Akrep Burcu Temmuz 2023

Akrep Burcu Temmuz 2023

Merhabalar, selamlar sevgili okuyucularım !

Temmuz ayı olasılıklarınızı anlatacağım bu yazımda.

Kuzey güney Ay düğümleri yer değiştiriyor. Bir Venüs retrosu var. Hareketli bir ay.

İlk olarak şu kısmı netleştirelim : Bu içerikteki öngörülerden yükseleniniz akrep ise yararlanabilirsiniz Çünkü ancak o durumda ev hesabı doğru olur. Öngörüler teknik olarak yükselen burca göre yapılabiliyor.

Öncelikle ayın gündemi geliyor ↓ Burada ↓

Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 9.evinizde.

Yüksek öğrenim konusunda gündemleriniz varsa, bir başvuru hazırlığında iseniz, yüksek lisans için, doktora için girmeniz gereken sınavlar, mülakatlar varsa, bu dönemde gerçekleşebilir. Konular hızlanabilir.

Seyahatler, başka şehirlere yolculuklar gündeme gelebilir. Ailenizin yanına gidebilirsiniz. Yengeç burcu memleketimizi simgeler. Memleketinize gidebilirsiniz.

Yabancı dil eğitimleri, yabancı dil sınavları yine bu evle bağlantılı olarak gerçekleşebilecek şeyler. Bu yönde planlarınız varsa bu konular hareketlenebilir Güneş ile.

23 Temmuz günü aslan burcuna geçiyor Güneş. 10.evinizde olacak bu transit sürecinde.

İş yaşamınız, otorite bağlantılı konularınız, kariyerinizi ilgilendiren konular, görevleriniz, projeleriniz, sorumluluklarınız bu evle ilgili. Güneş’in geldiği bir yerde bir güçlenme olur. Bir canlanma olur. Yeni başlangıçlar olur.

Özgüvenimiz yükselir. Kendimize olan inancımız yükselir. Yapabileceklerimizi fark ederiz. İnisiyatif alırız.

Yeni görevler üstlenebileceğiniz bir dönem. Yeni bir yetki alanı tanımlanabilir sizin için. Terfi edebilirsiniz. Önemli bir konunun, bir birimin, bir projenin sorumluluğu size verilebilir.

İşinizde otorite figürleri ile, sosyal hayatınızda konum sahibi kişilerle iletişimlerin artacağı, görüşmeler yapabileceğiniz, belki daha fazla destek bulabileceğiniz, güçlü bir dönem.


Akrep Burcu Temmuz 2023


MERKÜR

Merkür 11 Temmuz’a kadar yengeç transitinde. 9.evinizde. 

9.ev seyahatleri, yengeç burcu ise memleketimizi temsil eder. Doğup büyüdüğünüz yerlere, ailenizin yanına gidebilirsiniz.

Onlar sizin yanınıza gelebilirler.

Ev düzenimizdir ayrıca yengeç. Yazlık evinize geçebilirsiniz. Bu değişimin vaktine denk düşüyor olabilir bu transit.

Eğitim hayatı olanlar için hareketli bir dönem. Gündeminizde sınavlar, ödev ve proje teslimleri olabilir.

11 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Merkür. 10.evinize geliyor.

10.ev hayat çerçevemizle, hayatta bulunduğumuz nokta ile, sorumluluk alanlarımız ve görevlerimiz ile ilgili bir alandır. Dolayısıyla işinizde, kişisel yaşamınızda yapmanız gerekenlerin öne çıkabileceği bir dönem bu.

İçinde bulunduğunuz sistemlerde işleyiş ile ilgili yeni kurallar, düzenlemeler gündeme gelebilir. Yönetimin yeni planları, yeni uygulamaları olabilir. Mevcut düzende değişen bir şeyler olabilir.

29 Temmuz’da başak geçişi başlıyor Merkür’ün. 11.evinize geliyor.

Başak burcu işlerimizi, sunduğumuz hizmetleri, çalışmalarımızı temsil eder. 11.ev ise ekipleri. İşinizde hareketli bir zaman olabilir o yüzden.

Departmanınız, biriminiz içinde yeni işler, yeni projeler, bunlar doğrultusunda yapılacak planlamalar olabilir.

Düzenini, gününü, saatini belirlemeniz, programlamanız gereken şeyler olabilir.

Çalışma, düzenleme, üretme zamanı.

Kendi işinize sahipseniz hedefleriniz yönünde üretimlerinizi artırabilirsiniz.


Akrep Burcu Temmuz 2023


VENÜS

Venüs 23 Temmuz’a kadar aslan burcunda ve ileri hareketinde. 10.evinizde.

İş hayatınızda yapacağınız işlerle, sunumlarla, belki kuracağınız müşteri bağlantılarıyla, farklı fikir ve projelerinizle takdir toplayabilirsiniz. Güzel şeyler olabilir.

Kendinize olan inancınızı, güveninizi tazeleyecek, sizi motive edecek şeyler olabilir.

İş dışında da yaşamınızın diğer alanlarında donanımlarınızı, bilgilerinizi, yapabildiklerinizi göstermek isteyebilirsiniz Venüs 10.evinizde ve aslanda iken.

Toplum önündeki imajınızı yenileyeceğiniz şeyler yapabilirsiniz. Daha çok var olmak, daha güçlü şekilde var olmak, becerileri göstermek, çalışmaları görünür kılmak..Böyle bir transit sizin için.

23 Temmuz’da bir Venüs retrosu başlayacak. Aslan burcunda, 10.evinizde retro yapacak Venüs. 4 Eylül’e kadar sürecek olan bir retro.

İşinizde en çok nelerden keyif alıyorsunuz, hangi durum neye dönüşürse daha çok keyif alabilirsiniz, daha verimli olabilirsiniz, hangi durumda konforunuz artar ?

Ne yapmak istiyorsunuz, neleri istemiyorsunuz ? Nasıl bir işiniz olmalı ?

Buralara bakabilirsiniz retro ile.

10.ev toplum önünde bulunduğumuz konumu, ünvanlarımızı simgeler. Aslan burcu ise egomuzla ilgili.

İşinizle ilgili yaptığınız seçimleri gerçekten istediğiniz için mi yapıyorsunuz, yoksa başkalarının algısında önemli ve değerli olmak için mi ? İstediğiniz kariyer, gerçekten sizin isteğiniz mi ? Yoksa başkalarının gözünde ideal olanı mı ? Yaptığınız şeyleri ego tatmini ihtiyacıyla mı yapıyorsunuz, keyifle, içinizden gelerek mi ?

Hayatta durduğunuz yere, orada neden durduğunuza bakabilirsiniz bu retro ile.

Başka neler olabilir ? Geçmişten tanıdığınız kişilerle yeniden irtibatlar doğabilir. Yeniden çalışmaya başlayabilirsiniz onlarla. Tekrar işler, projeler, alışverişler olabilir. Geçmiş müşteri bağlantılarınızdan yana şanslı bir zaman. Yeniden kapınızı çalabilirler.

Şunu da ekleyeyim :

Retrolar, sıfırdan başlayacak, bütünüyle yeni olan girişimler için uygun değildir. Bu dönemde böyle şeyler yapmamaya çalışın. Güncelde kurulu olan düzeninizi analiz edip iyileştirmek için kullanın derim bu süreci.


Akrep Burcu Temmuz 2023


MARS

Mars 10 Temmuz’a kadar aslan transitinde. 10.evinizde.

İş hayatınızda hareketli bir dönem bu Mars transiti sizin için. Yeni projeler, yeni

çalışmalar var sanırım. Güzel girişimleriniz, başarılı işleriniz olabilir.

İş hayatınızda bir hareket ve yenilik enerjisi var. Bu bir görevin size verilmesi olabilir. Yönetimin yeni bir kararı, bildirimi olabilir. İş ortamında bir süredir planlanmakta olan şeylerin başlaması olabilir. Yeni girişimler geliyor Mars ile.

İş arkadaşlarınızla, özellikle de otorite ile zaman zaman fikir ayrılıkları da yaşayabilirsiniz. Bunların bir çatışmaya dönüşmemesi için, iletişimlerde dikkatli olmanız iyi olur. Mars’ın gölge tarafında var bu agresyon çünkü.

Sadece iş de değil, genel olarak hayatınızda yeni atılımlar yapmak istiyorsanız, bunun için ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi, motivasyonu, cesareti bulabileceğiniz bir zaman.

10 Temmuz Pazartesi günü yeni transitine başlıyor Mars. Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. 11.evinize geliyor.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlarda sosyalleşebilirsiniz.

İşinizde bağlantılarınız büyüyebilir. Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa, daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz. Dijital platformları da simgeler 11.ev.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim.

İşin agresyon kısmını iyi yönetirseniz, işiniz, mesleki hedefleriniz, idealleriniz, yapmak istedikleriniz için iyi bir dönem.


Akrep Burcu Temmuz 2023


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Temmuz ayı, Ocak 2022’den bu yana boğa akrep hattında olan kuzey güney Ay düğümleri için değişim noktası. 17 Temmuz günü aks değiştirecek Ay düğümleri.

Kuzey Ay düğümünün boğada/7.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/1.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık sonuna geliyoruz bu sürecin.

Güney Ay düğümü akrepte, 1.evinizde bırakmanız gerekenleri göstermiş olabilir size. İnsan ilişkileriniz, birlikte yol aldığınız kişiler, bir parçası olduğunuz gruplar, sahip olduklarınız. Buralarda temizlenmesi gereken şeyler sonlanmış, bitmiş olabilir. Özellikle insan ilişkileri üzerinden  farkındalıklara vardınız belki.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/6.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 12.evinizde olacak. 17 Temmuz itibariyle bu değişim gerçekleşiyor.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ?

6.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

İş, çalışma hayatı, hizmet, günlük düzen, yaşam düzeni, bedensel sağlık gibi temaları var bu evin.

Hayatınızda bu konuların daha iyi hale gelmesi için nelerin değişmesi gerektiğini görebileceğiniz bir zaman başlıyor.

İş hayatınızı yoluna koymak istiyorsunuz belki. Belki iş değişikliği yapmak. Yeni fırsat alanları ve gelir kapıları oluşmadan mevcutta sahip olduklarınızı bırakmamanızı, terk etmemenizi öneririm.

İlk defa çalışmaya başlayacak olanlarınız var. Uzun yılların ardından iş hayatına dönecek olanlarınız var. Bu kuzey Ay düğümü transiti bunların işaretçisi.

Yaşam düzeninizi oluşturacağınız bir zaman. Elbette zorlanmalar da olacaktır. Hiçbir şey bir günde inşa olmuyor.

Hizmet sunduğunuz alanlar içinde gelişebileceğiniz bir dönem. Hep teknik bilgi, mesleki tecrübe anlamında söylüyorum, hem de hayatın bilgisi anlamında.


Temmuz 2023 Ay Döngüleri :

3 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay :  Ay 11° Oğlak, Güneş 11° Yengeç

3.evinizde deneyimleyeceğiniz bir dolunay. Merküryen etkiler var. Jüpiter ve Satürn destekli bir dolunay ayrıca 🙂 Güzel olasılıklar var.

Bu ev kardeşlerimizi, yakın akrabalarımızı, komşularımızı, arkadaş çevremizi, yakınlarımızı anlatan bir alan.

Oğlak burcu dolunayı olduğu için kardeşlerinizin iş konusunda gündemleri sonuçlanabilir. İş değişikliği yapabilirler. Çalışmaya başlayabilirler. Kendi işini kurma sürecinde olabilirler. Kardeşlerinizin, yakınlarınızın resmi bir konusu tamamlanabilir. Bir yasal süreç sonlanabilir. Bu sonlanma bir ferahlık getirebilir.

3.ev arabaları, araçları da simgeleyen bir alan. Bir alım satım gündeminiz varsa, bu konu tamamlanabilir.

İletişim, iletişime dayalı faaliyetler, danışmanlıklar, internet üzerinden yapılan işler, içerik üretmek, bilgi paylaşımı yapmak gibi konular bu evle ilgili. İşinizde yeni stratejiler geliştirebileceğiniz, paylaşımlarınızı daha sistemli hale getirmek isteyebileceğiniz günlerdesiniz.

Oğlağın çalışkanlığıyla daha çok üretmek :), daha düzenli üretmek ve sistemleşmek. Bu var bu resimde.

17 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 24° Yengeç, Güneş 24° Yengeç

9.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den pozitif açıları var. Değişimler, yenilikler, yenilenmeler var.

Eğitim, yüksek öğrenim, yabancı ülkelerle/başka şehirlerle ilgili konular, yolculuklar bu evin temaları arasında. Bu konularda güzel etkiler alıyorsunuz. Bir başlangıç ve yenilik zamanındasınız.

Eğitim hayatınızda güzel gelişmeler olabilir.

Bir seyahat gündeme gelebilir.

Uzaklardan gelecek kişiler olabilir. Siz uzakta yaşayan sevdiklerinizin yanına gidebilirsiniz.

Yengeç burcu ailemizi, köklerimizi, memleketimizi simgeler. Memleketinize gidebilirsiniz. Ailenizle yapacağınız seyahatleriniz olabilir.

Yaşamımıza yön veren şeyler, ufkumuzu büyüten şeyler, derinliğimiz, bilgeliğimiz, farkındalığımızdır bu ev. Hayatla kurduğumuz ilişki içinde farkındalıklarımız. Kendimize dair farkındalıklarımız. Buralarda bir şeyler güncelleniyor. Bundan sonrasına şekil verecek uyanışlar var.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Mutlu, neşeli, keyifli bir ay diliyorum 🙂 Yaz enerjisine yakışır bir ay olsun.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!