Koç Burcu Haziran 2021

Koç Burcu Haziran 2021

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Haziran ayından alabileceğiniz olası etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Bu ay gezegenler hangi evlerinizde transit ediyorlar, ne tür konular hareketleniyor, bakalım birlikte.


Güneş, 20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 3.evinizde.

İletişimlerimizi, yakın çevre bağlantılarımızı, haberleşmelerimizi, kısa seyahatlerimizi, şehrin içindeki hareketliliğimizi anlatan bir ev burası.

Kardeşler, akrabalar, yakın arkadaşlar, komşular, gün içinde gördüğümüz kişiler bu evle ilgili. Güneş 3.evinizden geçerken bu kişilerle ilgili konularınız olacaktır.

Yakın çevre iletişimleriniz hareketleniyor. Kardeşlerinizin hayatında yeni gelişmeler olabilir. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir.

Güneş 20 Haziran’da ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor.

Bir sonraki evinize, yani 4.evinize yerleşiyor. Ailenizle ve yaşam alanınızla, evinizle daha fazla meşgul olacağınız bir Güneş dönemi başlıyor. Evde daha çok vakit geçirmenizi gerektirecek durumlar doğabilir. Eviniz için yapmak istediğiniz şeyler olabilir, onları hayata geçirebilirsiniz.

Geçmişimiz, çocukluğumuz, içine doğduğumuz aile ortamı, ebeveynlerimizle ilişkimiz, anne babaya dair konular, onlardan aldığımız bakış açıları, bunların hayatımıza nasıl yansıdığı, tüm bunlar 4.evle ilgili. Bu konularda farkındalıklar yaşayabileceğiniz bir Güneş transiti bu.

Ailenizden görüp yaptığınız, onlar gibi düşündüğünüz, onlar gibi inandığınız yerleri fark edeceğiniz, kendinizi sınırladığınız konuları ve bunların aile köklerine dayanan nedenlerini idrak edeceğiniz, buraları dönüştürmek isteyeceğiniz, kendiniz için yeni seçimler yapacağınız bir dönem bu.


Merkür, 4 Mayıs’tan bu yana ikizler burcunda. Bir süre daha burada olmaya devam edecek. Çünkü burada bir retro yapacak.

30 Mayıs-22 Haziran arasında yılın ikinci Merkür retrosunu deneyimliyor olacağız. Retro, ikizler burcunun 24 derecesinde başlayacak, 16 derecesinde sonlanacak.

İletişim evinizde iletişim gezegeni retro yapıyor olacak bu süreçte. 3.evinizde gerçekleşecek bir retro çünkü.

Yakın çevre iletişimlerinizde, zaman zaman kendinizi doğru ifade edemediğiniz, yanlış anlaşıldığınız durumlar olabilir. Siz başkalarını doğru anlamayabilirsiniz. Bu tür sebeplerle gücenmeler, darılmalar olabilir. Bunların olmaması adına kelimelere çok takılmadan karşı tarafın niyetini okumaya çalışmanızı önereceğim. Bazen söylemek istediklerimiz için şahane sözler seçemeyebiliyoruz.

Doğru anlaşılmayan şeyler ve bilgi eksiklikleri sebebiyle işinizde, günlük akışlarınızda ufak tefek sorunlar da olabilir kimi zaman. O yüzden haberleşme ağınız içinde, maillerde, mesajlarda, kelime seçimlerinize daha fazla özenmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Retro sürecinde önemli girişimlerden, büyük şeyler başlatmaktan, büyük alışverişlerden uzak durmak faydanıza olur ayrıca. Merkür retrosunda başlayan şeylerin temeli sağlam olmayabiliyor, uzun süreli olmayabiliyor.

Alışverişlerde özellikle elektronik ürünlerden şimdilik uzak durmak önemli. Merkür iletişimi ve dolayısıyla iletişim araçlarını simgeleyen bir gezegen. Teknolojiyi anlatan gezegen. O yüzden retrosunda elektronik eşyalar, teknolojik ürünler satın almamanız iyi olur. Retro sonrasına bırakmaya çalışın derim bu konuları.

Merkür retrosu 22 Haziran itibariyle sonlanıyor ama Merkür’ün hız kazanması ay sonunu bulacaktır sevgili okuyucularım. Başlamadan birkaç gün önce ve bittikten birkaç gün sonra da retro etkileri aktif oluyor. Bu da aklınızda olsun.

Merkür retrosu için ayrı bir yazı da yayınlayacağım sevgili okuyucularım.

Tam da Merkür retrosunu konuşurken, önemli bir not düşeceğim buraya :

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Haziran’a kadar ikizler burcunda, 3.evinizde. İletişim konusunda, yakın çevrenizle ilişkilerinizde güzel şeyler getirmiş olabilir size.

Bu transit artık tamamlanıyor ve Venüs 2 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Venüs bizi mutlu eden, bize keyif veren şeyleri, sevdiğimiz şeyleri anlatır. Ayrıca geçtiği alanda güzel değişimler olur. Keyifli şeyler yaşanır.

4.ev, evimizi simgeler. Ev eşyalarımız, dekorasyonumuz, evimizin düzeni, evimizin konforu, güvenliği, yalıtımı, tesisatı gibi bütün bileşenleri bu kapsamda düşünebilirsiniz. Venüs ile bu  konularda değişen ve yenilenen şeyler olabilir. Özellikle dekoratif konularda yeni şeyler yapabilirsiniz.

Ailenizi ilgilendiren, hane içi konularda olumlu gelişmeler olabilir. Aile bireylerinizle uyumunuz, iletişimleriniz açısından güzel bir Venüs geçişi.

27 Haziran’da aslan burcuna geçiyor Venüs bu kez.

5.evinize geliyor. Eğlencenin, keyfin, tatillerin, gezilerin, kutlamaların, hayatın keyifli yanlarının, sanatın, sporun, hobilerin evi burası. Venüs 5.evinizden geçerken enerjinizi yükseltecek, sizi mutlu edecek güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Kendinizi ruhen aşağıda hissediyorsanız, moralinizi ve yaşam hevesinizi yukarı taşıyacak şeyler olabilir.

5.ev aşk demektir ayrıca. Hayatınızda bu anlamda yeni bir hareketlilik de doğabilir. Bir flört, bir tanıma süreci başlayabilir.

Çocuklarınız varsa, sanat ve spor konularında yeni başlangıçlar yaptırabilirsiniz onlara. Etkinlikler, aktiviteler içinde yer almalarını isteyebilirsiniz. Güzel programlar yapabilirsiniz onlar için.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 4.evinizde.

Bu evin temaları neler, sayayım size. Evimiz, yuvamız, kişisel alanımız, yaşam alanımız, evimizle ve ailemizle ilgili konular, ayrıca mülklerle ilgili konular bu evle ilgili.

Mars bu temaları hareketlendiriyor, hızlandırıyor sizi bu konularda. Yeni girişimler getiriyor. Evinizle, kiracı iseniz ev sahibinizle, evinizin güvenliği, konforu, dekorasyonu ile ilgili konularda, ailenizle, aile köklerinizle, aile büyüklerinizle ilgili konularda, sahip olduğunuz mülklerle ilgili konularda meşgul olacağınız, bir efor halinde olacağınız yeni gündemler olabilir bu etkiyle.

23 Nisan’dan bu yana 4.evinizde Mars. Bu tür durumları bir süredir deneyimliyor da olabilirsiniz  o yüzden. Yaşamış, geride bırakmış da olabilirsiniz.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

11 Haziran’da aslan burcuna geçiyor Mars. 5.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Aşkta, ikili ilişkilerde zaman zaman anlaşmazlıklar olabilir bu dönemde. Fevri davranışlardan, aceleci kararlardan uzak durmanızı önereceğim. Mars dürtüsel bir enerjiyi anlatıyor. Öfkeyle hareket etmek yerine, sevgi enerjisiyle iletişim kurmak, sorunların çözümüne odaklanmak fayda getirebilir.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konularda biraz daha çaba halinde olabilirler. Onlar için yeni başlangıçlar planlayabilirler. Bu bir aslan transiti olduğu için, özellikle hobiler, sanat ve spor gibi konularda olabilir bunlar.

Sanatla bağlantınız varsa eğer, yeteneklerinizi ve donanımınızı sergilemek için, daha görünür olmak için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz Mars ile 🙂


Satürn Uranüs karesi

Bu yıl toplamda 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ay kesinleşecek sevgili okuyucularım. İlkini Şubat ayında yaşamıştık.

İkincisi, bu ayın 15’inde kesinleşiyor. Ama sadece o gün için düşünmeyin bu etkiyi. İkisi de ağır hareket gezegenler. Dolayısıyla aralarındaki açı hızlıca değişmiyor. Günler öncesinden başlıyor etkiler. Bu arada bu kare açının üçüncüsü Aralık ayında yaşanacak, 24 Aralık’ta kesinleşecek.

Yaşam bileşenleriniz içinde düzen değişiklikleri yaşayabileceğiniz, bir şeyleri daha iyi hale getirmek için yeni şeyler denemeniz gerektiğini fark edeceğiniz bir zamandasınız. Özellikle iş konusunda ve parasal konularda.


Haziran 2021 Ay Döngüleri :

10 Haziran : İkizler Burcunda Güneş Tutulması : Ay 19° İkizler, Güneş 19° İkizler

Yılın ilk Güneş tutulması bu. 2021 yılı içinde iki Ay tutulması, iki Güneş tutulması olmak üzere, toplam dört tutulma gerçekleşecek.

Bu tutulma 3.evinizde gerçekleşiyor. 3.ev konularında yeni büyük başlangıçlar getirecektir size.

Güneş tutulmaları, hayatımızda yeni döngüler başlatan, majör değişimleri, büyük yenilikleri simgeleyen gök olaylarıdır.

3.evin temaları arasında en temelde kardeşler var. Yakın akrabalar, yakın arkadaş çevreleri, komşular, günlük hayatınızda sıkça bir arada olduğunuz, iletişim halinde olduğunuz kişiler var. Bu kişilerle ilgili değişimler ve yeni gelişmeler olası. Kardeşlerinizin hayatında yeni açılan sayfalar olabilir. Sizin için önemli olacak yeni bir komşu dahil olabilir hayatınıza. Evinize yakın bir noktada hayatınızı renklendirecek bir şey açılabilir. Orada vakit geçirmeye, düzenli olarak gitmeye başlayabilirsiniz.

Satış, pazarlama, internet üzerinden yapılan işler, website, blog, sosyal medya, e-ticaret gibi konularda yeni başlangıçlar yapabileceğinizi söylüyor ayrıca bu tutulma. İnternetle ilgili alanlarda yeni iş planları gündeme gelebilir.

24 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 3° Oğlak, Güneş 3° Yengeç

10.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. İşimiz, ünvanlarımız, mesleki anlamda sıfatlarımız, görevlerimiz, sorumluluklarımız bu ev ile ilgili.

Ayrıca yöneticiler, patronlar gibi otoriteyi temsil eden kişiler bu evin konusu.

İşinizle ilgili sonuç beklediğiniz bir konu varsa, yönetimin cevabını beklediğiniz bir talebiniz varsa, netleşmesini istediğiniz bir proje, vb konunuz varsa, dolunayın yakınındaki günlerde sonuç alabilirsiniz. Sürüncemede kalan bir durum, netlik kazanabilir.

Bunun dışında otorite ile iletişimlerde dolunayın yüksek enerjisine kapılmamanız önemli. Dolunaylarda duyguları daha güçlü şekilde yaşadığımız için tepkilerimiz daha büyük olabiliyor. Bu anlamda sakin olun. Haklı iken haksız konuma düşürmeyin kendinizi.

Resmi süreçler içinde, yasal konularda, devlet bağlantılı işlemlerde de bir tamamlanma döngüsü olabilir bu. Şimdiye dek gözden kaçmış olan bazı şeyler de açığa çıkabilir dolunay ile.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Keyifli, bereketli, eğlenceli bir ay diliyorum.

Yaza girerken hayat yeni güzel şeyler getirsin hepimize !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!