28 Ağustos-3 Eylül 2023 Astroloji Gündemi

28 Ağustos-3 Eylül 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ağustos’un son günleriyle Eylül’ün ilk günlerini yaşayacağımız bir geçiş noktasındayız. Yeni bir ay, yeni bir mevsim başlıyor. Yazı uğurluyoruz artık.

Elbette sıcakların devamı bize yine yaz gibi hissettirecektir ama okula dönüşün, işe dönüşün, yazlık evlerden, memleketlerden şehre dönüşün vakti geldi. Eylül bizi sorumluluk alanlarımıza çağırıyor. Rutinlerimize, düzenimize dönmeye başlıyoruz artık.

Nasıl bir hafta bekliyor bizi ? 28 Ağustos haftasında neler var ?

Epey parlak görünümde bir dolunay var 🙂 Diğer dolunaylardan farkı olan, daha büyük göreceğimiz bir dolunay.

31 Ağustos Perşembe günü balık burcunda olacak. Ay, ‘Süper Ay’ olarak söylenen konumda iken olacak. Ay Dünya’ya diğer zamanlardan daha yakın konumda iken gerçekleşecek.

Ay’ı tüm ihtişamıyla daha yakından göreceğiz bu dolunayda 🙂

Satürnyen bir dolunay. Sudan toprak elementine doğru gidiyoruz. Bitecek ilişkiler var. Bitecek konular var. Yaşamımızda bir temizlik vakti ve yeni bir eşik. Gerçeklerle yüzleşme zamanı. Kendimizi seçip yolumuza gitme zamanı. Bir dönem kapanıyor.

Dolunay yazım burada ↓ Sizler için hem genel resimde ihtimalleri, hem burçlar üzerinden olası etkileri detaylıca anlattım ↓

31 Ağustos 2023 Balık Burcunda Dolunay

           

29 Ağustos Salı günü Uranüs’ün retrosu başlıyor sevgili okuyucularım. Ocak 2024’e kadar sürecek bu retro. Ağır hareket eden gezegenlerin retroları böyle aylar sürüyor. Büyük resimle ilgili bu retrolar 🙂

Ne anlatıyor başlayacak olan bu retro dönemi bize ? Nasıl bir dönem olabilir bu ?

Şimdiye dek olmayan şeylere bugünün bilinciyle, farkındalığıyla, aklıyla bakıp ne neden olmadı, idrakına varabileceğimiz bir dönem.

Ne eksikti ? Ne fazlaydı ? Ne aslında nasıl olmalıydı ? Hedeflediklerimiz için, varmak istediklerimiz için, yaşamak istediğimiz hayat için maddi/manevi, somut/soyut neler değişmeli ? Hangi değişimlere ihtiyacımız var ?

Kendimizde değiştirmemiz gereken neler var ? Bu retro bu değişimin retrosu işte. Büyük resmi şekillendiriyoruz. Süreçten yeni biri olarak mümkün. Zaten yaşam bizden tam da bu dönüşümü istiyor.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Bu hafta gezegenler arasında büyük açılar yok. Günler içinde her zamanki gibi Ay’ın açıları var. Onlara bakacağız. Ay hızlı hareket ettiği için sürekli açı alıyor.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Mars’ın yeni transiti başladı 27 Ağustos Pazar günü. Terazi burcuna geçti Mars.

Ağustos ayı yorumlarımda görebilirsiniz bu transitten nasıl etkiler alabileceğinizi ↓ Ayrı yazılar da hazırlıyorum her bir gelişme için. Mars yazım yolda 🙂

Koç Burcu Ağustos 2023,  Boğa Burcu Ağustos 2023,

İkizler Burcu Ağustos 2023,  Yengeç Burcu Ağustos 2023,

Aslan Burcu Ağustos 2023,  Başak Burcu Ağustos 2023,

Terazi Burcu Ağustos 2023,  Akrep Burcu Ağustos 2023,

Yay Burcu Ağustos 2023,  Oğlak Burcu Ağustos 2023,

Kova Burcu Ağustos 2023,  Balık Burcu Ağustos 2023

               

Venüs retrosu devam ediyor. Yine bir hatırlatma olsun. 4 Eylül’e kadar bu retronun içinde olacağız. Venüs içeriğimi de ekleyeyim ↓

Venüs Retrosu Aslan Burcunda 23 Temmuz-4 Eylül 2023

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Ayrıca ↓

Yazımın son bölümünde, en son bölümde güncele dair büyük transitlerin  (Jüpiter, Satürn) linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

28 Ağustos Pazartesi

Ay bugün 17:31’e kadar oğlak burcunda. İşimizde hareketli bir gün. Yeni projeler, yeni üretimler, yeni işler var. Sunumlar, toplantılar, mülakatlar var. Bildirimler, duyurular, tanıtımlar var. Bir iş yoğunluğunun içindeyiz. Tevafuk, pek çok sektörde, pek çok iş alanında yeni sezonun hazırlığını yaptığımız günlerden geçiyoruz zaten.

Sistemleri iyileştirmek, geliştirmek, daha iyi bir hale dönüştürmek ana konumuz bugün.

Sabahın ilk saatlerinde bir Ay Uranüs üçgeni çalışıyor. Aklımızda değişim yaratacak planlar var. Bir tazelenme dönemindeyiz. Bugünün de tam öyle bir ruhu var.

Öğle vaktinde Ay Neptün altmışlığı ile bazı şeyler yoluna giriyor, dengesini buluyor, uyumlanıyor, şekil alıyor. İletişimler için de iyi bir zaman.

Gündüz saatlerinde Ay Pluto ile kavuşacak. 14:48’de bu kavuşum tam olarak. Gücü toplayıp hedefe fokuslamak. Bu. Vaktin işareti bunu anlatıyor.

14:48-17:31 arasında Ay boşlukta. Oğlakta iken transitin geri kalan kısmında bir açısı olmayacak artık. 17:31’de kova burcuna geçiyor. Sosyal alanda bir hareketlilik başlıyor. Dialoglar artıyor kova etkisiyle.


29 Ağustos Salı

Ay’ın kova transitindeyiz. İletişimler var.

İşinizde ekip içinde kararlaştıracağınız, planlayacağınız, yeni sezon için hazırlayacağınız şeyler var. Bir organizasyon vakti bu. Böyle bir hareketlilik var.

Ekip içi iş bölümlerinde adil, hakkaniyetli olalım. Sabah saatlerinde Ay Venüs karşıtlığı, gündüz ise Ay Jüpiter karesi aktif. İşleri eşit paylaşmak, stratejik paylaşmak önemli. Kim hangi alanda daha iyiyse, sorumluluk üstlenmeli. Kim hangi konuda tecrübe olarak öndeyse maksimum katkısını sunmak için işi o üstlenmeli. Takım ruhunu bozacak şeyler olmazsa herkes daha mutlu, daha huzurlu çalışır. Her şey daha iyi olur, öyle değil mi ?

Bugün Uranüs’ün retrosu başlıyor.


28 Ağustos-3 Eylül 2023 Astroloji Gündemi


30 Ağustos Çarşamba

Ay bugün 16:56’ya kadar kova burcunda.

Sabahın ilk saatlerinde Ay Uranüs karesi var (Açının tam vakti 06:04). Güne bir eksiği, bir hatayı fark ederek başlayabiliriz. Fark ettiğimiz şeyleri düzeltip iyisini, doğrusunu yapmak gerekiyor tabii. Yoksa biz gereken değişikliği yapana kadar deneyimler kendini tekrar eder.

06:04-16:56 arasında Ay boşlukta. 16:56’da balık burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay, Satürn ile kavuşacak. Dolunaya şekil veren kavuşum bu. İhtimaller buradan doğuyor. Netleşmeler var. Gerçeklerle yüzleşmeler var. Hakikatleri oldukları haliyle görmeye başlıyoruz. Olanı, bize iyi gelecek şekilde gördük, öyle görmek istedik, öyle düşünmek istedik belki zamanlar boyu. Şimdi artık realitelere olduğu haliyle bakmanın vakti.


31 Ağustos Perşembe

Dolunay günündeyiz. Bugün 04:35’te, sabahın ilk saatlerinde gerçekleşecek balık dolunayı. Satürnyen bir dolunay. Satürn ile kavuşumu var ve bu kavuşum bize çok şey söylüyor.

Dolunay yazımı buraya da ekleyeyim :

31 Ağustos 2023 Balık Burcunda Dolunay

Dolunayın ardından Ay, Jüpiter ile uyumlu açıya ilerliyor. Gündüz saatlerinde bir Ay Jüpiter altmışlığı var. Dersler alınıyor. Hayatın mesajlarını fark ediyoruz artık. Bu farkındalıkla deneyimler hizmetini tamamlıyor. Defterler kapanıyor. Yeni bir hale geçişi deneyimliyoruz bugünlerde. Mis gibi temiz, yeni şeyler başlayacak. Tünellerden ışığa çıktık artık.


28 Ağustos-3 Eylül 2023 Astroloji Gündemi


1 Eylül Cuma

Ay bugün 16:24’e kadar balık burcunda. Sabah saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı ile taze, parlak bir değişim enerjisi var. Yeni şeyler keşfediyoruz. Keşfettiklerimizle bazı şeyleri eskisinden farklı yapmaya başlıyoruz. Bağlantılar kuruluyor, ışıklar yanıyor zihnimizde 🙂

Yaratıcı, orijinal fikirlerimiz, çalışmalarımız da olacaktır.

Günün ilk yarısında Ay, Neptün ile kavuşuyor ayrıca. Olumsuz duygu ve düşüncelerden arınmakla ilgili bir görünüm bu. Tam bir temizlik göstergesi 🙂  Ruhsal bir temizlik işareti. Enerjimizi alan, bize iyi gelmeyen, bizi niyetlerimizden, hedeflerimizden alıkoyan şeylere sınırları çekiyoruz artık.

13:35’te Ay Pluto altmışlığı geliyor. İşimizde güzel şeyler olabilir. Resmi işlemler yapabiliriz. Devlet birimlerinde, e-devlet üzerinden yapacağımız bir şey olabilir. Pluto’nun uyumlu açıları da ruhsal tarafta bir dönüşüm ve güçlenme işareti ayrıca.

13:35-16:24 arasında Ay boşlukta. 16:24’te koç burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay ve Mars zıtlaşıyor. Birine, bir şeye sinirlenmek mümkün. Bu duyguyu değiştirmek, yönetmek de bizim elimizde ama. İyi bir halin içinde ne kadar stabil kalırsak, toprak elementimiz o kadar güçlü olur. Toprak güçlü olunca da sağlıktan paraya, ilişkilerimizden huzurumuza, keyfimize, her şeyimiz güzel, her işimiz yolunda olur.


2 Eylül Cumartesi

Ay gün boyunca koçta olacak.

Günün ilk yarısında Ay Venüs üçgenini görüyoruz 🙂 Keyif, neşe, kahkaha..Hepsi bu sinemada 🙂 Güzel bir gezimiz olabilir. Arkadaşlarımızla bir program yapabiliriz. Bizi mutlu edecek şeyler olabilir. Kendimiz için istediğimiz bir şeyi satın alabiliriz. Venüsyen, güzel bir vakit.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Kiron ile kavuşumda. Bir deneyimin, bir hikayenin içinden çıkmakta olan, iyileşme sürecinde olanlar için yolu gösterecek bir vakit. ‘Sana iyi gelecek olan bunlar. Bunları yap’ diyebilir Kiron. İhtiyacınız olan bilgiler karşınıza çıkabilir.


28 Ağustos-3 Eylül 2023 Astroloji Gündemi


3 Eylül Pazar

Ay 17:59’a kadar koç burcunda. Sabah saatlerinde kuzey Ay düğümü ile kavuşuyor. Kadersel olarak bir durumun içinde neyi değiştirmemiz gerektiğini fark edebiliriz. Bu şey somut bir şey de olabilir, soyut bir şey de ya da her ikisi de. Bir çözüm ve açılım var.

14:56’da Ay Pluto karesi geliyor. Düzeni değiştirmek, yeni bir hale geçmek anlamına geliyor bu kare de.

14:56-17:59 arasında Ay boşlukta. Koç burcunun geri kalan kısmını açısız ilerleyecek. 17:59’da boğa burcuna geçiyor.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Satürn altmışlığı aktif. Bazı şeyler alması gereken şekli alıyor artık. Kararsız kaldığımız, çözemediğiniz için belirsizlikte kaldığımız konularda işin mantığını anlıyoruz. Farkındalık kazanıyoruz. Netleşiyoruz. Doğrusunu buluyoruz.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir hafta diliyorum.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!