Yay Burcu 2021

Yay Burcu 2021

Merhabalar sevgili yaylar ve yükseleni yay olanlar !

Hepimiz için unutulmaz bir yılı geride bırakmaya hazırlanıyoruz. 2021’e girmek üzereyiz.

Yüzümüzü 2021’e döndük. Sırada nasıl bir yıl var, merak ediyoruz 🙂

Hadi o zaman bakalım. Yeni yıl size neler getirebilir 🙂

Nasıl ihtimalleriniz olduğunu anlamak için ;

♦ Jüpiter, Satürn ve Uranüs gibi ağır hareket eden gezegenlerin transitlerine,

♦ Kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu, yani tutulmaların gerçekleşeceği aksa bakacağız temel olarak.

♦ Merkür retrolarını da anlatacağım. Hangi evlerinizde yaşayacaksınız, o doğrultuuda nelere dikkat etmeniz gerekiyor, aktaracağım.

Bunların hepsi çok genel etkilerdir tabii. Önemli olan kişisel doğum haritamızdır. Bireysel anlamda yaşayabileceğimiz şeyler, gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamızla teması ile şekillenir.

Kişisel olasılıklardan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Beni ‘Instagram’dan da takip edebilirsiniz bu arada. Tıklayınız : @astroloji.anlatburcak

Hadi başlayalım !

JÜPİTER

Jüpiter yaklaşık 1 yıldır oğlak burcundaydı. 19 Aralık 2020’de kova burcuna geçiyor.

Jüpiter’in oğlak transitinin bu kadar sıkıntılı geçmesinin iki temel sebebi var, önce onları söyleyeyim.

Birincisi Jüpiter’in doğası ile oğlak burcunun doğasının çok uyumsuz olması. Jüpiter’in oğlakta düşüşte olması.

İkincisi ise Jüpiter’in burada 3 kez Pluto ile kavuşum yapmış olması.

Pluto yönetilmesi gereken krizleri, sorunları, kaosu simgeleyen bir gezegen. Zaten tam da böyle oldu, değil mi ? Ekonomi, eğitim, seyahatler gibi Jüpiteryen temalar açısından tüm dünya için zor bir yıl oldu.

Jüpiter artık oğlak transitini tamamlayarak kova burcuna geçiyor ve 29 Aralık 2021’e kadar kovada olacak. Oğlak burcu döngüsüne kıyasla çok daha parlak bir transit olacak bu.

Oğlak sizin 2.eviniz. 2020’de en çok parasal konularda zorlanmış olabilirsiniz. Maddi konular üzerinden etki almış olabilirsiniz. Bu zorluklar geride kalmaya başlıyor.

19 Aralık 2020-29 Aralık 2021 arasında Jüpiter kovada iken sizin 3.evinizde olacak.

Jüpiter’in nereden geçtiği önemli. Çünkü şansları, bolluğu bereketi, büyüme fırsatlarını, açılımları, büyük güzel gelişmeleri sembolize eden bir gezegen 🙂

2021’de 3.ev konularında Jüpiter’in desteğine sahipsiniz ! Şanslar ağırlıklı olarak 3.ev konularında gelecek size 🙂

Kardeşlerden yana şanslar, destekler, fırsatlar olası. Onların yaşamında da güzel gelişmeler olabilir.

3.ev, evimizin yakınında olan yerleri de anlatır. Mahallenizde, evinize yakın bir noktada severek gideceğiniz bir yer, bir aktivite, bir ortam eklenebilir hayatınıza. Bu bir eğitim olabilir, bir kurs olabilir, bir sosyal sorumluluk çalışması, vakıf, dernek olabilir, yeni arkadaş gruplarına dahil olacağınızı söyleyebilirim.

3.ev, temaları çok olan bir alan. Başka konular üzerinden de şanslı etkiler alıyor olacaksınız.

Satış, tanıtım, pazarlama, internet üzerinden yapılan işler, dijital platformlar, sosyal medya konularında yeni güzel başlangıçlar bekliyor sizi. Bir website açabilirsiniz, sosyal medyada güzel bir sayfa başlatabilirsiniz, internet üzerinden çalışmalarınız olabilir, bilgilerinizi aktarabilirsiniz çeşitli platformlarda. Çok güzel bir yerden alıyorsunuz Jüpiter’in iyicil etkilerini :))

2021’de Jüpiter’de bir durum daha var. Jüpiter kova transitini hızlıca tamamlayarak bir süre için balık burcuna geçecek. 13 Mayıs-28 Temmuz arasında Jüpiter balık burcunda olacak. Yani sizin 4.evinizde bulunacak bir süre için.

Jüpiter’in 2021’deki balık transiti, kısa bir süreç. Tam anlamıyla balıkta olacağı yıl ise 2022.

13 Mayıs-28 Temmuz arası bu dönemde 4.evinizde ilerleyecek olan Jüpiter ile ev konuları, yaşadığınız yer, aile içi konular olumlu etki alıyor bu kez. Buralarda güzel şeyler olabilir.

13 Mayıs-28 Temmuz arası olan bu dönem dışında, 2021 yılı genelinde söylediğim gibi 3.eviniz üzerinden Jüpiter desteği alıyorsunuz. Kardeşler, yakın çevre ve iletişime dayalı faaliyetler açısından güzel bir yıl !


SATÜRN

Satürn son 2,5 yıldır oğlak burcunda, yani 2.evinizdeydi. Parasal alanda zorladı sizi. Maddi güvence konusunda neyi nasıl yapmanız gerektiğini göstermiş olabilir size getirdiği deneyimler ile. Satürn oğlak transitini 17 Aralık’ta tamamlıyor artık.

17 Aralık 2020’de kova burcuna geçiyor. 7 Mart 2023’e kadar kovada, yani 3.evinizde transit edecek.

Satürn’ün kova transitinin genel etkilerini ve burçlar bazında olasılıkları anlattığım yazım burada.

Tıklayınız : Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023


Satürn Uranüs kareleri 2021

2021’de Satürn ve Uranüs arasında bir kare açı oluşacak. Yıl içinde toplam 3 kez meydana gelecek bir görünüm. Yılın geneline şekil veren bir kare açı esasen.

Etkisi özellikle Şubat, Haziran ve Aralık aylarında oldukça belirgin olacak.

Açının kesinleşeceği tarihler : 17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık.

Ama her burç yorumunda altını çiziyorum, sadece bu tarihlerde bir şey olmasını beklemeyelim. Bu doğru olmaz. Çünkü Satürn de, Uranüs de, ağır hareket eden gezegenler. Dolayısıyla yaptıkları bir açı, uzun süre korunuyor. Böylece ne oluyor ? Söz konusu etki haftalara, hatta aylara yayılıyor.

Her birimiz için farklı farklı alanlarda etkisi olacak bu karenin. Sizde neler olabilir ?

Satürn 3.evinizde, Uranüs ise 6.evinizde. 3.ev ve 6.ev arasında bir çekişme var.

Kardeşlerle, akrabalarla ilgili konular artabilir. Destek olmak adına bazı sorumluluklar üstlenebilirsiniz onlarla ilgili. Hayatlarında değişimler olabilir ve adapte olmalarına yardımcı olabilirsiniz. İş konusunda düzen değiştirebilirler.

Sizin 3.ev temalarında bir işiniz varsa, kendi işiniz üzerinden de alabilirsiniz bu etkiyi. Yani bir değişim olabilir. Satış, pazarlama, halkla ilişkiler, e-ticaret, internet üzerinden yapılan işler, sosyal medya alanlarında bir faaliyet varsa hayatınızda, mevcut düzenin içinde bir şeyler değişebilir, yenilenebilir.


2021 Merkür Retroları

30 Ocak-21 Şubat 2021

26 derece kova burcunda başlayacak, kovanın 11 derecesine kadar devam edecek.

3.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu. Retrodan yakın çevre iletişimleriniz etki alıyor.

Sık gördüğünüz, sık görüştüğünüz, yakın çevre diyebileceğiniz kişilerle iletişimlerde kimi zaman sorunlar yaşanabilir. Yanlış anlaşılmalar olabilir. Kardeşlerle ilgili konular, halledilmesi gereken bir şeyler çıkabilir ayrıca.

Retrolar geçmişi önümüze tekrar getiriyorlar. Eski komşularınız, eski okul arkadaşlarınız ile tekrar irtibat kurabileceğiniz bir retro süreci bu 🙂 Çünkü bu kişiler de 3.ev kapsamında.

29 Mayıs-22 Haziran 2021

24 derece ikizler burcunda başlayacak ve ikizlerin 16 derecesine kadar geri gelecek Merkür.

7.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Evli iseniz eşinizle iletişim problemleri yaşayabilirsiniz bu döngüde. Ortak karar gerektiren konularda uzlaşmakta zorlanabilirsiniz. Sadece evlilikler için söylemiyorum tabii, bir partneriniz varsa anlaşmazlıklar olabilir ara ara. Geçmişten bugüne çözülememiş bir şeyler, tekrar önünüze gelebilir.

İş ortaklarınız varsa, mevcut durumu gözden geçirebilirsiniz. Aynı şekilde devam etmek istiyor musunuz, neler nasıl olmalı, asıl istediğiniz ne, insan ilişkilerinizde biraz buralara bakma zamanı. Hep ‘sen’ dediyseniz, şimdi ‘ben’ deme zamanı 🙂

27 Eylül-18 Ekim 2021

25 derece terazi burcunda başlayacak, terazinin 10 derecesinde bitecek.

11.evinizde yaşayacaksınız bu Merkür retrosunu. Yakın arkadaşlarla, dostlarla iletişimler etki alıyor bu kez. Birbirinize ne kadar değer veriyor olsanız da, bazen dialoglarda doğru kelimeler seçilemiyor. Sözlerinizi iyi seçmeniz önemli. Onlardan yana zaman zaman bir şeylere bozulmanız da mümkün. İki taraflı bir etki yani.

11.ev hedeflerle ve projelerle de ilgili bir alan.

Yapmak istediklerinizi bir gözden geçirme dönemi bu sizin. Neyi neden istiyorsunuz ? Neyi yaparsanız bu size ne sağlayacak ? Gerçekten istiyor musunuz ? Hedefler ve planlar üzerinde düşünme zamanı.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

Kuzey güney Ay düğümlerinin transitleri çok çok önemli. Çünkü Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu burçlarda gerçekleşiyorlar. Tutulma hattı yani burası.

Mayıs 2020’den bu yana kuzey Ay düğümü ikizler burcunda, güney ay düğümü (tam karşısında oluyor) ise yay burcunda. 2021’de de yine bu aks üzerinde olmaya devam edecekler.

Sizi hangi evler üzerinden etkilediklerine bakalım.

İkizler burcu sizin 7.eviniz. Yay burcu 1.eviniz. Sizler için 2021 yılı, 1-7 aksının hareketli olduğu bir yıl.

Kuzey Ay düğümü hangi evimizden geçmekte ise, o evin simgelediği konularda güzel gelişmeler olur. Kadersel olarak yeni sayfalar açılır.

2021’de 7.evinizde ilerleyen kuzey Ay düğümü ile ilişkilerde kadersel gelişmeler görünüyor size.

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar, danışmanlıklar, birebir eğitim aldığınız özel hocalar bu ev kapsamında. Bu konularda mevcuttaki haliniz değişebilir, yeni güzel şeyler olabilir. Mayıs 2020’den bu yana kuzey Ay düğümü 7.evinizde olduğundan, bu değişimler başlamış da olabilir bir süredir.

Evlilik yönünde adım atabileceğiniz, bir ilişkinin başlayabileceği, bir ortaklık kurabileceğiniz, sözleşmelerden, anlaşmalardan, imzalı işlerden yana şanslı olacağınız bir döngü.

2021 yılı için Güneş ve Ay tutulmalarının tarihleri şöyle :

2021 Güneş Tutulmaları

10 Haziran 2021 → 19⁰ İkizler Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 → 12⁰ Yay Güneş Tutulması

2021 Ay Tutulmaları

26 Mayıs 2021 → 5⁰ Yay Ay Tutulması

19 Kasım 2021 → 27⁰ Boğa Ay Tutulması


2021 yılının hayatınızda en güzel yeni sayfaları açmasını diliyorum 🙂

Yeni insanlar gelsin, keyif olsun, mutluluk olsun, bereket olsun.

Bittiğinde güzel hatırlayacağınız bir yıl olsun ! Adım atmak istediğiniz konularda ilklerinizi yaşadığınız, parlak bir yıl olsun 🙂

İyi seneler hepinize 🙂 !!

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!