21-27 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar

21-27 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Haftayı burçlar üzerinden de yorumlayacağım yine.

Öncelikle haftalık gündem burada ↓ İçinde gün gün detaylar var.

21-27 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi de vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Pazartesi günü Ay terazi burcunda. 7.evinizde.

Ay biraz uyumsuz açılarda bugün. İletişimleri azaltmanızı, önemli görüşmeleri bugüne almamanızı öneririm. Özellikle ortaklıklar, iş birlikleri, birlikte hareket edilen konular içinde anlaşmazlıklar olabilir. İlişkiler içinde eşitlik, adalet, denge günün ana konuları arasında.

Salı, Çarşamba günü ve Perşembe öğle saatlerine kadar Ay akrep burcunda. 8.evinizde.

Salı sabahı önemli işler için destekleyici. Satürn’ün Ay’a iyi bir açısı var.

Çarşamba sabahını alışverişler için önermem. Çarşamba gününün akşamında güzel bir atmosfer var. Planlarınız için kullanabilirsiniz. Perşembe günü sabahın erken saatleri de iyi görünüyor.

Perşembe öğle vaktinden itibaren + Cuma günü Ay yay burcunda. 9.evinizde. Perşembe günü Ay’ın açıları uyumsuz. İnsan ilişkileriniz, bağlarınız içinde bazı şeylerin aslında düşündüğünüz gibi olmadığını fark edebilirsiniz. Bazı kişilerin aslında sunduğunuz güzellikleri hak etmediğini görebilirsiniz. Soğumak, uzaklaşmak, gerçeklerle yüzleşmek gibi şeyler var burada.

Cuma gününün çoğunluğunda iyi açılar var. Özellikle öğle ve akşam saatlerini kullanabilirsiniz. Dışarıya program yapabilirsiniz. Bir planınızı bugün gerçekleştirebilirsiniz. Bir yakınınız, bir ahbabınız size bir konuda yardımcı olabilir. Uzağınızda olan sevdiklerinizden güzel haberler alabilirsiniz. Genel olarak güzel bir gün.

Cumartesi günü gündüz saatlerinden itibaren hafta sonu Ay oğlak burcunda. 10.evinizde. Aklınızda, odağınızda iş var. Yapılması gerekenlerin, sorumluluk alanlarınızın başındasınız.


Yükselen Boğalar :

Pazartesi günü Ay terazi burcunda. 6.evinizde. İşinizde düzenli olarak yaptığınız, yapmayı tercih ettiğiniz bir şeyin aslında bir verimlilik, bir fayda yaratmadığınız fark edebilirsiniz. Değişikliğe gidebilirsiniz bu konuda.

6.ev işi, terazi burcu ise ilişkileri temsil ediyor. İş ortamında biraz politik olmak, diplomatik olmak gerekebilir. Herkesi sevmek zorunda değilsiniz. Ama saygı her şeyi güzelleştiriyor.

Salı, Çarşamba günü ve Perşembe öğle saatlerine kadar Ay akrep burcunda. 7.evinizde. Yakın bağlarınız, ilişkileriniz, iş ortaklıklarınız, iş birlikleriniz içinde para konusu gündeminizde olabilir. Kar, kazanç, kazançların paylaşılması, kimin kazanca ne ölçüde katkısının olduğu gibi konular olabilir. Eşit olmayan durumlar varsa, konuşmak isteyebilirsiniz. Ama konuşurken adabı korumak lazım gelir tabii. Birbirinize sonradan pişmanlık duyacağınız şeyler söylememeniz önemli.

Perşembe öğle vaktinden itibaren + Cuma günü Ay yay burcunda. 8.evinizde. Yay burcu uzak yerleri, başka şehirleri, yabancı ülkeleri simgeliyor. 8.ev ise para transferlerini, bankacılık işlemlerini. Bir başka şehirdeki/ülkedeki bir yakınınızla böyle bir işleminiz olabilir. Yurt dışı bağlantılı bir harcamanız, bir siparişiniz, belki bir seyahat için bilet almak gibi bir konunuz olabilir.

Cumartesi günü gündüz saatlerinden itibaren hafta sonu Ay oğlak burcunda. 9.evinizde. İşinizle ilgili yapmanız gerekenler, özellikle transfer, taşımacılık, lojistik konularının planlanması, programlanması, yapılacak işlerin günlerinin belirlenmesi gibi gündemler olabilir bir 9.ev geçişi olduğu için.


21-27 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen İkizler :

Pazartesi günü Ay terazi burcunda. 5.evinizde. Ay’ın uyumsuz açıları var bugün. Bir konuda motivasyon kaybı, bir enerji düşüklüğü olabilir. Bir planı iptal etmek, bir şeyi ertelemek isteyebilirsiniz. Durmaya ve mola vermeye ihtiyacınız varsa bunu yapın tabii ama bazen de kendimizi biraz zorlamak, devrildiğimiz yerden kaldırmak gerekiyor.

Salı, Çarşamba günü ve Perşembe öğle saatlerine kadar Ay akrep burcunda. 6.evinizde. İşinizde koşturmalar artıyor gibi. Planlama, programlama yönünde yapılması gerekenler de olabilir. Bazı şeylerin düzenini oluşturmanız gerekebilir.

Perşembe öğle vaktinden itibaren + Cuma günü Ay yay burcunda. 7.evinizde bu kez. Başkaları ile birlikte kararlaştırmanız, birlikte seçmeniz gereken şeyler olabilir. Seyahatler, yolculuklar olabilir. Bunların planlaması, seçimi de olabilir şu an için.

Cumartesi günü gündüz saatlerinden itibaren hafta sonu Ay oğlak burcunda. 8.evinizde. Oğlak burcu devlet birimlerini, ayrıca bankaları, resmi konuları simgeler. 8.ev ise ödemeleri. Devlet birimlerine ödemeleriniz olabilir. e-devlet üzerinden yapacağınız işlemler olabilir. Banka işlemleriniz olabilir.


Yükselen Yengeçler :

Pazartesi günü Ay terazi burcunda. 4.evinizde ve uyumsuz açılarda. Ev içinde anlaşmazlıklar olabilir. Ortak kullanım alanlarında herkesin özeni aynı değilse, birbirine karşı aynı özende değilse bir taraf diğer tarafa rahatsızlığını söyleyebilir tabii. Örneğin biri sessizlik için dikkat ediyordur, diğer kişi gürültü yapıyordur, daha rahat davranıyordur. Mesela böyle bir şey.

Salı, Çarşamba günü ve Perşembe öğle saatlerine kadar Ay akrep burcunda. 5.evinizde. Bir alışverişiniz olabilir. Keyfi bir tüketim, temel ihtiyaçların ötesinde size ruhen iyi geleceği alacağınız bir şey olabilir.

Perşembe öğle vaktinden itibaren + Cuma günü Ay yay burcunda. 6.evinizde olacak. Bu ev çalışma hayatınızla ilgili. Yay burcu ise uzak yerleri, başka şehirleri ve ülkeleri simgeliyor. İhracat, ithalat faaliyetleri olanlar için hareketli bir gün. Uzaklarla irtibatlarınız, yazışmalarınız da olabilir. Siparişler, transfer/lojistik konularınız olabilir.

Cumartesi günü gündüz saatlerinden itibaren hafta sonu Ay oğlak burcunda. 7.evinizde. Yakınlarınızla güzel programlar yapabilirsiniz. Kendinizle olmak yerine başkaları ile bir arada olmak gibi bir sembolü var bu evin.


21-27 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Aslanlar :

Pazartesi günü Ay terazi burcunda. 3.evinizde. İletişim evi burası. Özellikle yakın çevreyle iletişimlerimizi temsil ediyor. Bazı kişileri daha iyi tanımamızı sağlayacak şeyler olabilir. O kişiler için düşündüğünüz, niyet ettiğiniz bazı şeyleri yapmaktan vazgeçebilirsiniz. Bir şey hediye etmek istiyorsunuzdur örneğin, o hevesiniz artık olmayabilir.

Salı, Çarşamba günü ve Perşembe öğle saatlerine kadar Ay akrep burcunda. 4.evinizde. Evle ilgili masraflar, harcamalar var gibi.

Perşembe öğle vaktinden itibaren + Cuma günü Ay yay burcunda. 5.evinizde. Sosyalleşmek, dışarı çıkmak, gezmek isteyebilirsiniz. Bir kutlamaya davet edilebilirsiniz. Sizin bir kutlamanız olacaksa bunu Perşembe değil, Cuma günü yapmanızı öneririm. Göreceli olarak daha iyi açılar var.

Cumartesi günü gündüz saatlerinden itibaren hafta sonu Ay oğlak burcunda. 6.evinizde. Çalıştığınız bir hafta sonu olabilir bu. Aktif olarak iş günü değilse bile, işiniz için yapmanız gerekenlerle meşgul olabilirsiniz. Sıradaki haftanın yükünü hafifletmek için hazırlayacağınız şeyler olabilir.


Yükselen Başaklar :

Bir Mars Pluto üçgeni var bu hafta. Bu üçgenin bir ucu sizde. Mars başak burcundan alıyor Pluto’nun iyi açısını. Fiziksel, mental, ruhsal, her anlamda bir dönüşüm sürecindesiniz. İşinizde yapmak istediğiniz yeni şeyler de var. Bunlara odaklanın, planlarınızı yapın. Programınızı, takviminizi hazırlayın. Kolayca ilerleyebileceğiniz, destekleyici bir zamandasınız.

Pazartesi günü Ay terazi burcunda. 2.evinizde. Para evinizde. Ay bugün uyumsuz açılar alıyor. Beklediğiniz paralarda gecikmeler olabilir. ‘Kesin gelecek’ düşüncesiyle hareket etmemenizi, bütçenizde temkinli olmanızı öneririm.

Salı, Çarşamba günü ve Perşembe öğle saatlerine kadar Ay akrep burcunda. 3.evinizde. Yakınlarınızla haberleşmeleriniz var.

Perşembe öğle vaktinden itibaren + Cuma günü Ay yay burcunda. 4.evinizde. Perşembe günü aile içinde, ev içinde huzursuzluklar olabilir biraz. Münakaşaları büyütmeyecek bir tutumda olmanızı öneririm.

Cumartesi günü gündüz saatlerinden itibaren hafta sonu Ay oğlak burcunda. 5.evinizde. Çocuklar için yapılması gerekenler, okul, kurs kayıtları için hazırlıklar, tecrübe sahibi kişilerle görüşmeler, fikir alacağınız konular olabilir.


21-27 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Teraziler :

Pazartesi günü Ay terazi burcunda. 1.evinizde. Bir konuda net bir kararınız olabilir bugün. Fayda getirmeyen, iyilik getirmeyen, size iyi hissettirmeyen bir şeyi bırakabilirsiniz.

Ay, güney Ay düğümü ile kavuşuyor. Geçmişten bir deneyimin bugün hala hangi konularınıza ve ne şekilde etki ettiğini fark edebilirsiniz. Nelerden özgürleşmeye ihtiyacınız var, bunları görebilirsiniz bugün.

Salı, Çarşamba günü ve Perşembe öğle saatlerine kadar Ay akrep burcunda. 2.evinizde. Gelecek paralar olabilir ama ödemelere gidiyor gibiler. Bu devirde, bugünün şartlarında pek çoğumuz için zaten durum böyle, değil mi ?

Perşembe öğle vaktinden itibaren + Cuma günü Ay yay burcunda. 3.evinizde. Bir gezi, bir seyahat planınız olabilir bugün için. Bir yolculuğunuz olabilir. Yakınlarınızdan biri de bir yere gidecek olabilir. Hazırlığında ona yardımcı olabilirsiniz.

Cumartesi günü gündüz saatlerinden itibaren hafta sonu Ay oğlak burcunda. 4.evinizde. Evinizle ilgili sorumluluklarınızla meşgulsünüz. Yapılacaklar var.


Yükselen Akrepler : 

Mars Pluto üçgeni ile yeni kararlarınız var bu hafta. İşinizde ürettiklerinizi çeşitlendirmek, yenilemek, düzenlemek için yapacağınız şeyler olabilir. Hedeflerinize daha çok odaklanabileceğiniz bir zaman. Neleri ertelediğiniz için neler oldu, bunları gösterebilir bu hafta size. Bu farkındalıkla daha disiplinli bir çalışma düzenine geçmeniz mümkün.

Pazartesi günü Ay terazi burcunda. 12.evinizde. Güney Ay düğümü ile kavuşuyor. Net bir bırakış var. Bir şeyin mantığını bütünüyle çözmek, bir şeyin analinizi yapabilmek, bir deneyimden alacağını almak ve bir konuyu kapatmak, bir iletişimi bitirmek, kendi içinizde bir değişime niyet etmek. ‘Artık bu şeyi düşünmeyeceğim. Beni böyle etkilemesine izin vermeyeceğim. Bu duyguları temizleyeceğim’ gibi bir değişim görüyorum buraya bakınca.

Salı, Çarşamba günü ve Perşembe öğle saatlerine kadar Ay akrep burcunda. 1.evinizde. Ertelediğiniz işleri yapabileceğiniz bir zaman. Bekleyen konuları ele alabilirsiniz. Bir şeyleri yoluna koyma vakti.

Perşembe öğle vaktinden itibaren + Cuma günü Ay yay burcunda. 2.evinizde. Uzaklardan ya da uzaklara para transferleriniz olabilir. Yurt dışı bağlantılı konular yay ile ilgilidir. Vize, pasaport harcı ödemek, bilet almak gibi harcamalar da olabilir.

Cumartesi günü gündüz saatlerinden itibaren hafta sonu Ay oğlak burcunda. 3.evinizde. İletişimler var. Dialoglar artıyor. Ahbaplarınızla, komşularınızla bir araya gelebilirsiniz. Akrabalar içinde de misafirlikler olabilir. 3.ev bu kişileri temsil ediyor.


21-27 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Yaylar :

Pazartesi günü Ay terazi burcunda. 11.evinizde. Ekipler, gruplar içinde kararını birlikte alacağınız şeyler olabilir. Anlaşmazlıklar olası. ‘Benim dediğim, senin dediğin’ gibi çekişmeli, inatlaşmalı bir tutum yerine mantıklı olan seçeneğe odaklanmak gerekiyor.

Salı, Çarşamba günü ve Perşembe öğle saatlerine kadar Ay akrep burcunda. 12.evinizde. Dinlenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Serinleyeyim derken üşütmüş olabilirsiniz. İstirahat etmek isteyebilirsiniz.

Perşembe öğle vaktinden itibaren + Cuma günü Ay yay burcunda. 1.evinizde. Uzaklarla haberleşmeler var gibi. Yurt dışı bağlantılı işleriniz, planlarınız varsa onlar için aksiyon alabilirsiniz. Yay burcu uzakları, 1.ev ise girişimleri simgeliyor.

Cumartesi günü gündüz saatlerinden itibaren hafta sonu Ay oğlak burcunda. 2.evinizde. Parasal alan hareketli. Beklediğiniz bir para elinize geçebilir.


Yükselen Oğlaklar : 

Pazartesi günü Ay terazi burcunda.

10.evinizde. İş hayatımızla ilgili bir ev burası. Terazi burcu ise ilişkileri temsil eder. Çalışma hayatında insan ilişkilerini iyi yönetmek gerekiyor. Bugün de gerekebilir biraz 🙂 Herkes aynı görgü seviyesinde değil. Kişinin belki içinde hiçbir kötü niyeti yok. Bir kabalık ediyor, ama kabalık olsun diye yapmıyor. Görgüsü o ölçüde belki. Böyle durumlarda biraz toleransla durumları idare etmek gerekebiliyor. Doğrusunu güzelce izah etmek de karşı tarafa katkı olur tabii.

Salı, Çarşamba günü ve Perşembe öğle saatlerine kadar Ay akrep burcunda. 11.evinizde. Bir kursa, bir sınıf ortamına, bir grup çalışmasına katılabilirsiniz. Bir eğitimin, etkinliğin içinde iseniz ders gününüz olabilir. Arkadaşlarınızla iletişimleriniz artıyor. Birlikte yapmak istediğiniz şeyler olabilir.

Perşembe öğle vaktinden itibaren + Cuma günü Ay yay burcunda. 12.evinizde. Bir mola ihtiyacınız var belki. Mümkün olan noktalarda tempoyu düşürmek, kendinize vakit ayırmak isteyebilirsiniz.

Cumartesi günü gündüz saatlerinden itibaren hafta sonu Ay oğlak burcunda. 1.evinizde. Bir yeri keşfetmek, bir etkinliğe katılmak, bir planı hayata geçirmek, bir başlangıç yapmak gibi güzel olasılıklar var burada.

Bu hafta Mars Pluto üçgeni ile hedefleriniz yönünde yol almak istiyorsunuz. Bunu yapabileceğiniz, destekleyici bir zamandasınız.


21-27 Ağustos 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Kovalar : 

Pazartesi günü Ay terazi burcunda. 9.evinizde. Bir yakınınızın bir yolculuğu, bir seyahati olabilir. Uzaklarda olan birileri ile görüşmeler, iletişimler var gibi.

Salı, Çarşamba günü ve Perşembe öğle saatlerine kadar Ay akrep burcunda. 10.evinizde. İş hayatınızda hareketli geçer bugünler. Tempo artar. Yapılacaklar listeniz kalabalıklaşır.

Perşembe öğle vaktinden itibaren + Cuma günü Ay yay burcunda. 11.evinizde. Sosyalleşmek için güzel bir zaman. Perşembe’nin açıları şahane görünmüyor ama Cuma’yı bu anlamda kullanabilirsiniz.

Cumartesi günü gündüz saatlerinden itibaren hafta sonu Ay oğlak burcunda. 12.evinizde. Sessizlik istiyorsunuz sanırım. Kendinizle olmaya, sessizlikte olmaya, dinlenmeye ihtiyacınız var.


Yükselen Balıklar :

Pazartesi günü Ay terazi burcunda. 8.evinizde. Ödemelerinizi yapabilirsiniz. Parasal alan hareketli. İşinizde vergi ödemeleri, sigorta konuları ile meşgul olabilirsiniz ayrıca. Muhasebe konuları olabilir.

Salı, Çarşamba günü ve Perşembe öğle saatlerine kadar Ay akrep burcunda. 9.evinizde. Bir seyahat, uzaklara gitme planınız yoksa belki şehrin içinde bir gezi, keşfedeceğiniz, ‘Artık fırsat buldukça geleyim’ diyeceğiniz bir yer var olasılıklar arasında.

Perşembe öğle vaktinden itibaren + Cuma günü Ay yay burcunda. 10.evinizde. İşinizde düzenlenmesi gereken şeyler var gibi. Yeni planlamalarınız, yeni sezon için hazırlıklarınız olabilir. Bir sunumunuz olabilir. Önemli bir toplantınız olabilir.

Cumartesi günü gündüz saatlerinden itibaren hafta sonu Ay oğlak burcunda. 11.evinizde. Haftanın en sosyal günleri. 11.ev geçişinin hafta sonuna denk gelmesi de güzel tabii 🙂 Arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz. Piknikler, sohbetler, muhabbetler görüyorum burada 🙂


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi bir hafta olsun !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!