güçlü bir dolunaydır Ay tutulmaları.

Sanat, spor, hobilerimiz, meşguliyetlerimiz, ilgi alanlarımız, keyif alanlarımız, keyif aldığımız için yaptığımız şeyler var 5.evde.

Bir hobinizi daha profesyonel bir çerçeveye taşımak isteyebilirsiniz. Eğitimini almaya başlayabilirsiniz. Yeni bir yola girmek gibi bir hal bu. Bir şeyin yolunu yürümek istiyorsunuz belki.

Sanatsal alanda yaptığınız, hazırladığınız işler varsa bunları tamamlayabilir, tanıtabilir, görünür alana çıkarabilirsiniz.

Bir hobinizden para kazanmak istiyorsanız artık hazır olduğunuzu, bu adımı atmak istediğinizi fark edebilirsiniz. Bunun kararı netleşebilir.

Bir boğa tutulması bu. 5.ev hobileri, boğa burcu ise para kazanmayı temsil ettiği için böyle bir olasılık da var.

Bir hobiniz için yapacağınız bir alışverişiniz de olabilir.

5.ev çocuklarla da ilgilidir. Onların düzeni, konforu için satın alacağınız şeyler olabilir.

Bu ev aslanın evi zodyakta. Aslanda ise heyecan arzusu var. Risk ve adrenalin arzusu var. Spekülatif yatırım alanları (borsa gibi) aslan burcunun konusu.

Boğa burcu ise maddi  anlamda sahip olduklarımızı simgeliyor. Güvenli olmayan bir zeminde yapılacak bir parasal hareket, sahip olduklarınızı kaybettirebilir size. Bunu önermem. Özellikle de böyle bir tutulma etkisi altında kesinlikle önermem.


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Kovalar : 

4.evinizde gerçekleşecek bir Ay tutulması.

Güçlü bir dolunay etkisi bu. Ay tutulmalarını böyle düşünebilirsiniz. Bir dolunay olarak gerçekleşirler ama daha kuvvetlidirler dolunaylardan.

4.ev temaları üzerinden olasılıklara bakalım.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, ev düzeni, ikamet, taşınma, yerleşim, emlak, konut, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu, evin bakımı gibi temalar var bu evde.

Bu konularda bir düzen oluşturmaya,  yoluna koymaya çalıştığınız durumlar varsa, konuyu tamamlayabileceğiniz bir zamandasınız.

Boğa toprağın temsilcisidir. Sabitliği simgeler. Sabitleneceğiniz bir yerleşim düzeni kurabilirsiniz kendinize. Ailenizin ikamet konuları varsa, onlara yardımcı olabilirsiniz. Evinizin düzeni, konforu, güvenliği için yapacağınız şeyler olabilir.

Bir mülkü satmak istiyorsanız bu gerçekleşebilir. Biriyle anlaşabilirsiniz. Bir mülk edinme konusu varsa bunu yapabilirsiniz.

Elinizden çıkarmak, nakde çevirmek istediğiniz bir şey varsa bu satışı yapabilirsiniz.

Parasal konular ve ev, yerleşim, düzen konuları var burada.


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


Yükselen Balıklar :

3.evinizde bir Ay tutulması.

Bir boğa tutulması. Boğa demek para demek. Para kazanmak demek.

Bir e-ticaret fikri getirebilir bu tutulma size. İnternet üzerinden satacağınız bir şeyler,  yapacağınız şeyler olabilir. Belki bir website. Yayıncılık. İçerik üretme konusu. Sosyal medya.

3.ev dijital alanlarla ilgili. Ulaşmakla, iletişim kurmakla, bilgiyi paylaşmakla ilgili. Ayrıca satış, pazarlama, ticari faaliyetler 3.ev temaları arasında.

Somut/soyut bir şeyin ticareti başlayabilir. Bir website ya da online bir alışveriş platformu üzerinden ürünler satmak isteyebilirsiniz.

Soyut ne olabilir ? Bilginizi satmak, eğitmenlik ve danışmanlık yapmak soyut tarafta verebileceğim bir örnek. 3.ev temaları ile de çok bağlantılı bu alanlar. Eğitmek, bilgi vermek, anlatmak, öğretmek demektir 3.ev

Bir iş fikri. Dijital bir platformda yapacağınız bir iş özellikle. Burada bunu görüyorum.

Başka neler olabilir 3.evde bir Ay tutulması ile ?

3.ev kardeşleri, yakın akrabaları, komşuları, yakın arkadaşları temsil ediyor aynı zamanda. Bu kişilerden haberler alabilirsiniz bugünlerde. Bazı kararlarını duyabilirsiniz. Tamamlayacakları şeyler olabilir.

Kardeşlerinizin sonlandırmak isteyeceği şeyler olabilir. Yeni bir düzen için bitirecekleri, kapatacakları şeyler olabilir. Onların yerine yeni şeyler başlatabilirler. Meşgul oldukları konularda sonuç alabilirler.


28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması


İçinde olduğumuz transitler ↓

Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023

Merkür Terazi Burcunda 5-22 Ekim 2023

Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!