Yengeç Burcu Temmuz 2023

Yengeç Burcu Temmuz 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Temmuz ayı olasılıklarınızı anlatacağım bu yazımda.

Yılı ortaladık artık. Bakalım bu ay neler olabilir yaşamınızda ? Genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz ?

En başından altını çizelim : Bu öngörüler yükseleniniz yengeç ise tutarlı olacaktır sizin için. Ancak o şekilde tutarlı olabilir. Çünkü o durumda ev hesabı doğru olur. Teknik olarak yükselen burca göre yapılabiliyor öngörüler. Bu önemli noktayı vurgulamış olayım.

Kuzey güney Ay düğümlerinin hat değiştireceği aya giriyoruz. Bu ayın içinde bu değişim var. Başka neler var ? Her zaman olduğu gibi ilk olarak ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 1.evinizde.

1.ev zamanları önemlidir. Fırsatlıdır. Güzeldir 1.ev geçişleri.

Bir canlanma olur, bir hareketlilik olur yaşamımızda. Yeni şeyler yapmaya başlarız. Güncel konularımızda ilerleriz. Yol aldığımız zamanlardır bunlar. Bir şeyler şekil alır, yerine oturur.

Şu andaki halinden memnun olmadığınız neler var hayatınızda, oturun yazın. Değişim yaşamak istediğiniz konuları yazın ve önceliklendirin bunları. Sonra objektif ve gerçekçi bir şekilde bakın. Hangi konu için ne yaparsanız değişim olur ? Çözüm getirecek, iyileşme yaratacak neler var, neler olabilir ? İşin hangi kısımları sizinle ilgili ve size bağlı. İşte oralarda ateşi yakın 🙂 Çakın kıvılcımı. Ateş elementi harekete geçmek demektir. Güneş de ateşin temsilcisidir.

Ertelemeleri sonlandırın. Beklemeyin. Eyleme geçin Güneş’in bu desteğini alıyorken. Hedefleriniz için, yaşamak istedikleriniz için elinizden gelen şeyleri yapın.

23 Temmuz günü 04:51’de aslan burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize geliyor.

Güneş aslan burcunun yöneticisidir sevgili okuyucularım. Yani Güneş’in kendi evi oluyor burası.

Bu yüzden güzel, güçlü bir transit. Parıl parıl bir yaz enerjisindeyiz.

Aslan demek yaşam coşkusu, neşe, eğlence, heyecan, keyif demektir. Güzelliklerin, keyiflerin tadını çıkarmak demektir. 2.ev ise paranın evi. Para daha çok buralara akabilir bu dönemde.

Yeni hobiler de edinmek isteyeceğiniz bir dönem.

Kazançlarınızı temsil eden bir yerden Güneş’in geçecek olması güzel. Sadece harcamalar konu değil elbette. Güzel bereketli işleriniz, kazançlarınız da olabilir.

Biraz lüsklere, yüksek yaşam standartlarına fokusluyorsunuz odağınızı. Daha iyi, daha konforlu bir yaşam için daha çok kazanmaya odaklanıyorsunuz. Enerjinizi bunun yollarına, yöntemlerine akıtacağınız bir zaman.


Yengeç Burcu Temmuz 2023


MERKÜR

Merkür 11 Temmuz’a kadar yengeç transitinde. 1.evinizde.

Merkür 1.evimizden geçerken neler olur ? İletişimlerimiz artar. Yüz yüze iletişimlerimiz, sohbetlerimiz, yazışmalarımız, işimizde görüşmelerimiz, toplantılarımız artar.

Bildirimler alırız. Duyurular olur. Bizim duyuracağımız şeyler de olur.

Müşteri ağımız büyür, ticari faaliyetlerimiz canlanır.

Yeni insanlar tanırız. Yakın çevremizle daha çok bir araya geliriz. Fikir alışverişlerimiz olur. Tavsiye alırız, tavsiye veririz.

Günlük hayatımız canlanır. Kısa mesafeler içinde gidiş gelişler olur.

ve hayatımızla ilgili yeni kararlar alırız. Kendimiz için yeni seçimler yaparız. Hareketli bir Merkür zamanı sizin için.

11 Temmuz Salı günü aslan burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor. Para alanına yerleşiyor.

Daha çok kazanmak, daha iyi yaşamak, keyiflere ve lükslere bütçe ayırabilmek gibi konulara çekecektir mental enerjinizi Merkür.

Keyifler, eğlenceler, tatiller, geziler için harcamalarınız olabilir. Güzel alışverişleriniz olabilir.

29 Temmuz’da (00:32) aslan transiti tamamlanıyor ve başak geçişi başlıyor Merkür’ün.

Başak burcunda iken 3.evinizi hareketlendiriyor olacak.

Merkür iletişim gezegenidir. 3.ev de iletişim evi. Öyleyse ne olabilir ? İletişimler artabilir.

Mailler, yazışmalar, görüşmeler, mülakatlar, bildirimler, duyurular, arkadaş gruplarınız içinde paylaşacağınız şeyler, akrabalardan haberler bu transitin size getirebilecekleri arasında.

Başak burcu sağlığı temsil eder. Doktora görünmek istediğiniz bir konu varsa Merkür 3.evden geçerken bunu da yapabilirsiniz. Tahlil, tetkik, muayene işleriniz olabilir. Büyük olumsuz şeyler düşünmeyin. Bunun dışında check up yaptırabilirsiniz. Düzenli kontrollerinizin vakti gelmiş olabilir.


Yengeç Burcu Temmuz 2023


VENÜS

Venüs 23 Temmuz’a kadar aslan burcunda ve ileri hareketinde. 2.evinizde.

Parasal konularda bereketli bir zaman. Daha çok para geçebilir elinize. Ama Venüs’ün 2.ev geçişlerinde paralar keyiflere gidebiliyor. Yukarıda da anlattım aslan ve 2.ev etkisini.

Ölçüyü, bütçeyi korumak adına dikkat diyeyim.

Aslan lüks tüketimlerle, yüksek fiyatlı ürünlerle, büyük markalarla ilgilidir. Kıyafet, ayakkabı, çanta, parfüm, kozmetik, vb alışverişler aslan teması. Bu yönde harcamalarınız olabilir. Bir süredir istediğiniz şeyleri alabilirsiniz.

Ürünlerin marka değerinden ziyade kalitesine odaklanmanızı öneririm.

Sanattır, spordur ayrıca aslan. Buralarda da yeni şeyler başlıyor gibi. Bir hobiniz için alışveriş yapabilirsiniz.

Konserlere, gösterilere de gidebilirsiniz. Yaz etkinliklerine katılabilirsiniz.

23 Temmuz’da retrosu başlayacak Venüs’ün.

Venüs burada, aslan burcunda retro yapacak. 4 Eylül’e kadar sürecek olan bir retro. 2.ev üzerinden bu kez bir retro etkisi alıyor olacaksınız.

Venüs’ün aslanda ileri hareket döneminde dengeyi bozan alışverişleriniz olduysa, büyük harcamalarınız olduysa şimdi  ödemeler zorlayabilir biraz. O yüzden retroya temkinli bir biçimde, kenarda paralar tutarak, alışverişlerde ölçülü olarak girmenizi öneririm.

Bunun dışında gelir akışınızı büyütmek için yeni hedefleriniz de olabilir. Farkındalıklar, yeni fikirler geliyor retro ile.


Yengeç Burcu Temmuz 2023


MARS

Mars 10 Temmuz’a kadar aslan transitine devam ediyor. 2.evinizde.

Maddi konularda değişimler yaratmak isteyebileceğiniz bir dönem. İstediğiniz yönde bir güçlenme de olabilir.

Gelirleriniz ve bununla birlikte harcamalarınız artabilir.

Daha kuvvetli bir gelir akışı yaratmak için, farklı birden fazla gelir kaynağı yaratmak için yeni girişimleriniz olabilir Mars ile.

Bu ay odağınız para. Bunu anlıyoruz 🙂

Maddi güvenceniz ve geleceğiniz için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz. İleriye dönük kendinizi daha iyi hissetmek için maddi anlamda, yatırım, sigorta gibi konularda, güvence diyebileceğimiz alternatifler üzerinde düşünebilirsiniz. Başlatacağınız şeyler olabilir.

Mars 10 Temmuz günü yeni transitine başlıyor. Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. 3.evinize geliyor başak transiti ile.

Bu ev iletişim ağımızı, haberleşmelerimizi ve mesleki anlamda iletişime dayalı faaliyetlerimizi simgeler. Mars ile bu dönemde neler olabilir ?

Yazışmalar, görüşmeler, haberleşmeler, iletişimler artabilir.

Mülakatlarınız olabilir. Devlet bağlantılı konularınız varsa bildirimler gelebilir.

Beklediğiniz mailler, cevaplar gelebilir. İrtibat kuracağınız, ulaşacağınız, görüşeceğiniz kişiler olabilir.

Yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak, website, sosyal medya, online işler gibi çalışmalarınız varsa bunlar Mars ile hızlanabilir. Bu alanlarda Mars’ın cesareti ve motivasyonu ile yeni şeyler deneyebilirsiniz ayrıca. Tarzınızda, iş yapma şeklinizde değişimler olabilir. Yenilikler yapabilirsiniz.

3.evin temsil ettiği bazı kişiler var. Kimler onlar ? Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakınlar, sık görüştüğünüz kişiler, arkadaşlarınız.

Mars başlangıçları ve yeni atılımları simgeliyor. Bununla birlikte yüksek bir enerjiyi, agresyonu, hırsı, rekabeti de temsil ediyor. Gölgesinde bunlar var. Genel olarak bağlarınız içinde ama özellikle bu kişilerle ilişkilerinizde Mars’ın fevri enerjisine girmemeye, davranış ve seçimlerinizde kontrolünüzü, duruşunuzu korumaya özen göstermeniz daha iyi olabilir bu süreç için.

İletişimlerde nezaket konusu daha önemli hale geliyor bu ele avuca sığmaz Mars ile.


Yengeç Burcu Temmuz 2023


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

2022 yılının Ocak ayından bu yana boğa akrep hattında olan kuzey güney Ay düğümleri için değişim vakti geldi. Bu ay 17 Temmuz günü aks değiştirecek Ay düğümleri.

Kuzey Ay düğümünün boğada/11.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/5.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık bu süreç sonlanıyor.

Ay düğümleri boğa/akrep hattında iken nasıl konular deneyimlemiş olabilirsiniz ? Nerelerde gelişmiş, neleri öğrenmiş olarak çıkıyorsunuz bu süreçten ?

İnsan ilişkileriniz, içinde olduğunuz arkadaş grupları, sosyal çevreler değişmiş olabilir bu dönemde. Ahbaplıklar, arkadaşlıklar ile çok şey öğrenmiş olabilirsiniz. Yaşam dersleriniz bu dönemde buralardan gelmiş olabilir.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/10.evinizde, güney Ay düğümü ise (tam karşı alanda) terazi burcunda, 4.evinizde olacak. 17 Temmuz itibariyle bu değişim gerçekleşiyor.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ?

10.evinizde olacak kuzey Ay düğümü.

Hayatta durduğumuz yerdir 10.ev. Mesleki konularla, mesleki başarılarla ilgili bir ev. Yaşam koşullarımız ile, kendimize yarattığımız hayat ile, sahip olduklarımız ile ilgili.

Yaşam içinde bir yükseliş, hedefleriniz yönünde olumlu değişimler, bir sıfat, bir görev, bir ünvan, belki bir mezuniyet, belki işe giriş, belki işinizde bir terfi, bir yükseliş, bir görev değişikliği, yeni bir görev yeri, yeni bir görev birimi, yeni bir alan. Bunlar olasılıklarınız arasında.

Kendi işinizi kurmak istiyorsanız bu süreç de başlıyor gibi görünüyor.

Aynı zamanda devleti, kuralları, kanunları, yönetmelikleri, yasal gereklilikleri temsil eder bu ev. İşini kurmak isteyenler yasal boyutta yapılması gereken işlerle ve işlemlerle meşgul olacaktır.

İş dışında da yaşamınızda resmi konular, devlet birimlerine başvurular, beyanlar olabilir. Kurallar gereği yapmanız gereken şeyler olabilir. Hayatınızın herhangi bir alanında resmileşmesi, imzaya dökülmesi, kurallara uygun hale gelmesi gereken şeyler varsa, bu değişimler bu döngüde gerçekleşebilir.

Bir yükseliş var. Yeni bir yaşam resmi oluşacak. Ama Satürn’ün evi burası. Satürn emek ve çaba demektir. İstikrarlı çaba, irade, sabır demektir. Hayat bu dönemde emeğinizi, iradenizi de görmek isteyecektir. Yetkiler geliyor belki. Ama sorumluluklar da geliyor. Ünvanlar, başarılar geliyor. Ama bunlar için çok çalışmanız da gerekecek. Emeksiz hiçbir şey olmuyor, biliyorsunuz. Yaşamın içinde bu böyle. Emeğinizle, iradenizle, çabanızla hayat düzeninizi kurmakla meşgul olacağınız bir dönem.


Temmuz 2023 Ay Döngüleri :

3 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay :  Ay 11° Oğlak, Güneş 11° Yengeç

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Merküryen bir dolunay. Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var. Farkındalıklarla gelecek yeni kararlar var. Düzenlemeler var. Bir şeyleri artık daha net biçimde ele alıyoruz. Net sınır ve kurallarla şekil vermek istiyoruz konulara.

Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgili. Bu bağlarınızın içinde birlikte yol aldığınız kişilerle ve ilişkilerinizle ilgili kararlar alabileceğiniz bir zamandasınız.

Bir şeyleri yapılandırma ve iyileştirme isteğiniz var belki. Ama durum ancak sonlanması halinde fayda getirecekse bu yönde bir kararınız da olabilir. Bir bağlantıyı sonlandırabilirsiniz. Size iyi gelmeyen bazı hallerin içinden artık çıkmak isteyebilirsiniz.

Birlikte ilerlediğiniz kişiler, bağlantılar içinde elemeleriniz olabilir.

Söylediğim gibi evlilik bir 7.ev teması. Yasal süreçleriniz varsa, boşanma sürecinde iseniz bu sürecin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Konu tamamlanıyor olabilir.

7.ev iş anlaşmaları ile, işinizde yaptığınız sözleşmelerle, iş ve iş dışında kontratlarla ilgili bir alan. Bitirmek istediğimiz bir kontrat, fesh etmek istediğiniz bir sözleşme varsa, bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Yakın ilişkiler ve ortaklı işler, iş birlikleri başta olmak üzere, hayatın içinde genel olarak insan ilişkilerinizde önemli kararlar alabileceğiniz, bazı şeylere bir sınır çekmek isteyebileceğiniz, bir yüzleşme ve netleşme etkisi bu dolunay sizin için.

17 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 24° Yengeç, Güneş 24° Yengeç

1.evinizde doğacak bir yeniay. Bu yeniayın ev sahibi sizsiniz. Uranüs ve Neptün’den uyumlu açılar alan, iyi bir yeniay bu. Güzel olasılıklar var.

Yaşamınızda, günlük hayatınızda gündeminiz olan konularda pozitif değişimler yaşayabilirsiniz. Ferahlık getirecek taze, güzel başlangıçlarınız olabilir.

Kendiniz için, daha güzel yaşamak için, bedensel anlamda, mental anlamda, ruhsal anlamda daha iyi olmak için, daha iyi hissetmek için yapmaya başlayacağınız şeyler olabilir.

Bir eğitime, bir kursa başlayabilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz.

Aklınızda olan bir şeyi hayata geçirebilirsiniz. Ertelediğiniz konularda hareket alabilirsiniz.

Evinizde düzenlemeleriniz olabilir.

Ev değişikliği hazırlığında olanlar bu değişimi yaşayabilirler.

Ev demektir çünkü yengeç. Aynı zamanda ailemizi de temsil ediyor. Ailenizin iyiliği, konforu, huzuru için, ev düzeniniz için değiştireceğiniz, düzenleyeceğiniz, belki satın alacağınız şeyler olabilir.

İşinizde daha önce yapmadığınız yeni şeyler gelebilir aklınıza. Bekletip kenarda tuttuğunuz konuları da ele alabilirsiniz. Projeler, fikirler, niyetler hayata geçiyor yeniay ile.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, keyifli bir ay diliyorum.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!