Yengeç Burcu Ağustos 2023

Yengeç Burcu Ağustos 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Yazın son ayına geldi sıra. Yaz bitiyor diye kendi adıma mutluyum 🙂 Hiç yaz insanı değilim ben 🙂

Özellikle bu yaz ne yazık ki ekstrem sıcaklıklar gördük. Motivasyon gitti, enerji gitti. Bir şey yapmak istemedik. İstedik ama yapamadık. Sonbahar gelsin, ferahlatsın bizi 🙂

Peki sonbahardan önce nasıl bir ay var önümüzde ? Ağustos’a bakalım.

Yükseleniniz yengeç ise doğru yerdesiniz. Diğer türlü evlerin hesabı uyumlu olmaz, öngörülerden yararlanmanız mümkün olmaz. Öngörülerimizi evler üzerinden yapıyoruz ve yükselen 1.ev.

Aylık takvim burada ↓Onu da vereyim başlamadan ↓

Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 2.evinizde.

Güneş aslan burcunun yöneticisidir sevgili okuyucularım. Yani Güneş’in kendi evi oluyor burası.

Bu yüzden güzel bir transit.

Aslan demek yaşam coşkusu, neşe, eğlence, heyecan, keyif demektir. Güzelliklerin, keyiflerin tadını çıkarmak demektir. 2.ev ise paranın evi. Para daha çok buralara akabilir bu dönemde.

Yeni hobiler de edinmek isteyeceğiniz bir dönem.

Kazançlarınızı temsil eden bir yerden Güneş’in geçecek olması güzel. Sadece harcamalar konu değil elbette. Güzel bereketli işleriniz, kazançlarınız da olabilir.

Biraz lüsklere, yüksek yaşam standartlarına fokusluyorsunuz odağınızı. Daha iyi, daha konforlu bir yaşam için daha çok kazanmaya odaklanıyorsunuz. Enerjinizi bunun yollarına, yöntemlerine akıtacağınız bir zaman.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

Zodyakta bazı evlerin temaları daha içe dönük, daha bizimle ilgili, daha bireysel konular.

3.ev ise dış dünyayla bağlantımızı, iletişimlerimizi, haberleşmelerimizi, söylediklerimizi, dinlediklerimizi, arkadaşlıklarımızı, akrabalıklarımızı, genel olarak şöyle söyleyelim, iletişim ağımızı temsil ediyor.

O yüzden Güneş buraya gelince ne oluyor ? Hareket bir şekilde artıyor. Daha çok görüşüyoruz, daha çok konuşuyoruz, daha çok bir araya geliyoruz.

Birbirimize haber verdiğimiz şeyler oluyor. Birlikte kararlaştırdığımız şeyler oluyor.

Bu transitte böyle şeyler var sizin için.

Başak burcu işimizi, çalışma hayatımızı simgelediğinden o tarafta da bir canlanma var. Daha çok bağlantı kurabilirsiniz bu transitte. Daha çok insanla alışverişiniz olabilir.

İşinizde yeni projeler ve bunların tanıtımı. Bunların duyurulması. Yazmak, anlatmak, söylemek, haber vermek. Böyle şeyler de var.

Başka neler olabilir 3.ev temaları üzerinden ?

Kitap alışverişleriniz, eğitim harcamalarınız, okul, kırtasiye alışverişleriniz olabilir.

Bir uzmanlık alanında öğrenmeye başlayacağınız şeyler olabilir.

3.ev öğrenci olmak demektir. Bir öğrencilik getirebilir size bu Güneş dönemi.


Yengeç Burcu Ağustos 2023


MERKÜR

Merkür Temmuz ayı sonunda başak burcuna yerleşiyor. Ağustos boyunca başakta olacak. Sizin 3.eviniz burası.

Bu ay Merkür ile ilgili özel bir durum var. Yine bir retro zamanı geldi 🙂

Retro 23’ünde başlayacak. 23 Ağustos’ta başlayıp 15 Eylül’de bitecek.

Biz bu ay için ne yapalım ? Önce 23’üne kadar olan kısma, retro öncesine bakalım.

3.evinizde henüz retroya girmemiş bir Merkür ile neler olabilir ? (Ama retroya yakın günlerde, retro başlangıcına yaklaşırken o etkiye giriyoruz günden güne. Bunu da not düşmüş olayım sevgili okuyucularım.)

Merkür iletişim gezegenidir. 3.ev de iletişim evi. Burada bolca iletişim var.

Mailler, yazışmalar, görüşmeler, mülakatlar, bildirimler, duyurular, arkadaş gruplarınız içinde paylaşacağınız şeyler, akrabalardan haberler bu transitin size getirebilecekleri arasında.

Başak burcu sağlığı temsil eder. Doktora görünmek istediğiniz bir konu varsa Merkür 3.evden geçerken bunu da yapabilirsiniz. Tahlil, tetkik, muayene işleriniz olabilir. Büyük olumsuz şeyler düşünmeyin. Bunun dışında düzenli kontrollerinizin vakti gelmiş olabilir.

23 Ağustos’ta retrosu başlıyor Merkür. Bu yıl içindeki üçüncü Merkür retrosu. Tamamı başak burcunda gerçekleşecek. 15 Eylül’e kadar sürecek.

3.evinizde, aynı alanda, aynı konular üzerinden bu defa bir retro etkisi alacaksınız.

Yakınlarınızla anlaşmazlıklar olabilir bu dönemde. Kendi sınırlarından taşan, kişisel sınırlarınıza girecek şekilde konuşan, sormaması gereken soran, söylememesi gerekeni söyleyen kişiler olabilir. Hatta bu zamana kadar birilerini çok tolere etmiş olabilirsiniz. Artık kendinizi ifade edebilirsiniz. O cümlelerden, o sorulardan duyduğunuz rahatsızlığı ifade edebilirsiniz.

Bunun dışında yakın çevre içinde muayene, tahlil, kontrol konuları olabilir.

İşinizde düzenleyeceğiniz alanlar var. Bunlar özellikle tanıtım noktaları. İşinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi tanıttığınız, kendinizi anlattığınız alanlar. Örneğin websitenizde ‘Hakkımızda’ sayfası. Örneğin ürünlerin fotoğrafları, özelliklerini anlattığınız açıklama metinleri. Böyle şeyleri elden geçirebileceğiniz, iş geliştirme anlamında yenilenmeye gidebileceğiniz, verimli bir dönem.

Böyle ihtiyaçlar, gereklilikler gözlemleyip kendiniz bir değişime gidebilirsiniz ya da ne olabilir ? Müşterilerden gelen talepler, geri bildirimler bu değişimlere götürebilir sizi.


Yengeç Burcu Ağustos 2023


VENÜS

Venüs ay boyunca aslan burcunda ve retroda olacak. Bu ayın tamamında bir Venüs retrosu var. Siz bu retrodan 2.ev üzerinden etki alıyorsunuz. Bu evin konuları üzerinden neler olabilir ?

Venüs’ün aslanda ileri hareket döneminde dengeyi bozan alışverişleriniz olduysa, şimdi  ödemeler zorlayabilir biraz.

Geçmişten gelen ödemeleri temizleme zamanı.

Bunun dışında gelir akışınızı büyütmek için yeni hedefleriniz de olabilir. Farkındalıklar, yeni fikirler geliyor retro ile.

Bir hobi işe dönüşebilir. Aslan burcu hobilerimizi simgeliyor. Bir hobinizden kazanç elde etmek için neler yapabileceğinizi, o şeyi nasıl bir işleyişle, nasıl ürün ve hizmetlerle işe dönüştürebileceğinizi planlayabilirsiniz. Bu konunun üzerinden çalışabilirsiniz. İş ve parasal konular önde.


Yengeç Burcu Ağustos 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. 3.evinizde.

Bu ev iletişim ağımızı, haberleşmelerimizi ve mesleki anlamda iletişime dayalı faaliyetlerimizi simgeler. Mars ile bu dönemde neler olabilir ?

Yazışmalar, görüşmeler, haberleşmeler, iletişimler artabilir.

Mülakatlarınız olabilir. Devlet bağlantılı konularınız varsa bildirimler gelebilir.

Beklediğiniz mailler, cevaplar gelebilir. İrtibat kuracağınız, ulaşacağınız, görüşeceğiniz kişiler olabilir.

Yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak, website, sosyal medya, online işler gibi çalışmalarınız varsa bunlar Mars ile hızlanabilir. Bu alanlarda Mars’ın cesareti ve motivasyonu ile yeni şeyler deneyebilirsiniz ayrıca. Tarzınızda, iş yapma şeklinizde değişimler olabilir. Yenilikler yapabilirsiniz.

3.evin temsil ettiği bazı kişiler var. Kimler onlar ? Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakınlar, sık görüştüğünüz kişiler, arkadaşlarınız.

Mars başlangıçları ve yeni atılımları simgeliyor. Bununla birlikte yüksek bir enerjiyi, agresyonu, hırsı, rekabeti de temsil ediyor. Gölgesinde bunlar var. Genel olarak bağlarınız içinde ama özellikle bu kişilerle ilişkilerinizde Mars’ın fevri enerjisine girmemeye, davranış ve seçimlerinizde kontrolünüzü, duruşunuzu korumaya özen göstermeniz daha iyi olabilir bu süreç için.

İletişimlerde nezaket konusu daha önemli hale geliyor bu ele avuca sığmaz Mars ile.

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Terazi burcu ilişkilerimizi simgeliyor. 4.ev ise yaşam alanımız, yuvamız, evimiz, ailemiz.

Aile içinde Mars sesleri yükseltebilir buradan geçerken. Ev içinde iş bölümleri, aile içinde parasal konular ve eve katkı konuları, evin ortak kullanım alanları ile ilgili anlaşamadığınız noktalar, ev içinde düzenlenmesi ve paylaştırılması gereken şeyler konu olabilir.

Terazi burcu kontratları, anlaşmaları, el sıkışmaları anlatır. Bir ev tutmak istiyorsanız ya da öyle gerekiyorsa bunu bu transit içinde yapabilirsiniz. Kiracı iseniz ev sahibinizle oturup konuşmanız, anlaşarak birlikte yapmanız gereken, masraflarını paylaşmanız gereken şeyler olabilir.


Yengeç Burcu Ağustos 2023


Ağustos 2023 Ay Döngüleri :

1 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay :  Ay 9° Kova, Güneş 9° Aslan

8.ev evinizde bir dolunay. Jüpiter kareli 🙂 Öyle söyleyeyim.

Jüpiter’in Güneş’e ve Ay’a kare açıları var dolunay sırasında.

Kare açı kalıbı, uyumsuz bir açıdır. O yüzden Jüpiter’in temsil ettiği kavramlarda eksikler, sorunlar olabilir.

Erdemleri simgeler Jüpiter. Erdemsiz şeyler olabilir. Hakkaniyet demektir Jüpiter. Hakkaniyetsiz şeyler olabilir.

8.ev ortaklı parasal konularla, ortaklı mülklerle ilgili.

Bir mal paylaşımı, aile içinde bir gelir paylaşımı, bir kira gelirinin, tarla/hasat gelirinin paylaşımı, kardeşler arası mal paylaşımları, işinizde bir sigorta/tazminat/ bir hak arayışı konusu varsa, buralarda biraz tatsız diyebileceğimiz yeni gelişmeler olabilir.

Paylaşımın hakkaniyetli şekilde yapılmadığınız düşünebilirsiniz. Bir resmi konu istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir.

Biriyle ilgili görüşleriniz değişebilir. ‘Ben hakkaniyetli biri sanmıştım’ diyebilirsiniz.

Kova burcu dostlarımızı simgeliyor. Ahbaplıklar içinde bir borç, bir para alışverişi konusu da olabilir. Verdiğiniz para gelmeyebilir. İstemeniz gerekebilir. Bunu sizden şimdi isteyen biri olursa temkinli olmanızı öneririm.

16 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 23° Aslan, Güneş 23° Aslan

2.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs’ten kare (uyumsuz) açısı var.

Bir para konusu var burada. 1 Ağustos kova dolunayında da vardı, burada da var.

Bir para çıkışı, bir para kaybı, memnuniyet getirmeyecek bir alışveriş, hatalı bir alışveriş, gereği olmayan fazla lüks bir tüketim, beklenenin dışında yüklü bir ödeme, parasal konularda şaşırtabilecek bir durum olasılıklar arasında. O yüzden yeniayın yakınındaki (öncesi-sonrası) günlerde dikkatli olmanızı öneririm.

Büyük bir alışveriş yapmamak, büyük bir girişimde bulunmamak, alacağınız şeylerin gerekliliğini sorgulamak, aklın gözüyle sorgulamak faydanıza olacaktır. Zaten aynı yerde bir Venüs retrosu da var.

Şans oyunları da aslan temasıdır. Bir para kaybı yaşatabilir size. Uzak durmanızı öneririm. Zaten bunlar temiz şeyler değil.

Döviz, altın, vb spekülatif yatırım araçlarında büyük hareketlerden sakınmanız da fayda olur diye düşünüyorum. Aslan burcunun konuları arasında bunlar da var.

Şartlar değişken, zemin kaygan. Planlar, öngörüler tutmayabilir. Risk almanızı gerektirecek değişimlerden uzak durmanızı öneriyorum o yüzden bu yeniay için.

Yeniayları girişimlerimiz için kullanırız ama bu kez stabil kalmak daha doğru gibi görünüyor.

31 Ağustos : Balık Burcunda Dolunay : Ay 7° Balık, Güneş 7° Başak

9.evinizde bir dolunay. Bir bitiş var sanırım burada. Hatta bu yönde kuvvetli bir gösterge bu dolunay.

Çünkü dolunaylar bitişleri simgeler + balık burcu da böyle bir sembol taşıyor. Zodyakta son burç. Burçların sonuncusu. Bir döngünün sonunu, tamamlanmayı temsil ediyor.

Uzağınızda olan bir ahbabınızla, belki bir yakınınızla iletişimde mesafelenmeye karar verebilirsiniz. Belki defalarca şans verdiniz, belki çok tolere ettiniz bir şeyleri. ‘Bu ahbaplıkta verdiğim değerin karşılığı yok’ netliğine varabilir, uzaklaşmayı seçebilirsiniz.

Vazgeçişler, bırakışlar vardır balıkta. 9.evde ise önemli kararlarımız, farkındalıklarla gelen değişimler. Yurt dışı bağlantılı bir plandan vazgeçebilirsiniz. Bu bir dil kursu niyeti olabilir, bir seyahat planı olabilir, bir ikamet değişimi olabilir, bir yolculuk olabilir. İşinizde ithalat-ihracat gibi bir şey olabilir. Yabancı ülkelerle bağlantılı bir konudan vazgeçme ihtimaliniz var.

Belki akış, olayların gidişatı sizi farklı bir yöne sevk edebilir.

Eğitim ve akademik konular da 9.ev teması. Buralarda bir şey tamamlanabilir. Bir proje bitebilir. Sorunlu bir durum bitebilir. Bir grup çalışmasından çıkabilirsiniz. Size iyi gelecek olan bu olabilir.

İçinde iyi hissetmediğiniz bir iletişimde gücendiğinizi, kırıldığınızı ifade edebilirsiniz.

Kendinizi iyi etmek için size iyi gelmeyen şeylerden uzaklaşabileceğiniz bir dolunay. Yeni kararlar var gibi.


Çok yeni bir gelişme var. Ağustos içeriklerime de eklemeyi seçtim.

Ay düğümleri aks değiştirdi. 17 Temmuz’dan bu yana kuzey Ay düğümü koç burcunda, güney Ay düğümü terazi burcunda.

18 ay boyunca bu aks üzerinde olacaklar.

Ay düğümleri tutulma hattını temsil ediyor. Tutulmalar bu burçlarda olacak. Bu yeni dönem için ana konularınızı da görebilirsiniz aşağıda :

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/10.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda/ 4.evinizde olacak.

Bu yeni dönemde 10.evinizde artık kuzey Ay düğümü.

Hayatta durduğumuz yerdir 10.ev. Mesleki konularla, mesleki başarılarla ilgili bir ev. Yaşam koşullarımız ile, kendimize yarattığımız hayat ile, sahip olduklarımız ile ilgili.

Yaşam içinde bir yükseliş, hedefleriniz yönünde olumlu değişimler, bir sıfat, bir görev, bir ünvan, belki bir mezuniyet, belki işe giriş, belki işinizde bir terfi, bir yükseliş, bir görev değişikliği, yeni bir görev yeri, yeni bir görev birimi, yeni bir alan. Bunlar olasılıklarınız arasında.

Kendi işinizi kurmak istiyorsanız bu süreç de başlıyor gibi görünüyor.

Aynı zamanda devleti, kuralları, kanunları, yönetmelikleri, yasal gereklilikleri temsil eder bu ev. İşini kurmak isteyenler yasal boyutta yapılması gereken işlerle ve işlemlerle meşgul olacaktır.

İş dışında da yaşamınızda resmi konular, devlet birimlerine başvurular, beyanlar olabilir. Kurallar gereği yapmanız gereken şeyler olabilir. Hayatınızın herhangi bir alanında resmileşmesi, imzaya dökülmesi, kurallara uygun hale gelmesi gereken şeyler varsa, bu değişimler bu döngüde gerçekleşebilir.

Bir yükseliş var. Yeni bir yaşam resmi oluşacak. Ama Satürn’ün evi burası. Satürn emek ve çaba demektir. İstikrarlı çaba, irade, sabır demektir. Hayat bu dönemde emeğinizi, iradenizi de görmek isteyecektir. Yetkiler geliyor belki. Ama sorumluluklar da geliyor. Ünvanlar, başarılar geliyor. Ama bunlar için çok çalışmanız da gerekecek. Emeksiz hiçbir şey olmuyor, biliyorsunuz. Yaşamın içinde bu böyle. Emeğinizle, iradenizle, çabanızla hayat düzeninizi kurmakla meşgul olacağınız bir dönem.

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ Ay düğümleri için yazım burada  ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir Ağustos diliyorum hepimize. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!