Aslan Burcu Kasım 2023

Aslan Burcu Kasım 2023

Aslan Burcu Kasım 2023

Merhabalar herkese,

Kasım ayını yorumlayacağım sizler için bu kez.

Ayın yeniayı ve dolunayı biraz zorlu açılarda gerçekleşecek. İkisinde de Mars var başrolde. Ayrıca yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var ek olarak. Çok kolay görünmüyorlar. Kasım dikkat isteyen, korunma gerektiren bir ay.

Ayın transitleri ise ağırlıklı olarak akrep ve yay burçlarında. Yılın akrep ve yay zamanındayız.

Bakacağız tüm transitlere. Yeniaya, dolunaya. Hepsine bakacağız.

Önce hatırlatmam geliyor. Bunu hep yapıyorum, biliyorsunuz. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni aslan olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz aslan ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 4.evinizde.

Ev, yaşam alanı, konut, evinizin düzeni, evinizin ihtiyaçları, konforu, dekorasyonu, şıklığı, güvenliği..Hepsi 4.evle ilgili.

Evinizde bazı değişimlere gidebilirsiniz bu transitte.

Akrep korkularla ilgili bir burç. Özellikle güvenliğiniz için elden geçireceğiniz, değiştireceğiniz şeyler olabilir. Ev güvenlik sistemlerini araştırabilirsiniz. Satın alacağınız sistemler, hizmetler olabilir.

4.ev aynı zamanda aileyi, akrep ise parasal konuları, kredileri, borçları simgeliyor. Aile içinde bir borç konusu gündeminiz olabilir. Herkes ortaya bir şeyler koyarak katkı olabilir, birlikte ödeyebilirsiniz bu borcu.

Ev alma hazırlığında olanlar kredi çekeceklerse bunu yapabilirler.

Ev, aile ve parasal konular ana çatıyı oluşturuyor bu transitte sizin için.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 5.evinize geliyor.

Güzel bir ev. Eğlencesi, keyfi, neşesi olan bir ev. Güneş burada yükseltebilir sizi. Bu nasıl olabilir ? Nasıl vesilelerle olabilir ?

Sporla, sanatla, hobilerle, etkinliklerle olabilir. Spora başlayabilirsiniz. Yeni bir spor dalı deneyebilirsiniz. Sanatın bir alanında güzel bir hobi edinebilirsiniz. Sanatla bağınız varsa yeni çalışmalarınız olabilir. Bunları gösterebilirsiniz, sergileyebilirsiniz. Performanslarınız olabilir.

Keşfetmek demektir yay burcu. Vizyonunuzu, ufkunuzu büyütecek şeyler keşfedebilirsiniz.

Güzel bir gezi, bir seyahat, size iyi gelecek bir yolculuk da var olasılıklar içinde.


Aslan Burcu Kasım 2023


MERKÜR

Merkür 10 Kasım’a kadar akrepte. 4.evinizde.

Aile içi parasal konular, ödemelerde yardımlaşmalar, kredi konuları, konut kredisi, ev için yapabilecek harcamalar, ev yaptıranlar için o yönde masrafların artışı, arsa, arazi, alım satım konuları, aile içinde mal paylaşımları..

Böyle konular var burada. Bu yönde gündemleri olanlar için hareketli bir dönem. Beklemiş şeyler hızlanabilir. Tamamlanabilir.

10 Kasım’da yay transiti başlıyor Merkür’ün. 5.evinize yerleşiyor.

Bir kitap alışverişi, bir eğitim kaydı..Yeni bir şey öğrenmeye başlamak, ilgi duyduğunuz bir alanda ilerlemek..Entelektüel anlamda besleneceğimiz yeni keşifler görüyorum burada.

Şehrin içinde gezmek istediğiniz yerleri listeleyebilirsiniz ayrıca. İçinde çalışmak, kitap okumak istediğiniz kütüphaneleri listeleyebilirsiniz.

Güzel yerler keşfedebilirsiniz şehrinizde.

Kültürel anlamda kendinizi besleyeceğiniz yeni güzel şeyler fark edebilirsiniz. Dünya görüşünüzü, hayatla ilişkinizi besleyecek yeni şeyler yapmak gibi güzel başlangıçlar var.

Uzaklarla iletişimler, uzaklardan birileri ile görüşmeler, konuşmalar da olabilir.


Aslan Burcu Kasım 2023


VENÜS

Venüs 8 Kasım’a kadar başak burcunda. 2.evinizde.

Odağınızı keyiflerden, eğlencelerden işe, güce, kazanmaya, daha düzenli bir yaşama taşıyacaktır bu transit.

Genel olarak günlerinizi, günlük akışlarınızı düzenleyebileceğiniz bir zaman. Özellikle de işinizde bazı şeyleri daha sistemli, daha sistematik bir hale dönüştürmek isteyebilirsiniz. Yeni üretimleriniz de olabilir. Maddi anlamda güzel karşılıkları gelebilir yaptığınız işlerin. Parasal anlamda şanslı bir dönem.

Venüs 8 Kasım’da terazi transitine başlıyor. 3.evinize geliyor.

3.ev eğitimleri, terazi burcu ise eğitmenleri, yolumuza eşlik eden ve bize yol gösteren kişileri temsil ediyor.

Bu ay bir eğitim var gibi. Bir eğitime, bir kursa başlıyorsunuz gibi sanki. Bunu kendi içinizde, kendinizle de yapabilirsiniz. Elimizin altında internet var, youtube var. Hocalar, eğitmenler, ders içerikleri var. Kendinize bir program oluşturmanız da mümkün.

Bu Venüs ile başka neler olabilir ? Arkadaşlıklar, ahbaplıklar içinde güzel şeyler olabilir. Destekler, yardımlar gelebilir. Bu desteklenme duygusu size çok iyi gelebilir.

Araştırma yaptığınız konularda arkadaşlarınız kendi bağlantıları ile tanıştırabilirler sizi. Aracı olabilirler, irtibat sağlayabilirler ya da siz bunları arkadaşlarınız için yapabilirsiniz.

Bir şeye kayıt yapmanıza, bir şeye üye olmanıza vesile olabilir dostlarınız. ‘Bu güzel bir şey, bundan yararlan’ diyebilirler. Bir şeyi onlar aracılığı ile keşfedebilirsiniz.

Güzel iletişimler, yeni bağlantılar var.


Aslan Burcu Kasım 2023


MARS

Mars 24 Kasım’a kadar akrepte. 4.evinizde.

Ev, yuva, yaşam alanı demektir 4.ev.

Bu transitte eviniz, evinizle ilişkiniz, yaşadığınız yer, ev içindeki alanlarınız, evdeki huzurunuz, konforunuz, evde nasıl hissettiğiniz konunuz olabilir.

Ev içinde daha mutlu, daha iyi hissetmenizi sağlayacak değişiklikler yapabilirsiniz.

Evinizin güvenliği için yapacağınız şeyler de olabilir.

Muhitiniz, mahalleniz içinde münakaşalar olabilir zaman zaman. Aile, ev içinde de tartışmaların olabileceği bir Mars dönemi. O durumları sönümleyecek yönde davranmanızı önereceğim tabii.

Bunlar dışında arıza, tamirat, onarım, bakım konularınız olabilir evinizde.

Mars transitleri uğraştırabiliyor bizi. Sizin için bu dönem ana konunuz eviniz.


Aslan Burcu Kasım 2023


24 Kasım’da yay burcuna geçiyor Mars. 5.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Burada bilgiden yararlanmak, uzman kişilerin paylaşımlarından, içeriklerinden yararlanmak, ihtiyaç duyduğunuz konularda yeni şeyler öğrenmek gibi bir hareketlilik var. İnternet üzerinden araştıracağınız şeyler olabilir. Doğrudan bir hoca ile çalışabilirsiniz bir konuda.

İlmi bir alanda danışmanlık da getirebilir bu transit size. Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için iyi bir zaman.


Aslan Burcu Kasım 2023


Kasım 2023 Ay Döngüleri :

13 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 20° Akrep, Güneş 20° Akrep

Bu yeniay kolay bir yeniaya benzemiyor. Çok sevimli görünmüyor göstergeleri.

Mars ve Uranüs bu akrep yeniayında karşı karşıya geliyor. Üstelik yeniay ile doğrudan bağlantıları var.

Güneş ile Ay bir araya gelince yeniay doğar. Güneş ve Ay bu yeniayda akrep burcundalar.

Yanlarında Mars var. Mars yeniay ile kavuşum halinde.

Bu Güneş Ay Mars kavuşumunun tam karşısında ise Uranüs var.

Mars agresif, gergin, patlamaya hazır bir enerjidir. Kontrolü eksiktir. Uranüs burayı tetikliyor. Küçük bir kıvılcımın kocaman bir ateşe dönebileceği bir zaman.

Hayatımızın her yerinde çok kontrollü ve akılcı davranmamız gerekiyor. Bu bilgilendirme metnini her burç için ekledim yazılarıma. Hepimiz için geçerli etkiler.

Sağduyu, akıl, mantık, strateji ve kontrol gerekiyor.

Sizler bu yeniayı 4.evinizde deneyimleyeceksiniz.

Uyarılarım olacak. Ev, aile, yuva, evin huzuru, evin düzeni demektir 4.ev. Bu yeniay ise ortalığı biraz karıştırabilir. Sesler yükselebilir, tartışmalar olabilir aile içinde.

Bir kıvılcım doğduğunda ateşi körüklemeyecek şekilde davranmanızı önereceğim. Münakaşalar içinde fiziksel anlamda kimsenin zarar görmemesi için aklı başında hareket etmek gerekiyor. Huzursuzluklar olabilir. Konuşmak, anlaşma niyetinde olmak, söyleneni anlamak, empati kurabilmek gerekiyor.

Uyarı, rica gelen yerde kimseyi aynı şeyi söylemek zorunda bırakmamak, hataları tekrarlamamak, gerekiyor.

Aile içinde daha özenli olmanızı önereceğim. Bu yeniayın yakınındaki günlerde akl-ı selim ile, daha olgun davranışlarda olmanızı önereceğim. Sizin dışınızda konular olursa da siz de evin huzurunu büyütecek yönde girin devreye.

Bunlar dışında ev içinde kırılan, bozulan şeyler olabilir. Hesapta olmayan masraflar da çıkarabilir bu yeniay size.

Bir uyarım daha olacak. Ev içindeki elektrikli aletlerle, elektrikle ilgili konularla uğraşmamanızı, bilmediğiniz şeyleri çok kurcalamadan bir tamirciye, ustaya bırakmanızı öneririm. Korunmak adına bu konularda da dikkatli olun, uzak durun.


Aslan Burcu Kasım 2023


27 Kasım : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 4° İkizler, Güneş 4° Yay

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da uyumsuz açılarla gerçekleşiyor.

Bu dolunayda da sert açılar görüyoruz.

Güneş ve Ay karşı karşıya gelince dolunay olur. Ay ikizlerde, Güneş yayda. Güneş’in yanında Mars var.

Satürn ise ikizler tarafına da, yay tarafına da kare açıda. Bir t-kare oluşuyor. Apekste, sivri uçta Satürn var.

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da Marsiyen. Mars ile gerçekleşiyor. Ek olarak yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var.

Sistem içinde bizi sadece iyiliklerimiz korur. İyi insanlar olalım. Yaradan’a güvenle, şartlar içinde iyi olmaya, olanları okuyup iyi seçimler yapmaya çalışalım.

11.evinizde bir dolunay.

Bu ev dostlarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal hayatımızı simgeliyor. Esasen dost olarak algıladığımız kişileri de diyebiliriz. Çünkü bazen hakikat bu olmadığı halde, birilerini dostumuz olarak görebiliyoruz. Öyle düşünebiliyoruz

İşte bu dolunay hakikatin bu olmadığını gösterebilir size.

Arkadaş çevreniz içinde belki kızacağınız, belki üzülebileceğiniz şeyler olabilir. Kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Arkadaşlarınız öyle hissetmenize neden olabilirler.

Destek verebilecekleri halde, destekleri ile işinizi kolaylaştırabilecekleri halde bunu yapmayabilirler. Tek başınıza bir efor sarf edebilirsiniz bir konu için. Bu da üzebilir haliyle sizi.

Verdiğiniz değerin karşılıklı olmadığını görebilirsiniz. Bazı ahbaplıkları bitirebilirsiniz.

Başka neler olabilir ? İşimizde içinde olduğumuz ekip, ekip arkadaşlarımız, biz olarak hareket ettiğimiz alanlar, takım ruhumuz, sporda takımımız, müzikte orkestramız, içinde olduğumuz gruplar da 11.evin konusu. Buralarda anlaşmazlıklar olabilir.

Rol dağılımlarında, görev dağılımlarında, iş bölümlerinde anlaşamayabilirsiniz. Kişiler payına düşen işlerden rahatsız olabilirler. Memnun olmayabilirler. Başka görevler üstlenmek isteyebilirler.

Hakkaniyetle herkese hem uzmanlık ve hakimiyet açısından iyi şekilde yapacağı, hem de motivasyon açısından kendini gerçekleştirebileceği, bu sayede tatmin duygusunu yaşayabileceği görevler vermek gerekiyor.

Mümkün olduğu kadar bunu yapmaya çalışmak iyi olabilir. Grupların içindeki kişilerin de birbirini desteklemesi önemli.


Aslan Burcu Kasım 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Aslan Burcu Kasım 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Aslan Burcu Kasım 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!