Kova Burcu Haziran 2021

Kova Burcu Haziran 2021

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Haziran ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda.

Bu ay gökyüzü oldukça hareketli. Haziran bir tutulma ayı. 10 Haziran’da, ikizler burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşecek.

Aynı zamanda bir değişim ayı diyebiliriz bu ay için. Çünkü 15 Haziran’da kesinleşecek olan Satürn Uranüs karesi var. İkinci kez deneyimliyoruz bu açıyı. İlkini Şubat ayında yaşamıştık. İkincisi bu ay içinde. Üçüncüsü ise (aynı zamanda sonuncusu) Aralık ayında meydana gelecek.

Bu ay pek çok şeyi etraflıca ölçüp tartacağız, geçmişi gözden geçireceğiz ayrıca. Çünkü ayın 22’sine dek sürecek olan bir Merkür retrosu da var. Hataları fark etme, eksikleri tespit etme, olanı daha iyi hale getirme zamanı bu bizler için.

Hepsini konuşacağız. Güneş ile başlıyorum her zamanki gibi. Çünkü Güneş ana gündemimizi belirliyor.


Güneş, 20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 5.evinizde.

Bu transit bir önceki geçişe, yani 4.ev geçişine kıyasla çok daha eğlenceli olacaktır sizin için 🙂 5.ev keyifler demek, hayattan keyif almak, eğlenmek demek. Geziler yapmak, güzel zamanlar geçirmek, alışverişler yapmak, sanatla, sporla meşgul olmak demek.

Hobilerimiz, bize iyi gelen, enerjimizi yükselten ilgi alanlarımız bu evle bağlantılı.

Güneş buradan geçerken güzel şeyler getirir size. Enerjiniz yenilenir. Bir süredir sizi bunaltmış olan konular varsa, şimdi onları geride bırakma, hayatın tadını çıkarma zamanı.

Güneş 20 Haziran’da ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor.

6.evinize geliyor.

İş hayatınızla ilgili konular öne çıkmaya başlıyor. İşiniz ve kişisel yaşamınız konusunda hızlı, hareketli, tempolu bir süreç. Günlük olarak yapmanız gerekenler artabilir. Düzenli olarak yapacağınız şeyler başlayabilir.

Yeni iş fırsatları doğabilir. Bir işin sahibi/patronu iseniz, yeni çalışanlar eklenebilir ekibinize. Bir şirkette yönetici iseniz yeni astlarınız olabilir. Astlarınızla ilgili konularınız, gündemleriniz olabilir.

Evinizde destek almak istediğiniz bir konu varsa, temizlik, bakım, vb gibi, birileri ile anlaşabilirsiniz. Düzenli olarak evinize gelmeye, size hizmet vermeye başlayabilirler.

Sağlığınızı güçlendirmek, bedensel kuvvetinizi artırmak, daha iyi yaşamak için değişitireceğiniz şeyler olabilir ayrıca. Örneğin beslenme düzeniniz gibi.


Merkür 30 Mayıs-22 Haziran arasında retroda olacak !

5.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konular üzerinden alabilirler retro etkisini. Çocuklarınız küçük yaşta olabilirler, yetişkin yaşta olabilirler. Onlarla ilgili konularda geçmişten gelen bazı durumları düzeltmek isteyebilirsiniz bu dönemde. Düzeltmeniz gerekebilir.

Bazı farkındalıklar da olabilir. Onlarla olan iletişimlerde nerede, hangi konularda neyi nasıl yaptığınız için şu ana dek yaşadığınız durumları deneyimlediniz ? Bunun yerine neler yapabilirsiniz ? Neler yapmalısınız ? Bir uyanış ve farkındalık zamanı.

Bilmediğiniz bazı durumlar da gündeme gelebilir. Bunları büyük şeyler olarak düşünmeyin. Kendinizi korkutmayın. Bir şeyler netleşiyor, daha görünür oluyor retrolarda. Bu etkiden bahsediyorum.

Başka olasılıklarınız da var. Onlardan da behsedeyim.

Daha önce meşgul olduğunuz hobilerinize, ilgi alanlarınıza yeniden dönebilirsiniz Merkür retrosu ile. Bir zamanlar size iyi gelmiş, emek verdiğiniz, zaman ayırıp öğrendiğiniz sanatsal konuları, sporları yaşamınızda aktive edebilirsiniz yeniden.

Hayatı nasıl yaşamak sizi mutlu eder ? Yaşamdan aldığınız keyfi nasıl artırabilirsiniz ? Bunları düşüneceksiniz Merkür retroda iken. 5.ev, keyiflerin, mutlulukların evi çünkü.

Geçmişten birileri ile yeniden irtibatların doğması da mümkün.

Retro 22 Haziran’da sonlanıyor ama birkaç gün daha gölge etkisi olacak. Onu da belirtmiş olayım.

Önemli bir ekleme yapıyorum buraya :

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 5.evinizde. Bu transitin artık son günlerine gelmiş durumdayız. 9 Mayıs’tan bu yana ikizlerde ilerliyor Venüs.

Yeni hobiler, eğlenceli aktiviteler getirmiş olabilir size Venüs ikizlerden, 5.evinizden geçerken.

Şimdi Venüs burç değiştiriyor. 2 Haziran günü yengeç burcuna geçiyor.

6.evinize geliyor.

Alışkanlıklarınızı, rutinlerinizi gözden geçirip, daha kaliteli bir yaşam yaratacak şekilde iyileştirmeler yapacağınız, günlük hayatınızı düzenlemek isteyeceğiniz, evinizde, işinizde, çalışma alanınızda temizlikler, düzenlemeler yapacağınız bir dönem.

İşinizle ilgili bazı şeyleri sistematize etmek isteyebilirsiniz ayrıca. Dosyalamak, arşivinizi düzenlemek isteyebilirsiniz.

27 Haziran’da Venüs aslan burcuna geçiyor, 7.evinize geliyor. İlişkiler evi burası.

Evliliğiniz, eşinizle ilgili konular, ilişkiniz, partnerinizle paylaşımlarınız, işinizde birlikte hareket ettiğiniz ve iş birliği halinde olduğunuz kişiler, ortaklarınız, kişisel yaşamınızda hocalarınız, danıştığınız, bilgisine başvurduğunuz kişiler bu evle ilgili. Bu konularda olumlu gelişmeler yaşayabileceğiniz bir Venüs transiti bu.

İlişkiniz içinde keyifli paylaşımlarınız olabilir. İşinizde bir şeyleri kolaylaştıracak anlaşmalar, bağlantılar doğabilir.

Bir eğitmen ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Aslan sanatı ve sporu simgeler. İlgi alanınız olan bir konuda ders almaya başlayabilirsiniz.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 6.evinizde.

Ev içinde pek çok şeyi ayırmış, atılması gerekenleri atmış, eski enerjilerden arınmış, yeniye yer açmış olabilirsiniz bu dönemde 🙂 Mars 23 Nisan’dan bu yana burada. Artık aslan burcuna geçmeye hazırlanıyor.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars 11 Haziran’da aslan burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor. 29 Temmuz’a kadar burada olacak.

Hobileriniz, ilgi alanlarınız için, sanatla ilgili niyetleriniz için, sporla ilgili planlarınız için birileri ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir hocanız olabilir. Birinin sizi yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

Herhangi bir konuda danışmanlığa ihtiyacınız varsa, danışmanlık almak için harekete geçebilirsiniz. 7.ev danışman kişileri, danışmanlıkları da kapsar çünkü. Mars ise girişimdir, harekete geçmektir.

Evlilik, eşe dair konular, ikili ilişkiler, partnerin yaşamı ile ilgili konular bu evle bağlantılı. Mars bu konularda yeni başlangıçlar, değişimler, yeni gündemler getirebilir size.

Bir flört bir ilişkiye dönebilir. İlişkisi olanlar, evlilik yönünde adım atabilir. Eşinizin/sevgilinizin hayatında yeni şeyler olabilir, yeni girişimler yapabilirler.

İlişkiler alanı hareketleniyor Mars ile.


Satürn Uranüs karesi

Bu yıl içinde 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ay, 15 Haziran’da kesinleşiyor. Yılın ana karakterini belirleyen, önemli bir açı bu.

İlkini Şubat ayında yaşamıştık. Üçüncüsü Aralık ayında yaşanacak (24 Aralık’ta).

Satürn kovada, 1.evinizde. Uranüs boğada, 4.evinizde.

Yaşam alanınızı, yaşadığınız evi ya da mahalleyi/semti değiştirme planınız varsa, bunun için adım atabileceğiniz bir zamandasınız.

Ailenizle ilgili, evinizle ilgili bu zamana kadar tolere ettiğiniz, ‘şimdilik böyle olsun’ dediğiniz durumlara evren müdahale edebilir. Değişime götürebilir sizi. Bir şeyler olması gereken şekli almak için mecburen değişebilir.

Ev, aile, yuva, aile bireyleri, aile kökleri, sahip olunan mülkler, araziler, tapu konuları, emlak konuları üzerinden etki alıyorsunuz.


Haziran 2021 Ay Döngüleri :

10 Haziran : İkizler Burcunda Güneş Tutulması : Ay 19° İkizler, Güneş 19° İkizler

Güneş tutulmaları oldukça önemliler. Astrolojik olarak, hayatımızda başlayacak olan yeni şeyleri, büyük değişimleri, başlangıçları sembolize ediyorlar. Yeni bir dönemin başlangıcını anlatıyorlar.

Bu tutulma sizin 5.evinizde gerçekleşiyor.

Bu da demek oluyor ki, 5.evin temaları üzerinden yeni sayfalar açılıyor hayatınızda.

Nedir 5.evin temaları ? Aşk, flörtler, heyecanlar, keyifler, tatiller, eğlenceler, kutlamalar, sanat, spor, yaratıcılık, yaratıcı işler, yeni projeler, görünür olma hali, öne çıkma hali, yetenekler, ayrıca bebeklerle, çocuklarla ilgili konular, hamilelikler.

Bu konular üzerinden nasıl çalışabilir tutulma sizin için ?

Hayatınızda biri yoksa, flört diyebileceğimiz bir dialog başlayabilir. Aşk hayatınızda yeni şeyler olabilir. İlişkisi olanlar birbirini daha iyi tanıyabilir. Birlikte geziler, tatiller yapabilir, aktivitelere katılabilir.

İşiniz yaratıcılıkla ilgili ise, yaratıcı enerjiyle üretim halinde iseniz, şahane şeyler çıkabilir ortaya ve bunlar çok görünür olabilir. Çalışmalarınızı tanıtma, duyurma fırsatı bulabilirsiniz.

Yeteneklerinizi, becerilerinizi daha görünür kılabilirsiniz çeşitli şekillerde.Bir enstrüman çalıyorsunuzdur, resim yapıyorsunuzdur örneğin, sosyal medyada paylaşımlar yapmaya başlayabilirsiniz. Zaten tutulma ikizler burcunda. İkizler burcu, internetle ve sosyal medya ile bağlantılı. Kendinize bir kanal açabilirsiniz, bir website açabilirsiniz. Şu ana dek donanım oluşturduğunuz konularda, artık tanınmak isteyebilirsiniz. Bilgilerinizi aktarmaya başlayabilirsiniz.

Yeni bir hobi edinebilirsiniz. Hobilerinize daha güçlü şekilde yönelmek, daha fazla zaman ayırmak, o konularda yeni şeyler yapmak isteyebilirsiniz.

Hamile kalmak isteyenler için, bu konuyu da hareketlendirebilecek bir tutulma. Böyle bir planınız yoksa, güncel hayat çerçeveniz bu değilse, yeğeniniz olabilir örneğin. Bir arkadaşınızın bebeği olabilir. Çevrenizde bebekler doğabilir. Çocuklar eklenebilir hayatınıza.

5.ev güzel bir ev. Eğlencenin, keyiflerin, güzelliklerin evi. Tutulma size de yeni mutluluklar getirsin !

Bu arada önemli bir noktanın altını çizeyim : Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir. Sadece olacağı gün için, 10 Haziran günü için düşünmeyin bu etkiyi.

24 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 3° Oğlak, Güneş 3° Yengeç

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor olacak.

12.ev gizli olan, gizlide kalmış olan, görünmeyen şeyleri anlatıyor. Dolunay ise görünür olma döngüsü. Bu zamana kadar üstü bir şekilde örtülmüş durumlar varsa, bunların ortaya çıkabileceği, duyulabileceği bir zaman.

Haberdar olmadığınız bir durum önünüze gelebilir. Bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sizin gizlemek istediğiniz bir konunuz varsa, o konu gizlide kalmayabilir.

Ruhsal anlamda önemli bir dolunay. Bir şeyler arasındaki sebep sonuç ilişkilerini fark edebileceğiniz, aydınlanma yaşayabileceğiniz, bir uyanış etkisi bu. Çünkü 12.evde gerçekleşiyor.

Beklemede olduğunuz, netleşmediği için sizi zorlamış olan bir  konu, dolunayın yakınındaki günlerde sonuçlanabilir ayrıca. Bir belirsizlik geride kalabilir.

Sağlık ve şifa demektir aynı zamanda 12.ev. Bir sağlık sorunu da geride kalabilir. Bir tedavi tamamlanabilir.


Burç yorumlarında sadece yüzeysel biçimde genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Danışmanlık konusunda sadece mail yoluyla ulaşabilirsiniz bana.

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Keyifli, bol neşeli, bol sohbetli, bereketli, eğlenceli bir ay diliyorum 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!