30 Ocak-5 Şubat 2023 Astroloji Gündemi

30 Ocak-5 Şubat 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Yeni haftanın gündemi ile geldim bir kez daha.

Bu hafta yukarıda neler oluyor ? Bir dolunay var. Her ay 1 kez (hatta bazen iki kez) deneyimliyoruz bunu.

5 Şubat Pazar günü 21:28’de aslan burcunun 16 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Uranüs’ün Güneş’e ve Ay’a uyumsuz kare açıları dikkat çekiyor. Net bir tamamlanma. Bitmesi gereken bir şeyin artık sonlanarak yaşamımızdan çıkması. Bir bitiş. Bir noktalama. Bu dolunay böyle ihtimalleri akla getiriyor.

Bu hafta başlayacak olan yeni bir transit yok. Gezegenler arası açıları görüyoruz yine.

Güneş’in kova dönemindeyiz 19 Şubat’a kadar. Güneş transitleri ana gündem konularımıza işaret eder sevgili okuyucularım. Bu dönemde nasıl konularımız, nasıl meşguliyetlerimiz olabilir ? Hangi alanlarda başlangıçlarımız olabilir ? Ne yapalım, ne yapmayalım ? Görmek isteyenler, aşağıya Güneş yazımın linkini bırakıyorum, linki tıklayabilirler ↓

Güneş Kova Burcunda 20 Ocak-19 Şubat 2023

Şimdi haftanın detaylarına bakalım.


30 Ocak- 5 Şubat haftasının gezegen açıları :

30 Ocak : Güneş Mars üçgeni : Güneş 9° Kovada, Mars 9° İkizlerde

Cesaretle yeni şeyler başlatabiliriz. Konularımız hızlı ilerleyebilir. Girişken bir enerjiyle, motivasyonla yapmamız gerekenleri yapabilir, yol alabiliriz. İletişimlerde de bir hareketlilik var. Sosyal medyada içerik üretenler, kalabalıklara hitap edenler için destekleyici bir görünüm. Takdir görecek, güzel üretimleriniz olabilir.

30 Ocak : Merkür Uranüs üçgeni : Merkür 14° Oğlakta, Uranüs 14° Boğada

İletişimlerde şanslı bir zaman.

Yeni, farklı, daha önce denemediğimiz şeyler yapabileceğimiz, yeni olana açık bir zaman.

İş ve para konularında iyi olasılıklara işaret eden bir açı ayrıca. Üçgenin bir ayağında oğlakta olan Merkür var, oğlak burcu işimizi simgeler. Bir ayağında boğa burcunda olan Uranüs var, boğa burcu parayı, kazançlarımızı temsil eder. Parasal alanda fırsatlarımızı görelim. Kazançlarımızı büyütmek için neler yapabileceğimizi düşünelim.

4 Şubat : Güneş Uranüs karesi : Güneş 15° Kovada, Uranüs 15° Boğada

Değişmesi gerektiği halde bir süredir ertelenmiş şeyler çeşitli vesileler ile mecburen ve hızlıca değişebilir. Değişim yönünde adım atmak gerekebilir.

Gerçekleri görmezden geldiğimiz noktalarda deneyimler ile ani yüzleşmeler, farkındalıklar yaşayabiliriz.

Her tür konu olabilir söz konusu şey. Değişimleri ve yön değişikliklerini anlatan bir kare.

5 Şubat : Venüs Mars karesi : Venüs 11° Balıkta, Mars 11° İkizlerde

Kare açılar uyumsuzdur.

Venüs kadını, Mars ise erkeği sembolize eder. Kadın erkek ilişkilerinde biraz çatışmalı bir duruma işaret ediyor bu kare.

Venüs güzellikle, estetik işlemlerle bağlantılı. Mars ise ameliyatlarla, operasyonlarla. Estetik bir müdahale önermem. Yaptırdığınız şeyden, sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz. Bu tür şeylerden kaçınmanız bu etkiler altında faydanıza olur.


Her bir günün detaylarına bakalım şimdi.

30 Ocak Pazartesi

Ay bugün 11:35’e kadar boğa burcunda olacak sevgili okuyucularım.

Sabahın erken saatlerinde Ay ve Pluto uyumlu açıda. Bir toprak elementi gücü var burada. Kendinden emin olmak, yapılacak bir şey için hazır hissetmek, rahat hissetmek. Böyle bir sabah.

Günün ikinci yarısında Ay Venüs karesi geliyor. Alışverişlerde müsriflikler olabilir. Venüs bu açıyı balık burcundan yaptığı için yanılgılar olabilir. Doğru ürünleri seçemeyebiliriz. Güvenilir firmaları seçemeyebiliriz. Alışverişler için bugünü önermem.


31 Ocak Salı

Ay ikizler burcunda ilerliyor.

Sabahın erken vakitlerinde Mars ile kavuşuyor Ay. Güzel bir başlangıç enerjisi, bir heves, bir girişim niyeti var.

Günün ilk yarısında Ay Güneş üçgenini de görüyoruz. Bu da uyumlu bir açı. Önemli işlerimiz, görüşmelerimiz, alışverişlerimiz için kullanabileceğimiz bir sabah.

Öğle vaktinde Ay ve Kiron uyumlu açıda.

Bir konumuzu çözecek, güzel bir şey yapabiliriz. Bir durumu iyileştirebiliriz. Sağlık konuları, muayene, doktor kontrolü gibi şeyler olabilir. İyi haberler alabiliriz.


1 Şubat Çarşamba

Ay bugün 23:11’e kadar ikizler burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Neptün karesi etkin. Yanılgılar, iletişimler içinde birbirimizi yanlış anlayabileceğimiz ifadeler, işlerimizde yanıltıcı olabilecek hatalı bilgi paylaşımları, birbirimize yapacağımız bildirimlerde yanlış bilgiler olası.

Bu sabah dinlediklerimizi doğru anlayalım. Her duyduğumuza da inanmayalım.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Satürn üçgeni aktif. Yapmayı hedeflediğimiz şeyler için rotamızı belirlememizi sağlayacak önemli bilgi kaynakları keşfedebiliriz. İlham alabileceğimiz, bize bir öneri olacak şeyler bulabiliriz.

Ay 14:58-23:11 arasında boşlukta. 23:12’de yengeç burcuna geçiyor.


2 Şubat Perşembe

Ay yengeç burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay ve Jüpiter kare açıda. Yengeç burcu duygularımızı, duygusal hassasiyetlerimizi temsil eder. Jüpiter’in uyumsuz açısı, bize kimsenin duygularını incitmememiz, hassas olduğu noktalarda özen göstermemiz konusunda uyarıyor.

Evimizi de simgeler yengeç burcu. Jüpiter’in uyumsuz açılarında müsriflikler, para kayıpları olabiliyor. Evimiz için yapacağımız alışverişleri erteleyelim bu sabah. Günün ikinci yarısına bırakalım. Acele etmeden, daha çok seçenek görelim.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Venüs üçgeni geliyor çünkü. Alışverişler için güzel bir zaman. Dekoratif değişiklikler için güzel.

Günün ikinci yarısında Ay, kuzey Ay düğümü ile uyumlu açıda ayrıca. Her konuda güzel değişimlere müsait bir vakit.


3 Şubat Cuma

Ay yengeç burcunda ilerliyor.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Merkür karşıtlığını görüyoruz.

Fikir değişiklikleri, plan değişiklikleri olabilir. Günlük akış içerisinde bazı şeyler kızdırabilir bizi ayrıca. Önemsenmeye değmeyecek şeylere enerjimizi harcamayalım.

Akşam saatlerinde güzel bir açı geliyor. Bir Ay Neptün üçgeni oluşuyor. İç huzurumuzu, duygularımızı dengeye getirecek, bizi medite edecek şeyler yapabiliriz. Kendimize yeni bir keyif alanı yaratabiliriz.


4 Şubat Cumartesi

Ay bugün 11:48’e kadar yengeç burcunda.

Sabah saatlerinde bir Ay Pluto karşıtlığı var. Duygusal olarak biraz gelgitli bir sabah.

Ay 09:18-11:48 arasında boşlukta. Yengeçte ve açısız. 11:49’da aslan burcuna geçiyor.

Canlanıyoruz, keyifleniyoruz. Ay aslan burcunda iken bir şeylere ‘Aman, boş verelim. Keyfimize bakalım’ demek daha kolay oluyor 🙂 Modumuzu değiştiriyor Ay’ın aslan transiti 🙂

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni geliyor. Şanslı hissedeceğimiz, iyi şeyler olabilir. Yapmak istediğimiz şeyler için kullanalım. Her konu için düşünebiliriz.


5 Şubat Pazar

Ay aslan burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde bir Ay Mars altmışlığı var. Dinamik, enerjik, güzel bir moddayız. Bedensel enerji gerektiren şeyler yapabiliriz. Bir doğa yürüyüşü olabilir, güzel bir antrenman olabilir. Hareket etmek istiyoruz bu sabah.

Öğle vaktinde Ay Kiron üçgeni var. Çözüm, iyileşme, düzelme, onarım, tamir, telafi, bir iyiye gidiş göstergesi bu. Her konu üzerinden çalışabilir.

Akşam saatlerinde Ay Uranüs karesini görüyoruz. Dolunaya eşlik eden bir açı. Önemli bir farkındalık. Bir ders, bir deneyim ile gelecek bir uyanış. Net bir karar. Net bir bitiş. Bu dolunayda böyle olasılıklarımız var. 21:28’de dolunay gerçekleşiyor.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım da burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

İyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!