Kova Burcu Temmuz 2023

Kova Burcu Temmuz 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Temmuz ayına vardık. Temmuz bir değişim noktası. Kuzey güney Ay düğümleri yer değiştiriyor. Boğa-akrep dönemini tamamlıyor ve koç-terazi aksına yerleşiyorlar.

Bir Venüs retrosu var.

Her zamanki gibi ayın transitleri, yeniayı, dolunayı var. Bakalım, nasıl bir ay ve nasıl etkiler alabilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi şu kısmın altını çizerek başlayacağım : Bu içerikteki öngörülerden yükseleniniz kova ise yararlanabilirsiniz. Çünkü ancak o durumda ev hesabı doğru olur. Öngörüler teknik olarak yükselen burca göre yapılabiliyor.

Öncelikle ayın gündemi geliyor ↓ Burada ↓

Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 6.evinizde.

Günlük olarak yapmanız gerekenler artabilir. Düzenli olarak yapacağınız şeyler başlayabilir.

Yeni iş fırsatları doğabilir. Kendi işiniz ise yeni çalışanlar eklenebilir ekibinize. Bir şirkette yönetici iseniz yeni astlarınız olabilir. Astlarınızla ilgili konularınız, gündemleriniz olabilir.

Evinizde temizlik, bakım, vb gibi destek almak istediğiniz konularda birileri ile anlaşabilirsiniz. Düzenli olarak hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Sağlığınızı güçlendirmek, bedensel kuvvetinizi artırmak, daha iyi yaşamak için değiştireceğiniz şeyler olabilir ayrıca. Örneğin beslenme düzeniniz gibi.

İş, hizmet ve sağlık temaları bu transitin ana konuları arasında sizin için.

23 Temmuz günü aslan burcuna geçiyor Güneş. 7.evinizde olacak bu kez.

Hayatınızdaki ilişkiler, ilişkilerin önemi, kimlerle nasıl bir bağ kurduğunuz, hangi ilişkinin içinde nasıl hissettiğiniz, kendinizi nasıl konumlandırdığınız, alma verme dengeniz..Bunlar 7.evin anlattığı şeyler.

İlişkileriniz içinde duruşunuzu, yarattığınız algıyı gözden geçirebilirsiniz.

Yaşamınızda evlilik, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar içinde değerlerinizle örtüşmeyen noktalarda kendinizi ifade edebilirsiniz.

İlişkileri düzenleme zamanı diyebiliriz.

Ayrıca yeni bağlantılar doğabilir hayatınızda. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunlar özellikle bir eğitmen, bir danışman olabilir, rehber konumunda kişiler olabilir. 7.ev danışmakla, danışmanlıklarla ilgili bir ev. Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.


Kova Burcu Temmuz 2023


MERKÜR

Merkür 11 Temmuz’a kadar yengeç transitinde. 6.evinizde. 

Bu ev iş alanı. İş aramakta iseniz yeni fırsatların doğabileceği bir dönem. Özellikle aile bireylerinin bağlantıları ile. Çünkü yengeç burcu aileyi, Merkür ise iletişimleri temsil eder.

Çalışmakta iseniz yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Bir düzen oluşturmak için yapılması gereken düzenlemeler olabilir. İşleyişi düzene koymakla meşgul olabilirsiniz.

Yengeç burcu aynı zamanda evimizi simgeliyor. 6.ev ise temizlemekle, düzenlemekle, sadeleşmekle ilgili bir alan. Çünkü zodyakta başak burcunun evi.

Merkür 6.evinizden geçerken evinizde bol bol temizlikler yapabilirsiniz. Pek çok şeyi, herhangi bir şeye hizmet etmediği halde, eski/bozuk/kırık olduğu halde elinizde tuttuğunuzu fark edebilirsiniz. Bunları evinizden çıkarabilirsiniz.

Evinizde eğer ihtiyaç varsa, size temizlik konusunda, yemek konusunda, belki çocuk bakımı ya da yaşlı bakımı konusunda yardımcı olacak biriyle anlaşabilirsiniz. Bir kerelik, tek seferlik hizmetler de satın alabilirsiniz firmalardan.

11 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Merkür. 7.evinize geliyor.

Hocamız olan kişiler, eğitmenler, bize yol gösteren kişiler, danışmanlık aldığımız kişiler, danışmanlıklar da 7.ev kapsamında.

Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Tek başınıza yaptığınız için yeterince disiplin gösteremediğiniz ya da teknik olarak yönlendirilmeye ihtiyaç duyduğunuz konularda bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

İşinizde ağınızı büyütmek, bağlantılarınızı çoğaltmak için yapacağınız şeyler olabilir. Arkadaşlarınızla ortaklı ticari fikirleriniz olabilir.

29 Temmuz’da başak geçişi başlıyor Merkür’ün. 8.evinize geliyor.

Yakın çevre içinde para alışverişleri, borç alma verme konuları olabilir.

Ödemelerinizi düzene koymak için yapacağınız şeyler olabilir.

Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Beklemede kalmış ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Kamu borçlarının yapılandırılmasından yararlanmış olabilirsiniz. Geçmişten gelen bu ödemelerinizi temizlemek, bitirmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Sigorta, prim, vergi konularınız, muhasebecilik, mali müşavirlik işlemleriniz olabilir.


Kova Burcu Temmuz 2023


VENÜS

Venüs 23 Temmuz’a kadar aslan burcunda ve ileri hareketinde. 7.evinizde.

Sanat, spor, etkinlikler, hobiler, yaratıcılığa dayalı işler aslan burcu temasıdır. 7ev ise eşlik etmeyi, rehberlik etmeyi, eğitmenliği ve danışmanlığı temsil eder.

Aslan temalarında işleriniz varsa öğrencileriniz, birlikte çalışacağınız kişiler artabilir bu dönemde.

Siz de böyle bir eğitim alabilirsiniz. Öğrenci konumunda olabilirsiniz.

23 Temmuz’da bir Venüs retrosu başlayacak. Burada, aslan burcunda, 7.evinizde retro yapacak Venüs. 4 Eylül’e kadar sürecek olan bir retro.

Bu kez aynı yerden bir retro etkisi geliyor.

İlişkiler, ortaklıklar, birlikte yapılan şeyler, birlikte yol aldığınız kişiler, hocalar, danışmanlar, danışmanlıklar 7.evin konusu.

İlişkileriniz, iş birlikleriniz, bağlantılarınız içinde sevdiğiniz/sevmediğiniz şeyleri, sizi memnun eden/rahatsız eden şeyleri ifade etmek isteyebilirsiniz.

Belki bazı bağlantıları sonlandırabilirsiniz. Kendinizi geri çekeceğiniz konular, kişiler olabilir.

En önemli ilişkimiz, kendimizle olan ilişkimiz. İkili ilişkilerde, sosyal ilişkilerde size nasıl davranılmasına müsaade ediyorsunuz, sınırlarınızı çiziyor musunuz, siz kendinize nasıl davranıyorsunuz, buraları gözden geçirme zamanı.

Başka neler olabilir ?

Geçmişte danışmanlık aldığınız birinden tekrar danışmanlık alabilirsiniz. İş hayatınızda eski bağlantılarınızla yeniden iş birlikleri yapabilirsiniz.


Kova Burcu Temmuz 2023


MARS

Mars 10 Temmuz’a kadar aslan transitinde. 7.evinizde.

Hobilerinizde, ilgi alanlarınızda eğitimler almaya başlayabilirsiniz. Sanatta, sporda olabilir bunlar özellikle.

Bir konuda danışmanlık almak niyetinde iseniz bunu yapabilirsiniz.

Evlilik, eşe dair konular, ikili ilişkiler, partnerin yaşamı ile ilgili konular bu evle bağlantılı. Mars bu konularda da yeni gündemler getirebilir size. Eşinize/ sevgilinize yardımcı olacağınız, birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

İlişkiler alanı hareketli.

10 Temmuz Pazartesi günü yeni transitine başlıyor Mars. Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. 8.evinize geliyor.

8.ev temalarında konuların ilerleyebileceği, yeni gelişmelere açık, hareketli bir dönem.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, bir resmi ödeme gibi, bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.

Bir girişiminiz için kredi çekmeyi planlıyorsanız, kredinizi çekebilirsiniz.

Alım satım konuları ilerleyebilir.

Sigortanız, maddi güvenceniz, emeklilik planınız gibi konularda yeni kararlarınız olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir.

Odağınız parasal konular.


Kova Burcu Temmuz 2023


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Ocak 2022’den bu yana boğa akrep hattında olan kuzey güney Ay düğümleri için değişim zamanı geldi. 17 Temmuz günü aks değiştirecek Ay düğümleri.

Kuzey Ay düğümünün boğada/4.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/10.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık sonuna geliyoruz bu sürecin.

Ev, yerleşim, konut, apartman, komşuluklar, ev içindeki konforunuz, huzurunuz, düzeniniz gibi konularda deneyimler getirmiş olabilir size bu süreç.

Bu dönemde aile içi bağlar, ailenizle ilgili sorumluluklar, ev ve aile yaşamı konusunda dengeye gelmesi gereken noktalar üzerinden biraz uğraşmış, yorulmuş olabilirsiniz.

Birçok şey düzeliyor ve yeni bir şekil alıyor esasen. Olması gereken hale geliyor. Alması gereken şekli alıyor.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/3.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 9.evinizde olacak. 17 Temmuz itibariyle bu değişim gerçekleşiyor.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ?

3.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Bu ev en temelde iletişim demek.

İletişim diliniz, kelimeleriniz, haliniz, tavrınız, kiminle nasıl konuştuğunuz, neyi nasıl ifade ettiğiniz, neleri yeterince iyi ifade edemediğiniz, yazlı-sözlü iletişimlerinizde dengeye gelmesi, düzelmesi gereken şeyler. İşte bu dönem buraları elden geçirme dönemi.

Pürüzlerle, sorunlarla dersler verebilir size süreç. Her bir deneyimin öğretileri var. İletişimde gelişme zamanı.

Kardeşler, yakın akrabalar, komşular, komşuluklar, muhitinizde gidip geldiğiniz yerler, yakın çevre konuları yine 3.evle ilgili.

Akrabalarınızla, kardeşlerinizle birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Onların önemli kararları, başlangıçları olabilir. Belki bazı dialoglar sonlanacaktır, bitişler olabilir. Belki küslükler bitecektir, barışmalar olabilir.

İletişimlerde ve ilişkilerde dengeye gelmenizi istiyor hayat.

Eğitim, bilgi, kitap, kurs, hoca, uzman, danışman, website, sosyal medya demektir ayrıca bu ev.

Bu temalar da hareketlenecektir. Eğitimlere katılabilirsiniz. Eğitmen konumunda olabilirsiniz.

Kurslarınız olabilir. Hem öğrenme, hem sosyalleşme diyebileceğimiz yeni ortamlara girebilirsiniz.

Yeni gelişim fırsatları, yeni bilgi kaynakları eklenecektir hayatınıza.

İçerik üretenler için önemli bir zaman. Tecrübelerle gelen farkındalıklar olacaktır. Neyi nasıl yaparsanız sayfanız büyür ? Nasıl içerikler sizi daha çok, daha doğru temsil eder ? Siz gerçekte kimsiniz ve bunun ne kadarını yansıtıyorsunuz, ne kadarını yansıtmalısınız ? Nasıl bir duruşunuz olmalı ? Nasıl üretimleriniz olmalı ? Buralarda gelişme ve cevaplarda netleşme zamanı.


Temmuz 2023 Ay Döngüleri :

3 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay :  Ay 11° Oğlak, Güneş 11° Yengeç

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor. Merküryen bir dolunay. Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın bir sağlık gündemi varsa yapmanız gerekenlerin netleşebileceği bir zamandasınız. Bir tedavinin rotası belirleniyor olabilir.

Bir tedavinin sonuna gelmiş de olabilirsiniz.

Ruhsal konular da 12.evin konusu. Tek başınıza aşmakta güçlük çektiğiniz konular varsa, bir terapistten, bir psikologtan yardım alabilirsiniz. Bir terapi başlayabilir. Bir süredir böyle bir sürecin içinde iseniz, terapiniz sonlanabilir.

12.ev kısıtları, kapalı alanları, somut ya da soyut olarak bizi belirli çerçeveler içinde tutan ve sınırlayan mecburiyetleri anlatır aynı zamanda. O yüzden böyle bir durumdan özgürleşmek de olasılıklarınız arasında.

Bu penceresi olmayan bir odada olmak olabilir, geçici olarak çok da istemediğiniz bir yerde bulunmak olabilir. Bir mecburiyet halinin yarattığı başka türlü bir kısıt olabilir. Bu kısıtlı halin sonlanması mümkün. Bir özgürleşme, bir ferahlık geliyor sanırım.

17 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 24° Yengeç, Güneş 24° Yengeç

6.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den uyumlu açılar geliyor. Pozitif değişimlere müsait bir zemin var. Güzel bir yeniay. Hafifleyecek, ferahlayacak, yenilenecek şeyler var.

6.ev günlük yaşamımızı temsil eden ev.

Günlük yaşam düzeninizde güzel değişimler yapabileceğiniz, hayatınıza huzurunuzu artıracak şeyler ekleyebileceğiniz, bunları düzenli olarak yapmaya başlayabileceğiniz bir dönem.

Bu ev aynı zamanda işimizi, çalışma hayatımızı simgeliyor.

İşinizle ilgili konularda, iş ortamınızdaki kişilerle iletişimlerinizde sorunlarınız varsa, güzel şeyler olabilir. İşler tatlıya bağlanabilir. Birbirinize destek vereceğiniz konular olabilir.

İş aramakta iseniz güzel fırsatlar doğabilir.

6.ev sağlık temasını da barındırıyor içinde. Sizin ya da bir aile bireyinin, bir yakınınızın sağlık sorunu varsa, tedavi ve çözüm yönünde güzel gelişmeler olabilir. Yengeç burcu ailemizi sembolize ediyor. Aile içinde sevineceğiniz şeyler olabilir.

Bir değişim var. Bir yenilenme bu.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Yazın enerjisine yakışır, güzel bir ay olsun 🙂 Sevgiler

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!