Boğa Burcu Mart 2023 – Yeniye Hazırlık & Planlamalar

Boğa Burcu Mart 2023 – Yeniye Hazırlık & Planlamalar 

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Şubat ayı ne yazık ki tarihte korkunç deneyim ve acılarla yerini alan, unutulmayacak, unutmamamız gereken bir ay oldu. Hiçbirinin yaşanmadığı günlere dönmek, zamanı geri almak istiyoruz hepimiz.

Ama gerçeği, olanı, realiteyi değiştiremiyoruz. Öyleyse bu resmin içinde kalanlar için birlik olalım inşallah. Hayatlara değelim, dokunalım. Bir vatandaş olarak sorumluluk alalım, bildiğimiz yerden katkımızı sunalım. Elimizden gelen noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım.

Bir yandan da önlemlerimizi alalım, hazırlıklarımızı yapalım her birimiz kendimiz için.

İstanbul’da iseniz İBB’nin Bina Tespiti hizmeti var. Başvuruyorsunuz ve ekipler gelip inceleme yapıyorlar. Ücretsiz bir uygulama. Bina riskli çıksa dahi yıkım kararı ya da tahliye için değil bu uygulama. Yasal haklar kişinin kendisinde.

Bu incelemeyi yaptırarak binanız hakkında bilgi almış oluyorsunuz. Amaç bu.

İstanbul’da isek bunu yapalım. Başka şehirlerde isek devlet birimlerinin, belediyelerin ilgili hizmetlerini araştırıp oturduğumuz yerin analizi yaptıralım. Özel firmalar da var tabii aynı işlemi yapan.

Yaradan hepimizi korusun diyoruz. Bu elbette böyle. Ama biz de kendimizi korumayı bileceğiz. Tedbir alacağız. Üzerimize düşenleri yaptıktan sonra edeceğiz duamızı. Lütfen hiçbirimiz bu konuyu artık ihmal etmeyelim, ertelemeyelim, kendimiz ve sevdiklerimiz için önlemlerimizi alalım.

Ay için bir gündem yazısı var bu linkte ↓ Tarihler, transitler, yeniay & dolunay döngüleri var.

Mart ayı iki büyük değişimin gerçekleşeceği vakit. Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği ay. Bunlara da yer verdim içerikte. Link burada yer alıyor ↓↓

Mart 2023 Astroloji Gündemi

Eğer yükseleniniz boğa ise doğru içeriktesiniz. Yükselen boğalar yararlanabilir bu öngörülerden. Şimdi ayın detaylarına geçiyorum.


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 11.evinizde.

11.ev grupları, aynı amaç için bir araya gelen insanları, ekipleri, projeleri, eğitimleri, sınıfları, grup çalışmalarını simgeler.

Güneş burada neler getirebilir size ? Balık temalarında eğitimler, gruplar çalışmaları, sınıf ortamları getirebilir. Yüz yüze eğitimler de olabilir, online eğitimler de olabilir.

Balık spiritüel alanlarla ilgili bir burç. Sizi ruhsal konularda derinleştirecek, farkındalığınızı artıracak, güzel eğitimleriniz olabilir bu dönemde.

Bir yoga kursuna katılmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Spiritüel alanlarla ilgisi olan kişilerle tanışabilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Balık burcu sularla da ilgilidir. Havuzlar, denizler balık temasıdır. O yüzden bir yüzme eğitimi de olasılıklarınız arasında.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Bu 1 aylık 12.ev döneminde önemli başlangıçlardan uzak durmanızı önereceğim.

12.ev atılımlara, evlilik yönünde adımlara, işinizde önemli imzalara, alım satım konularına, büyük başlangıçlara uygun değildir. Çünkü evlerin sonuncusudur. Tamamlanmayı anlatan bir evdir.

O yüzden bu süreci tam tersi yönde kullanmanızı önereceğim. Bir şeyler başlatmak için değil, eldeki işleri tamamlamak için, bitirmek için değerlendirebilirsiniz örneğin.

Sonlandırmak, bitirmek, neticelendirmek, tamamlamak istediğiniz işler için kullanabilirsiniz. Geride bırakmak istediğiniz konular için değerlendirin.

Yeniliklere hazırlanın, yeni girişimler için planlamalarınızı ve hazırlıklarınızı yapın.


Merkür 3 Mart’a kadar kova burcunda. 10.evinizde.

Kova burcu toplumsal konularla ilgilidir. Ülke olarak zaten çok büyük bir gündemimiz var. Siz de kendi adınıza kimler için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. İyi fikirler bulabilir, projeler üretebilirsiniz.

Merkür 3 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 11.evinizde olacak bu kez.

Balık yardımlaşmayı, yardım etmeyi, destek olmayı temsil eder. 11.ev ise toplumsal konuları. Depremden etkilenen kardeşlerimize katkınızı sunmak için yapacağınız şeyler olabilir. Bir birey olarak sorumluluk almak, güzel şeylere vesile olmak isteyebilirsiniz. İyi fikirler de bulabilirsiniz.

İşinizde ekip içinde huzurunuzun artacağı bir süreç. Anlaşmazlıklar olduysa, bu dönemde çözülebilir.

Sosyal hayatınızda yaşayacağınız güzel şeyler çok iyi gelebilir size. Ne kadar sevildiğinizi, yalnız olmadığınızı görebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz noktalarda arkadaşlarınız devreye girebilir. Birlikte uyumla, güzelce yapacağınız şeyler olabilir.

19 Mart’ta bir kez daha burç değiştiriyor Merkür. Koç burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

İmzalı işlerden, kontratlardan, sözleşmeli konulardan, önemli girişimlerden bu döngüde uzak durmanızı öneririm. 12.ev süreci, başlangıçlara uygun değildir.

Psikolojik konular var ayrıca bu evde. Spiritüel konular var. Merkür bu alanlarda bilgiler, kitaplar, güzel kanallar, sayfalar, uzmanlar kazandırabilir size. Bu dönemde farkındalığınızı büyütecek, kişisel gelişiminizi destekleyecek, kendinizle ilişkinizi kuvvetlendirecek, ruhunuza iyi gelecek spiritüel alanlar, kaynaklar ve uzmanlar keşfedebilirsiniz.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 12.evinizde.

Koç, zodyakta burçların ilkidir. Bir başlangıç, bir ilk, bir yenilik enerjisini temsil eder.

12.ev konularında Venüs’ün iyicil etkisini ve desteğini alıyor olacaksınız.

12.ev iç dünyamızla, psikolojimizi etkileyen konularla, duygularımızla, ruh halimizle ilgili bir ev. Venüs ile yaşamınızda ferahlık yaratacak, ruhsal anlamda değişim yaratacak, yeniliklere adım atmak için motivasyonunuzu yükseltecek güzel şeyler başlayabilir.

17 Mart’ta boğa burcuna geçiyor Venüs. 1.evinize geliyor.

Hayattan daha çok almak için kendinizi güzelliklere açacağınız, daha doyumlu, daha konforlu bir yaşam için bir şeyleri değiştirmek isteyeceğiniz bir zaman.

Güzelliğinize, bakımınıza, dış görünüşünüze daha fazla özeneceğiniz, giyim alışverişleri yapabileceğiniz, kendinizi ve enerjinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem.

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz ayrıca. Bu değişimler size çok iyi gelebilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mart’a kadar ikizler burcunda. 2.evinizde. 

Daha çok kazanmak, daha büyük maddi imkanlara sahip olmak, daha konforlu yaşamak için, alım gücünüzü yükseltmek için yeni şeyler yapacağınızı söylüyor para alanından geçen bir Mars.

Mars’ın olduğu yer heveslerimizin, hedeflerimizin, arzularımızın ve onlar doğrultusunda eylemlerimizin olduğu yerdir. Bu transitin sizin için ana konusu para, maddi olanaklar, maddesel güç.

Mars 25 Mart’ta yengeç transitine başlıyor. 3.evinize geliyor.

Bu ev iletişimi simgeler. İnsan ilişkileriniz içinde haberleşmeler, dialoglarınız artacaktır. Yazışmalarınız, görüşmeleriniz, yakın çevre bağlantılarınız hareketlenecektir Mars ile.

Aynı zamanda kardeşleri, akrabaları ve komşuları anlatır 3.ev. Buralarda da yeni gündemler olası. Kardeşleriniz, yakın çevrenizden birileri önemli başlangıçlar yapabilirler.

İletişime geçmek istediğiniz kişiler varsa ulaşabilirsiniz. İşle ilgili bir konu olabilir, ilgi alanlarınızla ilgili bir konu olabilir, almak istediğiniz bir eğitim olabilir, bu süreçte adım atabilir, kendiniz için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Satış, pazarlama, sosyal medya, e-ticaret vb bir alanda işiniz varsa, bunlara yoğunlaşacağınız, yeni iş fikirleri ve yeni uygulamalar ile işinizi büyütmeye çalışacağınız bir süreç olması mümkün.


SATÜRN

Satürn Aralık 2020’den bu yana kova transitindeydi sevgili okuyucularım. Bir burçta yaklaşık olarak 2,5 yıl kadar kalıyor. O vakitten bu yana kovada ilerliyordu. Kova sizin 10.eviniz.

10.evinizden yaşam derslerini, hayatın öğretilerini temsil eden Satürn geçti bu dönemde.

İş yaşamınızda, okul hayatınızda, resmi konularda, yasal işlerde/işlemlerde otorite figürlerinden yana zorlanmış olabilirsiniz. Düzen değişiklikleri yaşamış olabilirsiniz.

Patron, yönetici, amir gibi figürlerle anlaşmazlıklar olmuş olabilir. Resmi işlemleriniz, hukuki konularınız, devlet birimlerine başvurularınız, belki şikayetleriniz olmuş olabilir.

Belki iş hayatınızda bir düzen oluşturmakta zorlandınız. Belki kariyer hedeflerinizde bir şeyler istediğiniz gibi ilerlemedi. Gerçekçi olmadığınız noktalar olduysa, onları göstermiş de olabilir Satürn. Yaşadıklarınız sizi daha gerçekçi bakış açılarına taşımış olabilir.

Belki iş kurdunuz, büyütemediniz. Belki hedeflerinizde ilerleyemediniz.

Artık kova burcundan çıkıyor Satürn. Bu alan rahatlıyor diyebiliriz. Bu evin konularında çok tecrübe var şimdi elinizde. O tecrübelerin ışığında ilerlemek şimdi daha kolay olabilir. Mantıklı, gerçekçi ve istikrarlı biçimde devam edin yolunuza.

Satürn 7 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Arkadaşları, dostları anlatan alana. Yeni sosyal çevreler getirir burada size. Muhtemelen yeni ortamlara girersiniz. Yeni arkadaşlarınız olur. Yeni yeni ahbaplıklar doğar. Kalabalıklaşırsınız.

Ama bu bir Satürn transiti.  Satürn öğretir. Derslerle, deneyimlerle öğretir.

Sosyal yaşamınız, içinde olduğunuz/olacağınız arkadaş çevreleri üzerinden deneyimler gelecektir o yüzden. Öğretici deneyimler gelecektir.

Yeni birilerini tanırsınız, iyiliklerini görürsünüz. Ama bir insanın iyi şeyler yapıyor olması, bütünüyle iyi olduğu anlamına gelmez. Zaman içinde gerçek doğalarını tanıyabilirsiniz. Tanıdıkça uzaklaşabilirsiniz. Arkadaşlıklar içinde bağ kurmakta zorlanabilirsiniz. Kırılıp gücenebilirsiniz insan ilişkileriniz içinde.

‘’Ben çok değer verdim, ama karşı taraftan bir şey gelmedi. Ben onlara çok özendim, ama onlar kıymetini bilmedi. Ben iyilikler ettim, ama onlardan iyilikler gelmedi.’’ diyebilirsiniz.

O yüzden yeni tanıyacağınız insanlara karşı mesafeli, dikkatli olmanızı, hayatınıza hemen almamanızı, kısa sürelerde yakın olmamanızı, ‘Dostum, kıymetlim’ dememenizi yeterince tanımadan gözünüzde büyütmemenizi önereceğim bu Satürn transiti için.


PLUTO

2023 yılının en önemli astrolojik gelişmelerinden biri Pluto’nun burç değiştirecek olması.

Pluto en ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegendir. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

23 Mart itibariyle kova burcuna yerleşiyor Pluto. 10.evinize geliyor.

Uzun yıllar burada olacak. İş hayatınızda, kariyerinizde önemli değişimlerin olabileceği bir dönem başlıyor. Pluto yıllar içinde gerçek yolunuza, yaşam amacınıza, yapmanız gereken işe, işlere yönlendirecektir sizi.

Ünvanlardan, sıfatlardan, başarılardan, insanların başarı tanımlarından öte bir yerde, gerçek yaşam amacınızla buluşmak, misyonlarınızı fark etmek, hayata hangi noktada katkı sunabileceğinizi ve yapmanız gereken işi idrak etmek bu transitin ana konuları arasında sizin için.


Mart 2023 Ay Döngüleri :

7 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 16° Başak, Güneş 16° Balık

5.evinizde gerçekleşiyor.

Bu dolunayda Mars ve Uranüs’ün açılarını görüyoruz. Uranüs dolunaya uyumlu açıda. Mars ise uyumsuz kare açılar yapıyor.

Bir değişim var ama bir efor da var. Efor gerektirecek, bizi biraz uğraştırabilecek, çok kolay olmayabilecek bir değişim var. Hatta bu değişimin kararı bir şeye kızmakla, bir şeyin bizi öfkelendirmesi ve hırslandırması ile de gelebilir.

Bir şey yapacaksak kendimiz için yapalım. Biz istiyorsak yapalım. Birilerine kızarak, hırslanarak değil. Hırs güzel bir enerji değil. Ama bir şey bizi kadersel olarak tetikliyorsa ve harekete geçiriyorsa, bu evrenin bir işaretidir, bir vesilesidir, bu olabilir.

Başak burcu iş hayatımızı simgeliyor, 5.ev ise hobilerimizi. Bir hobiniz işe dönüşebilir. Bir hobinizi iş olarak yapmaya başlayabilirsiniz. Profesyonel bir zemine taşıyabilirsiniz.

Hamile kalmak isteyenler için konunun gündemde olabileceği bir zaman. Bir sağlık konusu, bir tedavi gerekliliği, bir kontrol, bir inceleme gerekiyorsa muayene olabilirsiniz, kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.

Çocuklarınızla ilgili konular da ön planda. Sağlık bir başak temasıdır. Küçük sağlık sorunları, ateşlenmeler, vb olabilir dolunaya yakın günlerde. Yetişkin yaşta çocuklarınızın yaşam düzeni, işi, çalışma hayatıyla ilgili konular olabilir. Yeni planları, kararları olabilir çocuklarınızın.

21 Mart : Koç Burcunda Yeniay : Ay 0° Koç, Güneş 0° Koç

12.evinizde doğuyor. Bu yeniay Merküryen bir yeniay.

Yeniay, Güneş ve Ay’ın kavuştuğunda meydana gelir. Bu kez bu kavuşum içinde Merkür de var. Resmin içinde güzel bir faktör.

Pluto’nun ise yeniaya uyumlu bir açısı var. Bu da iyi bir görünüm.

İç dünyanızda sizi uğraştıran, ruh halinizi ve yaşam enerjinizi aşağı çeken, psikolojik sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen konular varsa, bunların yarattığı duygulardan özgürleşmenizi sağlayacak, şifa araçları çıkabilir karşınıza. Özellikle spiritüel alanları kastediyorum.

Yogaya başlamak için çok iyi bir yeniay. 12.evden etki aldığınız için ruhsal derinliği konularda güzel başlangıçlara açıksınız.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!