Balık Burcu 2021

Balık Burcu 2021

Merhabalar sevgili balıklar ve yükseleni balık olanlar !

Dünyanın eve kapandığı, unutulmaz bir yılı tamamlıyoruz artık. Şüphesiz çok zordu ama karantinaların bize iyi gelen pek çok tarafı da oldu. Bu da bir gerçek.

Bir dönüşüm yılıydı 2020 pek çoğumuz için. Kaosu en akılcı biçimde yönetmemiz gerekti ve o kaostan çok şey öğrendik.

Artık 2020 bitiyor.

Peki sırada nasıl bir yıl var 🙂 ? Size neler getirebilir ? Yeni yılda şanslar nerelerden gelebilir ? Nelere dikkat etmeniz iyi olur, anlatacağım şimdi.

Ama tabii ki burç yorumları çok geneldir. Artık neredeyse hepimiz sadece bir burcumuzun ya da yükselenimizin olmadığını, bir doğum haritamızın olduğunu biliyoruz.

Aslolan kişisel doğum haritamızdır. Bireysel anlamda yaşayabileceğimiz şeyler, gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamızla teması ile şekillenir.

Kişisel olasılıklardan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Beni ‘Instagram’dan da takip edebilirsiniz bu arada. Tıklayınız : @astroloji.anlatburcak

Hadi başlayalım !

JÜPİTER

Jüpiter yaklaşık 1 yıldır oğlak burcundaydı. Zor bir transit olacağı belliydi.

Çünkü Jüpiter, oğlak burcunda düşüştedir. Ayrıca Jüpiter burada iken 3 kez Pluto ile kavuşum yaptı. Oldukça kaotik kavuşumlardı bunlar.

Pluto yıkımları, dönüşümleri, büyük kaosları, krizleri sembolize eden bir gezegen. Jüpiter temalarında tam olarak böyle bir yıl yaşadık. Nelerdir mesela Jüpiter’in temsil ettiği konular ? Ekonomi, eğitim, seyahatler, uluslararası konular.

Jüpiter artık oğlakta değil ! Bu transit tamamlandı ve 19 Aralık 2020 günü kova burcuna geçti Jüpiter.

29 Aralık 2021’e kadar kovada olacak.

Oğlak burcu dönemi ile kıyaslayacak olursak, bu yeni transitin çok daha parlak, çok daha iyicil olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü kova burcu Jüpiter için daha iyi bir konum.

Jüpiter kovada iken sizin 12.evinizde olacak.

Jüpiter transitleri şöyle etkiliyor bizi : Kaçıncı evimizden geçiyorsa, o evin konularında şanslar sunuyor hayat. Güzel fırsatlar yakalıyoruz. O konularda bir rahatlama oluyor. Güzellikler oluyor. İyicil gelişmeler yaşanıyor.

Jüpiter size 2021 yılında nerelerden şanslar verebilir ? Tıklayıp olası etkileri görebilirsiniz ↓

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Balıklar ve yükselen balıklar için güzel bir durum var 2021 yılında. 2021 yılında Jüpiter kova transitini hızlıca tamamlayarak bir süre için balık burcuna da geçecek ! 🙂

13 Mayıs-28 Temmuz arasında Jüpiter balık burcunda olacak. Yani yükselen balıkların 1.evinde, çok güzel bir yerde olacak.

Bu süreç 2021’de bir fragman tadında 🙂 Jüpiter’in tam anlamıyla balıkta olacağı yıl ise 2022.

13 Mayıs-28 Temmuz arası bu dönemde 1.evinizde ilerleyecek olan Jüpiter ile her tür konuda yeni güzel başlangıçlar yaşayabileceğiniz, şanslı etkiler alıyorsunuz. İş, eğitim, aşk, ilişkiler, sosyal ortamlar, seyahatler, pek çok açıdan güzel olasılıklar doğabilir Jüpiter ile.

Meşgul olduğunuz, sizi yoran konular ne ise, o konularda bir ferahlama olabilir. Maddi koşullarınız iyileşebilir. Eğitim hayatınızda yeni güzel gelişmeler olabilir. İşiniz eğitmenlik ise, parlak teklifler, sizi mutlu edecek fırsatlar doğabilir.

Bu balık süreci dışında, 2021 yılında 12.eviniz üzerinden Jüpiter desteği alıyorsunuz. Etkilerini Jüpiter yazımda görebilirsiniz, yukarıda söylediğim gibi. Ruhsal alanda büyük bir açılım var. Bu açılımlar, bu farkındalıklar da mevcut yaşam resminize yansıyacaktır tabii. Yeni gerçeklikler yaratacağınız bir enerjiye geçiyorsunuz. İçeride bir değişim başlıyor. Sonra dışarıya yansıyacak 🙂 Yani yaşam bileşenlerinize 🙂


SATÜRN

Satürn son 2,5 yıldır oğlak burcundaydı. Sizin 11.evinizdeydi. Gruplar, kalabalıklar, ekipler içinde yorulduğunuz, belki insan ilişkilerinizde sorunlar yaşadığınız, sabrettiğiniz, pek çok deneyimle olgunlaştığınız bir döngüydü. Ama artık tamamlandı ve geride kaldı.

17 Aralık 2020’de Satürn kova burcuna geçti. 7 Mart 2023’e kadar kovada transit edecek.

Satürn’ün kova transitinin genel etkilerini ve burçlar bazında olasılıkları anlattığım yazım burada.

Tıklayınız : Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023


Satürn Uranüs kareleri 2021

2021’de Satürn ve Uranüs arasında bir kare açı oluşacak. Yıl içinde toplam 3 kez meydana gelecek bir görünüm. 2021’nin en önemli görünümü bu kare açı. Yılın ana karakterini tanımlıyor diyebiliriz.

Etkisi özellikle Şubat, Haziran ve Aralık aylarında oldukça belirgin olacak.

Tarihleri de vereyim : 17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık açının kesinleşeceği tarihler.

Fakat böyle bir kare açı konusunda sadece bu tarihlere odaklanmak doğru olmaz.

Çünkü Satürn ve Uranüs, transitleri uzun süren, oldukça ağır hareket eden gezegenler. Yavaş oldukları için, uzun süre aynı burcun aynı derecesinde duruyorlar. Dolayısıyla da ne oluyor ? Yaptıkları herhangi bir açı, uzun süre korunuyor ve söz konusu etki haftalara, hatta aylara yayılıyor.

Şimdi bakalım, bu kare açının size getirileri neler olabilir ? Hangi evler üzerinden etki alıyorsunuz ?

Satürn 12.evinizde, Uranüs ise 3.evinizde.

Kardeşlerin hayatında bazı değişimler, düzen değişiklikleri olabilir. Sağlık sorunları varsa, tedaviye başlayabilirler.

Yakın akrabalarınızla, komşularınızla ilgili gündemler olabilir. Hızlı gelişen yeni durumlar doğabilir.

12.ev hastanelerle ilgili bir alan. Eğer işiniz böyle bir işse, sağlık sektöründe iseniz bu durum değişebilir ya da işiniz içinde yenilenen, değiştirilen şeyler olabilir.

Satürn düzeni, Uranüs ise değişimi anlatan bir gezegen. Herkese farklı farklı yansımaları olacak bu karenin. Bazı kurulu düzenler değişecek. Sizler için genel olasılıklar böyle.


2021 Merkür Retroları

30 Ocak-21 Şubat 2021

26 derece kova burcunda başlayacak, kovanın 11 derecesine kadar devam edecek.

12.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Korkular, kaygılar, bilinçaltınızda biriktirdikleriniz yüzeye çıkabilir, daha görünür olabilir bu süreçte. Ruh halinize yansıyabilir. Rüyalarınıza yansıyabilir. Korkularınızı daha net fark edebilirsiniz. Duygu durumunuzu iyileştirmek adına yeni şeyler yapabilirsiniz. Bunlar internet, teknoloji bağlantılı şeyler olabilir. Örneğin bir aplikasyon kullanmaya başlamak gibi.

Hem 12.ev etkisi + hem retro süreci. Önemli işlerden, başlangıçlardan, imzalı konulardan uzak durmanız, retronun bitmesini beklemeniz faydanıza olur.

29 Mayıs-22 Haziran 2021

24 derece ikizler burcunda başlayacak ve ikizlerin 16 derecesine kadar geri gelecek Merkür.

4.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Aile içi konular, özellikle geçmişten bu yana devam eden, bir türlü anlaşılamamış konular bir kez daha önünüze gelebilir. Ortak karar alıp bir uzlaşmaya varmak ve konudan artık özgürleşmek isteyebilirsiniz.

Ev içinde bozulan ve yenilenmesi gereken eşyalar olabilir, yaşam alanınızla ve eşyalarınızla ilgili konular gündeme gelebilir.

Evinizde bir temizlik, bir düzenleme yapmak, evin enerjisini yenilemek isteyebilirsiniz. Ev ve aile ile ilgili konularda etki alıyorsunuz.

27 Eylül-18 Ekim 2021

25 derece terazi burcunda başlayacak, terazinin 10 derecesinde bitecek.

8.evinizde yaşayacaksınız bu Merkür retrosunu.

Parasal konular, yapmanız gereken ödemeler, borç aldığınız, borç verdiğiniz kişiler, krediler, kredi kartı ödemeleriniz, bankacılık işlemleri, işinizde vergi, sigorta, prim konuları, muhasebecilik işlemleri, bu retronun konuları sizin için bunlar ağırlıklı olarak.

Bu konularla ilgili yapılması gerekenler, üzerinden geçilmesi ve düzeltilmesi gereken şeyler olabilir Merkür retrosunu yaparken.

Parasal anlamda yeni büyük başlangıçlardan uzak durmanızı öneririm. Kredi çekme planınız varsa, retro bittikten sonra yapın derim. Çünkü retroda başlayan borçlar, zor ve yavaş ödenebiliyor.

Beklediğiniz, zamanında borç verdiğiniz paralar gelebilir. Hukuksal bir konu varsa, bir tazminat, bir nafaka, bir miras paylaşımı konusunda davanız varsa ve bir süredir sonuç bekliyorsanız, bu retroda konu neticeye varabilir.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

Kuzey güney Ay düğümleri, tutulma hattını temsil ediyorlar. Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu burçlarda gerçekleşiyor.

Mayıs 2020’de kuzey Ay düğümü ikizler burcuna, güney ay düğümü (tam karşısında oluyor) ise yay burcuna geçti. 2021’de de yine bu hat üzerinde olmaya devam edecekler.

Sizi hangi evler üzerinden etkilediklerine bakacak olursak ;

İkizler burcu sizin 4.eviniz. Yay burcu 10.eviniz. Sizler için 2021 yılı, 4-10 aksının aktif olduğu bir yıl.

Ay düğümleri ve tutulmalar son derece kadersel göstergelerdir. Bizim müdahalemizin olmadığı, bütünüyle kaderin, hayatın getirdiği şeylerdir.

Hayat bizi güney Ay düğümünün olduğu taraftan uzaklaştırır ve kuzey Ay düğümümüze yönlendirir. Hayatın akışı böyledir. İlahi plan hep, kuzey Ay düğümü yönünde ilerler.

Çünkü şans ve fayda getirecek olan taraf, gitmemiz gereken taraf kuzey Ay düğümüdür. Kişi güney Ay düğümü yönünde ilerlemeye çalışırsa desteklenmez. Zorluklar yaşar.

Kuzey Ay düğümü hangi evimizden geçmekte ise, o evin sembolize ettiği konularda yeni güzel başlangıçlar olur 🙂 Yeni sayfalar açılır. Yeni insanlar gelip eklenir yaşam resmimize 🙂

Sizler 2021’de 4.evinize doğru gidiyor olacaksınız kuzey Ay düğümü ile.

Ev, yuva, emlak, konut, arsa, arazi, yaşam alanı, aile bireyleri, aile kökleri demektir 4.ev. Bu konularda kadersel bir şeyler geliyor.

Ev alabilirsiniz. Ev değiştirebilirsiniz. Başka bir yere geçebilirsiniz. Aileden gelen mülk, arsa, vb konular varsa bunlarla ilgili yeni şeyler olabilir. Payınıza düşenler verilebilir. Kira geliri elde etmeye başlayabilirsiniz.

Aile içi konularda zorlandığınız şeyler varsa, bu durumlar değişebilir, güzelleşebilir. Sorunlar çözülebilir.

2021 yılı için Güneş ve Ay tutulmalarının tarihleri şöyle :

2021 Güneş Tutulmaları

10 Haziran 2021 → 19⁰ İkizler Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 → 12⁰ Yay Güneş Tutulması

2021 Ay Tutulmaları

26 Mayıs 2021 → 5⁰ Yay Ay Tutulması

19 Kasım 2021 → 27⁰ Boğa Ay Tutulması


2021 yılı, gün gelip geride kaldığında, çok güzel hatırlayacağınız bir yıl olsun.

İlklerin, taze başlangıçların yılı olsun.

Sağlıklı, keyifli, huzurlu, bereketli, eğlenceli bir yıl diliyorum. İyi seneleeer 🙂 !!!

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!