15-21 Ocak 2024 Astroloji Gündemi

15-21 Ocak 2024 Astroloji Gündemi

15-21 Ocak 2024 Astroloji Gündemi

Pluto’nun burç değiştireceği haftaya giriyoruz sevgili okuyucularım.

Önce Güneş ile oğlak burcunun son derecesinde kavuşacak Pluto. Bir Güneş Pluto kavuşumu olacak.

Ardından kova transitine başlayacak 21 Ocak günü 03:56’da. Bu büyük bir değişim. Upuzun bir döngüyü tamamlıyoruz.

Yıllar süren oğlak transitinin ardından artık kovada olacak Pluto.

Eskimiş, vadesini tamamlamış olanı sonlandırıp yeniyi inşa edeceğimiz bir zamandayız.

2024 burç yorumlarımda anlattım bu büyük transitten alabileceğiniz etkileri. Pluto için ayrı bir yazı da yayınlayacağım.

2024 yorumlarımı buraya ekliyorum :

2024 Yılı Astroloji Gündemi

Koç Burcu 2024,  Boğa Burcu 2024,

İkizler Burcu 2024,  Yengeç Burcu 2024,

Aslan Burcu 2024,  Başak Burcu 2024,

Terazi Burcu 2024,  Akrep Burcu 2024,

Yay Burcu 2024,  Oğlak Burcu 2024

Kova Burcu 2024,  Balık Burcu 2024


Haftanın detaylarına geçeceğim.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Instagram hesabım :

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


15-21 Ocak 2024 Astroloji Gündemi

16 Ocak : Güneş Neptün altmışlığı : Güneş 25° Oğlakta, Neptün 25° Balıkta

İnatları bırakmak, haklı taraf değilsek haklı olanı görüp hakkaniyetli olanı yapmak, iyi olanı görmek, mantıklı olanı görmek, duyarlılık, akılcılık. Böyle bir açı. Zıtlaşmalar sonlanabilir, barışmalar olabilir.

Bunun dışında resmi işleri anlatır oğlak burcu. Bu açıyı oğlakta bir Güneş alıyor. Resmi işler, işlemler güzelce gerçekleşebilir. Bu uyumlu açı bunu da söylüyor.

18 Ocak : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 4° Oğlakta, Satürn 4° Balıkta

Resmi konular, işimizde, kişisel hayatımızda yapmamız gereken resmi işlemler oğlak ile ilgili. Bir şey yasal boyuta taşınabilir. Resmi olarak netlik kazanabilir. Beklediğimiz yasal bir bildirim, netice gelebilir.

İletişimler, görüşmeler, toplantılar açısından da iyi bir açı.

Merkür düşünmeyi, Satürn ise aklı, aklı selimle hareket etmeyi simgeliyor. Mantıklı kararlar alabileceğimiz, iyi seçimler yapabileceğimiz bir zamandayız.

19 Ocak : Merkür Jüpiter üçgeni : Merkür 6° Oğlakta, Jüpiter 6° Boğada

İş düzenimiz, sistemimiz içinde yeniliklere gidebileceğimiz bir zaman. Çalışma şeklimizde, iş yapma şeklimizde, işleyişte, sunduğumuz ürün ve hizmetlerde iyi değişimler yapabiliriz.

19 Ocak : Venüs Neptün karesi : Venüs 25° Yayda, Neptün 25° Balıkta

İlişkiler içinde verdiklerimizi, aldıklarımıza denk tutmamız gerekiyor. Fazla verince, fazla veren taraf karşılıksız kalıyor. Beklentiler karşılanmıyor. Denklik olmuyor.

Beslendiğimiz kadar beslemeliyiz. Aldığımız kadar vermeliyiz. Bunu hatırlatacak bir deneyim gelebilir bu kare açı yaklaşırken.

20 Ocak : Güneş Pluto kavuşumu : Güneş 29° Oğlakta, Pluto 29° Oğlakta

Bir dönüşüm işareti bu. Eskiyi sonlandırmak, yerine yeni bir şey inşa etmek. Bir şeyi geride bırakmak. Yeni bir sayfa açmak. Dönüşmek. Dönüştürmek. Bir şeyin şekil değiştirmesi. Böyle değişimleri işaret eden bir görünüm.

Yasal konuları olanlar bu meseleyle meşgul olabilirler.

Bazı şeyleri resmileştirmek gerekebilir. Bunlar içinde krizli durumlar da olabilir. Ama çözüm isteyen bir konuyu anlatıyor Pluto. Bu şey artık değişmeli, yeni bir forma dönüşmeli diyor.Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

15 Ocak Pazartesi

Ay balık burcunda bugün.

Günün ilk yarısında, özellikle öğle saatlerine doğru bir Ay Uranüs altmışlığı çalışıyor. Yeni şeyler denemek için, değiştirmek, yenilemek istediğimiz konular için değerlendirebiliriz.

Öğle ve gündüz saatlerinde bir Ay Venüs karesi var. Harcamalarımızı ölçüsünde tutalım. İsraf olmasın.

Akşam saatlerinde Ay ve Güneş uyumlu açıda. Aile içinde güzel paylaşımlar olabilir.  Desteklenme duygusu, birlik duygusu var burada.

Gece saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşuyor. Bize iyi gelmeyen bir duygudan, düşünceden özgürleşmek gibi bir değişimi anlatıyor bu kavuşum. Kendimiz için iyi olanı seçebiliriz. Bir arınma hali bu.


15-21 Ocak 2024 Astroloji Gündemi


16 Ocak Salı

07:48’de koç transiti başlıyor Ay’ın.

Öğle saatlerinde Ay ve Merkür kare açıda. Ufak tefek münakaşalar olabilir. Bunun dışında planlanmış toplantılar, görüşmeler vaktinde yapılamayabilir.

Akşam saatlerinde Ay Mars karesi çalışıyor. Bir agresyon enerjisi var. Sözlerimizi, davranışlarımızı ölçüsünde tutalım. Akıl sahipleri böyle enerjilerden kendini ölçüyle, dengeyle korur.


15-21 Ocak 2024 Astroloji Gündemi


17 Ocak Çarşamba

Ay koç burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde Kiron ile kavuşumda. Bir şeyi onarmak, iyi etmek, düzenlemek için yapacağımız şeyler olabilir.

Gündüz vakti Ay, kuzey Ay düğümü ile kavuşuyor. İyi bir başlangıç yapabiliriz. Kadersel kararlarla, hayatımıza yön verecek seçimlerimizle ilgilidir kuzey Ay düğümü. Bu görünüm de böyle bir şeyi işaret ediyor.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay, Venüs ile uyumlu (üçgen) açıda. Koşullarımızı düzene koymak, olanaklarımızı artırmak, daha konforlu bir hale geçmek gibi bir değişime işaret ediyor koç-yay eksenindeki bu üçgen. İrili ufaklı her konuda olabilir bu. Konforumuzu, huzurumuzu artıracak güzel değişiklikler yapabiliriz.


15-21 Ocak 2024 Astroloji Gündemi


18 Ocak Perşembe

Bugün Ay 11:11’ kadar koç burcunda. Sabah saatlerinde gergin bir açı içinde.

Güneş, Pluto ile kavuşuma ilerliyor. Ay bu kavuşum ile kare açıda bu sabah. Gergin, stresli, agresyonlu bir atmosfer var. Kimselere uymayalım. Kötüyle kötü olmayalım. Kendi işimize bakalım. Huzuru, iyiliği besleyecek şeyler yapalım.

11:02-11:11 arasında çok kısa bir süre boşlukta/açısız olan Ay, 11:11’de boğa burcuna geçiyor. Gündüz saatlerinde Satürn ile, akşam üstü vaktinde Merkür ile uyumlu açıda. Merkür Satürn altmışlığını çalıştıracak. Bir şeyleri daha faydalı, daha verimli, daha düzenli, daha sağlıklı bir hale getirecek değişimler yapabiliriz.

Ay bu akşam Jüpiter ile kavuşacak. Maddi manevi şansları anlatır böyle bir kavuşum. Bir şey bizi sevindirecek bir forma dönüşebilir. Stresli bir durum sonlanabilir. Yoluna girebilir. Güzel bir açılım var. İyi değişimler var.


15-21 Ocak 2024 Astroloji Gündemi


19 Ocak Cuma

Ay boğa transitine devam ediyor.

Merkür Jüpiter üçgeni bugün kesinleşiyor tam derece olarak. Bir toprak üçgeni bu. İşimizle, gelirimizle, bunun dışında yerleşim konularıyla, yaşam düzenimizle ilgili bir açı. Mantıklı karar vermeyi, aklı duyguların önüne almayı, düzen oluşturmayı simgeliyor.

İyiliğe hizmet etmeyen, iyi etkisi olmayan bir şeyleri hayatımızdan çıkarabiliriz. İşimizde sistemlerimizde yenileyeceğimiz şeyler olabilir.

Akşam saatlerinde Ay, Venüs ile kavuşuyor. Para gelişleri olabilir. Güzel bir kazancımız olabilir.


15-21 Ocak 2024 Astroloji Gündemi


20 Ocak Cumartesi

Ay bugün 16:57’ye kadar boğa burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Neptün altmışlığı yumuşak, destekleyici, sevgi dolu, uyumlu bir enerjiyi anlatıyor. Dingin bir sabah.

Gündüz saatlerinde Güneş ile Pluto kavuşacak. Önemli dönüşümleri anlatıyor bu kavuşum. Yaşamımızda bazı sayfaları kapatıyoruz artık. Yeniye geçiş var.

16:57’de Ay ikizler burcuna geçiyor. Akşam üstü vaktinde Güneş ile uyumlu açıda. Güneş bugün kova burcuna geçtiği için üçgen açı oluşacak aralarında.

İlişkiler, iletişimler, iş anlaşmaları, alışverişler, günlük işler açısından güzel bir açı.


15-21 Ocak 2024 Astroloji Gündemi


21 Ocak Pazar

Ay günün tamamında ikizler burcunda olacak.

Pluto 03:56’da kova transitine başlıyor bugün. Bu büyük bir değişim. Ayrı bir yazıda anlatacağım.

Ay’ın ikizler günlerinde iletişimler artar. Dialoglar, haberleşmeler olur. Yakın çevremizle bir araya geliriz. İrtibat kurarız. Bugün de öyle bir gün.

Akşam saatlerinde bir Ay Kiron altmışlığı aktif. Bir durumu onarmak yönünde iletişimlerimiz olabilir.


15-21 Ocak 2024 Astroloji Gündemi                                        

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi bir hafta diliyorum. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!