Akrep Burcu Ocak 2024

Akrep Burcu Ocak 2024

Akrep Burcu Ocak 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ocak ayından alabileceğiniz etkileri paylaşacağım bu yazımda.

Hatırlatmamı yapıp başlayayım.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni akrep olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak. 3.eviniz burası sizin.

Oğlak burcu işimizi, üretimlerimizi, iş sorumluluklarımızı, sorumluluk alanlarımızı, işimizde düzenimizi, sistemimizi simgeler.

3.ev ise iletişim evi.

İşinizde bir sistemleşmeye gidiyor olabilirsiniz. Sisteminizi iyileştirecek şeyler yapıyor olabilirsiniz.

Yeni kararlarınız, hedefleriniz olabilir yenilenme yönünde.

Bunun için hizmet alacağınız, birlikte çalışacağınız kişiler olabilir. Bunların iletişimleri, görüşmeleri olabilir.

Araştırıp öğrenip uygulamasını kendiniz yapacağınız şeyler de olabilir. Okumak, araştırmak, öğrenmek demektir 3.ev. İşinizle meşgulsünüz.

Yeni iş kuracak olanlar için de zeminin oluşması anlamında iyi bir dönem. Seçimlerinizi yapabilirsiniz. Birçok noktada netleşebileceğiniz, bir şeylerin adını koyabileceğiniz bir zaman.

20 Ocak günü 17:08’de Güneş’in kova transiti başlıyor. 4.evinize geliyor Güneş.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkabilir bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz. Grupları, birlik duygusunu anlatır kova. Ortaklaşa, birlikte yaptıracağınız şeyler olabilir.

Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

Kova teknoloji demektir. Eviniz için teknolojik araçlardan yararlanabilirsiniz. Örneğin kapı zilinizin yanında olacak bir görüntüleme sistemi, örneğin bir güvenlik alarmı, bir dijital araç, akım korumalı prizler, vb. Örneğin teknolojik, yeni model bir ev eşyası, bir mutfak robotu, bir makine, bir süpürge.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.


Akrep Burcu Ocak 2024


MERKÜR

2 Ocak’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Bu retronun bir kısmını oğlak, bir kısmını yay burcunda yaşadık. 2 Ocak’ta yay burcunun  22 derecesinde retro tamamlanıyor.

Merkür yayda ileri seyrine başlıyor. 14 Ocak’a kadar yayda olacak. Yani 2.evinizde.

Son haftalarda parasal alanda konularınız olmuş olabilir. Kazançlarınız elinize vaktiyle geçmemiş olabilir. Ödemelerin vakti şaşmış olabilir. Şimdi bu alan toparlanıyor Merkür’ün ileri seyrine geçmesi ile.

14 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 3.evinize geliyor.

Bu transit yazışmalarınızın, görüşmelerinizin, yakın çevrenizle dialoglarınızın artacağını söylüyor.

Kardeşlere ve kuzenlere dair konular da olası. Özellikle iş ve kariyer konusunda, resmi işlemlerde, devlet bağlantılı konularda/kamu alanında.

3.ev geçişi olması sebebiyle, satış, pazarlama alanında işleri olanlar için, iyi bir transit olduğunu da belirteyim. Değerlendirin, üretin. Nereler değişebilir, çeşitlenebilir, neler daha iyi olabilir, işinizi gözden geçirin.


Akrep Burcu Ocak 2024


VENÜS

Venüs 23 Ocak’a kadar yay burcunda. 2.evinizde.

Maddi şanslar anlamına geliyor bu transit sizin için. Yetenek ve yetkinliklerinizi, donanımlarınızı daha iyi kullanabileceğiniz bir döneme girdiğinizi söylüyor.

2.ev sahip olduklarımızdır. Donanımlarımızı da simgeler. Kendinize kattığınız bilgileri, yetkinlik alanlarınızı, becerilerinizi daha iyi, daha doğru kullanabileceğimiz, daha çok kazanç elde edebileceğiniz bir dönem.

Yay burcu eğitimi simgeler. Eğitim harcamalarınız da olabilir. Alışverişlerimizi, satın aldığımız şeyleri de simgeliyor 2.ev.

Ufkumuzu büyüten şeyler, eğitimler, kurslar, entelektüel zevkler, dünya mutfakları, başka kültürler, sinema, dizi film izleyebileceğimiz platformlar yay ile ilgili. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda harcamalarınız olabilir. Bu alanlarda harcamalarınız, satın alacağınız şeyler olabilir.

23 Ocak günü 11:51’de Venüs’ün oğlak transiti başlıyor. 3.evinizde olacak oğlakta iken.

Yakın çevremizi, kardeşlerimizi, akrabalarımızı anlatır bu ev. Oğlak burcu ise iş, meslek, kariyer demektir. Bir yakınınız, bir kardeşiniz işe başlayabilir. Yeni bir işe girebilir. Güzel bir iş değişikliği yaşayabilir. Terfi alabilir, bir yükselişi olabilir.

Resmi/yasal bir konusu varsa, o açıdan da şanslı bir transit. Oğlağın konuları arasında bunlar da var. Devlet bağlantılı işler güzelce, doğru biçimde ilerler Venüs ile.

3.ev başka anlamlara da geliyor. Eğitimler, danışmanlıklar, bilginin paylaşıldığı platformlar, iletişim üzerine kurulu işler, website, internet, sosyal medya alanları, içerik üreticiliği gibi işler 3.evin konusu. Oğlak burcu ise iş hayatımızı anlatan burç. Bu yönde işleri olanlar için hareketli, bereketli bir Venüs transiti.


Akrep Burcu Ocak 2024


MARS

Mars 4 Ocak’a kadar yay burcunda. 2.evinizde.

Hırslandırıyor Mars bizi. Geldiği yere hırsı getiriyor.

2.ev paranın evidir. Maddi konularda hırslandığınız bir zaman olmuş olabilir bu. Daha çok kazanmanızı sağlayacak girişimleriniz olmuş olabilir.

Burada Mars çok para harcatmış da olabilir size. Parasal konular vardı bu transitte.

4 Ocak günü 17:58’de oğlak burcuna geçiyor Mars. 3.evinize yerleşiyor.

Venüs başlığında anlattığım ihtimalleri çalıştıracak Mars.

Enerjinizin o konulara akacağı, o alanlarda yeni başlangıçlar yapabileceğiniz, var olan işleri büyütmek için yeni şeyler yapabileceğimiz bir dönem. Hedef demektir, hedeflemek demektir Mars.

İnternet üzerinden işler yapanlar, eğitim verenler, danışmanlık yapanlar, var olan işi ya da iş hedefleri bu yönde olanlar için bir odaklanma, hareket ve ilerleme dönemi.


Akrep Burcu Ocak 2024


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitti. Yılın son gününde bitti.

31 Aralık günü 7.evinizde ileri seyrine başladı Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak.

İlişkilerde bir toparlanma anlamına geliyor bu ileri hareketin başlangıcı sizin için.

Hayatınızda kimler olmalı, kimler olmamalı, belki elemeler yaptınız. Şimdi sınırlarınız çok daha net. Yeni bağlantılarınızı, bağlarınızı bugünün aklıyla kuracaksınız.

İşinizde, kişisel hayatınızda hizmet satın almak istediğiniz, başkaları ile birlikte yapmak, başkalarından katkı almak istediğiniz şeyler varsa buralarda yeni anlaşmalar doğabilir.

Birlikte çalışacağınız kişiler/ firmalar olabilir. İş birlikleri yapabilirsiniz. Anlaşmalı şekilde çalışabilirsiniz. Ortaklı işler doğabilir.

Danışmanlık alabilirsiniz. Bir danışman ile ilerleyeceğiniz konular olabilir. Bir muhasebeci, bir mali müşavir ile anlaşmak istiyorsanız bu da gerçekleşebilir. Böyle olasılıklarınız var 7.evinizde ilerleyecek bir Jüpiter ile.


Akrep Burcu Ocak 2024


Ocak 2024 Ay Döngüleri :

11 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 20° Oğlak, Güneş 20° Oğlak

3.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

İş hayatınızda yeni gündemleriniz var gibi görünüyor bu ay.

İletişim demektir. İrtibat kurmak, fikir almak, okumak, araştırmak demektir 3.ev.

İş hedeflerinizle ilgili araştırmalar yapabileceğiniz bir zaman. Hedefler netleşiyor. Yapmak istediklerinizi, yapmanız gerekenleri belirliyorsunuz. İş konusunda aktif bir dönem.

Kuzey Ay düğümünün kare açısı var yeniaya. Bu açı, ‘Bir yerine iki kez düşün, üç kez düşün. Olasılıklara, seçeneklere çok boyutlu bak. Adımlarını iyi hesap et’ diyor size.

Bununla birlikte Uranüs’ün çok güzel bir açısı var yeniaya. Doğru adımlar büyük değişimlerin kapısını açabilir. Değişim ve kısıtlardan özgürleşme zamanı.


Akrep Burcu Ocak 2024


25 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Kova

10.evinizde bir dolunay.

Burası da kariyerinizi, mesleki yaşamınızı, işinizi ve işle ilgili konularınızı anlatan ev. Bu ay işiniz, iş planlarınız odak noktanız.

Yaşamınızda olduğunuz yere bakacağınız, olmak istediğiniz yer daha yukarıda ise, daha başka ise yeni bir vizyon oluşturacağınız, belki yön değişikleri yapacağınız, yeni hedefler belirleyeceğiniz bir zaman.

İmajımızla, toplum önündeki sıfatlarımızla, ünvanlarımızla ilgili bir evdir burası.

Buraları elden geçirmek, yenilemek istiyorsunuz. Üzerinizdeki tozları atmak, parlamak, ışıldamak istiyorsunuz. Aslan tam da budur. Işıktır, parlamaktır. Star ışığıdır :))

Yaşamınızda (özellikle mesleki anlamda söylüyorum) bir imaj yenileme dönemi.

Kartvizit oluşturmak, kartvizit yenilemek, website hazırlamak, website/sosyal medya profili yenilemek gibi şeyler de yapabilirsiniz.

Jüpiter’in uyumsuz (kare) açıları var Güneş’e ve Ay’a.

Egosantrik davranışlardan sakının diyeceğim. Kendinizi doğru konumlandırın. Olduğunuzdan ne aşağıda, ne yukarıda olsun gösterdiğiniz konum.


Akrep Burcu Ocak 2024


Bu ay için genel olarak böyle konularınız, böyle olasılıklarınız var sevgili okuyucularım.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Akrep Burcu Ocak 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Akrep Burcu Ocak 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir ay diliyorum. Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!