14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması

14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması

14 Ekim Cumartesi günü 20:54’te terazi burcunun 21 derecesinde bir Güneş tutulması gerçekleşecek sevgili okuyucularım.

Yılın ikinci ve son Güneş tutulması bu.

Bu yıl içinde iki Güneş tutulması, iki Ay tutulması var. İlk tutulmalar Nisan & Mayıs aylarında gerçekleşti. Şimdi ikinci seri geliyor.

14 Ekim’de terazi burcunda bir Güneş tutulması,

28 Ekim’de boğa burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek.

Terazi temalarında yeni gelişmeler olacak bu tutulma ile. Öncelikle şunu söyleyeyim :

Kuzey Ay düğümünün koç burcunda, güney Ay düğümünün terazi burcunda olduğu bir dönemdeyiz.

Ay düğümleri bu yaz 17 Temmuz’da koç terazi aksına yerleşti. 18 ay süreyle burada olacaklar.

Bu tutulma güney düğümü tarafında gerçekleşiyor.

Bu resmin içinde bir ‘güney Ay düğümü’ sembolü var. Tutulmanın olasılıklarını şekillendiren, üzerinden okuma yapabileceğimiz temel bir nokta bu. Böyle bir sembol var elimizde.

Ay düğümlerinin kuzey tarafı, daha çok yeni başlayacak şeylerle ilgilidir. Özellikle şu an o taraf koç burcu olduğu için, orada bir tutulma olsa bütünüyle yeni olan, sıfırdan başlayacak, ‘ilk’ diyeceğimiz başlangıçlardan söz edebiliriz.

Ama bu güney tarafında bir tutulma. Güney taraf geçmişi, geçmişten getirdiklerimizi temsil ediyor.

Geçmişin bilgi birikimini, geçmişin tecrübelerini, bugünü geçmişten farklı kılmak için daha doğru seçimler yapmayı, bilinçlenmiş, olgunlaşmış olmayı, sıfır noktasında olmamayı, tecrübeli olmayı simgeliyor.

O yüzden bu tutulmada tamamen yeni olan şeylerden ziyade geçmişi olan, geçmişten gelen, bugün hala var olan konular üzerinden etki alabiliriz.

Terazi burcunun temsil ettiği konularda içinde olduğumuz, bir parçası olduğumuz, ama aslında memnun olmadığımız, içinde durmak istemediğimiz şeyleri değiştirebileceğimiz, sonlandırabileceğimiz bir zamandayız.

Bırakmak demektir güney taraf. Bırakabiliriz bir şeyleri. Bitirebiliriz. İçinden çıkabilir, kendimize yeni bir düzen oluşturabiliriz.

Güneş tutulmaları başlangıçları sembolize eder. Ama burada başlangıçlardan önce bir bitiş var gibi. Bir şeyi bıraktıktan sonra yeniye geçiş var gibi.

Tutulma sırasında Güneş ve Ay’ın yanında Merkür var. Merkür ile yeni kararlar var. Bildirimler var. Haberler var. Konuşulacak, söylenecek şeyler var.

Merkür’ün tam karşısında Kiron var. Bir karşıtlık var burada. Hatta birebir aynı derecede duruyorlar. Keskin bir karşıtlık bu.

Kiron yarayı ve şifasını, sorunu ve çözümünü simgeler. Bu tutulma bizden terazi konularında zarar gördüğümüz, eksildiğimiz, içinde iyi olmadığımız hallerden çıkmamızı istiyor.

Şifa, çözüm ve değişim zamanındayız.

Nasıl seçimler yapabiliriz bu tutulma ile ? Neler olabilir ?

İçinde kendimiz olamadığımız, kendimiz olunca sorun yaşadığımız ilişkilerden çıkabiliriz.

Bize iyi gelmeyen insanlardan, ortamlardan uzaklaşabiliriz.

Bir sözleşmeyi fesh edebiliriz. Bir iş birliğini bitirebiliriz.

Hizmet aldığımız bir marka, bir şirket ile bağlantımızı sonlandırabilir, üyelikten çıkabiliriz.

Birlikte iş yaptığımız birileri ile bundan sonra çalışmamak üzere hesabımızı kapatabiliriz.

Kar, kazanç getirmeyen ya da insan ilişkileri açısından içinde mutlu olmadığımız bir ortaklığı sonlandırabiliriz.

İşimizde tedarikçilerimiz, ham madde aldığımız, ürün satın aldığımız yerleri, kargo, taşımacılık, lojistik hizmeti aldığımız firmaları değiştirmek isteyebiliriz.

Evliliklerinde boşanma sürecinde olanlar konunun sonuna gelmiş olabilirler. Boşanma gerçekleşebilir.

Uyumsuzlukların, anlaşmazlıkların çok olduğu sorunlu ilişkiler bitebilir.

Bir hoca, bir eğitmen ile çalışıyorsak kişinin belki donanımlarının yetersizliği ya da örneğin iletişimlerde memnun olmadığımız şeyler sebebiyle iletişimi bitirebiliriz.

Hayatımızın herhangi bir alanında bilgisiyle ilerlediğimiz, öğrencisi, danışanı olduğumuz kişilerden yana rahatsızlık duyduğumuz şeyleri ifade edebiliriz. Bu konuşmanın bir şeye hizmet etmeyeceğini düşünüyorsak bunu da yapmayabilir, doğrudan bağlantıyı koparabiliriz.

Bir konuda hakkını yasal yollardan aramak isteyenler, hukuki yollara başvurmak isteyenler için uygun zaman olduğunu da söyleyeyim. Gereken başvuruları yapabilir, işlemleri başlatabilirsiniz. Davanızı açabilirsiniz.

İlişki, bağ, bağlantı kurmak, iş birliği yapmak, ‘biz’ olmak demektir terazi. Bu ‘biz’ halleri içinde değişimler olacak. Bitecek şeyler var. Başlayacak şeyler var.

Bundan sonra ne yapalım ?

Yeni tanışmalarda, yeni bağlantılarda artık çok daha net olsun sınırlarımız. Sınırlarımızı iyi koruyalım. Layıkımız olmayan ahbaplıkların, arkadaşlıkların, ilişkilerin içine girmeyelim.

Ahbaplıklar doğduğunda alma verme dengesinde dikkat edelim. Eşit olmayan durumlar içinde olmayalım. Almadığımız yere vermeyelim.

Bir anlaşma yapacaksak, bir sözleşmeye imza atacaksak bizi, haklarımızı koruyacak olan koşulları çok iyi belirleyelim. Şartlarımız net olsun. Haklarımızı iyi koruyalım.

Kapasitelerimizin üzerinde işlere girmeyelim. Kimseye yapamayacağımız hiçbir şeyi vadetmeyelim.

Hak ettiklerimizin altında hiçbir şey ile yetinmeyelim.

Hak. Hakkaniyet. Adalet. Eşitlik. Denge. Paylaşımların karşılıklı olarak birbirine denk olması. Karşılıklı olarak hakların korunması. Birbirimize karşı sorumluklarımız. Aldıklarımız ile verdiklerimizin eşit olması.

Bu tutulmada konularımız bunlar. Hayırlısı olsun her şeyin.

Yaşanması gerekenler yaşanıyor. Bitmesi gerekenler bitiyor. Ne olması gerekiyorsa, o oluyor hayatın içinde. İnşallah güzel şeyler olsun.

Burçlar üzerinden de inceleyeceğiz şimdi tutulmayı. 

Yorumlarımdan önce ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi de vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. 7.evinizde gerçekleşecek. İlişkiler alanında önemli bir tutulma.

Merkür ile kavuşuyor, Kiron ile karşıtlığı var.

İlişkilerinize yeni bir şekil vermeye başlıyorsunuz. Bu zamana kadar bağ kurduğunuz yerlerde, sevdiğiniz, saydığınız, değer verdiğiniz kişilerden yana, insan ilişkilerinizden yana neler iyi hissettirmedi size ? Neler iyi gelmedi ? Hangi konularda fazla paylaşımcı, fazla açık oldunuz ve bu sınırlarınızı koruyamamanıza neden oldu ?

Neleri fazla verdiniz ? Nerelerde fazla verici oldunuz ve karşı taraftan dengi olan şeyler gelmedi ?

Şimdi artık bunları değiştirmek gerekiyor.

Bu defa aynı şeylerin olmaması için size iyi hissettirecek sınırları belirlemeniz ve bu çizgiler içinde hareket etmeniz gerekiyor. Bir ayar, bir ölçü, bir denge gerekiyor.

Bağ kurmak denir hani..Bunu yine yaşayabilirsiniz. Sevdikleriniz olabilir. Ama eskisi gibi kurmayabilirsiniz artık o bağı. Ahbaplıklar, arkadaşlıklar, yakın ilişkiler konusunda bir güncelleme bu tutulma sizin için.

Eğitmenler, hocalar, uzmanlar, danışmanlık hizmeti alabildiğimiz kişiler de bu evin konusudur ve Kiron var tutulmanın içinde. Bir şifa niyeti var.

Fiziksel ya da ruhsal, maddesel ya da manevi, somut ya da soyut, bir konunuzu daha iyi hale getirmek için bir uzmandan danışmanlık alabilirsiniz.

Bir eğitime katılabilirsiniz. Bir alanda özel ders almaya başlayabilirsiniz. Bir koçluk alabilirsiniz, bir spor eğitmeni ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Merkür ile kavuşumda bir tutulma. Eğitim demektir Merkür. O yüzden bir eğitim, bir eğitmen vurgusu zaten var.

Danışmanlık ya da eğitmenlik yapmakta iseniz, işiniz bunları içeren bir iş ise üretimlerinizde, hizmetlerinizde iyileştireceğiniz şeyler olabilir. Zenginleştirmek, çeşitlendirmek..Böyle bir değişim var.

Bu değişimler daha çok bağlantı getirebilir size. Hem manevi anlamda iş tatmininizi artırabilir, hem de maddi anlamda kazançlarınızı artırabilir.


Yükselen Boğalar :

6.evinizde gerçekleşecek.

Güneş tutulmaları yeni bir dönemin başlangıcını temsil ederler. Yaşamımızda değişim noktalarıdır bunlar. Güneş tutulmaları ile bir hal sonlanır, yeni bir hale geçeriz. Bırakışlar olur, bize iyi gelmeyen bir şeyleri bırakırız. Bir şeyleri bitiririz, yeni şeylere başlarız.

Sizin için bu evin konularında değişimlere işaret ediyor bu tutulma. Bunlar en çok terazi temaları üzerinden olacaktır.

6.ev çalışmak, iş yapmak, üretmek demektir. İş hayatımızı simgeler. Terazi burcu ise aracı olmak, referans olmak, yardımcı olmak, eşlik etmek demektir.

Birileri ile bağlantı kurmamıza vesile olan kişiler, böyle bir aracılık, böyle bir katkı terazi konularına tam bir örnektir mesela.

Birinin referansı ile bir işe başlayabilirsiniz. Birileri sizi birilerine tanıtabilir, sizi birilerine anlatabilirler, tanıştırabilirler.

Bir işiniz varsa çalışmakta iseniz, tanıdık kimseler aracılığı ile yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Yeni müşterileriniz olabilir. İş yaptığınız, birlikte çalıştığınız kişiler artabilir. Bir büyüme imkanı doğabilir.


14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması


Yükselen İkizler :

Sizin için bir 5.ev tutulması. İlişkileri temsil eden terazi burcunda gerçekleşiyor.

5.ev keyfimiz, konforumuz, neşemiz. Yaşam enerjimiz. Heveslerimiz. Heyecanlarımız. Bizi mutlu eden şeyler. Bize iyi hissettiren şeyler.

Eğer neşemiz, yaşam enerjimiz, moralimiz bir ilişkiye bağlı olursa oradan yana mutlaka ders alırız. Hayat hiçbir halimizi bir başkasına bağlamamamız gerektiğini gösterebilir bize.

Bu anlamda ilişkilerinizin, ilişki kurma şeklinizin değişebileceği bir döneme giriyorsunuz. İlişkilerin bir ihtiyaç olmaması, ihtiyaçla kurulmaması gerektiğini görüyorsunuz. Kendi merkezinize doğru geliyorsunuz.

Başka olasılıklarınız da var.

Bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir eğitim sürecine giriyor olabilirsiniz. Bir özel ders, özel ders olmasa bile dersler içinde birebir çalışabileceğimiz bir alan kastediyorum. Sporda bir branj olabilir bu. Sanatta bir alan olabilir.

Yeni bir hobi. Hatta belki iş olarak, ikinci bir olarak yapabileceğimiz bir hobi. Size yol gösterecek bir hoca ihtimalleriniz arasında.

Uyarılarım olacak. Tutulma içinde bir Kiron faktörü var. Kiron karşıt açıda yer alıyor tutulmaya.

Hayatınıza, yolunuza, yaptıklarınıza eşlik edecek biri dahil olursa, doğru mesafeyle bağ kurmak, onu kendinizden çok önemsememek, o bağ içinde kişisel sınırlarınızın çizgilerinizi net tutmak, kimseyi çok tanımadan alıp başınızın üzerinde koymamak, alma verme dengesinde verme tarafına çok gitmemek faydanıza olabilir.

Sizi incitmekten koruyabilir bunlar. Her şey dengesinde güzel. O insan ömürlük dostunuz bile olabilir. Çok güzel bir bağ, bir dostluk da doğabilir aranızda. Ama doğru sınırlarla güzel oluyor, sağlıklı oluyor ilişkiler.

Bunları da akılda tutmak işinize yarar her zaman.


Yükselen Yengeçler :

4.evinizde gerçekleşecek.

Güneş tutulmaları bir yeniaydır özünde. Güneş ve Ay kavuşunca meydana gelir. Bu tutulmanın içinde Merkür ve Kiron var. Merkür, Güneş ve Ay’ın yanında. Kiron bu kavuşuma karşıt açıda.

Merküryen ve Kironyen bir tutulma.

Merkür düşünce, karar demektir. Kiron ise şifanın temsilcisi. Bir durumu çözüme kavuşturmak için yapacağınız bir şey olabilir. Çok sorunlu bir durum olmasına gerek yok. Bugünkünden farklı bir halin size daha iyi geleceğini düşünüyorsanız, aklınızda başka bir resim varsa, yeni bir hal istiyorsanız, girişimleriniz olabilir.

Ev, konut, yerleşim konuları var 4.evde.

Bir ev tutmak, başka bir yerde yaşamak, belki ev almak yönünde bir niyetiniz, hazırlığınız varsa artık bu gerçekleşebilir.

Terazi burcu eş demektir. Eşinizin bir konusu (örneğin iş, tayin, kamu görevi, atama) sebebiyle yer değiştirme durumu da olabilir. Belki başka bir şehir, belki yakınlık/kolaylık açısından başka bir muhit.

Kendi düzenini yaratmak isteyenler yeni bir eve geçebilirler.

Ev içinde bir düzen değişikliği olabilir. Aileden biri, çocuğunuz, kardeşiniz ayrı eve çıkabilir. Kendi düzenini kurabilir.

4.ev konut, ev anlamına geliyor. Terazi burcu ise hukuksal konularla bağlantılı.

Bir emlak, konut, arsa, bir malın/mülkün paylaşımı, böyle bir konuda bir hak arayışı, bir hukuki süreç varsa bu konuda gelişmeler olabilir.

Böyle bir şey yeni başlayacak da olabilir. Ev, arsa, arazi, vb konularda sorunlu bir durum varsa, hakkınızı hukuk yolu ile aramak isteyebilirsiniz.


14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması


Yükselen Aslanlar :

Tutulma 3.evinizde gerçekleşecek.

Merküryen + Kironyen bir tutulma. Merkür ile kavuşuyor. Kiron’dan karşıtlığı var.

Şifa demektir Kiron. Şifalanmaya, etkisinden özgürleşmeye ihtiyaç duyduğunuz bir konu için yeni bir şeylere başlıyorsunuz sanırım. 3. ve 9.evler aktifleşiyor. Bilginin evleri bunlar. Bilgiyi, öğrenmeyi temsil ediyorlar. Ben bu aksa bilgi hattı diyorum 🙂

Tutulma 3.evde, Kiron 9.evden yapıyor açısını.

Bilgi ile şifalanmak. Yeni bir alan girmek. Yeni şeyler öğrenmeye başlamak. Öğrenerek dönüşmek. Bilgi ile iyileşmek. Bir eğitim. Peş peşe gelecek eğitimlerin başlangıç noktası.

Böyle ihtimaller görüyorum sizin için.

Mesleki alanınızda eğitim vermeye başlamak, danışmanlık yapmak istiyorsanız, bu başlangıcı da yapabilirsiniz.

Güncelde öyle bir iş düzeninin içinde iseniz daha fazla insanla çalışmaya başlayabilirsiniz. Büyüme fırsatlarınız olabilir. Ama tabii o fırsatların ortaya çıkışı da bizim emeklerimizle oluyor. Böyle bir büyümeyi, kalabalıklaşmayı ne yaratır ? Ne yaparsanız olur bu ? Tam buralara bakın diyeceğim 🙂


Yükselen Başaklar :

Tutulma 2.evinizde gerçekleşecek. Merkür ile kavuşumda, Kiron’dan karşıt açısı var.

Merkür, Güneş’in ve Ay’ın yanında. 2.evde.

Karşı alanda, 8.evde Kiron var. 2-8 aksını aktive edecek bu tutulma. Sizin için bu evler üzerinden değişimler var.

Kırılmak, üzülmek, incinmek anlamına gelir Kiron’un böyle açıları.

Ama o kırgınlıklardan yeni kararlar doğabilir. Kararları temsil eden Merkür var tutulmanın içinde. Yaşananlar iyi şeylere vesile olabilir. Burada böyle olasılıklar var.

Merkür, Kiron ve 2-8 aksı üzerinden bakalım ihtimallerinize.

2.ev ve 8.evler paranın evleri. Fakat şöyle bir ayrım var : 2.ev kişisel kazançları temsil ediyor, 8.ev ise başkalarından gelen paraları, maddi kaynakları.

Başkalarının maddi desteği ile ilerlediğiniz bir süreç yaşadıysanız (bu herkese olabilir, her hayatın içinde böyle dönemler olabilir), bu süreçler, haller kendi paranızı kazanmak yönünde tetiklemiş olabilir sizi.

Bunu artık daha çok istiyor olabilirsiniz. Kişinin kendi kazancının, gelirinin olmasının önemini daha iyi anlamış olabilirsiniz.

Size yardımcı olmuş kişiler bilerek ya da bilmeyerek, belki isteyerek, belki farkında olmayarak kırmış olabilirler sizi.

Artık kimseden yardım almamak için, kendi paranızı kazanmak için adımlarınız olabilir. Çalışmaya başlayabilirsiniz.

Başka olasılıklar da var. Hukuk bir terazi temasıdır. Bir mal paylaşımı, hakkınız olan bir para, bir mülk, bir nafaka, iş hayatınızda bir tazminat konunuz varsa bu konu için yeni bir adım atabilirsiniz.

Hakkınızı almak için hukuksal yollarla ilerlemek isteyebilirsiniz

Bir hak arayışı, bu anlamda bir resmi süreç tutulmanın olasılıkları arasında. Ama tabii her olasılık her yaşam içinde gerçekleşmez. Hepimizin ayrı bir ilahi planı var. Farklı farklı konuları var her birimizin.


14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması


Yükselen Teraziler :

1.evinizde gerçekleşecek. Terazi burcunda bir tutulma. Sizin için önemli.

Gökyüzündeki her gelişme hepimiz için bir etki ama 1.evde bir şey olduğunda etkiler büyüyebiliyor. Daha kuvvetli yaşıyoruz o şeyi.

Merkür ile kavuşumda, Kiron’dan karşıt açısı var tutulmanın.

Merkür yeni kararlarınızın olacağını söylüyor. Kiron önemli bir astreoid. Yarayı ve şifasını, incinmeyi ve iyileşmeyi sembolize ediyor. Bir durumu iyileştirmek için yapacağınız şeyler olduğunu söylüyor bu tablo içinde.

Tutulma 1. ve 7.evlerinizi aktive ediyor.

1.ev = Ben olmak       7.ev = Biz olmak

Hayatınızın bazı yerlerinde ‘biz’ halinden ‘ben’ haline geçişin kararını getirebilir bu tutulma size.

Bir ortaklığı, ortaklı bir ticari faaliyeti sonlandırmak, bireysel olarak ilerlemek isteyebilirsiniz.

Size iyi gelmeyen bir ilişki içinde iseniz artık burada bir kapanışın vakti gelmiş olabilir.

Boşanma isteğinde, hazırlığında olanlar davasını açabilir. Zaten hukuk teması ile ilgilidir terazi.

Herkes kendi yaşamı doğrultusunda etki alır tabii. İyi bir ilişkiniz, güzel bir evliliğiniz, ilişkinizde sahici bir bağınız, uyumunuz varsa böyle bir olasılık düşünüp kaygı yaşamanıza gerek yok. Her olasılık herkes için geçerli olamaz. Herkesin ilahi planı farklı.

Ama niyeti, isteği ayrılmak olanlar, boşanmak olanlar için hareket vaktini anlatıyor tutulma. İlişkinizi sürdürmek, dönüştürmek istiyorsanız konuşmanız, rahatsızlık duyduğunuz şeyleri söylemeniz gerekiyor. Karşı tarafın da hatalı noktalarını düzeltmesi gerekiyor tabii. İlişkiyi iyileştirmek de mümkün. Ama bunun için her iki tarafın isteği, çabası gerekiyor.

Bir sözleşmenin feshi de olasılıklar arasında. Bir kontratı bitirebilirsiniz. Bir bağlantıyı sonlandırmak isteyebilirsiniz. Üyesi olduğunuz bir şeyin içinden çıkabilirsiniz. Bir kontratı yenilememeyi seçebilirsiniz. Küçük küçük konular da olabilir bunlar. Hayatınıza şekil verecek şeyler de olabilir.

Kendi gücünüzü fark etmenizi, yanınızda birilerine ihtiyaç duymadan ilerleyebilen biri olmanızı, hayata başkaları ile değil, kendi varlığınızla köklenmenizi istiyor hayat. O yüzden deneyimler veriyor.

‘Ben’ halinin size daha iyi geleceği noktalarda bu değişime götürüyor sizi. Ama biz olmak da var hayatta. Bu da güzel. Elbette bağlarımız da olsun.

 Ama şöyle : İhtiyaç/bağımlılık noktalarını temizlemek ister hayat. Bu ihtiyaçları aşmamızı, kendi içimizde bir bütünlüğe varmamızı ister. Bu hale vardığımızda buradan yana bir sınanma, bir sınav artık olmaz.

Güzel şeyler ihtiyaçlardan özgürleştiğimizde geliyor. En iyi dostlar, en kuvvetli ilişkiler, en güzel yol arkadaşları onlara ihtiyaç duymadığımızda geliyor. Yaşamın içinde bu böyle.


Yükselen Akrepler : 

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. 12.evinizde gerçekleşecek.

Merkür ile kavuşumu, Kiron’dan karşıt açısı var bu tutulmanın.

12.ev kapanışlarla ilgilidir. Zodyakta sonuncu evdir burası. Bir döngünün, dönemin sonunu, bir sürecin sonlanmasını ifade eder.

Terazi burcu ise ilişkilerle ilgili.

Boşanma hazırlığında olanlar artık konuyla ilgili hareket alabilirler. Bu şey gerçekleşebilir.

Sizi eksilttiğini, tükettiğini düşündüğünüz bir ilişkinin içinde iseniz bu ilişkiyi bitirebilirsiniz.

Bir ortaklığı, ticari bir işbirliğini sonlandırabilirsiniz.

Biz sözleşme fesh edilebililr. Bir bağlantınız sonlanabilir. Bu feshi yapan siz de olabilirsiniz.

İlişkileriniz, iş birlikleriniz, bağlantılarınız içinde bir eleme dönemindesiniz.

12.ev balık burcunun evi. Şifanın evi. Ruhumuzla, ruh sağlığımızla çok ilgili bir alan burası. Bu evde psikoloji teması, psikologlar, terapistler var.

Zaten terazi burcu da eşlik etmek anlamına geliyor ve yolumuza eşlik eden kimseleri temsil ediyor.

Ayrıca dediğim gibi bu tutulmanın içinde bir Kiron faktörü var. Şifanın temsilcisidir Kiron. Şifalanmak, hayatınızda bir şeyleri iyileştirmek için yapacağınız şeyler olduğunu söylüyor.

Bir terapiye başlayabilirsiniz. Bir uzman kişi eklenebilir hayatınıza. Böyle bir şifa yolculuğu başlayabilir. Bir arınma, değişim, iyileşme ve yeniye geçiş anlamı taşıyor bu tutulma sizin için.


14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması


Yükselen Yaylar :

11.evinizde gerçekleşecek.

İlahi senaryo içinde kadersel müdahalelerdir tutulmalar. Güneş tutulmaları da bu anlamda önemli bir sembol taşıyor.

Değişim noktası, dönüm noktası, yeni olanın başladığı vakit, yeniye geçiş anlamına geliyor.

Siz bu büyük etkiyi 11.ev konuları üzerinden alacaksınız.

Tutulmanın içinde Merkür ve Kiron var. Kiron ile temkinli adımlar var. Geçmişin tecrübeleriyle bu kez incinmemek, bu kez yaralanmamak için dikkatli adımlar var. Merkür ile yeni kararlar var. ‘Bunu artık öyle değil, böyle yapayım’ diyeceğiniz şeyler var.

Böyle demeniz de gerekiyor esasen. Yani olması gereken bu. Zaten akış sizden bunu istiyor.

Kiron kendinizi korumanızı öğütlüyor. Ne anlamda, nasıl konularda, açacağım burayı.

11.evin konularına bakalım. Bu evin temaları üzerinden neler olabilir ?

11.ev sosyal hayatımızı, arkadaşlıklarımızı, dostluklarımızı, sosyal çevremizi temsil ediyor.

Ayrıca ekip olduğumuz, takım olduğumuz alanları, bir parçası olduğumuz grupları simgeliyor.

İş arkadaşlarımız, ekibimiz, sporda takım arkadaşlarımız, eğitim ortamları, sınıflar, kurslar, grup faaliyetleri bu evle ilgili.

Bu Güneş tutulması ile yeni insanlar arasında, yeni gruplar içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Yeni bir iş fırsatı ile bir çevre değişikliği olabilir. Bulunduğunuz yerde yeni projeler içinde yer alabilirsiniz.

Çevrenizi büyütecek bağlantılar doğabilir.

Yazmakla, anlatmakla, yayınlamakla, bilgiyi paylaşmakla ilgilidir bu ev. Sosyal, dijital platformlarla da bağlantılı. Böyle bir iş yapıyorsanız, daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz. Bir çoğalma var, bir kalabalıklaşma var.

Eğitmenlik ve danışmanlık yapanlar için büyüme fırsatlarının olduğunu söyleyeyim.

Büyük yapılarla, kamu bağlantılı yapılarla ilgili şeyler de olabilir hayatınızda. Büyük bir yapıda, bir kurumda çalışmaya başlayabilirsiniz, yaşamınızda bu yönde konular, zeminler varsa.

Sosyal hizmetler, halk için ücretsiz sunulan şeyler, devletin halka hizmetleri de bu evle ilgilidir.

Böyle bir alanda hayatınızı değiştirecek faydalı hizmetler almaya başlayabilirsiniz. Kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Güzel ortamlar, yeni insanlar eklenebilir yaşamınıza.

Bir kalabalıklaşma derim bu tutulmayı sizin için özetlesem. Yeni insanlar, yeni bağlantılar ihtimaller içinde öne çıkıyor. Ama bu kez daha doğru olmalı iletişimler.

Tecrübeler ile geçmişteki hallerden çok daha iyi olmalı. Ahbaplıklar içinde alma verme dengesi olmalı. Teraziyi daha iyi kurmalısınız.

Hepimiz hatalar yapıyoruz. Hatalarla büyüyoruz. Ama tabii bir büyümenin, olgunlaşmanın, bir  değişimin olması gerekiyor. Konu bu. Hepimiz için bu.

Hayatınıza eklenecek kişileri, merkezinize almamalısınız. Karşı tarafta aynı düşünce ve duygular yoksa kendinizi derin bağlar içinde hissetmemelisiniz.

Yeni insanlar gelecek muhtemelen. Ne fazla verin, ne fazla alın. Ölçüyü, mesafeyi tutturun diyeceğim. Bu tutulma sizden bunu istiyor.

İş birlikleri olacaksa, ortaklıklar olacaksa, bağlantılarınızla ortaklaşa bir şeyler yapacaksanız yanınızda olacak kişileri doğru seçin.

İnsan ilişkilerinizi doğru yönetmeyi öğrenmenizi istiyor bu döngü sizden.


Yükselen Oğlaklar : 

10.evinizde gerçekleşecek.

10.ev iş hayatınızı simgeleyen alan. Terazi burcu ise bağlantıları, imzaları, sözleşmeleri temsil ediyor.

Tutulma içindeki Merkür yeni kararlar anlamına geliyor. Kiron incindiğiniz yerleri iyileştirmek için yapacağınız şeyler olduğunu söylüyor.

İşinizde sorunlar yaşıyorsanız, ayrılma niyetiniz varsa bu kopuşu getirebilir bu tutulma size. Sizin seçiminizle ya da başka bir vesileyle, bir şekilde olabilir bu.

Ayrılmak yerine sorunlu noktaları düzelterek devam etmek istiyorsanız bu doğrultuda yapmanız gerekenler olabilir.

Üstlerle ilişkiler konunuz gibi. Birilerinin üstten, kibirli ve otorite tavırları sizi rahatsız ediyor olabilir. Tabii stratejik olmak gerekiyor. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Kendi iyiliğimiz için, işimiz, kariyerimiz, kazancımız için bir şeyleri sürdürmek gerekebiliyor.

Ekonomik anlamda tüm ülke zorlanıyor. Yeni bir iş olasılığı doğmayabilir. Hemen olmayabilir. O yüzden iyi düşünmeden köprüleri atmayın diyeceğim.

Bunlar dışında ;

Hukuksal süreçleri olanlar için bir hareketlilik var. Konu ilerleyebilir. Karara bağlanabilir.

Bir konuda hakkınızı hukuki yollardan aramayı seçebilirsiniz, böyle bir süreç şimdi başlayacak olabilir.

Evlilik ve ilişki ilişkiler terazinin konusudur. Buradan bir onarım ihtiyacı da olabilir. Kiron şifanın yolunu açmak istiyor. Siz de size iyi gelecek olanı belirlemeye çalışın. Tamam mı, devam mı gibi bir nokta bu.

Yeni bağlantılar da getirir size bu tutulma. İşinizde de getirir, sosyal hayatınızda da getirir. Bir hoca, birlikte yol alacağınız bir eğitmen ya da bir terapist de ihtimaller arasında.


14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması


Yükselen Kovalar : 

9.evinizde gerçekleşecek.

Yeni dönemlerin habercisidir Güneş tutulmaları. Başlayacak yeni şeyleri haber verirler.

9.ev güzel bir ev. Değişmek, yükselmek, hataları fark etmek, idrak edip düzeltmek, dönüşmek, ehlileşmek, doğru kararlar vermek..Böyle bir ev. Ayrıca hayatımıza yön verecek, büyük resmi oluşturacak şeyleri, büyük nasiplerimizi simgeliyor.

Yüksek öğrenim, eğitim, akademi, akademik çalışmalar.

İlmi alanlar. Felsefeler. Öğretiler.

Yerleşim konuları, yer değişiklikleri, uzun yolculuklar, önemli seyahatler.

Uluslararası ticari faaliyetler, ithalat, ihracat, gümrük, transfer konuları.

Hepsi 9.evle ilgili.

Bu konularda yeni bir döneme giriyorsunuz.

Bir eğitime başlayabilirsiniz.

Bir yurt dışı niyeti gerçekleşebilir. İş vesilesi ile, bir dil kursu ile ya da yüksek öğrenim için, lisans, yüksek lisans, doktora için yurt dışına gidebilirsiniz.

Yabancı bir ülke ya da başka bir şehirle ilgili planlarınız varsa hareketi başlatabilirsiniz. Taşınma, yerleşim, oturum, oturum hakkı konularınız olabilir. Yapılması gerekenleri yapabilirsiniz.

Yurt dışı bağlantılı bir ticari faaliyet başlayabilir. Yabancı ülkelerle bağlantısı olan işler içinde yer alabilirsiniz.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Hayatınız boyunca yeri çok ayrı olacak önemli bir seyahatiniz olabilir. Hayal ettiğiniz bir yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

İlmi alanlarda başlangıçlarınız olabilir.


Yükselen Balıklar :

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. 8.evinizde gerçekleşecek.

Merkür ile kavuşumda. Kiron’dan karşıtlığı var. Merküryen ve Kironyen etkiler var.

Bir şeyi çözmek, yoluna koymak istiyorsunuz. Artık bu şey geride kalsın istiyorsunuz. Artık huzur olsun, konu şekil alsın istiyorsunuz.

8.evin konuları arasında ortak paralar, ortak kazançlar, mülkler var. Terazi burcu ise evliliği simgeliyor. Boşanma aşamasında olanlar, resmi olarak mal paylaşımlarını yapacak olanlar için yeni kararlar, konuşmalar var. Anlaşmazlıklar olduysa bunun her iki tarafa da zarar verdiğini, iyi gelmediğini görmüş olabilirsiniz. Konular tatsız şekilde uzamış olabilir. Artık bir uzlaşma zamanı belki.

İş konusunda da ortaklı işlerde yeniden düzenleyeceğiniz, paylaşacağınız hisseler, haklar olabilir.

Hukuki süreçleri olanlar için bir çözüm ve şifalanma dönemine işaret ediyor bu tutulma.

Başka neler olabilir ?

Krizlerle, kaotik konularla ilgilidir bu ev. Sizi uğraştıran bir konunuz varsa bu konuda size rehberlik edecek, bilgisiyle, tecrübesiyle yönlendirecek biri olabilir. Birinden yardım alabilirsiniz. Biri bir konunuz için devreye girebilir, yol gösterebilir size.

Maddi güvence konusu var ayrıca bu evde. Sigortalar var. Böyle bir şey de başlatabilirsiniz. Düzenli ödeme yapacağınız bir sigorta, bir emeklilik planı doğabilir.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!