24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay

24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay

24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay

24 Nisan Çarşamba günü, gün başlarken 02:48’de bir dolunay gerçekleşecek sevgili okuyucularım.

Bu kez bir akrep dolunayı yaşayacağız. Dolunay akrebin 4 derecesinde olacak.

Dolunay, temelinde bir karşıtlıktır. Güneş ve Ay’ın karşılıklı hizalanmasıdır.

Fazları içinde Ay’ın ; Güneş’in karşısına geldiği evredir. Güneş nerede ise Ay da tam karşısında olur dolunayda.

Bu dolunayda Güneş 4 derece boğada, Ay 4 derece akrepte.

Bir karşıtlık, bir zıtlaşma enerjisi olduğundan dolunaylar biraz gergin geçebiliyor.

Ay duyguların temsilcisi. O yüzden dolunay vakitlerinde duygusal olarak etki alabiliyoruz. Duygusal gelgitler, duygusal zorlanmalar yaratacak şeyler olabiliyor. Kızmalar olabiliyor, üzülmeler olabiliyor.

Bu dolunay da köpürtücü bir etki.

Özellikle akrep dolunayı olması, işi biraz kaotik bir tarafa çekiyor + Plüto’nun dolunay ile uyumsuz açıları var.

Ay yengeç burcunun yöneticisidir. Yengecin doğasından uzak burçlarda zorlanır Ay. Akrepte, oğlakta ve başakta rahat değildir mesela. Çünkü bunlar dişil enerjisi eksik, dişil enerjisini büyütmesi gereken burçlar.

Yengeç burcu ve Ay ; dişil enerjiyi sembolize ediyor. Nedir dişil ? Sevgi, besleyicilik, koruyuculuk, şefkat, anlayış, merhamet. Beslemek, korumak, iyi etmek, iyi tutmak. Dinlemek, anlamak. Empati kurmak. İyi tarafa çağırmak. Aydınlık tarafa gelmesini istemek. İyiliğini istemek. İyiliğine katkı olmak.

Dişil enerji bu. Süslenmek, saç yapmak, makyaj yapmak, şık olmak gibi şeyler dişil enerji olarak anlatılıyor. Ama gerçekte çok alakasız şeyler bunlar. Gerçek dişil, yukarıda anlattığım şeyler.

Akrep burcu dişil enerjisini geliştirmesi, sevgi enerjisini büyütmesi gereken burçlardan biri. O yüzden Ay için çok iyi bir zemin değil.

Ay akrepte olunca, dişil enerjinin eksildiği durumlar yaşanabiliyor. Sevgisiz, merhametsiz, empatisiz şeyler olabiliyor.

Bu dolunay da böyle ihtimaller taşıyan bir dolunay.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Bir de Plüto faktörü var, dediğim gibi resmin içinde. Bu akrep dolunayı Plütonik bir dolunay.

Plüto’nun açıları dikkat çekiyor. Nasıl bir konumda Plüto ?

Güncelde kova burcunun 2 derecesinde. O yüzden bu dolunayda Güneş’e ve Ay’a kare açılar yapıyor. Gergin açılar bunlar. Tetikleyici açılar.

Güneş, Ay ve Plüto arasında bir t-kare açı kalıbı oluşuyor.

Bir karşıtlık ve iki kare açıdan oluşur t-kareler. Burada da tam böyle bir görünüm var.

t-karenin apeksinde (kare açılar yapan konumda, sivri uçta) Plüto var. Başrol Plüto. O yüzden Plütonik bir dolunay dedim.

Akrebin yöneticisidir Plüto ayrıca. Akrep zaten Plütoniktir. Yönetici gezegen kendi evine kare açı yapıyor burada.

Var olan halin ; krizle, kaosla değişmesi, bir problemden yeni bir düzenin doğması, şerden hayır doğması, hayrın şerden doğması gibi bir durumu anlatıyor bu dolunay.

Bir kırılma var. Olumsuz bir durum üzerine gerçekleşecek bir kırılma ve dönüm noktası.

Plütonik olanı görmek. Temiz olmayanı, erdemli olmayanı görmek. Karanlık tarafı desteklediğini, karanlığını beslediğini fark etmek. Bunu yapmayı bırakmak.

Kirli olandan uzaklaşmak. Hakkaniyetsiz olanı fark etmek. İyiliği hak etmeyeni fark etmek. Sevgisiz olandan uzaklaşmak.

Böyle değişimler var.

Bu farkındalıklar da deneyimlerle olur tabii. Birileri bir şeylerde haksızlık yapabilirler. Sınırlarımıza girmeye çalışabilirler. Haklarımızı eksiltmek isteyenler olabilir. Kendi çıkarı için iyi niyetimizi kullanmak isteyenler olabilir. Bunları görüp uzaklaşabiliriz bu kişilerden.

Akrep kriz demektir. Çözülmesi gereken krizli durumları anlatır. Üzerimizde stres ve baskı yaratan, korku ve gerginlik yaratan, bizi huzurlu ve iyi hissettirmeyen şeyler tetiklenebilir, daha büyük bir hale gelebilir ve mecburi bir değişime götürebilir bizi bu dolunayda.

Akrepte değişim zorlanmalarla olur.

Düzen, kaos ile doğacak. Kaosun ardından doğacak. Böyle bir şey var bu dolunayda.

Sorunlu durumlar olabilir. Agresyonlu, gergin konular olabilir. Bir krizi çözmek gerekebilir. Bir şeye göre doğru şekil almak, ortaya bir tavır koymak, mesafe almak, bir şeyden uzaklaşmak gerekebilir.

Bir durum kendini defalarca tekrar etmiş olabilir. Artık o halin nedenlerini net şekilde görmemiz ve gereğini yapmamız, artık o durumu sonlandırmamız gerekiyor olabilir.

Çok da karmik bir dolunay bu. Onu da söyleyeyim. Karmaların karşılıklarının gelebileceği bir zaman.

Plüto nedir ? Erdemlerin eksik olmasıdır. Haksızlıktır. Hakkaniyetsizliktir. Değer kavramının eksildiği karanlık taraftır.

Sevgi enerjisinin uzağındaki her şeydir Plüto.

Kabalıktır. Zorbalıktır. Kurnazlıktır. Kirliliktir. Haddi aşan şeylerdir. İçinde aklın, erdemlerin ve değerlerin olmadığı her hal Plütoniktir.

İşte Plütonik karmalar karşılık bulabilir, karmaların sahipleri hayattan dersini alabilir bu dolunayda.

Ekilenler biçilebilir. Yapılmış şeylerin aynıları/benzerleri yaşanabilir.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Başka neler olabilir ?

Korkularla yüzleşmek mümkün. Bu yönde deneyimler yaşanabilir.

Bilinçaltında duygusal anlamda bir köpürme yaşamak, duyguları daha büyük yaşamak mümkün.

Dipteki şeyler yüzeye çıkabilir tetiklemelerle. İçeride sıkışmış kalmış duyguları fark edebiliriz. İç dünyamızda bugüne kadar nötrleyemediğimiz şeyler görünür hale gelebilir.

‘Bu işi bu kez halledelim’ diyor dolunay.

Ortada bir sorun varsa ; çözüm için fırsat da verir hayat. ‘’Bunu artık yapalım. Bu değişimi gerçekleştirelim. Temizlenecek şeyleri temizleyelim’’ diyen bir dolunay var elimizde.

Ruhun kaosunu çözmek. Zihnin gürültüsünü susturmak. İçeriyi temizlemek.

Geçmişte yaşananların duygusal atıklarını boşaltmak. Düşünceleri dinginleştirmek.

Kontrolümüzü, irademizi, stabil halimizi bozan duyguları boşaltmak.

Böyle bir temizlik istiyor bu dolunay. Bizi tekamülümüzde bu basamağa çağırıyor. Bu basamağa yükselmemizi istiyor.

Duygulardan zarar görmek mümkün. Ne kastediyorum ? Duygusal bir tepki verebiliriz mesela bir şeye. Ölçüsüz, kontrolsüz tepkiler verebiliriz. O tepkilerin nasıl olaylar, durumlar yaratabileceğini görebiliriz. Kendi elimizle kendimize bir kaos yaratabiliriz.

Kendimizi görebiliriz. Duygusal anlamda ne durumda olduğumuzu. Sıkışmış duygularımızı. Aştığımızı sandığımız, aslında henüz içeride duran duyguları.

Kendimizde iyi etmemiz gereken yerleri. Dinginleştirip denge getirmemiz gereken yerleri. Ehlileştirip olgunlaştırmamız gereken yerleri görebiliriz.

Keskin sirke küpüne zarar derler hani. Bu dolunay bir sirke & küp meselesi.

Duygular insanı dağıtır, çözer, savurur, kontrolü altına alır. Bizim duyguların kontrolüne girmememiz, kontrolü duygulara vermememiz, aklın tarafında stabil bir halde durmamız gerekiyor.

Elbette bunu yapabilmek, bütünüyle yapabilmek her zaman mümkün olmuyor ama tekamül yolculuğumuzda bizden istenen bu işte. O nötr hale varmak. Kendi merkezini bulmak. Kendi merkezinde sabitlenmek. Bütün mesele bu. Tekamülün özü bu.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Gereken değişim ne ? Ne yapmamız gerekiyor ? Bu dolunay nelere vesile ?

Duygusal anlamda stabil, nötr bir hali bulmak. Mental anlamda dengede ve dingin bir hali bulmak. Bunu yapmamıza yardımcı olacak şeylerden yararlanmak. Yararlanmaya başlamak.

Meditasyona ihtiyacımız varsa meditasyon yapmak. Yürüyüş yapmaya ihtiyacımız varsa yürüyüş yapmak. Kendimizle kalmaya ihtiyacımız varsa kendimizle kalmak.

Bizi sinirlendiren şeylerden etki almamayı, sinirlenmemeyi öğrenmek. Bu değişimin başlangıcı. Öfkeye kapılıp kontrolü kaybetmemeyi öğrenmeye başlamak.

Kendi iyiliğimiz için dış faktörlerden ve bunların yarattığı duygulardan etki almamayı öğrenmek. Bu yeni halin başlangıcı.

Kendi içimizde kendi kalemizi yaratmak.

Huzur halini korumak. Sakinlik halini korumayı öğrenmek. Zihni medite etmek. Ruhun enerjisini iyi tutmak.

Öfkelendiğimiz ve üzüldüğümüz şeylerin duygularını temizlemek.

İşte bunları öğrenmeye başlayalım istiyor akrep dolunayı. Ruhtaki her şey bedene yansır. Bedende de yaşanır. Bedene yerleşir duygular.

Bedendeki duyguları temizlemenin etkili yollarını söyleyeyim mi size ? Yapması kolay ve çok etkili yöntemler her biri.

Nefes çalışmaları. Esneme (stretching) çalışmaları. Masaj. Bedeni hareket ettirmek. Spor.

Bunlar bir duygusal temizlik yaratıyor bedenimizde ve ruhumuzda.

Beden ve ruh bütündür. Beden, ruhu düzenlemek için bir araç, bir enstrüman elimizde.

Meditasyona başlangıç noktası olabilir bu dolunay bizim için. Yoga yapmaya başlama noktası olabilir. Ben yıllardır yapıyorum. Herkese çok öneririm.

Bizim medite eden şeyleri keşfetmeye başlayacağımız zaman olabilir bu dolunay. Huzur halimizi besleyen şeyleri keşfetmeye başlayacağımız zaman olabilir.

Kendi merkezimize doğru gidiyoruz. Biraz daha yaklaşıyoruz o denge haline.

Güneş bu dolunayda boğada. Güneş aklı simgeler. Aklın tarafı boğa. Bu resmin içinde gitmemiz gereken yön boğa.

Boğa topraktır. Sabitliktir. Boğada bir Güneş ne diyor bize ? ‘’Köklen. Topraklan. Yer gibi sabit ol. Toprak gibi dingin ol.’’ diyor.

Kendi merkezinde, dengede bir hali anlatır toprak. Akrep ise Marsiyen, Plütonik bir burç. Ateş enerjisi fazla yüksek.

‘Ateşin böyle fazla olursa yakarsın, yıkarsın. Toprak gibi sakin ol. Toprak gibi dingin ol’ diyor. Olgun, oturaklı davranışlarda olmayı seçen, aklı selim ile davranan kazanır bu dolunayda.

Bu dolunayı zaten ; artık hayatı öyle bir hal ile yaşamanın başlangıç noktası olarak kullanmalıyız. Bundan sonrası için de olmalı o kontrol hali. Sadece bugünler için değil.

Başka neler olabilir? Bir akrep dolunayı olduğu için (boğa akrep aksı paranın hattıdır), parayı temsil eden burçlarda gerçekleştiği için parasal konular getirebilir.

Akrepte ve Plüto’da borçlar vardır özellikle. Ödemeler, krediler, kredi kartları, bankalara borçlar konu olabilir.

Vergi bir akrep temasıdır. Vergi ödemeleri konu olabilir. Büyük ölçekte ülke yönetiminde vergilerle ilgili konular, yeni düzenlemeler yapılabilir. Bankacılık mevzuatlarında düzenlemeler yapılabilir. Faiz konularında düzenlemeler yapılabilir.

Türkiye haritasında Güneş 5 derece akreptedir. Bu dolunay ülkemizin haritasıyla da temas kuruyor.

Güneş’imize çok yakın bir yerde gerçekleşiyor. Güneş eril figürleri ve yönetici figürlerini temsil eder. O yüzden ülke yönetiminden birileri ile, konum/yetki/ünvan sahibi birileri ile ilgili yeni şeyler olabilir. Akrep dolunayı olduğu için biraz krizli durumlar olabilir.

Ülke ekonomisi açısından da borçlara vurgu yapıyor dolunay. Ekonomik zorlanmalar içinde kaynak bulma konusunda çabanın artabileceğine, çünkü ihtiyacın artabileceğini işaret ediyor.

Sadece ekonomi değil konu. Akrep enerjisi olduğu için, Marsiyen ve Plutonik bir enerji çalıştığı için her anlamda kontrollü ve rasyonel bir tutumla hareket etmemiz gerekiyor. Askeri konular vardır akrepte, Mars’ta. Fevri enerjilerden ve büyük hareketlerden zarar gelebilecek bir dolunay. Akıl gücü ile ilerlemek gerekiyor. İlişkileri iyi tutmak gerekiyor.

İhtiyacımız olan şey sağduyu. Mantık. Çözüm üreten bir akıl. Farkındalık ve duyguların kontrolü.

Dolunay olasılıklarına burçlar üzerinden de bakacağız.

Öncesinde danışmanlıklar için iletişim adresimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Ayrıca Instagram hesabım :

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz.

Burayı tıklayabilirsiniz :  @anlatburcak

↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz.

Yükselen Koçlar : 

Sizin için bir 8.ev dolunayı.

Plutonik bir dolunay bu. Pluto dolunay vaktinde ; Güneş’e ve Ay’a kare açı konumunda.

Güneş, Ay ve Pluto arasında bir t-kare oluşuyor.

Bir parasal konu, bir ödeme konusu stres yaratabilir. Alacaklarınız, elinize geçecek paralar olsa bile vaktinde gelmeyebilirler örneğin. Bir stres, bir gerginlik oluşabilir. Bir borçlanma olabilir.

Bunların olmaması için, olacaksa da küçük ölçülerde olması için gelir akışınızı, bütçenizi iyi tutacak şekilde ilerleyin ay içinde. Bunu önerebilirim akrep dolunayının Plutonik etkilerinden korunmanız adına.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Yükselen Boğalar :

Akrep dolunayı 7.evinizde olacak. Plutonik bir dolunay. Pluto’nun dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açıları var.

Bu dolunay biraz gergin görünüyor. Stresli bir gündem yaratabilir.

Boğa-akrep hattında gerçekleşiyor. O yüzden parasal bir konu getirebilir. Bir ödeme, bir alacak verecek konusu, bir kredi, bir kredi kartı konusu olabilir.

7.ev eşi simgeliyor. Eşin parayla ilgili bir gündemi olabilir.

Ortaklıkları anlatır ayrıca 7.ev. Ortaklı ticari işlerde, kazançların paylaşımında krizli bir durum olabilir. Hakkaniyetsiz bir şey olabilir.

Borç alma verme konuları sorun yaratabilir.

Maddi konularda hukuksal süreçler içinde olanlar, örneğin bir tazminat konusu, örneğin bir mal paylaşımı konusu, örneğin ortaklı bir işin devri/satışı, vb konusu olanlar biraz gerilebilir bu dolunaya yakın günlerde. Hak aramak zorunda kalabilirler. Bir sonuç olacaksa, belki istenenden biraz farklı bir sonuçlanma olabilir.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Yükselen İkizler :

Akrep dolunayı 6.evinizde olacak. Plutonik bir dolunay. Pluto’nun dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açıları var. Biraz uğraştırabilir bizi.

Siz nasıl etkiler alabilirsiniz ?

Dolunay 6-12 aksını çalıştıracak haritanızda. Bir sağlık konusu, bedensel bir zorlama, bir ağrı, bir yerini bir yere vurma, çarpma, düşme, incinme, vb şeyler olabilir.

Mutfakta bir sakarlık olabilir, elinizi kesmek gibi şeyler olabilir. Dikkatli olun. Daha çok dikkat edin kendinize.

Parasal konular var ayrıca bu aksta. Boğa ve akrep burçlarında. 6.ev ve 12.ev sağlıkla ilgili. Bir sağlık sigortası konusu olabilir. Bir sigorta bir şeyi kapsamayabilir. Kapsamadığını yeni öğrenebilirsiniz. Bir şey için planınızı değiştirmemiz gerekebilir.

Sağlık harcamaları getirebilir bu dolunay size. Ama kötü ve umutsuz şeyler düşünüp kendinizi korkutmayın. Kişi yaşam kalitesini artırmak için bir işlem yaptırmak isteyebilir mesela. Bir konu için doktora görünmek isteyebilir.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Yükselen Yengeçler :

Akrep dolunayı 5.evinizde olacak. Plutonik bir dolunay.

Bir flört, görüştünüz biri, sizin için özel olan tanımaya çalıştığınız biri varsa, o flört içinde keyfinizi kaçırabilir bu dolunay.

Karşınızdaki kişiyi daha net biçimde tanımanıza neden olacak tatsız bir şey olabilir. Görüşmeyi sonlandırabilirsiniz.

5.ev keyiflerle, lükslerle alışverişlerle, lüks tüketimlerle ilgilidir. Akrep ise borçları anlatıyor. Keyfi bir alışveriş olabilir, bütçenin dışına çıkan yüksek fiyatlı bir şey alabilirsiniz sonrasını çok planlamadan.

Bu şey sorun yaratabilir. Böyle bir dolunay etkisi altında böyle bir alışverişi önermem.

Kredi kartı harcamalarınızı ölçüsünde tutun. Kazanmadığınız paraları önden harcamayın. Temkinli olun.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Yükselen Aslanlar :

Akrep dolunayı 4.evinizde olacak.

Yani evi, haneyi, hane halkını, aileyi anlatan yerde gerçekleşecek bu dolunay.

Boğa-akrep aksında olacak. Bu hat para aksıdır. Paranın burçlarıdır boğa ve akrep.

Pluto’nun dolunaya uyumsuz açıları, parasal bir konunun sorun yaratabileceğini söylüyor.

Dolunay yakınındaki günlerde bir ödeme konusu, ödemenin tutarını denkleştirme konusu, bir borç, bir kredi, kredi kartı konusu olabilir.

Aile içinde yardımlaşarak çözebilirsiniz bu şeyi. Birbirinize yardımcı olmanız gerekebilir.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Yükselen Başaklar :

Akrep dolunayı 3.evinizde olacak. Plutonik bir dolunay. Pluto’nun dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açıları var. Sorunlu durumlar olabilir.

Güneş boğada, Ay akrepte iken gerçekleşecek bu dolunay.

3.ev kardeşleri kuzenleri ve yakın akrabaları simgeliyor. Boğa-akrep aksı ise parasal konuları.

Kardeşler arasında, yakın akrabalar içinde bir borç alma verme, bir gelirin (kira geliri, hasat geliri, ailenin ortak kaynakları, vb), bir alım satım konusu olabilir.

Sorunlu bir gündem yaratabilir bu şey. Birileri haksızlık yapabilirler. Bir şeye sinirlenebilirsiniz.

Yakın çevre içinde bir para konusu var gibi.

Bir şey daha ekleyeyim : Akrep zodyakta 8.evin sahibidir. O yüzden yukarıda anlattığım ameliyat, cerrahi operasyon ihtimalleri burada da var. Kardeşlerden biri ya da bir yakınınız bir ameliyat da geçirebilir.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Yükselen Teraziler :

Akrep dolunayı 2.evinizde olacak. Plutonik bir dolunay. Pluto’nun dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açıları var. Krizli bir dolunaya benziyor.

Bir parasal konu getirebilir bu dolunay size. Planlamadığınız bir harcama olabilir. Bir konuda masraf doğabilir. Bu da aylık bütçenizi, yaptığınız planları değiştirebilir.

Bir ödeme konusuna gerilebilirsiniz. Bir alacak verecek, borç alma verme, bir kredi/kredi kartı konusu olabilir.

Pluto, kova burcundan 4.evinizden kare açılar yapıyor dolunaya. Aile içinde bir para konusu stres yaratabilir, aileniz için yapacağınız bir harcama olabilir. Evle ilgili bir masraf da olasılıklar içinde. Aileyi ve evi anlatır 4.ev.

Bunlar dışında yerleşim konuları bu evlerle bağlantılı.

2.ev düzenimizi, 4.ev ikametimizi, yaşam alanımızı simgeliyor. Taşınma hazırlığında olanlar için hareket vakti olabilir bu dolunay.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Yükselen Akrepler : 

Bir akrep dolunayı. 1.evinizde, yükseleninizde olacak. Bu önemli bir gelişme.

Plutonik bir dolunay. Pluto’nun dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açıları var. Bir şeyler sonlanır, biter. Düzenler değişir Plutonik etkilerde. Öyle bir Pluto etkisi var.

1.ev hareketlenince kararlar alıyoruz, yeni seçimlerimiz oluyor. Başlattığımız şeyler, bitirdiğimiz şeyler oluyor. Dolunayla daha çok bitişlerle ilgilidir.

Önemli farkındalıklar yaşarız. Bu bana ders oldu diyeceğimiz şeyler olur ve bir şeylerin farkına varırız.

Yanlışlardan döneriz. Doğru yönü buluruz.

Bu dolunay öyle bir etki.

Hatalı davrandığınız, yanlış bakış açılarında olduğunuz, yapmamanız gereken şeyler yaptığınız bir konu varsa bir karmik karşılık gelebilir bu dolunay ile.

Hatalarınızın karşılık bedeli gelebilir.

Hayat neyi sonlandırmanızı, neyi bir daha yapmamanızı istiyor, mesajları doğru okumak önemli.

Parasal konular var ayrıca boğa-akrep aksında. Ay akrepte, Güneş boğada iken karşı karşıya  geliyorlar. Pluto’nun dolunaya uyumsuz açıları var. Pluto akrep burcunun yönetici ve o da parasal konuların temsilcisi.

Bir krizli durum olabilir para konularında. Bir borç alma verme, bir alacağın taksili, bir ödeme bir bankacılık konusu, bir kredi

 Birikmiş bir kredi kartı boru, devlet birimlerine borçlar, vergi

 Sigorta, prim ödemeleri konuları. Tazminat. Nafaka. Mal paylaşımları gibi konular.

Yasal bir para. Yasal bir ödeme. Hukuki konular. Devlet birimleriyle bağlantılı bir parasal konu olabilir. Böyle konuklar olanlar için dolunay zamanı önemli.

Bir para çıkışı olabilir.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Yükselen Yaylar :

Akrep dolunayı Plutonik bir dolunay. Pluto’nun dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açıları var.

Sizin için bir 12.ev dolunayı.

12.ev nasıl bir sembol ? Bitişleri temsil eden bir ev. Sonlanmalarla ilgili bir sembol.

Kapanış anlamına geliyor 12.ev.

Dolunay da aynı yönde bir işaret. Bir şeylerin tamamlanıp nihayetine varmasını anlatan bir Ay fazı.

Neler olabilir bir dolunay ile yaşamınızda ?

Bir şey son noktasına varmış, vadesinin sonuna gelmiş olabilir.

Uzun zamanlar sürmüş, sizi yormuş, aşağı çekmiş, enerjinizi eksiltmiş olabilir.

‘Artık bitsin, gitsin. Ben bu şeyi/kişiyi/konuyu artık hayatımda istemiyorum’ dediğiniz bir şey olabilir.

Bu şeyi bitirmek için bir şey yapabilirsiniz dolunay doğru giderken.

Akrep dolunayı olduğu için bir para, bir ödeme konusu ihtimaller dahilinde.

12.ev olduğu için sağlıkla ilgili bir şey de olabilir.

Eksiklik, muhtaçlık, ihtiyaç duyma halidir 12.ev. Konu maddi ya da manevi bir ihtiyaç olabilir. Bir bağımlılık da olabilir. Burası Neptün’ün evi. Bağımlılıkları da anlatıyor.

Bir şeyi koparıp atmak. Yaşamınızdan çıkarmak. Sonlandırmak. Bir defteri kapatmak. Bir konuyu bitirmek. Cesaretle sorumluk alıp irade gösterip sonlandırmak. Gereğini yapmak. Sonlanması için gereken şeyi kararlılıkla yapmak.

Böyle bir dolunay etkisi bu.

Yaşamınıza sahip çıkmanızı istiyor akrep dolunayı sizden. Güzel şeylerin olması için, iyi şeylere yer açmak için ‘iyi olmayanları, iyiliğine olmayanları hayatından çıkar’ diyor.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Yükselen Oğlaklar : 

11.evinizde olacak. Plutonik bir dolunay. Pluto’nun dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açıları var. Sorunlu durumlar olabilir.

Ay akrepte, Güneş boğada iken olacak bu kez dolunay.

Dolunay Ay’ın evreleri içinde Güneş’in karşısına geldiği fazdır.

Boğa-akrep aksı çalışacak. Bu da parasal konular getirebilir.

Özellikle bir para ihtiyacı, bir borç, bir ödeme konusu, yatırılması gereken bir kredi, kredi kartı ödemesi, vb durumlar olabilir.

11.ev arkadaşlarımızı anlatır. Bir ahbabınıza yardımcı olabilirsiniz. Sizden borç almış olabilir. Ödeyeceğini söylediği vakitte ödeyemeyebilir. Bu da sizin bütçenizin, planlarınızın bozulmasına neden olabilir.

Paramızı kendimizi koruyacak şekilde kullanmamız gerekiyor. Başkalarına yardımcı olmak da isteyebiliriz elbette. Anma bunu yapabilecek güçte isek yapalım.

Bir arkadaşınızla bir yatırım konusuna da girmiş olabilirsiniz. Arkadaş grupları içinde bir şey önerilmiş olabilir, katılmış olabilirsiniz. Bu şey size bir para kaybı yaşatabilir.

Bilmeden, araştırmadan girmemek gerekiyor yatırım konularına. Burada ders niteliğinde bir deneyim var gibi.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Yükselen Kovalar : 

10.evinizde olacak. Plutonik bir dolunay. Pluto’nun dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açıları var. Bu da sorunlu durumlar olabileceğini söylüyor bize.

Ay akrepte, Güneş boğada iken gerçekleşiyor dolunay. 4-10 aksı çalışacak.

10.ev otorite olmayı, otorite olma arzusunu, başkalarını yönetme isteğini anlatır. Sınırlara girmek, hükmetmek vardır burada.

4.ev ise edilgen kalmak. Sınırlarına girilen taraf olmak. Pasif kalmak.

Size üzerinizde bir otorite gibi davranan, sınırlarınıza saygı duymayan birine haddini bildirebileceğinizi söylüyor dolunay.

Üzerinizde güç oluşturmaya çalışan birini en olması gerektiği şekilde dışarı çıkabilirsiniz sınırlarınızdan.

Tavrınızı, duruşunuzu gösterebilirsiniz.

Siz böyle şeyler yapıyorsanız, aynı şekilde karşılığı gelebilir.

Parasal konular da getirebilir boğa-akrep hattında bir dolunay.

4.ev aileyi, 10.ev resmi ödemeleri simgeler. Aile içinde devlet birimlerine, bankalara yapılması gereken ödemeler konu olabilir. Yardımlaşmanız gerekebilir.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Yükselen Balıklar :

9.evinizde olacak. Plutonik bir dolunay. Pluto’nun dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açıları var. Problemli durumlar olabilir.

Ay akrepte, Güneş boğada. Dolunay boğa-akrep aksını çalıştırıyor.

3.ev ve 9.evleriniz buralar sizin.

3.evde kardeşler ; akrep burcunda parasal konular, ödemeler, borçlar var. Kardeşlerinizin bir para konusu, bir ödeme konusu stres yaratabilir. Dolunay yaklaşırken böyle bir konunuz, gündeminiz olabilir.

9.ev para transferleriyle ilgilidir. Yurt dışından gelecek bir para konusu olabilir. Sizin uzaklara göndereceğiniz bir para olabilir. Bir kesintisi olabilir bu paranın. Kesintinin miktarını bilmiyor olabilirsiniz, bu şey gerginlik yaratabilir.

Bir bankacılık işlemi stres yaratabilir. Konu normal akışında olacakken bir pürüz çıkabilir. Bir konuyla uğraşabilirsiniz.

Bir para konusu var gibi.


24 Nisan 2024 Akrep Burcunda Dolunay


Dolunay olasılıkları böyle görünüyor. Bir başka yazıda görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!