Boğa Burcu Nisan 2024

Boğa Burcu Nisan 2024

Boğa Burcu Nisan 2024

Merhabalar herkese !

Yükselen boğalar için Nisan ayını anlatmaya geldim. Bir tutulma ayı Nisan.

Koç burcunda bir Güneş tutulması olacak. Bir Merkür retrosu olacak ayrıca. O da koç burcunda.

Tutulmayı da, retroyu da anlatacağım. Ayın transitleri de var tabii. Bir de ne var ? Dolunayı var. Hepsine bakacağız.

Yazımın başında ‘yükselen boğalar için’ dedim. Neden ?

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni boğa olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 19 Nisan’a kadar koç burcunda. 12.evinizde.

Bu 12.ev döneminde önemli başlangıçlardan, büyük girişimlerden kaçınmanızı önereceğim.

12.ev evlerin sonuncusudur. Tamamlanmayı anlatan bir evdir.

O yüzden bu süreci tam tersi yönde kullanabilirsiniz. Bir şeyler başlatmak için değil, eldeki işleri tamamlamak için, bitirmek için değerlendirebilirsiniz örneğin.

Sonlandırmak, bitirmek, neticelendirmek, tamamlamak istediğiniz işler için kullanın. Geride bırakmak istediğiniz konular için değerlendirin.

Yeniliklere hazırlanın, yeni girişimler için planlamalarınızı ve hazırlıklarınızı yapın derim bu dönemde.

19 Nisan günü 17:00’de boğa burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize yerleşiyor.

Bu Güneş transitinde yaşamınıza ‘büyük resme bakmak’ gözüyle bakarsınız. Nerede ne aksıyor ? Nerelerde yaptığınız şeyler iyi sonuçlar getiriyor ? Kendinizde değiştirmeniz gereken neler var ?

Mutlu musunuz ? Değilseniz, nasıl artırabilirsiniz yaşam enerjinizi ? Nasıl keyifler ekleyebilirsiniz hayatınıza ? Nasıl daha iyi yaşarsınız ?

Alışkanlıklarınız iyiliğinize mi hizmet ediyor ? Yoksa sizi aşağı mı çekiyor ?

Rutinleriniz var mı ? Düzen demektir boğa. Bir günlük düzeniniz var mı ? Buraları iyi etmenin vakti bu transit dönemi sizin için.

Bir de ne olur ? Odağınız boğa konuları olur. Finansal özgürlük. Alım gücü. Yaşam standartları.

Hayatın buralarına daha çok odaklanacağınız bir zaman.

Bütçe yapmak, harcamalarınızı takip etmek isteyebilirsiniz. Parayla ilişkinizi güçlendirmek için daha çok okuyup izleyebilirsiniz bu konuları. Birikim yapmanın yöntemlerini öğrenmek, yatırım araçlarını tanımak isteyebilirsiniz. ‘Finansal okuryazarlık’ diyoruz hani. İşte kendinizi bu konuda geliştirebileceğiniz bir dönem.


Boğa Burcu Nisan 2024


MERKÜR

Merkür Mart ayından bu yana koç burcunda. Bu ay 1-26 Nisan arasında retroda olacak. Ayın tamamında diyebiliriz. Retrodan sonra toparlanma günleri de olacak çünkü.

12.evinizde bir retro. Riskleri var. Doğru hareket etmeniz gerekiyor.

Koç girişim demektir. Ama 12.ev girişimleri desteklemez.

Özellikle de retro etkisi ; ‘Yapma. Başlama. Zamanı şimdi değil. Bu doğru zaman değil.’ diyen bir etki.

Bir hevesle başlattığınız şeyler hayal kırıklığı yaratabilir. Önemli girişimlerden kaçının. Merkür Mayıs’ta boğaya gelince, başlangıçlar için destekleyici bir zamanda olacaksınız. Biraz beklemek ve hazırlanmak daha iyi olur sizin için.

Bunun dışında duygusal olarak zorlayabiliyor bizi 12.ev geçişleri. Anıları, yaşanmış üzücü deneyimleri hatırlatıyor.

Özellikle de retrolarda geçmişle daha çok meşgul oluyoruz. Ama bu retroda yaşananların yarattığı duygusal izleri görebilirsiniz. Hediyesi bu farkındalık olur.

Hangi deneyim sizde nasıl bir duygu bıraktı ? Nasıl bir düşünce kodu oluşturdu ? Geçmişten gelen bilinçaltı kodları ile bugün nasıl bir gerçeklik yaratıyorsunuz kendinize ? Bunlar deneyimlerle önünüze bir kez daha gelebilir. Size ‘fark et ve değiştir’ diyen deneyimler olabilir bunlar.

Bedensel kuvvetimiz koç burcunun konusudur. 12.ev ise sağlığımızla, sağlığımızı olumsuz yönde etkileyen şeylerle ilgili.

Fiziksel/bedensel anlamda kendinize iyi bakıyor musunuz ?

Keyif demektir Venüs. Örneğin keyifleri sağlığın önünüze mi alıyorsunuz ? Yararlı olmadığı halde lezzetli olduğu için tükettiğiniz şeyler var mı ?

Buralardan da uyarı gelebilir. Bir perhiz, bir diyet gerekebilir.

Yeme içme alışkanlıklarınızı daha temiz bir forma dönüştürmeniz gerekiyor olabilir.


Boğa Burcu Nisan 2024


VENÜS

Venüs 5 Nisan’a kadar balık burcunda. 11.evinizde.

Sosyal çevreyi, sosyal bağlantıları anlatan ev burası.

Venüs ile güzel şeyler olabilir. Eğitimler, aktiviteler, grup çalışmaları olabilir.

İşinizde ekipler içinde aktif olabileceğiniz, iyi takım çalışmalarının içinde yer alabileceğiniz bir zaman.

Kişisel yaşamınızda da sosyal çevrenizle bağınız, arkadaşlık ilişkileriniz, dostlarınızla olan paylaşımlarınız açısından keyifli bir Venüs geçişi.

Yeni ortamlara da girebilirsiniz. Örneğin bir kurs ortamı. Bir spor faaliyeti. Bir eğitim. Yeni insanlar tanıyabileceğiniz bir dönem.

5 Nisan’da 07:01’de koç burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Parasal zorlanmalar olabilir biraz. Bir şeylerin bütçesini oluşturmakta zorlanabilirsiniz. Bunu bilerek temkinli girin bu transite.

İlişkiler içinde desteksiz kalmayı anlatır ayrıca 12.evde Venüs. Topraklanamamak, köklenememek, destek alamamak, yalnız hissetmek gibi bir hali anlatıyor.

Hayatınızın bazı yerlerinde bunu deneyimleyebilirsiniz. Ne neden oluyor ? Sizi ne açıdan geliştirmek istiyor olan şey ? Bunları okumaya çalışın.

29 Nisan günü 14:32’de boğa transiti başlayacak Venüs’ün. 1.evinize yerleşecek.

İşte bu güzel 🙂 1.evde bir Venüs.

En başta modunuzu yukarı taşır. Keyifleneceğiniz güzel şeyler yaşarsınız. Keyifler, eğlenceler getirir Venüs size. Parasal açıdan da şanslıdır Venüs’ün 1.ev zamanları.

Bir de şu var : Kendimizle olmaktır, kendimizle vakit geçirmektir 1.ev. İlişkiler içinde olmak yerine bireysel olmak, kendinle kalmak istemektir. Kendinizle vakit geçirmenin keyfine yeni yeni varıyor olabilirsiniz. Tek başınıza yapacağınız bir şey olabilir. Bir gezi mesela, bir aktivite mesela.

Bu size çok iyi hissettirebilir.

Ticari faaliyetlerde de iş birliği düşündüğünüz noktalarda kendi yolunuza gitmek isteyebilirsiniz. Bireysellik var bu transitte.


Boğa Burcu Nisan 2024


MARS

Mars 30 Nisan’a kadar yani ayın tamamında balık transitinde. 11.evinizde.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeleyen, sosyal çevrenizi temsil eden alan.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlarda sosyalleşebilir, arkadaşlar edinebilirsiniz.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim.

Hedefleriniz, işinizde yapmak istedikleriniz için kullanabileceğiniz bir dönem. Değerlendirmeye çalışın derim.

30 Nisan günü 18:33’de koç transiti başlıyor Mars’ın. 12.evinize geliyor.

12.ev geçişlerinde duygusal zorlanmalar olabiliyor. Ama koç etkisiyle değişimler de olur. Ateş enerjisi yükselir.

‘Bu şeyleri mi önemsemişim ben ? Böyle basit şeylere mi öfkelenmişim ? Bu değersiz şeylere mi üzülmüşüm’ dersiniz. Ruhsal anlamda bir güçlenme olur Mars ile.

Bunlar transitin pozitif tarafları. Riskli tarafları da var.

Farkında olmamak demektir 12.ev. Neptün’ün evidir çünkü. Farkında olmadığınız için yanlış yaptığınız şeyler, sakarlıklar, çarpmalar, düşmeler olabilir. Kendinize/bir başkasına zarar vermemek için daha çok dikkat edin.

Önemli girişimler için de destekleyici bir vakit değil bu. Şu an için hazırlıklarınızı yapın. Mars boğaya geçince atarsınız adımlarınızı.


Boğa Burcu Nisan 2024


Nisan 2024 Ay Döngüleri :

8 Nisan : Koç Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 19° Koç, Güneş 19° Koç

12.evinizde gerçekleşecek Güneş tutulması. Kiron ile kavuşumda olacak. Kironyen bir tutulma. Kiron yarayı ve şifasını, sorunu ve çözümünü simgeler.

Bir sağlık konusu olanlar için şifa sembolü taşıyan önemli bir gelişme bu.

Bedensel anlamda sorunlu durumlar varsa gerekenler yapılabilir. Tedaviler, ilaç kullanımları olabilir.

Ruhsal konuları da anlatır 12.ev. Psikoloji bir 12.ev temasıdır. Terapi, psikolojik danışmanlık 12.evin konusudur.

Koç ise rehber demek. Yol gösterici demek. Bir terapi ihtiyacında, niyetinde olanlar iyi bir terapistle bir araya gelebilirler bu tutulma ile. Böyle bir süreç başlayabilir.

Bu tutulmada ana tema şifa. Yolu görmek. Yola çıkabilmek. Yol alabilmek. Değişim yaratabilmek. Daha iyi bir hale varabilmek.


Boğa Burcu Nisan 2024


23 Nisan : Akrep Burcunda Dolunay  : Ay 4° Akrep, Güneş 4° Boğa

Akrep dolunayı 7.evinizde olacak. Plutonik bir dolunay. Pluto’nun dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açıları var.

Bu dolunay biraz gergin görünüyor. Stresli bir gündem yaratabilir.

Boğa-akrep hattında gerçekleşiyor. O yüzden parasal bir konu getirebilir. Bir ödeme, bir alacak verecek konusu, bir kredi, bir kredi kartı konusu olabilir.

7.ev eşi simgeliyor. Eşin parayla ilgili bir gündemi olabilir.

Ortaklıkları anlatır ayrıca 7.ev. Ortaklı ticari işlerde, kazançların paylaşımında krizli bir durum olabilir. Hakkaniyetsiz bir şey olabilir.

Borç alma verme konuları sorun yaratabilir.

Maddi konularda hukuksal süreçler içinde olanlar, örneğin bir tazminat konusu, örneğin bir mal paylaşımı konusu, örneğin ortaklı bir işin devri/satışı, vb konusu olanlar biraz gerilebilir bu dolunaya yakın günlerde. Hak aramak zorunda kalabilirler. Bir sonuç olacaksa, belki istenenden biraz farklı bir sonuçlanma olabilir.


Boğa Burcu Nisan 2024


Nisan için böyle ihtimalleriniz var yükselen boğalar.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Boğa Burcu Nisan 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Boğa Burcu Nisan 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Huzurlu, keyifli bir ay diliyorum. Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!