Yengeç Burcu Mayıs 2023

Yengeç Burcu Mayıs 2023

Merhabalar değerli okuyucularım,

Bahar vaktindeyiz. İlkbaharı yaşıyoruz.

Ülkemiz için ise hayli önemli bir zamandayız. Seçime gidiyoruz. En hayırlı sonuçları diliyorum hepimiz adına.

Peki nasıl bir ay Mayıs ? Büyük ölçekte gündemimiz seçim ama bireysel hayatlarımızda neler oluyor, neler olabilir ?

Mayıs içinde bir Ay tutulması var. Merkür retrosu devam ediyor. Büyük bir değişim var ayrıca !! Jüpiter’in boğa transiti başlıyor.

Tüm bunlar ve ayın diğer tüm gelişmeleri size neler getirebilir, bakalım şimdi.

Önce ayın gündemini bir takvim olarak buraya ekliyorum ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Yükseleniniz yengeç ise faydalanabilirsiniz bu öngörülerimden. Çünkü olasılıklar evler üzerinden ortaya çıkıyor. Yükselenimiz 1.ev ve ev hesabı oradan başlıyor.


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 11.evinizde. Sosyal çevre alanı hareketli.

Arkadaşlık, dostluk temaları bu evde. Ayrıca ekip, takım, grup çalışmaları 11.evin konusu.

Arkadaşlarınızla gideceğiniz, gezeceğiniz yerler olabilir. Buluşmalar, bir araya gelişler artabilir.

İşinizde tüm ekibi ilgilendiren konular olabilir. Ekip içinde bir şeyler yeniden düzenlenebilir.

Boğa burcu parayı simgeliyor. Para kazanmakla ilgili bir burçtur. Arkadaşlarınız aracılığıyla kuracağınız müşteri bağlantıları da olabilir. Güzel kazançlar elde edebilirsiniz dostlarınız vesilesi ile.

21 Mayıs’ta ikizler transitine başlıyor Güneş. 12.evinize geliyor.

Göreceli olarak sessiz, durgun, daha kendinizle, daha içe dönük geçirebileceğiniz bir süreç. Örneğin sosyal birisinizdir. İletişimleriniz çoktur. Biraz sosyal ortamlardan uzaklaşmak, kendinizle kalmak isteyebilirsiniz. Sosyal medyada aktifsinizdir. Sıkça paylaşımlar yapıyorsunuzdur. Bir şey paylaşmamak, geri çekilmek, sessizleşmek isteyebilirsiniz.

Spiritüel alan ve yöntemlerden güçlü şekilde yararlanabileceğiniz bir dönem ayrıca. 12.ev bunlarla da ilgilidir.

Bu ev şifanın evidir. Bedensel ya da ruhsal anlamda iyileştirilmeye ihtiyaç duyan konular varsa, bunları çözmek ve geride bırakmak için yapacağınız şeyler olabilir Güneş burada iken.


Merkür 21 Nisan’da retrosuna başlamıştı. Şu anda bu retronun içindeyiz.

Sizin 11.evinizde gerçekleşen bir retro bu. Sosyal çevre konularından etki alıyorsunuz.

Arkadaşlarınızla anlaşmazlıkların olabileceği bir dönem. İş arkadaşlarınız için de geçerli bu şey, hayatınızın farklı alanlarından tüm arkadaşlarınız için geçerli.

Çevrenizden birileri ile ilgili görüşlerinizin değişebileceği bir dönem. Daha önce görmediklerinizi görebilir, daha doğru analiz yapabilirsiniz insanlar hakkında. Varsayımlarınızda yanıldığınızı fark edebilirsiniz. Olumlu ya da olumsuz yönde değişebilir düşünceleriniz.

İnsanları daha iyi tanıyabileceğiniz bir zaman.

İşinizde ekip içinde, iş bölümlerinde anlaşmazlıklar olabilir örneğin. Küçük şeylerin hesabını yapan insanlar görebilirsiniz. Farkındalığınız artıyor Merkür retrosu ile.

Elektronik alışverişler için beklemenizi öneririm. Yeni dijital üyelikler için de çok doğru bir zaman olmayabilir. Bir internet sağlayıcısı seçmek, bir aplikasyon satın almak, bir üyelik oluşturmak gibi kararlar, sonrasında memnuniyetsizlik getirebilir. Daha iyi alternatifler görebilirsiniz. Hizmetlerde eksikler, sorunlar olabilir. Yeterince düşünmeden bir şey satın almayın derim.

15 Mayıs’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Sorunlar, aksaklıklar geride kalmaya başlıyor. Beklettiğiniz konularda harekete geçebilirsiniz.


Venüs 7 Mayıs’a kadar ikizler burcunda, 12.evinizde.

12.evinizden geçen bir Venüs, sizi toprak elementinden su elementine taşımak isteyen bir Venüs’tür diyebiliriz 🙂 Neden ? 12.ev su elementinin evlerinden biri. Hem de balığın evi. Ruhsal konuları temsil ediyor.

Venüs ise toprak elementi gezegeni. Dünyevi olanı, dünya yaşamını, dünyevi nimetleri simgeleyen bir gezegen.

Ruh madde dengesinde, maddiyat-maneviyat dengesinde, daha çok maddesel tarafta iseniz, size dünyevi olanın aslında ruh kadar önemli olmadığını söyleyecek deneyimler yaşayabilirsiniz.

‘Dünya malın da olsun. Cüzdanında paran da olsun. Sofran dolu olsun. Ama ruhunu da besle. Erdemlerin, değerlerin, iyiliklerin, iyi niyetin sahip olduğun dünya malından daha değerli. Ruh-beden dengesini kur’ diyor Venüs size.

Spiritüel alanların bilgisiyle tanışabilirsiniz. Ruhsal alanda bir açılım var burada.

Sağlık konuları gündeme gelebilir bu transitte. Bir şeyleri dengelemeye, iyileştirmeye çalışabilirsiniz. Yeme içme konularında aşırılıklar olduysa perhiz gerektirecek durumlar olabilir. Çünkü Venüs yemeklerle, yeme içme konuları ile ilgilidir. 12.ev ise kısıtlanmayı anlatan bir alandır.

Bir süre için bazı şeyleri hayatınızdan çıkarmanız gerekebilir.

7 Mayıs’ta yengeç burcuna geçiyor Venüs. 1.evinize geliyor.

Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz, zihinsel enerjinizi, bedensel enerjinizi, iç dünyanızda huzurunuzu yükseltecek yeni şeyler yapabileceğiniz, güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.

Sosyal yaşamınızda keyifli şeyler olabilir.

Venüs ile ne olur ayrıca ? Dış görünüşünüze, imajınıza, dışarıdan nasıl algılandığınıza, saçınıza, giyim kuşamınıza daha çok özenirsiniz. Kişisel bakımlarınızı artırırsınız. Bedensel anlamda daha çok meşgul olursunuz kendinizle. Kendinize daha iyi bakarsınız.

Yengeç burcu evi simgelediğinden, eviniz için alışverişleriniz olabilir ayrıca.

Keyif, eğlence, güzellik, şıklık, mutluluk demektir Venüs.


Mars bu ay 20 Mayıs’a kadar yengeç transitine devam ediyor. 1.evinizde.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Atılımların, başlangıçların zamanı sizin için.

Ancak hırsa ve agresyona kapılmadan ilerlemeniz önemli. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklara, dikkatsizliklere karşı temkinli olun ayrıca. Hızlı hareket etmek, telaş enerjisine girmek işleri daha çok bozuyor aslında, değil mi ?Acelecilikten doğan olumsuz durumlarla daha çok gecikiyoruz.

Spora başlamak için şahane bir zaman olduğunu da belirteyim. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Kendiniz için atın bu adımı. Hayatımıza sporu katmak, o kadar çok şeyi değiştiriyor ki..

20 Mayıs’ta aslan burcuna geçiyor Mars. 2.evinize geliyor.

Maddi konularda değişimler yaratmak isteyebileceğiniz bir dönem. İstediğiniz yönde bir güçlenme de olabilir.

Gelirleriniz ve bununla birlikte harcamalarınız artabilir.

Daha kuvvetli bir gelir akışı yaratmak için, farklı birden fazla gelir kaynağı yaratmak için yeni girişimleriniz olabilir Mars ile.

Maddi güvenceniz ve geleceğiniz için neler yapabileceğinize odaklanabilirsiniz ayrıca. İleriye dönük kendinizi daha iyi hissetmek için maddi anlamda, yatırım, sigorta gibi konularda, güvence diyebileceğimiz alternatifler üzerinde düşünebilirsiniz. Başlatacağınız şeyler olabilir.


Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Yeni bir dönem başlıyor hayatlarımızda. Büyük iyicil Jüpiter koç dönemini tamamlıyor ve burç değiştiriyor. Boğa transitinde 11.evinizde olacak !

Hayatınızda kalabalık, renkli, oldukça sosyal bir dönem olacaktır bu. Yeni sosyal ortamlar, yeni arkadaşlar, arkadaş grupları, takım çalışmaları, gruplar, iletişimler, dostluklar, ahbaplıklar geliyor.

Yılın geri kalanında boğada olacak Jüpiter. Gireceğiniz yeni ortamlar olabilir bu yıl.

Eğitim için olabilir, spor için olabilir, sanat için olabilir, bir hobiniz, bir ilgi alanınız için olabilir, yeni ortamlara girebilirsiniz.

İstediğiniz yönde güzel eğitim programlarının içinde, düzgün insanların arasında, işinde başarılı kişilerle bir arada olabilirsiniz.

Kendinize yeni donanımlar oluştururken, ilgi duyduğunuz alanlarda becerilerinizi geliştirirken sosyalleşmenin keyfini yaşayabileceğiniz bir Jüpiter dönemi.

Sosyal hayatınız renkleniyor.

Tanıyacağınız yeni insanlar hayatınızda başka başka kapıların açılmasına da vesile olabilirler. Güzel başlangıçlar var olasılıklarınız arasında.

Takım olarak yapacağınız şeyler olabilir. Sporda, sanatta grup çalışmalarınız olabilir.

Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Ekipleri, departmanları, bir ekip içinde olmayı da anlatır çünkü bu ev.

Mevcut işinizde çalışmalar, üretimler, projeler de artabilir. Yeni hizmetler için üreteceğiniz projeler, proje bazlı bir araya gelişler olabilir.

Sizin için çokça yeni insan, pek çok yeni bağlantı görüyorum bu transite bakınca.


Mayıs 2023 Ay Döngüleri :

5 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması :  Ay 14° Akrep, Güneş 14° Boğa

5.evinizde Uranüsyen bir Ay tutulması gerçekleşecek.

Hamile hanımların bu tutulmaya yakın günlerde (öncesi sonrası) dikkatli olmalarını önereceğim.

Tutulmalar sonlanma sembolüdür. Uranüs ise sarsılmayı, düzenin bozulmasını, kopuşları temsil ediyor.

Bastığınız zeminlere dikkat edin. Yediklerinize, içtiklerinize dikkat edin. Hamilelik halinizi, sürecinizi korumak için daha çok özenin bugünlerde. Yaradan tamamına erdirsin inşallah. Anneler de, bebekleri de iyi olsun.

5.ev çocuklarla ilgili. Akrep burcu ise parasal konularla. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, parasal alanda gündemleri olabilir. Örneğin krediler akrep temasıdır, bir kredi çekebilirler. Bir alım satım konuları olabilir. Parasal konularda siz de desteğinizi verebilirsiniz onlara.

19 Mayıs : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 28° Boğa, Güneş 28° Boğa

Güzel bir yeniay. 11.evinizde gerçekleşecek.

Grup çalışmaları, online çalışmalar, dijital projeler, internetle ilgili konular, elektronik aletlerle ilgili konularda güzel yenilikler yaşayabilirsiniz. Bir elektroniği yenileyebilirsiniz. Bu yönde bir alışverişiniz olabilir. Dijital platformlarda yeni başlangıçlarınız olabilir. İnternet üzerinden grup çalışmalarına, seminerlere katılabilirsiniz.

Gruplar, iş hayatınızda ekipler, sosyal hayatınızda arkadaş grupları içinde güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz bir yeniay bu.

Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Dostlarınız, arkadaş gruplarınız içinde sorun yaşadığınız kişilerle konuyu çözebilir, iletişimlerinizi kuvvetlendirebilirsiniz.

Bir kampanyaya bağışınız da olabilir bu yeniay ile. Çünkü 11.ev toplumsal duyarlılığı, sosyal sorumluluk konusunu, bütüne katkı olmayı, birlik bilincini anlatıyor çünkü.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!