Yay Burcu Eylül 2023

Yay Burcu Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir Eylül vakti yine. Bir sonbahar daha geliyor. Yazı uğurluyoruz artık. Bu yaz yorucu bir yazdı. Ülkenin ekonomik şartları çoğunluk için zorlayıcı iken üzerine eklenen sıcaklar, hissedilen sıcaklarda daha önce görmediğimiz ekstrem sıcaklar psikolojileri epeyce bozdu sanıyorum. Kendi adınıza güzel hatırlayacağınız bir yazdır umarım. Ama ülkece çok daha güzel yazlarımız, çok daha mutlu zamanlarımız olsun inşallah.

Eylül astrolojik olarak nasıl bir ay ? Neleri var ? Size neler getirebilir ? Bakalım birlikte.

Yükseleniniz yay ise yararlanabilirsiniz bu yazımdan. Öngörüler o durumda tutarlı olur. Çünkü öngörüler evler ile yapılıyor ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev sıralaması oradan başlıyor.


GÜNEŞ

23 Eylül’e kadar başak burcunda. 10.evinizde.

10.ev geçişlerinde ne olur ? Genel olarak sorumluluklar artar. İşiniz için de söylüyorum bunu, hayatınızın diğer alanları için de söylüyorum.

Çalışma hayatımızda yeni projeler, yeni işler olur. Yönetimin düzenleyeceği şeyler olur. Kendi işimize sahipsek, sorumluluklarımız daha çok olur. Yoluna koymamız, düzene koymamız gereken şeyler olur.

Başka neler olur örneğin ?

Aile büyüklerimiz için yapmamız gereken şeyler olur.

Yapılacak işlerle meşgul olduğumuz zamanlardır 10.ev geçişleri.

Resmi konular da 10.evin teması. O yüzden bu Güneş transiti size, resmi bir işlem de getirebilir.

Başvurusunu yaptığınız bir resmi konu varsa, sonuç alabilirsiniz.

Devletin bir hizmeti için bir birime kayıt yapmanız, evrak vermeniz gerekebilir. Yasal bir konuda beyan etmeniz gereken şeyler olabilir. E-devlet üzerinden ya da devlet dairelerinde bunları yapabilirsiniz. Kurallar, işleyişler, yönetmelikler konunuz olabilir Güneş burada iken.

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor. 11.evinizde yaşayacağınız bir transit.

Hem bu evin temaları, hem terazi temaları üzerinden bakacak olursak, ilk olarak yeni bağlantılar görünüyor göze.

Yeni insanlar, yeni sosyal ortamlar, yeni yeni tanışmalar olası.

İşinizde yeni projeler üretebilir, daha çok insanla bir araya gelebilirsiniz. Sosyal hayatınızda yeni ortamlara girebilirsiniz.

Bu ev arkadaşlarımızı simgeler. Terazi burcu ise birbirimize eşlik etmeyi. Arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Arkadaşlarınız aracılığıyla yapacağınız şeyler olabilir, konularınızı kolaylaştırabilirler ahbaplarınız.

Bir hoca, bir eğitmen arayışında iseniz, bir konuda işinin ehli, tecrübe sahibi birini arıyorsanız, işinizde muhasebe/mali müşavirlik konularında ihtiyacınız varsa (terazi ile bağlantılı temalar bunlar) ya da ev arıyorsanız, tanıdık bağlantılar ile çözülebilir, tamamlanabilir bu konular.

Arkadaş çevreleri içinde iletişimler, haberleşmeler hareketli. Dostlarınız yardımcı olabilir size.


Yay Burcu Eylül 2023


MERKÜR

Merkür 15 Eylül’e kadar retrosunda. Başak burcunda ve retroda.

10.evinizde bir Merkür retrosu. 10.evin temsil ettiği konulardan etki alıyorsunuz.

İş yaşamınız, kariyerinizi ilgilendiren şeyler, işinizde sorumluluk ve yetki alanlarınız, yöneticileriniz, yöneticilerinizin talepleri, ayrıca resmi konular, yönetmelikler gereği yapılması gerekenler, evrak/başvuru/kayıt, vb işlemler bu evin konusu.

İşinizde sorumluluklar artabilir. Geçmişten gelen konularla meşgul olmanız gerekebilir. Geçmişe dönük inceleme yapmanız gereken çalışmalar, raporlar, kayıtlar olabilir.

Başvuru yaptığınız bir resmi konunun sonucu gelebilir. Bir resmi süreç içinde tamamlamanız, yeniden beyan etmeniz gereken evraklar olabilir.

Bir şeyleri kuralına uygun hale getirmek, yönetmelikler ile uyumlu hale getirmek, devletin kuralları, devlet birimlerinde yapılacak işlemler..Böyle şeyler var sanırım burada.

15 Eylül’de retro bitiyor. 

İş hayatınızda hem teknik anlamda neyin nasıl olması gerektiğini birçok noktada öğrenmiş olabilirsiniz, hem de insan ilişkilerini yolunda götürmenin önemini göstermiş olabilir bu retro size.

Hayatın içinde herkesle sevgi bağı kurmak mümkün olmuyor. Temiz, sahici, sevgi dolu, gerçek bağlar kuramıyoruz her zaman. Bazen sadece diplomatik olmak gerekiyor. Bazen politik olmak gerekiyor. Bunlar da yaşamın içinde kazandığımız beceriler aslında.

İşleri, ilişkileri rayında, yolunda götürmenin anahtarlarıyla çıkıyorsunuz belki bu retrodan. Teknik tarafta sistemleri tanımış, algoritmaları, işleyişleri anlamış olabilirsiniz.

İlişkiler tarafında da tecrübe kazandınız. Bundan sonrası için her şey daha kolay. Tecrübe en değerli şey.


Yay Burcu Eylül 2023


VENÜS

Venüs retrosu, ayın başında 4 Eylül’de tamamlanacak. Aslan burcunda gerçekleşti. Bu süreci 9.evinizde yaşadınız. Neler yazmıştım bu retro konusunda sizin için, hatırlayalım. Ekliyorum buraya, hatırlayalım :

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Uzaklarda yaşayan, bir süredir bir araya gelemediğiniz, görüşemediğiniz dostlarınız, akrabalarınız varsa, Venüs retrosunda bir araya gelebilirsiniz.

Siz birilerinin yanına gidebilirsiniz, onlar size gelebilirler. Seyahatler olabilir.

Eğitim hayatınızda geçmişten tanıdığınız kişilerle tekrar irtibatlar doğabilir. Eski hocalarınızla yazışabilir, görüşebilirsiniz.

Daha önceden tanıdığınız, bir süredir bağlantınızın koptuğu kişilerle yeniden temaslar olabilir.

Eski bağlantılarla yeniden iş yapabilirsiniz.

Bunun dışında arkadaşlar, dostlar içinde birilerini daha iyi tanıyabilirsiniz. ‘Ben böyle düşünüyordum ama aslında şöyle biriymiş’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Olumlu olumsuz her iki türlü söylüyorum. Bazı varsayımlarınızın ve ön yargılarınızın yanlış olduğunu görebileceğiniz bir zaman.

9.ev farkındalığımızla ilgili. Hayatla kurduğumuz ilişkiyi, o ilişkinin nasıl bir ilişki olduğunu anlatıyor bu ev. Venüs ve aslan burcu ise dünyevi nimetlerle, maddesel konularla ilgili.

Bu retro size manevi/ruhsal tarafta bazı şeyleri ihmal ettiğinizi, maddesel olana daha fazla odaklandığınızı, aslında değerli olanın diğer taraf olduğunu gösterebilir. Ruhsal anlamda sizi daha olgun bir yere taşıyacak farkındalıklar gelebilir. Hayatın anlamı, anlam yüklediğiniz yerler, değerli gördüğünüz şeyler değişiyor gibi.

                     

Ertelenen seyahatler olmuş olabilir retroda. Ertelenmiş, bir türlü yapılamamış yolculuklarsa tam tersi retroda gerçekleşmiş olabilir. Seyahatlerde pürüzlü durumlar olmuş olabilir. Bundan sonrası için hangi noktalarda neyi daha dikkatli şekilde yapmalısınız, ne nasıl olmalı, görmüş oldunuz.

Akademik alanda beklemeler, belirsizlikler de olmuş olabilir. Şimdi retronun bitişiyle konuların hızlanması mümkün.


Yay Burcu Eylül 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca terazide, 11.evinizde.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlara katılabilirsiniz.

İşinizde bağlantılarınız büyüyebilir. Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa, daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz. Dijital platformları da simgeler 11.ev.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim. İş ortamında ekip içinde anlaşmazlıklara açık bir zaman.

Agresyon kısmını iyi yönetirseniz, yol alabileceğiniz iyi bir transit.


Yay Burcu Eylül 2023


JÜPİTER

Jüpiter 4 Eylül’de retrosuna başlayacak. 31 Aralık 2023’e, bu yılın son gününe kadar retroda olacak. Mayıs ayından bu yana boğa burcunda, 6.evinizde ilerliyor.

Bu retro sürecinde neler olabilir ? 6.evinizde bir retro.

İş hayatınızda birçok konunun olması gereken şekli alabileceği, çok daha iyi bir düzene, çok daha sistemleşmiş bir düzene, aksamayan bir akışa ulaşabileceğiniz bir dönem. Ama önce sorunlar olur muhtemelen. Bu sorunlar size hangi noktaları değiştirmeniz gerektiğini gösterir. Farkındalık kazandırır. Retro sonrasında ’O şey iyi ki öyle oldu’ diyebilirsiniz.

Çalışmalarınız, üretimleriniz, günlük düzeniniz içinde birçok şeyi gözden geçirip yenileyebileceğiniz bir zaman.

Emeklerin karşılığı anlamına geliyor ayrıca bu retro. Şimdiye dek işinizde emek verdiğiniz, ürettiğiniz ama hasadını alamadığınız alanlarda karşılıklar gelmeye başlıyor.

İş dışında kişisel yaşamınızda da günlük yaşam kalitenizi yükseltmek için değişimlere gideceğiniz bir zaman. Bunu da ekleyeyim. Daha iyi bakmaya başlıyorsunuz kendinize.


Eylül 2023 Ay Döngüleri :

15 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 21° Başak, Güneş 21° Başak

10.evinizde doğacak bir yeniay. İyi de bir yeniay. Uranüs’ün yeniaya güzel bir üçgen açısı var.

10.ev konularında şanslarınız, değişim fırsatlarınız var.

İşiniz, çalışma hayatınız, üretimleriniz, projeleriniz, yönetimle iletişimleriniz, üstlerinizle ilgili konular, yetki alanlarınız, sorumluluk alanlarınız bu evin konusu.

Yeni bir yetki alanı, yeni bir görev, farklı bir iş birimi olası. Aynı yerde, aynı görev tanımında olmaya devam da edebilirsiniz ama günlük düzeniniz içinde bir şeyler değişebilir.

Bir görevin başına getirilmek, bir sorumluluğun size verilmesi, bulunduğunuz noktadan hiyerarşik olarak daha yukarıda bir görev alanı, yeni bir ünvan, bir yükseliş, bir terfi olasılıklar arasında.

Kendi işinizi yapmakta iseniz, bir işletmeniz, bir şirketiniz varsa yeni ürünler, hizmetler sunabileceğiniz, emeklerin karşılık bulabileceği güçlü bir büyüme zamanı. Emek ve hasat demektir başak. İyi potansiyeller var, mutlaka kullanın. Stratejik biçimde kullanın. İhtiyaç noktalarını tespit edin ve talep edilen şeyleri üretin, sunun.

Yaptığımız işlerden para kazanıyoruz. Bu işin maddi tarafı. Ama bir de ‘tatmin’ konusu var. Yaptığın şeylerden memnun olmak, ortaya çıkan sonuçlardan, karşılıklardan tatmin olmak, müşterilerden güzel teşekkürler, geri dönüşler almak, yaptığın şeylerle, kendinle gurur duymak. Bu da işin manevi kısmı.

Çok güzel şeyler yapabileceğiniz, maddi manevi karşılık alabileceğiniz şanslı bir yeniay vakti.

29 Eylül : Koç Burcunda Dolunay : Ay 5° Koç, Güneş 5° Terazi

5.evinizde bir dolunay.

Bir açılım var burada. Bir şeyin keşfiyle gelecek bir açılım. Yeni bir yer keşfetmek. Yeni bir şey öğrenmek. Birçok noktada işinize yarayacak yeni bir bilgi. Bir gezi. Bu gezide göreceğiniz ya da farkına varacağınız bir şey. Bundan sonrası için kullanacağınız bir şey. Günlük hayatınızın bir parçası olacak yeni bir şey.

Böyle bir olasılık var.

Ayrıca sportif faaliyetler, spor eğitimleri, sanatsal çalışmalar, sanat kursları, hobiler, keyif alanlarımız bu evin konusudur.

Bu konularda da yeni kararlarınız var. Hevesle yapacağınız, hayatınızı renklendirecek, günlerinizi hareketlendirecek yeni bir şeye başlayabilirsiniz. Koç dolunayı olduğu için özellikle sporla ilgili ihtimaller daha güçlü.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, sağlıklı, bereketli bir Eylül diliyorum hepimize. İnşallah güzel bir sonbaharın başlangıcı olsun.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!