20-26 Kasım

20-26 Kasım 2023 Astroloji Gündemi

20-26 Kasım 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Akrep döneminin sonuna geliyoruz. Bu hafta Güneş ve Mars yay burcuna geçecek.

Merkür bir süredir yay burcunda. Şimdi oraya Güneş ve Mars da geliyor. Yay temaları çok daha kuvvetli şekilde görünür olacak bu dönemde hayatımızda.

Güneş 22 Kasım Çarşamba günü 17:02’de yapıyor geçişini.

Mars yay burcuna 24 Kasım Cuma günü 13:14’te geçiyor.

Güneş’in yay transitini yazdım. Bu süreç bize neler getirebilir ? Hangi burç nasıl etki alabilir ? Buradan görebilirsiniz :

Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2023

Mars için de ayrı bir yazım gelecek ama Kasım ayı burç yorumlarınızdan bu transit için de olasılıklarınızı görebilirsiniz. Linkleri aşağıya ekliyorum :

(Yükselen burcunuzla takip edin gökyüzünü.)

Koç Burcu Kasım 2023,  Boğa Burcu Kasım 2023,

İkizler Burcu Kasım 2023,  Yengeç Burcu Kasım 2023,

Aslan Burcu Kasım 2023,  Başak Burcu Kasım 2023,

Terazi Burcu Kasım 2023,  Akrep Burcu Kasım 2023,

Yay Burcu Kasım 2023,  Oğlak Burcu Kasım 2023,

Kova Burcu Kasım 2023,  Balık Burcu Kasım 2023

Merkür için de bir yazım var. Ekleyeyim buraya :

Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023

                             

Önemli bir içerik daha oluşturdum. Rektifikasyonu anlattım sizler için. Rektifikasyon nedir ? Ne değildir ? Nasıl yapılır ? Nasıl yapılmaz ? Teknik olarak neler mümkün ? Elimizde doğum bilgisi yoksa yapılabilecek neler var ? Kapsamlı bir içerik oluşturdum. Detaylıca anlattım rektifikasyonu.

O yazımı da buraya ekliyorum :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)

                             

Haftanın detaylarına geçmeden evvel içinde olduğumuz bir transiti daha ekleyeyim buraya ↓

Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023

                           

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.20-26 Kasım haftası gezegen açıları :

21 Kasım : Güneş Pluto altmışlığı : Güneş 28° Akrepte, Pluto 28° Oğlakta

Tam bir başarı açısı. Bir hedefe varmak. Bir planın tam da istendiği gibi gerçekleşmesi. Bir emeğin, bir hazırlığın karşılığını bulması. Başarılı bir sunum. İyi bir mülakat. Bir sınavdan alınacak yüksek, güzel bir sonuç.

İşimizde yüklü bir sipariş. Bereketli bir anlaşma. Akılcı bir iş birliği. Etkili izlenim bırakacak, beğeni toplayacak güzel çalışmalar, fayda yaratacak üretimler. Yeni ürünler, yeni hizmetler. Hepsi var bu altmışlıkta. Özellikle başarı ve kazanç anlamına geliyor.


22 Kasım : Mars Pluto altmışlığı : Mars 28° Akrepte, Pluto 28° Oğlakta

Cesaretli bir girişim görüyorum burada. İki ateş elementi gezegeni birbirini destekliyor. Yapmak istediğimiz başlangıçlar için değerlendirelim. Kararlılık, özgüven, motivasyon ve güçlü bir girişim enerjisi.

Cerrahi operasyonlar, ameliyatlar için de şanslı bir açı olduğunu söyleyeyim.


22 Kasım : Venüs Kiron karşıtlığı : Venüs 15° Terazide, Kiron 15° Koçta

İlişkiler içinde incinmek anlamına gelen bir karşıtlık.

İnciten incinir. Yaralayan yaralanır. Hayatın içinde bu böyle. Sistem bu.

Kendimize karma yaratmayalım.

Bilerek, isteyerek üzüyorsa kişi birini, bu zaten çok erdemsiz bir davranış ve faturası büyük olur. Ama bazen farkında olmadan da olabiliyor bir şeyler. İşte oralarda da daha özenli olalım. Daha farkında olalım yaptığımızın, ettiğimizin.


23 Kasım : Güneş Satürn karesi : Güneş 0° Yayda, Satürn 0° Balıkta

İşlerin yoğunlaştığı, günlük temponun yükseldiği, yapılacak işlerin arttığı zamanlardır Satürn’ün böyle açılı vakitleri.

Sorumluluklar öne çıkar. Düzenlenmesi, düzeltilmesi,  yenilenmesi gereken şeyler olur. Yoluna koymamız gereken şeyler olur.

Bir düzen oluşturmamızı, doğru yolu/yöntemi bulmamızı, faydalı, verimli, sürdürülebilir olanı bulmamızı, o düzeni yaratmamızı ister Satürn. O yüzden bu yönde şeyler olabilir.


25 Kasım : Mars Satürn karesi : Mars 0° Yayda, Satürn 0° Balıkta

Beklemeyi gerektiren durumlar olabilir. Mars hareket enerjisidir. Adımlarımızdır. Girişimlerimizdir. Satürn’ün uyumsuz açıları ise bizi durduran, yavaşlatan faktörleri simgeler. Olan hayrımız için oluyor. Bazen durmak, düşünmek, bir daha düşünmek gerekiyor. Böyle bir zaman.

Yapmak istediğimiz şeylere karşı çıkan, engel oluşturmak isteyen kişiler de olabilir. Eğer yanlış ya da kötü bir şey yapmıyorsak, birinin üzerimizde söz sahibi olmasına müsaade etmemeliyiz tabii.Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

20 Kasım Pazartesi

Ay bugün 17:29’a kadar kova burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Mars karesi ve Ay Güneş karesi var. Biraz gergin bir sabaha benziyor. Agresyonlu durumlar olursa, ateşi sönümleyecek tavırda olmak, anlama, anlaşma, çözüm odağında olmak faydamıza olur.

Ay 13:49-17:29 arasında boşlukta. Kovada iken başka açısı olmayacak. 17:29’da balık burcuna geçiyor. Buraya gelince Satürn ile kavuşuyor. Akşam üstü saatlerinde bu kavuşumun etkisindeyiz. Bir konunun mantığını oturtmak, konuya şekil vermek. İyi bir seçim, doğru bir karar. Bunlar anlatıyor Ay Satürn kavuşumu.


20-26 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


21 Kasım Salı

Ay balık burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığını görüyoruz. Şanslı, Jüpiteryen bir vakitteyiz. Yapılacak şeylerin güzelce, kolayca olabileceği, istediğimiz gibi sonuçlanabileceği bir zaman.

Bir Merkür Kiron üçgeni de var bugün. Çözüm. Şifa. İyileşme. Onarım. Düzelme. Güçlenme. Böyle bir tema var.

Güneş ve Mars’ın Pluto ile uyumlu açıları var ayrıca. Salı güzel görünüyor. Pozitif etkiler kuvvetli.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Merkür karesi geliyor. İletişimlerde ufak tefek keyifsizlikler olabilir. Ama her şeyden de kolayca etki almamak gerekiyor tabii. Durumlar içinde stabil kalmayı bilelim. Biri nezaketsiz bir cümle kuruyorsa, bunun onunla ilgili olduğunun farkında olalım.


20-26 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


22 Kasım Çarşamba

Ay bugün 20:19’a kadar balık burcunda.

Sabah saatlerinde Neptün ile kavuşuyor Ay. Bir hastane konusu, bir muayene, kontrol konusu olabilir. Bir ilaç kullanımı olabilir.

Gündüz saatlerinde, günün ikinci yarısında Ay’ın Mars ve Pluto ile uyumlu açıları olacak. Bir Ay Pluto altmışlığı ve Ay Mars üçgeni var. Kuvvet kazanmak, kuvvetlenmek anlamına geliyor bu açılar. Gündem konularımız içinde pozitif değişimler var. Gücümüzle, becerilerimizle bir şeyleri şekillendiriyoruz.

18:09-20:19 arasında Ay boşlukta. Balıkta başka açı almayacak. 20:19’da koç burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay’ın Güneş ile uyumlu açısı olacak bu kez. Ay Güneş üçgeni oluşacak. Sevdiklerimizden yana iyi, huzurlu hissedeceğimiz bir vakit. Bir şeyleri yolunda gidebilir. Biz de rahatlayabiliriz, sevinebiliriz onlar adına.

Kendi konularımız içinde de açılım diyebileceğimiz değişimler olabilir. Değişim yaratacak girişimlerimiz olabilir.


20-26 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


23 Kasım Perşembe

Ay koç burcunda bugün.

Temposu yüksek bir gündeyiz. Koç günlerinde bekleyen işleri yaparız. Çok iş hallederiz 🙂 Yine öyle bir enerji var.

Akşam saatlerinde Ay, Kiron ile kavuşuyor. Şifalanma, iyileşme yönünde bir değişimi anlatır böyle bir kavuşum. Hem fiziksel, hem ruhsal anlamda, her anlamda söylüyorum.

Gece vaktinde Ay ve Venüs karşı karşıya. Alışveriş yapmamak iyi olabilir. Hızlıca seçip alabiliriz bir şeyleri. Özelliklerine iyi bakmadan alabiliriz. Bugünlük kalsın derim bu konular.


20-26 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


24 Kasım Cuma

Ay’ın koç burcunda ilerlediği bir gündeyiz.

Sabah erken saatlerde bir Ay Merkür üçgeni çalışıyor. Yazışmalar, görüşmeler için güzel bir zaman. Bizi sevindirecek haberler de alabiliriz.

Öğle vaktinde Ay, kuzey Ay düğümü ile kavuşumda olacak. Kadersel bir aydınlanma var burada. Yolun bundan sonrasına şekil verecek bir değişim var. Bir fark etme hali bu. Doğruya varma hali.

Akşam saatlerinde bir Ay Pluto karesi var. Bir şeye hem kızıyoruz, hem de aslında çok anlamsız, değersiz ve önemsiz olduğunu görüyoruz. Ben niye sinirleneyim ? Ben niye yaşayayım bu duyguyu ? diyoruz.

20:40-23:28 arasında Ay boşlukta. Koç yolunun geri kalan kısmında açısız artık. 23:28’de boğa burcuna geçiyor.

Gece saatlerinde uyumlu bir açısı olacak burada. Satürn ile altmışlık açısı olacak. Topraklanmak. Güvende hissetmek. Huzurlu hissetmek. Stres yaratan bir konunun geride kalması. Bir şeyi aşmak, çözmek. Dengeye getirmek. Yoluna koymak. Böyle bir Satürn resmi bu.


20-26 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


25 Kasım Cumartesi

Ay boğa burcunda yol alıyor. Günün ilk yarısında Jüpiter ile kavuşacak.

Parıl parıl bir şans vakti. Planladığımız konular için değerlendirebiliriz. Başlayacak işler güzel başlayabilir. Konularımız içinde ilerlemek diyebileceğimiz iyi değişimler olabilir. Kısmetler var bu Jüpiter paketinin içinde 🙂


20-26 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


26 Kasım Pazar

Ay bugün de boğa burcunda. Günün ilk yarısında Uranüs ile kavuşumda olacak. Uranüsyen vakitlerde düzen değişiklikleri olur. Daha iyi bir düzen için nelerin değişmesi gerektiğini gösteren deneyimler gelir. Bir şey sorun yaratarak gösterebilir bunu. Bir fikir ilham vererek yapabilir. Türlü yolla görürüz. Neyin değişmesi gerektiğini anlarız ve yenileriz, değiştiririz o şeyi. Bu da öyle bir etki.

Gündüz saatlerinde bir Ay Neptün altmışlığı var. Huzura varmak. Rahatlamak. Ferahlamak. Bu da böyle bir zaman.


20-26 Kasım 2023 Astroloji Gündemi                                        

İçinde olduğumuz büyük transitler :

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle. İyi haftalar.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!