Başak Burcu Mart 2023 – İlişkiler&Parasal Konular

Başak Burcu Mart 2023 – İlişkiler&Parasal Konular

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Şubat ayı ne yazık ki tarihte korkunç deneyim ve acılarla yerini alan, unutulmayacak, unutmamamız gereken bir ay oldu. Hiçbirinin yaşanmadığı günlere dönmek, zamanı geri almak istiyoruz hepimiz.

Ama gerçeği, olanı, realiteyi değiştiremiyoruz. Öyleyse bu resmin içinde kalanlar için birlik olalım inşallah. Hayatlara değelim, dokunalım. Bir vatandaş olarak sorumluluk alalım, bildiğimiz yerden katkımızı sunalım. Elimizden gelen noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım.

Bir yandan da önlemlerimizi alalım, hazırlıklarımızı yapalım her birimiz kendimiz için.

İstanbul’da iseniz İBB’nin Bina Tespiti hizmeti var. Başvuruyorsunuz ve ekipler gelip inceleme yapıyorlar. Ücretsiz bir uygulama. Bina riskli çıksa dahi yıkım kararı ya da tahliye için değil bu uygulama. Yasal haklar kişinin kendisinde.

Bu incelemeyi yaptırarak binanız hakkında bilgi almış oluyorsunuz. Amaç bu.

İstanbul’da isek bunu yapalım. Başka şehirlerde isek devlet birimlerinin, belediyelerin ilgili hizmetlerini araştırıp oturduğumuz yerin analizi yaptıralım. Özel firmalar da var tabii aynı işlemi yapan.

Yaradan hepimizi korusun diyoruz. Bu elbette böyle. Ama biz de kendimizi korumayı bileceğiz. Tedbir alacağız. Üzerimize düşenleri yaptıktan sonra edeceğiz duamızı. Lütfen hiçbirimiz bu konuyu artık ihmal etmeyelim, ertelemeyelim, kendimiz ve sevdiklerimiz için önlemlerimizi alalım.

Ay için bir gündem yazısı var bu linkte ↓ Tarihler, transitler, yeniay & dolunay döngüleri var.

Mart ayı iki büyük değişimin gerçekleşeceği vakit. Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği ay. Bunlara da yer verdim içerikte. Link burada yer alıyor ↓↓

Mart 2023 Astroloji Gündemi

Eğer yükseleniniz başak ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni başak olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Şimdi ayın detaylarına geçiyorum.


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 7.evinizde.

İlişki, evlilik, partnerin yaşamındaki konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklıklar, ortaklı ticari girişimler 7.evin konusudur. Güneş ile bu temalar hareketli.

Eşinizle/partnerinizle ya da ilişkinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Evlilik hazırlığında olanlar için yoğun bir zaman.

Eşinizin/partnerinizin bir sorunu çözülebilir. Yeni bir şeye başlayabilir.

İşinizde ortaklıklar kurmak, iş birlikleri yapmak istiyorsanız, yeni bağlantılar elde etmek için şanslı bir dönemdesiniz.

Balık burcu spiritüel konuları simgeler. 7.ev ise danışmanlıkları, danışmanları, rehber kişileri. Manevi derinliği olan, ruhsal bir alanda, spiritüel konularda danışmanlıklar alabilirsiniz bu dönemde. Eğitimleriniz, seminerleriniz de olabilir. Güzel çalışmalara katılabilirsiniz. Bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Bu evin ana teması paradır, parasal konulardır. Ama özellikle ödemelerle, borçlarla ilgili bir alandır 8.ev.

Bir yatırım ya da büyük bir alışverişiniz için, ihtiyacınız için kredi çekme planınız varsa, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi alabilirsiniz.

Kredi kartı başvurularınız olabilir.

Şu ana dek kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Olasılıklarınızı yenilik ve başlangıç enerjisi üzerinden yazıyorum. Çünkü bu bir koç transiti. Koç, zodyağın ilk burcudur. Başlamayı, başlatmayı, yenilikleri, yeni olana adım atmayı simgeler.

Maddi varlıklarınızı büyütmek, harcamalarınızın ötesine geçebilmek, biriktirebilmek için yapacağınız yeni şeyler olabilir.

Bir sigorta başlangıcı olabilir kimileriniz için.

Başkalarından gelecek bir maddi kaynak başlayabilir. Miras, mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi konularda süreçleri olanlar, istediklerini elde edebilirler. Bu kaynaklar elinize geçebilir.


Başak Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Merkür 3 Mart’a kadar kova burcunda. 6.evinizde.

Kişisel hayatınızda düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. Bir gününüzü, günlük verimliliğinizi, rutinlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Değiştireceğiniz şeyler olabilir. Günlük yaşam kalitenizi artıracak yeni başlangıçlarınız olabilir. Kova burcu teknolojiyi ve dijital şeyleri simgeler. Günlük hayatınızı düzenlemenize yardımcı olacak aplikasyonlar kullanmaya başlayabilirsiniz.

6.ev iş hayatımızla ilgili bir ev. İşinizde teknolojiyi, dijital platformları daha etkin kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu yönde yeni kararlarınız, yeni projeleriniz olabilir.

Merkür 3 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 7.evinizde olacak bu kez.

Bu değişim ile birlikte ilişkileri vurguluyor Merkür. İş bağlantıları, bilgisine başvurduğunuz danışmanlar, birlikte ilerlediğiniz rehber kişiler, hocalar 7.evin konusudur.

Bireysel olarak ilerlediğiniz bazı alanlarda artık bir eğitmen ile çalışmak isteyebilirsiniz. Balık burcu spiritüel konuları simgeler. Spiritüel bir konu olabilir bu. Örneğin yogaya başlayabilirsiniz. Yolunuza rehber olacak harika eğitmenler keşfedebilirsiniz.

Yogayı bir örnek olarak verdim. Konu her şey olabilir. Ama özellikle ruhsal konular.

Terapiler, psikologlar, psikiyatristler de balık burcu kapsamındadır. Bir terapi de başlayabilir örneğin.

7.ev eşi/partneri simgelediği için, konu ona da ait olabilir.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla yeni şeyler keşfedeceğiniz, yeni şeyler öğreneceğiniz, başkaları ile birlikte ilerleyeceğiniz bir zaman başlıyor bu transit ile.

19 Mart’ta bir kez daha burç değiştiriyor Merkür. Koç burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Parasal konular canlanıyor. Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Beklemede kalmış ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bir sigorta, bir emeklilik planı gündeme gelebilir. Bir şeylerin fikrini getirebilir size Merkür. Adım atmanız şart değil. Belki araştırmalarınızı yaparsınız. Belki planlarınız olur, kararlarınız olur.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Başak Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 8.evinizde.

Parasal konularda bir rahatlık doğabilir Venüs ile.

Vergi, sigorta konularınız varsa, parasal alanda yasal konular varsa, olumlu gelişmeler olabilir.

Başkalarından gelecek maddi kaynaklar kolaylık yaratabilir.

Alacaklarınızın tahsilini gerçekleştirebilirsiniz ayrıca.

17 Mart’ta boğa burcuna geçiyor Venüs. 9.evinize geliyor.

Dünya kültürlerine, gezi programlarına, başka ülkelerin kültürel bileşenlerine olan ilginiz artabilir. Yeni şeyler öğrenmekten keyif alabilirsiniz. Güzel keşifleriniz olabilir.

Yolculuklar, uzaklardaki akrabalarla/dostlarla iletişimler, ayrıca eğitim konuları, hocalarla irtibatlar bu evin konuları arasında. Buralarda güzel gelişmeler olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Başak Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Mars 25 Mart’a kadar ikizler burcunda. 10.evinizde. 

Kariyer hedefleriniz için hızlanma zamanı. İş kurma sürecinde iseniz, ilerlemek artık daha kolay olabilir. Çünkü Mars’ın geçtiği ev konularında motivasyonumuz artıyor. Heveslerimiz, hedeflerimiz oluyor.

Resmi konular, yasal süreçler varsa hayatınızda, Mars burada iken yeni şeyler olabilir. Konular ilerleyebilir. Tamamlanabilir. Girişimler gerekiyor belki. Belki biraz uğraş gerekiyor ama bir hareketlilik var.

Mars 25 Mart’ta yengeç transitine başlıyor. 11.evinize geliyor.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlarda sosyalleşebilirsiniz.

İşinizde bağlantılarınız büyüyebilir. Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa, daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz. Dijital platformları da simgeler 11.ev.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim.

İşin agresyon kısmını iyi yönetirseniz, işiniz, mesleki hedefleriniz, idealleriniz, yapmak istedikleriniz için iyi bir dönem.


Başak Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


SATÜRN

Satürn 2020’nin Aralık ayından bu yana kova burcundaydı. Satürn transitleri ortalama olarak 2,5 yıl sürer. 2 yıl 4 ay gibi bir süreyle kovada yer almış oldu Satürn.

Şimdi artık 7 Mart itibariyle kova dönemi sonlanıyor. Balık burcuna geçiyor.

Yeni bir 2,5 yıllık dönem başlıyor.

Satürn kovada iken 6.evinizdeydi.

6.evin temalarında zorlu deneyimler yaşamış olabilirsiniz. İşiniz, çalışma hayatınız, hizmet sunduğunuz alanlar, sizin başkalarından hizmet aldığınız konular, astlarınız, çalışanlarınız bu evle ilgili.

Sağlık demektir ayrıca 6.ev. Bedensel sağlık, şifa konuları bu evle ilgilidir.

Yaşam düzenimizi oluşturan şeyler bu evle bağlantılıdır.

İş hayatınızda zorluklar yaşamış olabilirsiniz. Aile içinde sağlık sorunları olmuş olabilir.

‘Düzenim, rutinim’ dediğiniz şeyler değişmiş olabilir. Yeni bir düzene geçmiş olabilirsiniz.

Satürn 7 Mart’ta yapıyor geçişini. Balık transitine başlıyor.

7.evinize geliyor şimdi artık.

İlişkiler alanına geliyor. İlişkiler derken hangi ilişkilerle, kimlerle ilgili bu ev ?

Evlilik bir 7.ev teması. Eş, sevgili 7.evin konusu.

İş ortakları, ortaklı ticari faaliyetler, iş birlikleri bu evin konusu. Hocalar, bilgisine danıştığımız uzman kişiler, danışmanlar yine bu evle ilgili.

Satürn’ün buraya gelişi bu temalarda yeni başlangıçlar, yeni oluşumlar getirebilir size.

Bu temalarda başlangıçlarınız olabilir. Bir ilişki başlayabilir, ilişki içinde evlilik kararı alabilirsiniz. Evlenebilirsiniz.

İşinizde ortaklık kurabilirsiniz. Ortaklık değilse bile proje bazlı iş birlikleriniz olabilir.

Danışmanlıklar alabilirsiniz.  Bu danışmanlık hukuki bir konu için bir avukata başvurmak olabilir. Sporda bir eğitmen ile çalışmak olabilir. Doğum haritanızı öğrenmek isteyebilirsiniz, astrolojik bir danışmanlık olabilir.

Hayatınıza önemli bir eğitmen kişi, bir yol gösterici gelebilir.

Güzel ihtimaller var. Bununla birlikte bu ilişkiler içinde dengeleri kurmak zor olabilir kimi zaman. Kiminle hangi mesafede olmalısınız, hayatınızın ne kadarını paylaşmalısınız, bir iş birliği olmalı mı, olmamalı mı, emin olamadığınız zamanlar olabilir. İnsanları tanıdıkça başlangıçta olduğundan daha farklı düşüncelerde, hislerde olabilirsiniz onlara karşı.

Aceleci olmamanızı, kimseyi tanımadan, gözlemlemeden, analiz etmeden hayatınıza dahil etmemenizi önereceğim bu transit için.


PLUTO

2023 yılının en önemli astrolojik gelişmelerinden biri Pluto’nun burç değiştirecek olması.

Pluto en ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegendir. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

23 Mart itibariyle kova burcuna yerleşiyor Pluto. 6.evinize geliyor.

İş düzeninizde değişiklikler olası. Çalıştığınız yer, çalışma ortamınız, çalıştığınız birim değişebilir.

Kamu personeli olabilirsiniz bu arada. Pluto devleti temsil eder. 6.ev ise iş hayatımızı. Bir devlet biriminde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sağlığınızla ilgili konularda daha özenli olmanızı önereceğim. Beslenme düzeniniz, zararlı alışkanlıklarınızın olup olmaması, spor yapıp yapmamanız, uykunuz, hepsi sağlığınız üzerinde etkili, biliyorsunuz. Kendinize daha iyi bakmanızı önereceğim.


Mart 2023 Ay Döngüleri :

7 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 16° Başak, Güneş 16° Balık

Sizin için bir 1.ev dolunayı.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

Bir süredir içinden geçmekte olduğunuz bir hal, ruhunuzu yormuş olan sorunlu bir gündem varsa, bu konu tamamlanabilir. Konu pik noktasına vararak uğraştırabilir sizi. ‘Bunu artık çözmeliyim’ diyebilirsiniz. Çözmek zorunda kalabilirsiniz. Ertelemek mümkün olmayabilir. Sonlanabilir. Bir netlik kazanabilir. İsmi konulabilir. Karar verilebilir. Sonuçlanabilir.

1.evden etki aldığınız için, konu her alanda olabilir. Ama bu bir başak dolunayı. O yüzden özellikle başak temalarında olabilir bu konular.

Nedir başak burcunun temaları ? İş, çalışma hayatı, hizmet konuları, hizmet sunduğunuz alanlar, hizmet aldığınız alanlar, astlarınız, çalışanlarınız ve sağlık konuları.

1.ev dolunaylarında kararlar görürüz. Farkındalıklar, netleşmeler görürüz.

21 Mart : Koç Burcunda Yeniay : Ay 0° Koç, Güneş 0° Koç

8.evinizde doğacak bu yeniay. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşiyor.

Bir borç konusu, önemli bir ödeme, maddi anlamda stres yaratan bir gündem varsa, konuyla ilgili olumlu yeni gelişmeler olabilir. Bir kolaylık doğabilir, bir borç yükünden özgürleşebilirsiniz.

Maddi konularda bir yakınınızın yardımını alabilirsiniz. Sizin birine desteğiniz olabilir.

Yasal yollardan hakkınızı aradığınız bir parasal konu, bir tazminat, bir vergi, bir sigorta konusu varsa, ferahlık yaşayacağınız yönde gelişmeler olabilir.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!