Yengeç Burcu Mart 2023 – Emek&Yükseliş

Yengeç Burcu Mart 2023 – Emek&Yükseliş

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Şubat ayı ne yazık ki tarihte korkunç deneyim ve acılarla yerini alan, unutulmayacak, unutmamamız gereken bir ay oldu. Hiçbirinin yaşanmadığı günlere dönmek, zamanı geri almak istiyoruz hepimiz.

Ama gerçeği, olanı, realiteyi değiştiremiyoruz. Öyleyse bu resmin içinde kalanlar için birlik olalım inşallah. Hayatlara değelim, dokunalım. Bir vatandaş olarak sorumluluk alalım, bildiğimiz yerden katkımızı sunalım. Elimizden gelen noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım.

Bir yandan da önlemlerimizi alalım, hazırlıklarımızı yapalım her birimiz kendimiz için.

İstanbul’da iseniz İBB’nin Bina Tespiti hizmeti var. Başvuruyorsunuz ve ekipler gelip inceleme yapıyorlar. Ücretsiz bir uygulama. Bina riskli çıksa dahi yıkım kararı ya da tahliye için değil bu uygulama. Yasal haklar kişinin kendisinde.

Bu incelemeyi yaptırarak binanız hakkında bilgi almış oluyorsunuz. Amaç bu.

İstanbul’da isek bunu yapalım. Başka şehirlerde isek devlet birimlerinin, belediyelerin ilgili hizmetlerini araştırıp oturduğumuz yerin analizi yaptıralım. Özel firmalar da var tabii aynı işlemi yapan.

Yaradan hepimizi korusun diyoruz. Bu elbette böyle. Ama biz de kendimizi korumayı bileceğiz. Tedbir alacağız. Üzerimize düşenleri yaptıktan sonra edeceğiz duamızı. Lütfen hiçbirimiz bu konuyu artık ihmal etmeyelim, ertelemeyelim, kendimiz ve sevdiklerimiz için önlemlerimizi alalım.

Ay için bir gündem yazısı var bu linkte ↓ Tarihler, transitler, yeniay & dolunay döngüleri var.

Mart ayı iki büyük değişimin gerçekleşeceği vakit. Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği ay. Bunlara da yer verdim içerikte. Link burada yer alıyor ↓↓

Mart 2023 Astroloji Gündemi

Eğer yükseleniniz yengeç ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni yengeç olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Şimdi ayın detaylarına geçiyorum.


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 9.evinizde.

9.evin en temel temalarından biri eğitimdir. Hocalarımızdır.

Balık ise spiritüel/ruhsal alanları simgeler. 9.ev ise bilgi almak, bilgiyle yükselmek, derinleşmek, ehlileşmek demektir. Hatta ilimler de bu evle ilgilidir. Bakış açılarınızı ve yaşam şeklinizi değiştirecek, farkındalığınızı besleyecek çok güzel eğitimleriniz olabilir Güneş balıkta iken.

Seyahatleriniz de olabilir bu dönemde. Yakın çevreniz içinde yolculuklar, başka şehre/ülkelere gidenler olabilir. Uzaklardan yanınıza gelenler olabilir. Yolculuklar, uzaklar, gidiş gelişler, yine 9.evle bağlantısı olan konular arasında.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

10.ev geçişlerinde ne olur ? Sorumluluklar artar.

Çalışma hayatımızda yönetimin talepleri artar. Kendi işimize sahipsek, sorumluluklarımız daha çok olur. Yoluna koymamız, düzene koymamız gereken şeyler olur, bunlar gündemimize yerleşir.

Aile bireyleri, aile büyükleri için yapmamız, ilgilenmemiz gereken şeyler olur.

Resmi konular da 10.evin konusudur. Yasal işlemler de getirebilir o yüzden size bu Güneş transiti.

Başvurusunu yaptığınız bir resmi konu varsa, sonuç alabilirsiniz. Yanıt alabilirsiniz. Konu içinde tıkanmış noktalar çözülebilir. Konunuz ilerleyebilir.

Devletin bir hizmeti için bir kayıt yapmanız, evrak vermeniz gerekebilir. Yasal bir konuda beyan etmeniz gereken şeyler olabilir. Bunları yapabilirsiniz devlet dairelerinde.

Bir şey daha ekleyeyim : Koç başlangıç enerjisidir. Zodyağın ilk burcudur. Doğanın uyanış döngüsüdür. İşinizde güçlü başlangıçlar yaşayabileceğiniz bir dönem bu o yüzden. İşimiz, kariyerimiz 10.evin önde gelen temalarından.


Yengeç Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Merkür 3 Mart’a kadar kova burcunda. 8.evinizde.

Aile içinde parasal konular, yapılması gereken ödemeler gündeme gelebilir.

Bankacılık işlemleriniz, maddi varlıklarınızla ilgili yeni kararlarınız olabilir. Yatırımlar, sigorta konuları, maddi güvence diyebileceğimiz araçlar gündeminize yerleşebilir.

Merkür 3 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 9.evinizde olacak bu defa.

Bu evin temalarında bir hareketlilik getirecektir size.

Eğitim, öğretim, akademi, basın, yayıncılık, ticaret, uluslararası ticaret, başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konular, şehirler arası yolculuklar, uzaklarla bağlantılar gibi konular bu ev kapsamında.

Merkür ise iletişim gezegeni. O yüzden bu transit bu konular üzerinden iletişimler, bildirimler, yazışmalar, başvurular, evrak işleri, görüşmeler, toplantılar getirebilir size.

Tabii ki hayat çerçevenize göre etki alırsınız. Gündeminizde olan, hayatınızda olan şeyler üzerinden çalışır bu Merkür etkisi.

Yurt dışında ya da uzak şehirlerde yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz, dostlarınız varsa, onlarla irtibatlar, iletişimler artar. Belki sizden bir ricaları da olabilir. Belki sizin onlardan bir isteğiniz olabilir. Birlikte bir planlama, bir organizasyon yapabilirsiniz. Aranızda kararlaştıracağınız bir şey olabilir.

Bir yolculuk gündeme gelebilir.

Öğrenci iseniz eğitim hayatınızda bir şeyler hızlanacaktır. Hocalarla dialoglar aratacaktır. Teslim etmeniz gereken projeler, ödevler de olabilir.

Bunun dışında yeni bir eğitim kararı da alabilirsiniz. Bu bir balık transiti. Balık spiritüel konuları simgeler. Spiritüel bir alanda bir eğitime, bir seminere katılabilirsiniz. Ürettiklerinden, içeriklerinden yararlanabileceğiniz, çok güzel uzmanlar çıkabilir karşınıza. Kitaplar, internet sayfaları, kanallar, sosyal medya sayfaları keşfedebilirsiniz.

19 Mart’ta bir kez daha burç değiştiriyor Merkür. Koç burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Resmi işlemler, kayıt işlemleri, yasal başvurular, devlet dairelerinde yapılacak işler getirebilir size burada iken.

İş hayatınız varsa, çalışıyorsanız işinizde yoğun geçecek bir dönem olabilir. Yeni fikirler, yeni projeler gündeme gelebilir. Bunların hazırlıkları, çalışmaları biraz yorucu olabilir. Bir başlangıç, bir yenilik enerjisi var koç transiti olduğu için. Yapmak istediğiniz başlangıçlar emek ve efor gerektiren şeyler olabilir. Ama yapmanız halinde işiniz, kariyeriniz açısından güçlü bir dönem.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Yengeç Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 10.evinizde.

Resmi işleriniz, devlet dairelerinde yapılacak işleriniz açısından destekleyici bir transit.

İş hayatınızda güzel projeler içinde yer alabilirsiniz.  İşinizle ilgili motivasyonunuzu yükseltecek yeni güzel şeyler olabilir.

Güzel iletişimler, yardımlaşmalar da geliyor. Özellikle konum sahibi, yetki sahibi kişilerden.

17 Mart’ta boğa burcuna geçiyor Venüs. 11.evinize geliyor.

Kalabalıklar, arkadaş grupları, takımlar, sınıflar, grup çalışmaları içinde olabileceğiniz, iletişimlerin hareketleneceği, sosyal bir zaman. İşinizde de ekip içinde iyi şeyler olabilir.

Sosyal anlamda güzel bir etki alıyorsunuz. Yeni ortamlara girebilirsiniz, yeni bağlantılar doğabilir, tanışmalar olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Yengeç Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Mars 25 Mart’a kadar ikizler burcunda. 12.evinizde. 

Kendinizle meşgul olma zamanı. İnsan ilişkilerinizde belki biraz geri çekilip, kendinizi, kendi yaşam bileşenlerinizi, ruhsal ihtiyaçlarınızı gözden geçirme zamanı.

Buna da ihtiyacımız var, öyle değil mi ? Bazen koşmalı, bazen durmalıyız. Bazen konuşmalı, bazen susmalıyız. Bazen kalabalıklara karışmalı, bazen kendimizle kalmalıyız. Her şeyde dengedir önemli olan, ihtiyacımız olan.

Mars 25 Mart’ta yengeç transitine başlıyor. 1.evinize geliyor.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Atılımların, başlangıçların zamanı sizin için.

Ancak hırsa ve agresyona kapılmadan ilerlemeniz önemli. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklara, dikkatsizliklere karşı temkinli olun ayrıca. Hızlı hareket etmek, telaş enerjisine girmek işleri daha çok bozuyor aslında, değil mi ?Acelecilikten doğan olumsuz durumlarla daha çok gecikiyoruz.

Spora başlamak için şahane bir zaman olduğunu da belirteyim. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Kendiniz için atın bu adımı. Hayatımıza sporu katmak, o kadar çok şeyi değiştiriyor ki..


SATÜRN

Satürn 2020’nin Aralık ayından bu yana kova burcundaydı. Satürn transitleri ortalama olarak 2,5 yıl sürer. 2 yıl 4 ay gibi bir süreyle kovada yer almış oldu Satürn.

Şimdi artık 7 Mart itibariyle kova dönemi sonlanıyor. Satürn balık burcuna geçiyor.

Yeni bir 2,5 yıllık dönem başlıyor.

Satürn kovada iken 8.evinizdeydi. Parasal konular, ödemeler, borçlar, kredi ödemeleri gibi konular zorlamış olabilir sizi. Parasal alanda dengeyi kurmaya çalışmış olabilirsiniz.

Satürn 7 Mart’ta yapıyor geçişini. Balık transitine başlıyor. 9.evinize geliyor.

Satürn yaşam derslerimizi temsil eden gezegen. Bir evden geçtiğinde, o evin konularında deneyimler yaşıyoruz. Gelişiyoruz. Öğreniyoruz. Olgunlaşıyoruz.

Balık burcundan, 9.evinizden geçerken balık ve 9.ev temaları üzerinden deneyimler getirecektir size.

9.evin en temel konuları arasında uzaklar, mesafeler, hasretlikler, gurbetlikler var.

Neler olabilir ? Yer değiştirebilirsiniz. Doğup büyüdüğünüz, alıştığınız, bildiğiniz yerlerden uzak bir şehre ya da başka bir ülkeye gidebilirsiniz. İş ya da eğitim amaçlı olabilir bu, yerleşmek için olabilir, başka bir sebeple olabilir. Bir yakınınızın yanına gidebilirsiniz. Bir süre uzaklarda olmak isteyebilirsiniz.

Bu bir balık transiti. Balık burcu inziva demektir. Sosyalleşmek istememek, kendinle kalmayı, kendini dinlemeyi istemek demektir.

Zihninizi toparlamak, duygularınızı dengelemek, iç dünyanızı iyileştirmek için belki bir yere gitmeyi, uzaklaşmayı seçebilirsiniz bir süre için.

Giden siz değil, bir yakınınız da olabilir. Ailenizden biri, yakın bir dostunuz, belki iyi anlaştığınız bir yakın akrabanız, bir komşunuz uzaklara gidebilir. Bir özlem duygusu yaşayabilirsiniz.

Satürn 9.evden geçerken mesafeler yoruyor bizi. Sizin yaşamınızda da böyle çalışabilir.

9.evin başka konuları da var. Başka olasılıklarınız da var. Onlara da bakalım.

Akademik konular, yüksek lisans, doktora ve ötesi, yani yüksek öğrenim, üniversite, eğitim temaları 9.evle bağlantılı.

Akademik hayatınızda belki arkadaşlıklarınız içinde, belki danışman hocanızla iletişimlerinizde, insan ilişkileriniz içinde zorlanabilirsiniz.

İyi yönetmek gereken şeyler olabilir. Herkes çok iyi, çok düzgün bir karaktere sahip değil. Bir şeylere tahammül göstermemiz gerekebilir.

Balık burcu görünür olmayanla ilgilidir. Kandırmak, yanıltmak, üstü örtülü işler çevirmek vardır bu burcun gölgesinde. Arkanızdan çevrilebilecek hileli işlere de dikkat edin, gözünüzü iyi açın derim o yüzden. Her an herkesten tehlike beklemek değil tabii ama öyle kolayca da güvenmeyin herkese.

Uluslararası ticari işler, ithalat, ihracat, gümrük, yurt dışı bağlantılı işler, ticari transferler, uzaklar, lojistik/taşıma faaliyetleri, nakliyecilik..Bunlar da 9.ev teması.

O yüzden ticari işlerinizde de dolandırıcılıklara karşı temkinli olun. Yeterince tanımadığınız kişilerle hızlıca iş yapmayın. Teklifleri, önerileri kolayca kabul etmeyin.

Evet, böyle olasılıklar var. Uyarmak adına negatif ihtimalleri yazıyorum. Seçimlerinizi bunları bilerek yaparsanız, negatif ihtimallerden korunmuş olursunuz. Zarar görmezsiniz, en azından minimize etmiş olursunuz olası etkileri.

Peki hiç mi pozitif olasılıklar yok ? Elbette var.

Deneyimlerden öğrenecekleriniz zaten ‘kar’ınız olacak.

Saydığım tüm bu konularda çok da verimli bir dönem bir yandan. Teknik anlamda gelişme, yükselme dönemi.

Örneğin akademide başarılı çalışmalar yapmak. Örneğin uzaklarda yeni bir düzen kurmak. Örneğin uluslararası ticari faaliyetlerde işinizi büyütmek, uzaklara açılmak.

9.ev hayatla ilişkimizi, ruhsal olgunluğumuzu da temsil eden bir alan. O yüzden bu transit aslında sizin için pek çok açıdan ehlileşme dönemi olacaktır. Hayatın içinde birçok şeyin matematiğini bu transit ile idrak ediyor, taşları yerine oturtuyor olacaksınız. Hayırlısı olsun her şeyin.


PLUTO

2023 yılının en önemli astrolojik gelişmelerinden biri Pluto’nun burç değiştirecek olması.

Pluto en ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegendir. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

23 Mart itibariyle kova burcuna yerleşiyor Pluto. 8.evinize geliyor.

8.ev parasal konularla ilgili bir ev. Özellikle ödemelerle, düzenli ödemelerle, yasal paralarla bankalarda, kredilerle ilgili bir ev.

Bir kredi başlangıcınız olabilir. Ev almak için, iş kurmak için ya da başka bir sebeple kredi çekme planınız varsa, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Düzenli şekilde ödemesini yapacağınız bir parasal konu gündeme gelebilir.

Alım satım konuları, miras, nafaka, mal paylaşımları, tazminat, sigorta prim ödemeleri gibi konular da bu evle ilgili.

Bir sigorta ödemeye de başlayabilirsiniz geleceğiniz için. Bir emeklilik planı, ileri dönük bir sigorta ödemesi de başlayabilir.


Mart 2023 Ay Döngüleri :

7 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 16° Başak, Güneş 16° Balık

Sizin için bir 3.ev dolunayı.

Mars’ın dolunaya uyumsuz açıları var.  Uranüs ise Güneş’e ve Ay’a güzel açılar yapıyor.

Güzel bir değişim olasılığı, iyi bir değişim ihtimali var. Ama Mars’ın zorlayabilecek bir konumu var burada. O yüzden bu değişim biraz efor, çaba gerektirebilir. Değişim yaratmak için gerekli aksiyonları alın.

Kardeşlerinizin bir iş konusu varsa, günlük düzeni ile ilgili yoluna koymaya çalıştığı konular varsa bu dolunay döngüsünde sonuçlanabilir.

Yakın çevrenizde sağlıkla ilgili gündemi olan biri varsa, bu konu da çözüm bulabilir.

Başak burcu çalışmak, üretmek demek. 3.ev ise internet üzerinden yapılan işleri, sosyal medyayı anlatıyor. Dijital platformlar üzerinden, internet üzerinden yapacağınız işler olabilir. Bir süredir hazırlığında iseniz karar verebilirsiniz. Ne yapacağınız, nasıl ilerleyeceğiniz konusunda netleşebilirsiniz. Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

21 Mart : Koç Burcunda Yeniay : Ay 0° Koç, Güneş 0° Koç

10.evinizde doğacak bu yeniay.

Merkür ile kavuşumda gerçekleşiyor. Pluto ile uyumlu açıda.

Merkür fikir, karar, uygulama, işleyiş, bildirim, açıklama, haber demektir. Pluto ise gücü, güçlenmeyi, yapılanmayı temsil ediyor bu yeniayda.

İş, kariyer, üstlerle ilgili konular, yönetimin/yöneticilerin kararına bağlı olan konular, yetki ve sorumluluk alanlarımız, otoritenin talepleri, ayrıca yasal konular, devlet bağlantısı olan konular/başvurular, kayıtlar/resmi süreçler gibi 10.ev temalarında güzel gelişmeleriniz, yeni başlangıçlarınız olabilir olabilir yeniay ve yakınındaki günlerde.

İşinizde yönetimin yeni güzel kararları olabilir. Sorunlu durumlara çözüm yaratacak yeni düzenlemeler yapılabilir.

Çalışma hayatınızda memnun olacağınız yeni bir görev üstlenebilirsiniz.

İş kurma sürecinde iseniz hızlanabilirsiniz. İlk adımlar gelebilir.

Yasal bir süreç var gündeminizde, konuyla ilgili güzel gelişmeleriniz olabilir.

Bir karar ve yapılandırma sembolü var bu yeniayda. Böyle bir özet yapabilirim.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!