Boğa Burcu Ekim 2023

Boğa Burcu Ekim 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ekim ayını anlatmaya geldim. Yılın en önemli aylarından biri. İki tutulma var içinde. Değişimler var. Bir şeyler bitiyor, bir şeyler başlıyor.

Sizin için nasıl ihtimaller var ? Hangi konular üzerinden çalışabilir transitler, tutulmalar ? Detaylıca bakacağız yine aya.

Hatırlatmamı yapayım, başlayalım : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni boğa olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz boğa ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 6.evinizde.

Güneş transitleri güç kazanmakla ilgili. Güneş’in geçtiği yerde bir canlanma oluyor. Enerjinin azaldığı noktalar toparlanıyor. Yeni şeyler oluyor. Yeni şeyler başlıyor. Üzerimizdeki tozları atıyoruz. Girişimlerimiz oluyor.

Sizin için de yeni bir hareketlilik anlamına geliyor bu Güneş geçişi.

6.ev işimizi, çalışma hayatımızı, üretimlerimizi, günlük düzenimizi, rutinlerimizi, görev ve sorumluluk alanlarımızı temsil eden yer.

Yeni bir çalışma programı oluşturabilirsiniz kendinize. Yeni bir günlük düzen tasarlayabilirsiniz. Günlerinize ekleyeceğiniz şeyler olabilir. Sağlıklı yaşam alışkanlıkları, verimliliğinizi artıracak şeyler, enerjinizi temizleyecek, güçlendirecek şeyler. Örneğin spor, yoga, meditasyon, nefes çalışmaları, esneme. Güne başlarken bir bardak limonlu su mesela. Güzel bir sabah rutini mesela. Günlük yaşam kalitenizi artıracak yeni başlangıçlarınız olabilir 6.ev transiti olduğu için. Temizlemek, düzenlemek, daha faydalı hale getirmek demektir 6.ev.

İş hayatınızda yeni projeler üretebileceğiniz, sizi yeni heyecanlandıracak yeni işler yapabileceğiniz bir dönem bu aynı zamanda.

Beklentiler, talepler üzerine düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. Sunduğunuz hizmetleri, içerikleri yenilemek isteyebilirsiniz. Çünkü terazi burcu ilişkileri simgeliyor. İş hayatınıza uyarlayalım bunu : Müşteri bağlantılarınız, karşı tarafın beklentileri, alma verme dengesi, aldığınız ücretlerin karşılığında ne sunduğunuz. Bunlar terazinin konusu.

Aldıklarınızın karşılığında daha iyi şeyler sunmak için, daha fazla çeşitlilik, daha fazla seçenek, daha dolu içerikler sunmak için değiştireceğiniz şeyler olabilir.

İş hayatınızda insan ilişkilerini diplomatik biçimde sürdürmenin, yeri geldiğinde politik olabilmenin, ilişkileri rayında götürmenin önemini de gösterebilir bu transit size. Uyumunuzu koruyun. Bu önemli. Ama elbette kişisel sınırlarınıza öncelik vererek. Değerlerinizi eksiltmeden.

23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

Bu transitte ilişkilerinizi ve parasal konularınızı hareketlendirecek.

7.ev yakın ilişkiler, bağlar, ortaklıklar olmak üzere genel olarak insan ilişkilerimizi temsil eder. Akrep burcu ise parasal konuları, ödemeleri, malların/kazançların/gelirlerin paylaşımını simgeliyor.

7.ev terazinin evi. Denge, eşitlik, adalet, hakkaniyet demektir terazi ve 7.ev.

Bu transit size bu dengeyi, bu denkliği sorgulatabilir. Buraların altını çizecek deneyimler getirebilir.

Ortaklı işleriniz, başkaları ile birlikte yürüttüğünüz ticari faaliyetleriniz, komisyon aldığınız işler, aracı olduğunuz/kazanca ortak olduğunuz işler varsa, bu konular içinde iyi hissediyor musunuz ? Hakkınız olanı alıyor musunuz ?

Hak ettiğinizden fazlasını mı alıyorsunuz ?  Daha azını mı ? Tam hakkınızı mı ? Paylar adilce bölüşülüyor mu ?

Bu konular üzerinde daha fazla düşünebileceğiniz, düşüncelerinizin (olumlu/olumsuz, her iki yönde olabilir, her anlamda söylüyorum) değişebileceği bir zaman.

Hakkaniyetli bir paylaşım yoksa, bir iş birliğini bitirmek isteyebilirsiniz.

Dağılımları, paylaşımları yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz.

Bunlar dışında genel olarak insan ilişkileriniz üzerinden etki alıyorsunuz. Akrep Plutonik bir burçtur. Bu akrep transiti adil, erdemli, haklı, hakkaniyetli  olmayan şeyleri gösterebilir size. İlişkiler içinde böyle konular var.

Eş, partner, yol arkadaşı gibi bir sembolizmi vardır 7.evin. Eşinizle/partnerinizle kararını birlikte vereceğiniz bir parasal konu da olabilir. Akrep temaları üzerinden olasılıkları üreteyim : Alım satım/mülk konuları, aileden gelen paralar/mülkler, yatırımlar, birikimler, maddi güvence/sigorta konuları.

Parasal alanda yeni kararlar, girişimler var.

Başka bir şey daha ekleyeyim.

Boşanma ve nafaka süreçleri olanlar için hareketli bir zaman. Konular hızlanabilir, tamamlanabilir, şeklini alabilir. Paylaşılacak olanlar paylaşılabilir. Herkes payını, hakkını alabilir. Yasal/hukuki süreçlerde yeni gelişmeler olası. Hukuk da bir 7.ev temasıdır zaten.


Boğa Burcu Ekim 2023


MERKÜR

Merkür 5 Ekim tarihine kadar başak burcunda. 5.evinizde.

Size bir hobi getirmiş olabilir bu transit. Hatta şöyle söyleyeyim : Burada bir retro oldu. O yüzden bir hobinize dönmüş, dönüş yapmış da olabilirsiniz.

Başak burcu el sanatları ile, el becerileri ile ilgilidir. Bu yönde bir şey olabilir örneğin.

Çalışmak demektir, iş demektir ayrıca başak. Bir hobiniz işe dönüşmüş olabilir.

Transit bitmeden bu yönde bir adımınız olabilir. Yetenekler, beceriler, hobiler ve iş/üretim konuları bu transitin ana çerçevesiydi sizin için.

5 Ekim günü 03:09’da terazi burcuna geçiyor Merkür. 6.evinize geliyor.

Bu ev iş hayatınızı, terazi burcu ise ilişkilerinizi temsil ediyor. Çalışma hayatınızda, iş ortamınızda ilişkileriniz, nasıl ilişkiler kurduğunuz, bunları nasıl sürdürdüğünüz, sınırlarınız, paylaşımlarınız konu olacaktır bu transitte.

Birbirine eşlik etmek, yol arkadaşlığı etmek demektir terazi. İşinizde yapacağınız şeylerde size yardımcı olacak, yol gösterecek kişiler olabilir. Siz birilerine yardımcı olabilirsiniz. Örneğin işe yeni biri başlayabilir, ona düzeni, işleyişi siz anlatabilirsiniz. Bir stajyer katılabilir aranıza, siz rehberlik edebilirsiniz.

İş hayatınız ve insan ilişkileriniz transitin ana konusu.

22 Ekim’de bu transit de sonlanıyor, 09:48’de akrep burcuna yerleşiyor Merkür. Akrepte iken 7.evinizi hareketlendiriyor olacak.

Güneş gibi Merkür de 7.evinizde olacak. Hatta aşağıda göreceksiniz, Mars da gelecek buraya.

Yakın ilişkiler içinde parasal konular getirebilir size. Bir niyetiniz, yapmak istediğiniz bir şey için bir bütçe gerekiyorsa eşiniz/partneriniz devreye girebilir. Eş, sevgili, partner, yol arkadaşı demektir terazi. Siz onun için bir şey yapabilirsiniz. Birlikte yatırımlarınız, paranızı büyütmek yönünde girişimleriniz olabilir.

Ortaklı ticari faaliyetleriniz içinde iseniz ortaklarınızla karların, kazançların hak edilen ölçülerle, ortaya konan emek doğrultusunda hak edilen yüzdeliklerle, adil biçimde paylaşılması konunuz olabilir.

Yakın çevre içinde borç alabilirsiniz, borç verebilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir, bir hizmetten yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için vereceğiniz bir taahhüt olabilir.

İmza, başvuru, kayıt, anlaşma, kontrat, sözleşme demektir 7.ev.

Akrep transiti olduğu için parasal konularda bu yönde şeyler mümkün.

Resmi bir hak, bir tazminat, yasal bir para, bir nafaka konusu, bir mal paylaşımı, bir vergi, sigorta konusu, vb bir hukuki süreç varsa konunun ilerleyebileceği, yeni şeylerin olabileceği, hatta belki sonuçlanabileceği bir zaman.


Boğa Burcu Ekim 2023


VENÜS

Venüs 9 Ekim gününe kadar aslan burcunda. 4.evinizde.

4 Eylül’den bu yana ileri seyrinde Venüs. Öncesinde bir retrosu olmuştu. 1 aydır normal seyrinde. Ev içinde değiştirdiğiniz, yenilediğiniz şeyler olmuş olabilir. Şıklık ve konfor bu dönemde konunuz olmuş olabilir aslan etkisiyle 🙂

Yerini, düzenini değiştirdiğiniz şeyler olmuş olabilir.

Kökler demektir 4.ev. Memleketinize gitmiş olabilirsiniz. Aile içi iletişimlerinizi, aile bağlarınız, aile ilişkileriniz üzerinden kişisel sınırlarınızı sorgulamış olabilirsiniz.

Bu vakte kadar tahammül gösterdiğiniz bazı davranışlara sınır çekmiş olabilirsiniz. Sağlıklı mesafeleri bulmuş olabilirsiniz.

Huzur bu sayede geliyor. Sizin için ev ve aile yaşamınız üzerinden çalıştı bu transit.

9 Ekim 04:10 itibariyle başak burcuna geçiyor Venüs. 5.evinize geliyor.

Günlük hayatınıza işiniz, rutinleriniz, sorumluluk alanlarınız dışında size iyi gelecek, günlerinizi düzenleyecek, enerjinizi temizleyecek, yükseltecek, ruh halinizi iyi tutacak bir hobi, bir aktivite katmak isteyebilirsiniz. Farklı bir spor denemek isteyebilirsiniz. Bir el sanatı da olabilir. Yeni bir alan, yeni bir sosyal ortam, yeni bir meşguliyet olası.

Bir hobinizi profesyonel anlamda işe dönüştürmek istiyorsanız, bu yönde hazırlıklarınız, girişimleriniz de olabilir.


Boğa Burcu Ekim 2023


MARS

Mars 12 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 6.evinizde.

Bu transitin ana çerçevesi sizin için iş hayatınız ve ilişkiler. İş ortamınızda insan ilişkileriniz. İşinizde müşteri bağlantılarınız. Kimlerle çalıştığınız. İş birliği yaptığınız kişiler. İş birlikleri içindeki konumunuz. Alma verme dengesi. Tarafların çıkarlarının eşit olması. Bu konuları öne çıkaracaktır Mars.

İlişkiler anlamında bir hareketlilik var. Fakat Mars hareketin yanında agresyonu da simgelediği için zaman zaman sorunların da yaşanabileceği bir süreç.

İşinizde karşılıklı olarak kazanmak için güçlerinizi birleştirdiğiniz firmalarla, iş birliği yaptığınız kişilerle olan bağlantılarınızda kazançların, menfaatlerin eşit olması konusu daha çok odağınıza yerleşebilir. Eşit olmayan durumlar varsa, özellikle de bir süredir tahammül gösterdiyseniz bunları artık ifade edebileceğiniz, bazı iş birliklerini bitirebileceğiniz, belki alışverişinizin çerçevesini yeniden konuşacağınız, yeniden belirleyeceğiniz bir zaman.

Kimlerle çalışmaya devam edeceksiniz ? Kimlerle bağınız fayda getirmiyor ? Bu konulara bakacağınız bir dönem.

İş ortamınızda ekip arkadaşlarınızla ilişkileriniz de öne çıkıyor. Mars rekabeti simgeler. Rekabetçi tavırlar içine girmemenizi, bunu hayatınızın hiçbir yerinde yapmamanızı, kendinizi kimseyle kıyaslamamanızı öneririm. En güzel sonuçlar yarışımız kendimizle olunca çıkıyor ortaya. Kendimizle meşgul olalım.

Agresif olasılıklar var ama sadece bunlar değil elbette. İş arkadaşlıklarınızla birbirinizi asiste edeceğiniz, birbirinizin işini kolaylaştıracağınız şeyler de var. Yeni iş bağlantıları da var. İlişkileri özenle, yerine göre de diplomatik biçimde yönetmek gerekiyor sadece.

12 Ekim’de akrep transitine başlıyor Mars. 7.evinize geliyor.

Yakın ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri, eş, partner, yaptığınız şeylerde ‘yol arkadaşım’ dediğiniz kişiler, öğrencisi olduğunuz kişiler, danışmanlıklar, danışman kişiler bu evin konusu.

Mars’ın geldiği alanda yeni girişimlerimiz oluyor.

Siz de bu transitte Mars ile bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir eğitime başlayabilirsiniz.

İşinizde karşılıklı olarak kazanacağınız iş birlikleri kurabilirsiniz. Başkaları ile olanaklarınızı birleştirip kazançlarınızı büyütmek isteyebilirsiniz.

Eşinizle ilgili konularınız olabilir. Bazı çabaları olabilir kendisinin. Belki yeni bir girişim, belki var olan bir şeyi düzene koyma çabası. Ona yardımcı olabilir, ona destek verebilirsiniz. O şeyler sizi de yorabilir biraz. Bir efor hali görüyorum burada.

7.ev ve akrep temaları, başka haller için başka olasılıklara da işaret ediyor.

Boşanma aşamasında olanlar için biraz mücadeleli bir dönem olabilir bu. Anlaşma sağlanamayabilir, uzlaşmakta sorun yaşayabilirsiniz.

Bir akrep transiti olduğu için mal paylaşımı, nafaka gibi konular geliyor akla. Özellikle bu konularda anlaşmak zor olabilir. Nafaka, tazminat gibi paralar konunuz ise, yasal/hukuki süreçler içinde iseniz bu Mars transitinde biraz sabır gerekiyor. Kontrolünüzü korumanız önemli. Sadece bu konularda değil, genel olarak tüm hukuki süreçlerde kendinizi haklıyken haksız konumuna düşürmemeniz önemli. Biraz böyle bir transit.

Ama uzun zamandır bekleme halinde olduğunuz ya da çabasında olduğunuz durumlar varsa Mars ile yeni gelişmeler olabilir. Bir hareketlilik, bir devinim anlamına geliyor Mars transitleri.


Boğa Burcu Ekim 2023


Ekim 2023 Ay Döngüleri :

14 Ekim : Terazi Burcunda Güneş Tutulması : Ay 21° Terazi, Güneş 21° Terazi

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. 6.evinizde gerçekleşecek. Merkür ile kavuşuyor, Kiron ile karşıtlığı var.

Güneş tutulmaları yeni bir dönemin başlangıcını temsil ederler. Yaşamımızda değişim noktalarıdır bunlar. Güneş tutulmaları ile bir hal sonlanır, yeni bir hale geçeriz. Bırakışlar olur, bize iyi gelmeyen bir şeyleri bırakırız. Bir şeyleri bitiririz, yeni şeylere başlarız.

Sizin için bu evin konularında değişimlere işaret ediyor bu tutulma. Bunlar en çok terazi temaları üzerinden olacaktır.

6.ev çalışmak, iş yapmak, üretmek demektir. İş hayatımızı simgeler. Terazi burcu ise aracı olmak, referans olmak, yardımcı olmak, eşlik etmek demektir.

Birileri ile bağlantı kurmamıza vesile olan kişiler, böyle bir aracılık, böyle bir katkı terazi konularına tam bir örnektir mesela.

Birinin referansı ile bir işe başlayabilirsiniz. Birileri sizi birilerine tanıtabilir, sizi birilerine anlatabilirler, tanıştırabilirler.

Bir işiniz varsa çalışmakta iseniz, tanıdık kimseler aracılığı ile yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Yeni müşterileriniz olabilir. İş yaptığınız, birlikte çalıştığınız kişiler artabilir. Bir büyüme imkanı doğabilir.

28 Ekim : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 5° Boğa, Güneş 5° Akrep

Son iki yıldır boğa akrep aksında gerçekleşti tutulmalar. Bu etkiyi daha önce de aldınız hayatınızda. Serinin son tutulması bu artık. Bir dönem kapanıyor. Konu olmuş, meseleniz olmuş bir şeylerin bitişiyle gelecektir bu kapanış.

1.ev farkındalığımızı, fark etmeyi, yaşadığımız değişimleri, bakış açılarımızın değişmesini, kararlarımızı, bizim yaptığımız şeyleri, doğrudan bizimle ilgili olan, kontrolü bizde olan şeyleri, koşullar içinde neyi seçtiğimizi, seçimlerimizi anlatır.

Bir şeyleri artık bitiriyorsunuz. ‘Bu şeyi yaşamımda istemiyorum’ diyorsunuz. Kararsız kaldığınız noktalarda netleşiyorsunuz.

Bazı şeylerin ne yaparsanız yapın, dönüşmeyeceğini görüyorsunuz belki. Topraklanamadığınız, bir türlü köklemediğiniz yerlerden/kişilerden uzaklaşıyorsunuz.

Size bir faydası olmayan, belki sizi uzun zamanlar boyu aşağı çekmiş, mutsuz etmiş, huzursuz etmiş şeyleri hayatınızdan çıkarıyorsunuz artık. Boğa demek toprak demek, toprak ise düzen demektir.

Yer değiştirebilirsiniz. Başka bir eve, başka bir muhite, belki başka bir şehre/ülkeye taşınma niyeti olanlar bunu yapabilirler.

Boşanma sürecinde olanlar, bu sürecin sonuna gelmiş olabilirler artık. Bu gerçekleşebilir.

Bir alım satım, mülk konusu tamamlanabilir. Boğa maddeyi, maddesel olanı, parayı, mülkleri simgeler çünkü. Bir mülkün satışı gerçekleşebilir.

Ev alma sürecinde iseniz netleşip evinizi seçip alabilirsiniz.

Hayatınızdan çıkaracağınız birileri olabilir. Yaşam düzeniniz içinde aslında olmaması gereken şeyleri görebilirsiniz.

Mental bir temizlik. Ruhsal bir temizlik. Böyle bir değişim sürecine girebilirsiniz. Netlikler var. Kararlar var. Bitirecekleriniz var. Başlayacaklarınız var. Her şeyin hayırlısı olsun.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!