3-9 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar

3-9 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar

Herkese merhabalar ! Nasılsınız sevgili okuyucularım ?

Yeni haftanın gündemini yayınladım. Şimdi bir de burçlar üzerinden bakacağız haftaya.

Öncelikle haftanın gündemini buraya ekliyorum Her bir günü detaylarıyla görebilirsiniz ↓

3-9 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

Şimdi burçlar için yorumlarıma geçeceğim.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Öncesinde iletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Pazartesi ve Salı günleri Ay’ın oğlak transiti (10.evinizde) ile diğer zamanlara nazaran daha yoğun bir tempoda olabilirsiniz. İşe dönüş zamanı. İşleri toparlama, rutinlere dönüş vakti. Yapılacaklar var, liste uzun. Sorumluluklarınızın başındasınız.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay kovada. 11.evinizde. Sosyal alanda. Arkadaşlarınızla bir araya gelmek için güzel günler bunlar. Misafir ağırlayabilirsiniz. Dostlarınızla güzel programlarınız olabilir. İşinizde de iletişimler artıyor.

Cuma ve Cumartesi günleri Ay balık transitinde. 12.evinizde olacak balıkta iken. Tempo düşebilir biraz. İletişimler azalabilir. Bazı konularda beklemeler de olabilir. Duygusal olarak gelgitli haller yaşıyoruz ayrıca Ay 12.evimizden geçerken. E bazen de böyle 🙂 Bazı günlerimiz böyle olabilir. Çok dağılmadan, ayarını kaçırmadan buna da izin vermek lazım belki.

Pazar günü Ay’ın koç transiti ile hareketleniyorsunuz. Başlayacağınız şeyler var. Bir süredir beklettiğiniz konuları ele alabilirsiniz. Yeni bir yere gidebilirsiniz, yeni bir şey deneyimleyebilirsiniz. Enerjiniz yükseliyor. Ateş elementi ile hevesler, heyecanlar var 🙂


Yükselen Boğalar :

Pazartesi ve Salı günlerinde Ay’ın oğlak transitindeyiz. Burası 9.eviniz. Uzaklardan haberler alabilirsiniz Ay burada iken. Başka şehir ve ülkelerde yaşayan akrabalarla, arkadaşlarla iletişimler olabilir ya da belki birileri geliyor uzaklardan. Belki sizin bir yolculuğunuz var. Gidiş gelişler, seyahatler konunuz olabilir.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay kovada, 10.evinizde. Bu kez sorumluluklarınızı hatırlatacak size. Yapılması gereken işler, tamamlanması gereken raporlar, teslim edilmesi çalışmalar var gibi. İşinizde yoğun günler.

Cuma ve Cumartesi günleri Ay balıkta, 11.evinizde. Bu kez arkadaş buluşmaları, sosyal ortamlar var.

Pazar günü Ay koç burcunda. 12.evinizde. Sessizlik ve dinlenme. 12.ev geçişlerini böyle özetleyebilirim. Evinizle, kendinizle meşgul olmak da isteyebilirsiniz.

Ay 12.evimizden geçerken insan ilişkilerimizde sınırlarımızı koruyamayabiliyoruz. Fazla toleranslı , fazla affedici olabiliyoruz. Kabul etmememiz gerekenleri edebiliyoruz. Bunları yapmamaya çalışın diyeceğim. Yoksa sonra kendisiyle kavga insan ediyor insan. Bunun olmaması için ilişkiler içinde alanımızı koruyalım.


3-9 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen İkizler :

Pazartesi ve Salı günleri Ay oğlakta. 8.evinizde. Devlet birimlerine ödemeleriniz olabilir. Resmi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bankacılık ödemeleriniz olabilir.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay kova burcunda. 9.evinizde. Spiritüel/ruhsal/ilmi/felsefi alanlarda kitap alışverişleriniz olabilir. Bu yönde güzel bilgi kaynakları, kanallar, uzmanlar da keşfedebilirsiniz.

Cuma günü ve Cumartesi’nin büyük kısmında Ay balık burcunda. 10.evinizde. İşiniz, otoriteye karşı sorumluluklarınız, size bağlı olan şeyler, yetki ve görev alanlarınız ön planda. Bizzat sizin ilgilenmeniz gereken konular olabilir.

Pazar günü Ay’ın koç transiti ile çok daha sosyal, renkli, keyifli bir gün olası. Arkadaşlarınızla gezileriniz, piknikleriniz, güzel programlarınız olabilir.


Yükselen Yengeçler :

Pazartesi ve Salı günlerinde Ay oğlak burcundan geçiyor. Karşı alanınızdan. 7.evinizden. İlişkiler, ilişkileriniz içinde durduğunuz yer, sınırlarınız, ‘biz’ olmak istediğiniz/istemediğiniz noktalar konunuz belki bugünlerde. Dolunaydan da aynı yönde etkiler alıyorsunuz.

Buralarda güncelleyeceğiniz şeyler var gibi.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay kova burcunda. 8.evinizde.

Kova burcu arkadaşları, 8.ev parasal konuları temsil eder. Arkadaşlarınızla aranızda borç alma verme konuları olabilir.

Cuma + Cumartesi’nin büyük çoğunluğunda Ay balık burcunda. 9.evinizde. Güzel bir yolculuğunuz, bir geziniz olabilir. Uzaklardan yanınıza gelecek kişiler de olabilir. Hareketli günler.

Pazar günü Ay koç burcunda. 10.evinizde. Sizin için bir iş günü olabilir bu. Değilse bile yine de işle ilgili konularınız olabilir. Sizin ilgilenmeniz gereken, sizin sorumluluğunuzda olan konular olabilir.


3-9 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Aslanlar :

Pazartesi ve Salı günlerinde Ay oğlak burcunda. 6.evinizde. Günlük düzenimizi, günlük rutinlerimizi temsil eder bu ev. Siz de tatil dönüşü iş düzeninize dönüş yapıyor olabilirsiniz.

Sağlık konuları, muayene, kontrol gibi işler de bu evle ilgili. Böyle bir işiniz olabilir. Aileden birinin de olabilir. Bir konuda muayene olmak, ilacınızı almak isteyebilirsiniz.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay kova burcunda. 7.evinizde. İmzalı, kontratlı konular, sözleşme içinde olduğunuz şeyler konu olabilir bugünlerde. İşinizle ilgili bir anlaşma olabilir, ev sahibi-kiracı kontratı olabilir, imzalı işlerle ilgili yenilenmesi gereken şeyler olabilir. Bunlarla meşgul olabilirsiniz.

Hayatınızın herhangi bir yerinde başkaları ile birlikte ilerlediğiniz alanlarda ortak biçimde karar almanız gereken yeni gündemler olabilir. Bu sebeplerle bir araya gelebilirsiniz.

7.ev danışmanlıkları temsil eder ayrıca. Kova ise astrolojinin burcu. Bir astrolojik danışmanlık da almak isteyebilirsiniz.

Cuma ve Cumartesi günleri Ay balık burcunda. 8.evinizde. Bütçenizin şaştığı noktalar olduysa yakınlarınız girebilir devreye. Aile içinde yardımlaşmalar olabilir. Parasal konular, ödemeler var.

Pazar günü Ay koç burcunda. 9.evinizde. Yabancı dillerle ilgili konular, kitap alışverişleri, eğitim almak istediğiniz alanlarda uzmanlarla iletişimler olabilir. Bir seyahat de mümkün. Uzak bir yerden memlekete gelecek bir yakınınız da olabilir.


Yükselen Başaklar :

Pazartesi ve Salı günlerinde Ay oğlak burcunda. 5.evinizde. Çocuklarla ilgili meşguliyetler öne çıkıyor. Oğlak yönetim demektir. Gittikleri yaz kursları, oyun grupları, kreş, vb bir yer varsa oranın yönetimiyle irtibatlarınız olabilir. ‘Şunu şöyle yapalım. Bu böyle olsun’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay kova burcunda. 6.evinizde. İş yoğunluğumuz artar çoğunlukla 6.ev günlerinde. Biraz da detaylı işlerimiz olur. Bir şeyleri kontrol etmemiz gerekir. Hesap kontrolleri olur. Dosyalamamız, ayırmamız, gruplandırmamız gereken şeyler olur. Biraz böyle işler var gibi.

Cuma ve Cumartesi günleri Ay balık burcunda. 7.evinizde. Eşinizle, partnerinizle güzel şeyler yapabilirsiniz. Onun bazı gündemleri olabilir. Ona yardımcı olabilirsiniz.

İşinizde birlikte ilerlediğiniz firmalar, kişiler ile ortak konular için bir araya gelebilirsiniz.

Pazar günü Ay koç burcunda. 8.evinizde. Kendi kendimizi aşağı çektiğimiz halleri anlatıyor bu ev. Takıntılı, tekrar eden düşünceler, gereksiz korkular, geçmişi tekrar tekrar düşünme ve öfkelenme halleri, yüksek duygular..Bunlar oluyor bu ev hareketlenince. Siz kendinize bu duyguları yaşatırken, bu duygularla enerji alanınızı kirletirken, sağlığınıza zarar verirken kimseye bir şey olmuyor. Herkes kendi hayatında, günlerini, keyiflerini yaşıyor. Kendinize bunu hatırlatın ve siz de öyle yapın.


3-9 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Teraziler :

Pazartesi ve Salı günlerinde Ay oğlak burcunda. 4.evinizde. Evinizle ilgili meşguliyetler var. Ev içinde anlaşmazlıklar da olabilir. Ailenizle tartışmalar olabilir. Birbirinizi doğru dinlemeniz, doğru anlamanız önemli.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay kova burcunda. 5.evinizde. Bu kez daha ferah, daha renkli, eğlenceli bir atmosfer var. Bir gösteriye, bir etkinliğe katılabilirsiniz. Belki bir yaz konseri. Belki bir kutlama, bir doğum günü. Bir eğlence. Böyle bir şey gündeme gelebilir.

Cuma ve Cumartesi günlerinde Ay balık burcunda. 6.evinizde. Burası sağlık evi. Balık burcu da istirahat ihtiyacı demektir. Belki küçük bir istirahatiniz olabilir. Bağışıklığınızı besleyin. İyi tutun kendinizi.

Pazar günü Ay koç burcunda. 7.evinizde. Danışmanlıklar, uzman kişilerle iletişimler, hocalarla irtibatlar olabilir.


Yükselen Akrepler : 

Pazartesi ve Salı günlerinde Ay oğlak burcunda. 3.evinizde. Yakınlarınızla iletişimleriniz artıyor. Birbirinize haber vereceğiniz, bir araya geleceğiniz konular olabilir. Misafirlikler de olabilir. Bir süredir görmediğiniz akrabalarınızı görebilirsiniz.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay kova burcunda. 4.evinizde. Evinizle ilgileniyorsunuz bu kez. Yeni eşya alışverişleriniz olabilir. Tadilatlar, badana, boya, bakım, dekorasyon konuları olabilir.

Cuma günü + Cumartesi’nin büyük bir kısmında Ay balıkta. 5.evinizde. Eğlenmek demektir 5.ev. Balık burcu da mola verme ihtiyacı ile ilgili. Sorumlulukların, yorgunlukların ardından kendinize keyifli şeyler yaşatmak isteyebilirsiniz. Güzel bir yere gidebilirsiniz. Bir gösteriye katılabilirsiniz. Bir etkinlik olabilir.

Pazar günü Ay koç burcunda. 6.evinizde. Günlük düzenlemeler, planlamalar, temizlikler var gibi görünüyor.


3-9 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Yaylar :

Pazartesi ve Salı günlerinde Ay oğlak burcunda. 2.evinizde. Yeni para gelişleri, para akışları oluyor çoğunlukla 2.ev zamanlarında. Bu anlamda şanslı günler.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay kova burcunda. 3.evinizde. Kardeşlerle, kuzenlerle iletişimler olabilir. Birlikte yapmaya karar verdiğiniz şeyler olabilir. O şeyler için bir araya gelebilirsiniz.

Cuma ve Cumartesi’nin büyük bir kısmında Ay balıkta. 4.evinizde. Evinizde yapılacaklar var gibi. Temizliklerinizi, düzenleme işlerinizi yapabilirsiniz. Ayıracağınız, atacağınız eski eşyalar olabilir. Buraları elden geçiriyorsunuz sanırım.

Pazar günü Ay koç burcunda. 5.evinizde. Adrenalin, heyecan, keyif, eğlence demektir bu ev. Koç burcunun da yüksek bir enerjisi var. Yeni bir şey deneyimleyebilirsiniz bugün. Bir ilgi alanınızda bir etkinliğe, vb katılabilirsiniz. Bir keşfiniz olabilir. Güzel bir Pazar.


Yükselen Oğlaklar : 

Pazartesi ve Salı günlerinde Ay oğlak burcunda. 1.evinizde. Ay 1.evimizden geçerken yaptığımız şeyler artıyor. İşlerimiz, iletişimlerimiz artıyor. Ertelediğimiz konularda gerekenleri yapıyoruz. Yeni başladığımız şeyler oluyor. Sizin için de hareketli bir zaman.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay kova burcunda. 2.evinizde. Bu kez para evinizi aktive ediyor Ay. Güzel kazançlarınız olabilir. Maddi şanslar var.

Cuma günü + Cumartesi’nin büyük bir bölümünde Ay balık burcunda. 3.evinizde. Komşularınızla bir araya gelebilirsiniz. Apartmanınız için konuşacağınız şeyler olabilir. Misafirlikler olabilir. Yakın çevre içinde dialoglar, haberleşmeler var.

Pazar günü Ay koç burcunda. 4.evinizde. Ev demektir bu alan. Dışarıya program yapmak yerine evde olmayı seçebilirsiniz. Evinizde misafir de ağırlayabilirsiniz. Temizlikler yapmak, evinizde ihmal ettiğiniz konularla ilgilenmek isteyebilirsiniz.


3-9 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Kovalar : 

Pazartesi ve Salı günlerinde Ay oğlak burcunda. 12.evinizde.

Bilmediğiniz bazı konular önünüze gelebilir. Belirsizlik yaşadığınız durumlar sonlanabilir. Netleşebilir.

Ruhsal anlamda biraz aşağıda hissedebiliyoruz Ay’ın 12.ev günlerinde. Belki enerjiniz düşük olabilir biraz. Yükseltecek şeyler yapmaya bakın.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay kova burcunda. 1.evinizde. İşte burada güzel bir canlanma var. Hem günlük hareketlilik artıyor, hem iletişimler, irtibatlar var.

Cuma günü + Cumartesi’nin büyük bir bölümünde Ay balık burcunda. 2.evinizde. Parasal alan hareketli. Güzel kazançlar, para akışları olabilir.

Pazar günü Ay koç burcunda. 3.evinizde. Yakın akrabalarınızla bir araya gelebileceğiniz bir gün. Yakın çevre dialogları var.


Yükselen Balıklar :

Pazartesi ve Salı günlerinde Ay oğlak burcunda. 11.evinizde. Sosyal bağlantılar hareketli. Arkadaşlarınızla iletişimler artıyor. Birlikte planlanacak, organize edilecek şeyler var.

Çarşamba ve Perşembe günlerinde Ay kova burcunda. 12.evinizde. Bazı konular istediğiniz biçimde ilerlemeyebilir. Bir çabanız sonuç vermeyebilir ya da en azından şimdilik bu böyle olabilir. Biraz beklemek gerekebilir. Aceleci olmayın derim.

Cuma günü + Cumartesi’nin büyük bir kısmında Ay balıkta. 1.evinizde. Beklemeler sonlanabilir. Beklediğiniz haberler gelebilir. Gideceğiniz yerler olabilir, bir araya geleceğiniz insanlar olabilir. Dialoglar artıyor.

Pazar günü Ay koç burcunda. 2.evinizde. Para alanında güzel bir canlanma var. Yeni satışlar, siparişler, para akışları olası.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!