Akrep Burcu Temmuz 2021

Akrep Burcu Temmuz 2021

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Temmuz ayının gezegen geçişlerinin ve yeniay&dolunay döngülerinin sizlere genel olarak neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda.

Bakalım bu ay gökyüzünde neler oluyor ve bunların sizlere nasıl yansımaları olabilir ?


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 9.evinizde.

Yüksek öğrenim konusunda gündemleriniz varsa, bir başvuru hazırlığında iseniz, yüksek lisans için, doktora için girmeniz gereken sınavlar, mülakatlar varsa, bu dönemde gerçekleşebilir. Konular hızlanabilir.

Seyahatler, başka şehirlere yolculuklar gündeme gelebilir. Ailenizin yanına gidebilirsiniz. Memleketinize gidebilirsiniz. Yurt dışı seyahatleri de olabilir bunlar.

Transitin detaylı etkileri için yazım burada ↓ Tıklayınız :

Güneş Yengeç Burcunda 20 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da aslan burcuna, 10.evinize geçiyor Güneş.

İş yaşamınız, otorite bağlantılı konularınız, kariyerinizi ilgilendiren konular, görevleriniz, projeleriniz, sorumluluklarınız bu evle ilgili. Güneş’in geldiği bir yerde bir güçlenme olur. Bir canlanma olur. Yeni başlangıçlar olur. Özgüvenimiz yükselir. İnisiyatif alırız.

Yeni görevler üstlenebileceğiniz bir dönem. Yeni bir yetki alanı tanımlanabilir sizin için. Terfi edebilirsiniz. Önemli bir konu, bir birim, bir proje sizin yönetiminize verilebilir.

İşinizde otorite figürleri ile, sosyal hayatınızda konum sahibi kişilerle iletişimlerin artacağı, görüşmeler yapabileceğiniz, belki daha fazla destek bulabileceğiniz, güçlü bir dönem.


Merkür’ü bu ay 3 farklı burçta göreceğiz. Mayıs sonundan başlayarak, Haziran ayında retro süreci olmuştu. Retroyu geride bıraktık artık.

11 Temmuz’a kadar olan dönemde Merkür ikizler burcunda, 8.evinizde.

Parasal konularla meşgulsünüz daha çok. Ödemelerinizi yapmak, borçları toparlamak, alacaklarınızı, harcamalarınızı, bütçenizi planlamakla meşgulsünüz.

Bankacılık işlemleriniz olabilir/artabilir buradan geçen bir Merkür ile.

11 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna, 9.evinize geçiyor bu defa.

Uzaklarda yaşayan aile bireylerinizle bir araya gleebileceğiniz, daha çok irtibat kurabileceğiniz, belki memleketinize seyahat edebileceğiniz, aile büyüklerinizin yanına gidebileceğiniz bir zaman.

Çünkü yengeç evimizi, köklerimizi, ailemizi anlatır. 9.ev ise uzak şehirlerdir, başka ülkelerdir.

Eğitim hayatı olanlar için bu alanda da hareketli bir dönem. Sınavlar, ödev ve proje teslimleri olabilir gündeminizde.

28 Temmuz’da yeni bir Merkür transiti daha başlıyor. Aslan burcuna, 10.evinize geliyor Merkür.

10.ev haritanın tepe noktasıdır. Hayat çerçevemizle, hayatta bulunduğumuz nokta ile, sorumluluk alanlarımız ve görevlerimiz ile ilgili bir alandır. Dolayısıyla işinizde, kişisel yaşamınızda yapılması gerekenleri öne çıkabileceği bir dönem bu.

Ünvan sahibi kişilerle, yöneticilerle, yönetimle dialoglarınız artacaktır ayrıca. İçinde bulunduğunuz sistemlerde işleyiş ile ilgili yeni kurallar, düzenlemeler gündeme gelebilir. Yönetimin yeni planları, yeni uygulamaları olabilir. Mevcut düzende değişen bir şeyler olabilir.

Bir notum var, her ay bu bölüme ekliyorum. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 22 Temmuz’a kadar aslan burcunda, 10.evinizde.

İş hayatınızda üstlerden, özellikle kadın figürlerden yana şanslı, destekleyici bir süreç. İşinizde hissettiğiniz aidiyet duygunuz, iş arkadaşlarınızla ileitşimleriniz, motivasyonunuz açısından pozitif bir etki.

Görevlerinizden, yaptıklarınızdan daha fazla keyif alabileceğiniz, yaratıcı fikirler sunabileceğiniz, yeni şeyler üretebileceğiniz bir dönem. Aslan yaratım enerjisi demektir. Yaratıcılıktır aslan 🙂

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da başak burcuna, 11.evinize geliyor Venüs.

10.ev çalışmanın zamanıydı. Görevleri yerine getirmenin zamanıydı. Bu transit ise sosyalleşmeyi, arkadaşları, grupları, kalabalıklar içinde olmayı simgeliyor. Arkadaşlarınızla iletişimleriniz artabilir Venüs ile. Gezileriniz olabilir birlikte. Eğlenceleriniz, etkinlikleriniz olabilir.

11.ev iş hayatımızda bir parçası olduğumuz ekipleri de simgeliyor. Başak burcu ise çalışmayı, işi, hizmeti.

İşinizde departmanınız/biriminiz/ekibiniz içinde ilişkilerde yana güzel zamanlar geçirebileceğinizi anlıyoruz bu transitten. Venüs sevgidir, uyumdur, anlaşmaktır, paylaşmaktır.

İş arkadaşlarınızdan yardımlar alabilirsiniz. Birbirinize desteğinizi gösterebilirsiniz.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 29 Temmuz’a kadar aslan burcunda. 10.evinizde.

Mars transitleri, Güneş, Merkür ve Venüs geçişlerine kıyasla daha uzun sürelidir. Mars nereden geçmekte ise o alanda yeni hedeflerimiz olur. Bir çabalama ve efor hali olur. Yeni şeyler başlatmak isteriz. O başlangıçlar için yapmamız gereken şeyler olur.

10.ev iş ve kariyer alanımız. Ayrıca resmi konular, yasal süreçler, devlet bağlantılı konular da bu ev kapsamında.

İşinizde, otoritenin yeni kararları olabilir. Sizi yeni girişimler için, yeni projeler için görevlendirebilirler. Bazı konular sizin idarenize verilebilir.

Kendi işinizi yapıyorsanız, sizin yeni hedefleriniz, niyetleriniz olabilir. Aklınızdakileri hayata geçirmek için çabalayabileceğiniz bir dönem.

Resmi konular, başvurular, yasal süreçler varsa, buralarda yeniliklere açık bir zaman. Konular ilerleyebilir. Diğer yandan zaman zaman agresyonlu durumlar da olabilir. Konu sizi ruhen yorabilir. Kendinize stres yapmamaya çalışın. Her şey olması gerektiği gibi olacaktır. Konular alması gereken şekli alacaktır.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda ↓↓↓

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars ay sonunda, 29 Temmuz’da başak burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

İşinizde, hizmet sunduğunuz alanlarda yeni ekiplerin ve takım çalışmalarının içinde olabileceğiniz bir Mars transiti. Bir başlangıç enerjisi bu. Yeni grup çalışmaları gündeme gelebilir.

Hizmet aldığınız ortamlar, topluma hizmet amaçlı faaliyet gösteren yapılar, kurumlar bu evle ilgili. Örneğin belediyelerin spor salonları. Spor üzerinden örnek vereceğim, çünkü bu bir başak transiti 🙂 Başak sağlıklı yaşamak ister. Sağlıklı beslenmek, spor yapmak ister.

Böyle ortamlara girebilirsiniz bu süreçte. Bir hizmet birimine kayıt yapabilir, yararlanmaya başlayabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Arkadaşlar edinebilirsiniz.

Sosyal anlamda renkli, hareketli bir zaman. Yeni başlayacak bir şeyler var 🙂


Temmuz 2021 Ay Döngüleri :

10 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 18° Yengeç, Güneş 18° Yengeç

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Eğitim hayatınızda yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Üniversite hazırlığında iseniz, bu süreç içinde yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Üniversite dışında katılmak istediğiniz kurslar, eğitimler varsa, bu yönde bir yenilik olabilir hayatınızda. Bir eğitime başlayabilirsiniz.

Bir seyahatiniz olabilir. Bu seyahat ailenizin yanına gitmek de olabilir. Yengeç burcu ailemizi, köklerimizi, doğup büyüdüğümüz yerleri, memleketimizi sembolize eder çünkü.

24 Temmuz : Kova Burcunda Dolunay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Aslan

4.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Ev içinde, aile içinde ilgilenmenizi, bir şeyler yapmanızı, sorumluluk almanızı gerektirecek bir gündem oluşabilir. Bir şeyi düzeltmeniz gerekebilir. Bir pürüzü gidermeniz gerekebilir dolunay günü ve yakınındaki günlerde.

Tamamlanan bir konu da olabilir. Evinizle ilgili bir süredir sizi uğraştırmış bir şeyler varsa, bunlarla ilgili net bir karar alıp, gerekeni yapıp konuyu tamamlayabilirsiniz. Beklediğiniz bir şey gelebilir. Konu sonuçlanabilir.

Aile içinde bir şeylere sinirlenebilirsiniz bugünlerde. Dolunaylarda daha gergin hissedebiliyoruz kendimizi. Daha kolay parlayabiliyoruz. Küçük şeyleri büyütebiliyoruz. Ailenizi, anne babanızı kırmadan, üzmeden geçirmeye çalışın dolunay döngüsünü.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum hepinize 🙂 Sağlıklı, keyifli, bol sohbetli, bol kahkahalı bir ay olsun !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!