Yay Burcu Mayıs 2023

Yay Burcu Mayıs 2023

Merhabalar hepinize ! Selamlar değerli okuyucularım,

Ülkenin gündemi hareketli. Bir seçime gidiyoruz. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Geçtiğimiz günlerde Instagram hesabımda ekonomi ve seçimlerle ilgili nasıl astrolojik göstergeler var, paylaştım. Buraya nazaran daha çok şey aktarıyorum orada. Dilerseniz takip edebilirsiniz.

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Peki bireysel hayatlarımızda neler oluyor ? Mayıs nasıl bir ay ? Ayın gelişmelerinden nasıl etkiler alabilirsiniz ? Anlatayım.

Önce ayın gündemini bırakayım buraya ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Bu arada şu nokta önemli : Yükseleni yay olanlar için isabetli olur bu öngörüler. Her yazımda yükselenin önemini vurguluyorum. Çünkü olasılıklar evler üzerinden ortaya çıkıyor. Yükselenimiz 1.ev ve de ev hesabı oradan başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 6.evinizde. Bu evin doğasını, enerjisini, konularını önde tutacaktır sizin için.

6.evimizden Güneş geçerken, hayat tempomuzu hızlandıracak şeyler olur.

Yeni bir şeyler başlar, yapmanız gereken şeyler olur, yeni konular doğar ve günlük yaşamınız bir şekilde hızlanır/hareketlenir/kalabalıklaşır.

İşinizde ve iş dışında da aynı şekilde sorumluluklarınız artar. Yoğun bir tempo yaşayabilirsiniz.

Boğa burcu parayı simgeler. İşinizde üretimlerinizin ve bu doğrultuda kazancınızın da artabileceği bir zaman.

Yüksek bir tempo olmasının yanı sıra hayatınızda pek çok şeye şekil verebileceğiniz, dağıldığını hissettiğiniz konuları düzene koyabileceğiniz, yeni rutinler ile yeni bir günlük çerçeve kurabileceğiniz, verim/üretim/fayda/düzen ve temizlik zamanı.

Şöyle bir gözden geçirin hayatınızı. Önce detaylara odaklanmadan büyük resme bakmaya çalışın. Sonra her bir durum için inin detaylara. Muhasebenizi yapın. 6.ev tam da bunları simgeler. Var olan haliyle memnun olmadığınız durumları iyileştirmek için öncelikle analiz edin konuları.

Temizlik de bir 6.ev teması 🙂

Temizlikler yapın. Evinizi, dolaplarınızı, çekmecelerinizi, telefonunuzu, tabletinizi, bilgisayarınızı, mutfağınızı, çalışma alanınızı, bedeninizi, duygu dünyanızı, ruhunuzu temizleyecek şeyler yapın.

Arının, temizlenin, sadeleşin ve hafifleyin. Yeni olasılıklar için hayatınızda alan açmaktır bu. Enerjiyi temizlemektir. İşte bu transit, bunların zamanı sizin için.

21 Mayıs’ta ikizler transitine başlıyor Güneş. 7.evinizde olacak bu defa.

İlişki, evlilik, partnerin gündemi, ortaklar, ortaklıklar, başkaları ile birlikte yapılan şeyler, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar bu evin konuları arasında. Ayrıca rehberlerimiz, danıştığımız kişiler, hocalarımız, sözüne güvendiğimiz ve tavsiyeleri ile ilerlediğimiz kişiler yine 7.ev ile bağlantılı.

Hem ikili ilişkiler, hem iş bağlantıları anlamında hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Hayatınızın herhangi bir alanında yenilemeniz gereken taahhütler, yıllık anlaşmalar, kontratlar olabilir. Örneğin internet sağlayıcınız, örneğin bir dijital platform, örneğin kira sözleşmeniz. Her tür konu olabilir bu.

Eşiniz/partneriniz yeni başlangıçlar yapabilir bu dönemde. İlişkiniz içinde güzel gelişmeler olabilir.

Online faaliyetler, sosyal medya, website, blog, e-ticaret, vb konular için iyi bir dönem. Bunlar ikizler burcu temasıdır. Bu yönde çalışmalarınız varsa, iş birlikleri ile faaliyetlerinizi büyütebilirsiniz. Destekler, yönlendirmeler gelebilir. Uzman kişilerden tavsiyeler alabilirsiniz.


MERKÜR

Merkür 21 Nisan’da retrosuna başlamıştı. Ay ortasına kadar devam ediyor.

Siz 6.evinizde yaşıyorsunuz bu retroyu.

İş arkadaşlarınızla ilgili konular, iş ortamınızda ilişkileriniz, arkadaşlarınızla paylaşımlarınız daha çok odağınızda olacaktır bu dönemde. Ufak tefek sorunlar, çeşitli vesileler, deneyimler bir şeyleri gerekiyorsa düzeltmenize, daha iyi bir hale getirmenize vesile olabilir. Özellikle iletişimlerde.

Merkür retroda iken iş değişikliği yapmamanızı, iş teklifi gelmesi durumunda etraflıca düşünmeden kabul etmemenizi, hatta konunun öncesi/geçmişi yoksa değerlendirmeye almamanızı öneririm. Merkür retrolarında imza atmak, sözleşme yapmak önerilmez. Çünkü bunlar kalıcı olmayabiliyor. Sorun yaratabiliyor.

6.ev iş hayatımızı simgelediğinden iş konusu üzerinden etki alıyorsunuz. O yüzden dikkat diyeyim.

15 Mayıs’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Sorunlu durumlar aşılmaya başlıyor. Beklemede kaldığınız konular için girişimlerinizi yapabilirsiniz ayrıca retronun bitmesiyle.


VENÜS

Venüs 7 Mayıs’a kadar ikizler burcunda, 7.evinizde.

Çevrenizle irtibatınızın artabileceği bir döngü. Bazı şeyleri bireysel olarak yapmak yerine çevrenizden yardım isteyebilirsiniz.

Herhangi bir konuda bir hocaya, bir eğitmene, bir danışmana, sizi yönlendirecek bir rehber kişiye ihtiyacınız varsa Venüs burada iken güzel insanlarla iletişim kurabilir, yeni bağlantılar oluşturabilirsiniz.

7 Mayıs’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 8.evinize geliyor.

Güncelde sizi yoran, uğraştıran konularda ferahlıklar yaşayabileceğiniz, onları nasıl çözebileceğinizi fark edebileceğiniz, yardımı olacak insanlarla bir araya gelebileceğiniz bir dönem.

Parasal konularda, ödemeleriniz konusunda da şanslı, göreceli olarak daha akışkan bir dönem.

Diğer yandan Venüs keyif için para harcamayı da anlatır. Zaruri olmayan ya da şu an için çok gerekli olmayan alışverişler ile borçlarınızı büyütmemenizi önereceğim.


MARS

Mars bu ay 20 Mayıs’a kadar yengeç transitine devam ediyor. 8.evinizde ilerliyor.

8.ev temalarında konuların ilerleyebileceği, yeni gelişmelere açık bir dönem.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz bir tazminat gibi, bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.

Bir büyük girişiminiz için kredi çekmeyi planlıyorsanız, kredinizi çekebilirsiniz.

Parasal alanda yeni başlangıçlar var. Sigortanız, maddi güvenceniz, emeklilik planınız gibi konularda yeni kararlarınız olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir.

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 9.evinize geliyor. Güzel bir yere geliyor 🙂

8.evin konuları biraz zorluydu. Ama 9.ev ışıl ışıl bir ev. Temaları çok daha pozitif olan bir ev.

Hayatınızı renklendirecek, enerjinizi yenileyecek geziler yapabilirsiniz bu dönemde. Seyahatleriniz olabilir, tatilleriniz olabilir.

Keşif demektir 9.ev. Ufkumuzu, vizyonumuzu, keşiflerimizi, farkındalığımızı, bilgimizi, görgümüzü, görüşümüzü, bakış açılarımızı, bilgi dağarcığımızı, derinliğimizi, donanımlarımızı temsil eder. Tam da bu yönde değişimler getirir size Mars.

9.evde eğitimler var. Aslan burcunda ise sanat var, spor var. Bir sanat dalında, sporun bir branjında eğitim de alabilirsiniz. Böyle bir başlangıç da mümkün.

Aslan burcu çocukları simgeler. Yetişkin yaşta çocukları olanların eğitim, kurs, sınav, üniversite, akademi konuları hareketlenecektir. Güzel şeyler olsun. Başarılarını göstersin hayat 🙂


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Yeni bir dönem başlıyor hepimiz için.

Boğada iken 6.evinizde olacak Jüpiter. Yılın geri kalanında burada.

İş hayatınızla ilgili güzel olasılıklar var. 6.ev iş demektir, çalışmak demektir.

Çalışmaya başlamak olabilir. Güzel yeni bir iş olabilir, mevcut işinizde yükseliş/terfi olabilir. Kendi işiniz ise işinizi büyütmek olabilir. İş ve para konularında şansları anlatıyor bu transit sizin için.

Bunun dışında sağlık sorunları olanlar, bir bedensel problemi aşma gayretinde olanlar için de destekleyici bir süreç. Sağlık bir 6.ev temasıdır. Şifa kolayca gelsin, eğer ihtiyaç varsa.

Bunlar dışında genel olarak yaşam düzenimizi anlatıyor bu ev. Bir derlenip toparlanma olur yüzden Jüpiter ile. Yaşam şekliniz, çalışma hayatınız, sporunuz, beslenmeniz, uykunuz, kendinize özeniniz, kişisel bakımlarınız, yaşam alanlarınızda, evinizde, ofisinizde temizlik ve düzen konularınız..Hepsini düşünebilirsiniz 6.ev deyince. Bugünkü hayatınızı oluşturan şeyler, çok daha iyi bir form kazanacaktır bu transitte.


Mayıs 2023 Ay Döngüleri :

5 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması :  Ay 14° Akrep, Güneş 14° Boğa

12.evinizde bir Ay tutulması.

Ay tutulmaları dolunaylarda gerçekleştiğinden tamamlanma, sonlanma ve kapanış sembolüdür. Burada ek olarak 12.ev etkisi var. Zodyakta son ev burası. O yüzden bu tutulma sizin için bir dönemin tamamlanıyor olmasını, bir döngünün sonunu ifade ediyor olabilir.

Hayatınızda bir şeyler bitiyor. Bir şeyler artık bitmesi gerektiği için, yaşamınızdaki rolünü ve hizmetini tamamladığı için, dersini, öğretisini verdiği için bitiyor artık. Kaoslu bir konu, sizi öfkelendirmiş, üzmüş, yormuş bir durum, belki toksik bir ilişki, sizi aşağı çeken bir bağlantı bitiyor. Bir şeye artık yol vermiyorsunuz.

Sınırlarınızı ihlal etmiş bir şeye kapınızı kapatıyorsunuz artık.

12.ev duygusal ihtiyaçlarla, bağımlılıklarla, bağımlı olma ve tutunma haliyle ilgili. Böyle bir konu üzerinden ders alıyor olabilirsiniz.

Bir şeye fazlaca tutundunuz belki. Kendi merkezinizde kalamadınız, o şeyi/kişiyi/konuyu merkezinize aldınız, kendinizden daha fazla önemsediniz belki. İşte bunların sonuçlarını görüyor olabilirsiniz bugünlerde.

Hepimiz değerliyiz. Hepimiz için en önemli kişi de kendimiz olmalıyız. Elbette başkalarını da seveceğiz, sayacağız, değer vereceğiz ama kendi merkemizde biz olacağız. Olması gereken bu.

Sınırlarımızı, toprağımızı zedeleyen, özgüvenimizi, öz değerimizi aşağı çeken kişileri önemseyip değerli görüp yüceltiyor olmak sağlıklı bir şey değil.

İşte artık sınırlarınızı netleştirip çizgilerinizi daha kalın, daha belirgin biçimde çizeceğiniz zamandasınız.

Birileri toprağınızdan, bahçenizden çıkıyor. Toprağınızı hak etmediler ama hayata dair çok şey öğrendiniz onlar aracılığıyla. Şimdi artık gidiyorlar.

Akrep tutulması olduğu için bir parasal konu da sonuçlanabilir. Bir kredinin son ödemesi, bir borcun bitmesi gibi bir tamamlanma da olası.

19 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 28° Boğa, Güneş 28° Boğa

6.evinizde gerçekleşecek olan şanslı, bereketli bir yeniay. Mars’tan, Neptün’den, Pluto’dan uyumlu açıları olan, iyi bir yeniay.

Bu evin temaları üzerinden bakalım olasılıklarınıza.

İş aramakta iseniz çevrenizin desteği, yardımı olabilir. Yeni fırsatlar doğabilir.

İşinizle, iş ortamınızla, çalışma şeklinizle, görev tanımızla ilgili konular içinde bir şeyler istediğiniz yönde şekillenebilir. Bir düzenleme yapılabilir. Bir dönüşüm olabilir.

Günlük yaşam kalitenizi yükseltecek yeni başlangıçlarınız olabilir ayrıca.

Kendinize daha iyi bakmaya, daha sağlıklı yaşamaya karar verseniz, bugünkü yaşam resminizden neleri çıkarırsınız ? Neleri yapmaya başlarsınız, buralara bir bakın ve kendiniz için yeni kararlar alın. Bu yeniaydan en güzel şekilde yararlanmanın yolu, bu sizin için.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Mutlu, keyifli, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!