Terazi Burcu Mart 2024

Terazi Burcu Mart 2024

Terazi Burcu Mart 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın çok güzel bir zamanındayız. Yeni mevsim geliyor.

İlkbaharı karşılamaya hazırlanırken, doğa uyanmaya başlıyorken birlikte bakalım yeni ay neler getirebilir yükselen terazilere ?

Neden ‘’yükselen teraziler’’ diyorum ?

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler ; yükseleni terazi olanlar için tutarlı olur.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 6.evinizde.

Biraz yoğun geçiyor olabilir sizin için bu dönem.

Bu ev işimizi, çalışma hayatımızı ve günlük tempomuzu anlatıyor. Muhtemelen yapılacak işler artar. Yapmanız gerekenler artar. Günler için hızlanırsınız. Koşturmalar olabilir. Tempo yükselebilir.

Bol bol temizlikler yapabileceğiniz bir zaman ayrıca 🙂 6.ev başak burcunun evidir. Bu alan temizlik, hijyen ve düzen ile ilgilidir. Evinizde, işinizde, ofisinizde enerjinizi aşağı çeken, kalabalık yaratan, gereksiz şeylerden, fazlalıklardan arınabilirsiniz. Zaten balık burcu da bırakmakla ilgili bir burç. Bu bir balık transiti.

20 Mart günü 06:07’de koç burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

İlişkileriniz, hayatınızda kimlerle nasıl bir bağ içinde olduğunuz, hangi ilişkinin içinde nasıl hissettiğiniz, kendinizi nasıl konumlandırdığınız, alma verme dengeniz..Bunlar 7.evin anlattığı şeyler.

İlişkileriniz içinde duruşunuzu, yarattığınız algıyı gözden geçirebilirsiniz.

Yaşamınızda evlilik, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar, ahbaplıklar, ortaklıklar içinde değerlerinizle örtüşmeyen noktalarda kendinizi ifade edebilirsiniz.

Bitireceğiniz ilişkiler de olabilir. Bir şeyleri onarmak, yapılandırmak da isteyebilirsiniz.

Yeni bağlantılar doğabilir ayrıca hayatınızda. Koç bir başlangıç enerjisidir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunlar özellikle bir eğitmen, bir danışman olabilir, rehber konumunda kişiler olabilir. 7.ev danışmakla, danışmanlıklarla ilgili bir ev.

Bir alanda danışmanlık alabilirsiniz. Bir eğitime başlayabilirsiniz. Bireysel olarak ilerlemekte zorlandığınız bir konuda bir hocayla çalışmak isteyebilirsiniz.

İlişkileri düzenleme zamanı en temelde. Yeni başlayacak şeyler de var.


Terazi Burcu Mart 2024


MERKÜR

Merkür 10 Mart’a kadar balık transitinde. 6.evinizde.

Merkür burada iken koşturmalarınız artabilir. Kişisel işlerinize ek olarak yakın çevreniz içinde birilerine yardımcı olacağınız konular olabilir.

Günlük yaşamınızı düzene koymak için yapacağınız şeyler olabilir.

Sağlık evidir burası aynı zamanda. Balık burcu ise tedavileri, şifayı anlatır. Doktora görünmek, tahlil yaptırmak, muayene olmak istediğiniz konular varsa bu şeyleri yapabilirsiniz. Yakın çevre içinde de olabilir bu konular. Doğrudan sizinle ilgili olmayabilir.

Merkür 10 Mart’ta, 07:03’te koç burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

Evlilik, ilişkiler, ortaklıklar ve işbirlikleri bu evin temel temaları arasında.

Hocamız olan kişiler, eğitmenler, bize yol gösteren kişiler, danışmanlık aldığımız kişiler, danışmanlıklar da 7.ev kapsamında.

Koç enerjisiyle bu temalarda başlangıçlarınız olabilir.

Eşinizle/partnerinizle birlikte adım atacağınız şeyler olabilir. Eşinizin/partnerinizin yeni atılımları olabilir herhangi bir konuda.

İşinizde ağınızı büyütmek, bağlantılarınızı çoğaltmak için yapacağınız şeyler olabilir. Arkadaşlarınızla ortaklı ticari fikirleriniz olabilir.

Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Tek başınıza yaptığınız için yeterince disiplin gösteremediğiniz ya da teknik olarak yönlendirilmeye ihtiyaç duyduğunuz konularda bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Koç sporun burcudur. Örneğin sporda bir koç, bir eğitmen dahil olabilir günlük yaşamınıza.


Terazi Burcu Mart 2024


VENÜS

Venüs 12 Mart’a kadar kova burcundaki transitine devam ediyor. 5.evinizde.

Venüs ile 5.ev temalarında çok güzel şeyler olabilir. Keyifli şeyler yapabilirsiniz.

Gösterilere, konserlere gidebilirsiniz. Bir kurs başlangıcınız olabilir. Sanatsal meşguliyetleriniz varsa ortaya yeni güzel şeyler çıkarabilirsiniz. Bunları güzelce tanıtabilirsiniz.

Kova burcu dijital platformları simgeler. Sosyal medyada, dijital alanlarda sanat çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

Çocuklarınızla ilgili güzel şeyler olabilir. Onların başlangıçları olabilir. Kurslara katılabilirler. Etkinlikler içinde keyifli vakitler geçirebilirler.

Hamilelikler, bebekler 5.evin konusudur. Yakınlarınızdan, arkadaş ya da akraba çevresinden hamilelik haberleri gelebilir.

5.evin böyle konuları var.

Venüs 12 Mart günü 00:51’de balık burcuna geçiyor gün başlarken. 6.evinize geliyor.

İşiniz, iş ortamınız, çalışma düzeniniz bu evin konusu. Venüs ile güzel şeyler olur.

İşinizde insan ilişkilerinizden yana şanslı bir dönem. Sorumlulukları, görevleri kolaylaştıracak şeyler olabilir. Daha çok keyif alabilirsiniz yaptığınız işlerden. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir. Daha da temelinde köklenme ve aidiyet konularıyla ilgilidir Venüs.

İş dışında kişisel yaşamınızda, günlük hayatınıza çekidüzen vermek, sağlıklı, faydalı alışkanlıklar edinmek gibi getirileri de olur 6.evinizde ilerleyen bir Venüs’ün. Bu evin böyle temaları da var.

Yaşam alanınızı temizlemek, düzenlemek. Kendinizi, evinizi, zihninizi, ruhunuzu, bedeninizi gereksiz olan şeylerden arındırmak. Spor yapmaya, sağlıklı beslenmeye başlamak. Detoks yapmak. Yenilenmek. Tam buralarda çalışır bu Venüs. İyi şeyler olur. Tabii iyi şeyler ; biz yaparsak olur 🙂

Transitin bu konular için destekleyici olduğunu söyleyeyim, değerlendirin.


Terazi Burcu Mart 2024


MARS

Mars 23 Mart’a kadar kova burcunda. 5.evinizde.

Sanat, spor, hobilerimiz, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız var bu evde.

Mars ile bir sanat dalında yeni başlangıçlarınız olabilir.

Spora başlayabilirsiniz. Grup çalışmalarına, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Çocukları olanlar onlardan yana bir tık fazla yorulabilirler. Mars’ın bulunduğu yer, efor alanımızdır. Çocuklarınız için yapmanız gerekenler artabilir. Yeni meşguliyetler doğabilir bu dönemde.

Çocuklarınızın da güzel başlangıçları olabilir. Onlar için eğitim programları, etkinlikler seçebilirsiniz. Yetişkin yaşta iseler kendi hayatları için güzel adımlar atabilirler. Yeni kararları olabilir.

Mars 23 Mart günü 01:48’de balık transitine başlıyor. 6.evinize geliyor.

İş, çalışma hayatı, görevler, rutinler, sorumluluklar, ayrıca sağlık gibi temaları var bu evin.

Mars buradan geçerken, günlük hayatınızın temposu hızlanabilir. Yapılması gerekenler, sorumluluklarınız artabilir.

Çalışanlar için hareketli bir dönem. İşinizde görev tanımınıza eklenecek şeyler olabilir. Yeni sorumluluk alanları doğabilir.

Bağışıklığınızı yüksek tutacak şekilde beslenme düzeninize, uykunuza dikkat etmenizi önereceğim. Artan tempo, bedensel enerjinizi düşürebilir.

Mars spor demektir ayrıca. 6.ev ise günlük düzeni anlatıyor. Spora başlayabileceğiniz bir dönem.

Spor yapıyorsanız da ; daha sistemli, daha odaklı, daha düzenli ilerlemenizi istiyor bu Mars sizden.

Günlerinizi düzenlemek, iş düzenini oluşturmak, bir düzen oluşturmak, bedeniniz için iyi şeyler yapmak, bedeninizi, zihninizi, ruhsal/mental sağlığınızı iyi tutacak şeyler yapmak bu transitin ana konuları.


Terazi Burcu Mart 2024


Mart 2024 Ay Döngüleri :

10 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 20° Balık, Güneş 20° Balık

6.evinizde doğacak güzel bir yeniay. Bu yeniayın Uranüs’ten uyumlu açısı var.

6.ev temalarında konulara çözümler gelebilir. Başlangıçlar olabilir.

İş, çalışma hayatı, günlük düzen, günlük sorumluluklar, hizmet alanları, hizmet ettiğimiz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, ayrıca sağlık, sağlığa dair konular var 6.evde.

İş aramakta iseniz çevrenizden birilerinin desteği, yardımı olabilir size. Balık yardımlaşmayı, başkalarından gelebilecek güzel şeyleri, destekleri simgeliyor. Size vesile olacak, aracı/referans olacak kişiler olabilir. Güzel bir işe girebilirsiniz.

İşinizde, iş ortamınızda, ekip içi görev paylaşımlarınızla ilgili konularda sizi rahatlatacak olumlu değişimler olabilir.

Hayat resminizden sizi zorlayan bir şeyler çıkabilir. Bu değişim çok iyi hissettirebilir size.

Bir halden başka bir hale, çok daha ferah bir hale geçiş var.

Balık burcu zodyağın son burcudur. Kapanış enerjisidir. Bırakma enerjisidir. Gereksiz olandan arınmak, fazlalıklardan özgürleşmek, iyiliğimize hizmet etmeyen şeyleri bırakmak, ruhsal olarak yenilenmek tam da balık enerjisinin anlattığı şeyler.

O yüzden bu yeniay sizin için bir arınma esasen. Resetlenmek ve yeniden başlamak gibi tarif edeyim.

Günlük yaşamınızda, yaşam kalitenizle ilgili konularda, bedensel sağlığınızla ilgili konularda rutinlerinizde güzel yeniliklere gidebilirsiniz. Daha huzurlu, daha sağlıklı, daha verimli, daha güzel bir yaşam sürmek için başlatacağınız yeni şeyler olabilir.

Yeni bir işe başlamak da olasılıklar içinde, dediğim gibi.


Terazi Burcu Mart 2024


25 Mart : Terazi Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 5° Terazi, Güneş 5° Koç

1.evinizde gerçekleşecek. Yeni bir dönemin başlangıç noktası sizin için. Yeniye geçiş bir şeylerin bitişiyle olacak muhtemelen. Ay tutulması bunu söylüyor.

Ay tutulmalarını büyük bir dolunay etkisi olarak düşünebiliriz. Dolunay vakitlerinde oluyorlar. Ama dolunaydan daha güçlü bir etkiye sahipler ve de sembol olarak kapanış, tamamlanma, sonuç manasındalar.

1.ev farkındalığımızı, fark etmeyi, bakış açılarımızın değişmesini, kararlarımızı, bizim yaptığımız şeyleri, doğrudan bizimle ilgili olan, kontrolü bizde olan şeyleri, koşullar içinde neyi seçtiğimizi, seçimlerimizi anlatan önemli bir ev.

Bir şeyleri artık bitiriyorsunuz. ‘Bu şeyi yaşamımda istemiyorum’ diyorsunuz. Kararsız kaldığınız noktalarda netleşiyorsunuz.

Topraklanamadığınız, bir türlü köklemediğiniz yerlerden/kişilerden uzaklaşıyorsunuz.

Size bir faydası olmayan, belki sizi uzun zamanlar boyu aşağı çekmiş, mutsuz etmiş, huzursuz etmiş şeyleri hayatınızdan çıkarıyorsunuz artık.

Birileri ise bir şeyleri bitirmek yerine yapılandıracak, dönüşmesi için gayret edecek.

Dönüşebilecek şeylere şans vermek de gerekiyor bazen. Köprüleri yıkmak, atmak değil, bağı korumak doğru seçim olabiliyor. Tabii herkes kendi hikayesini yaşıyor. Durumdan duruma farklılaşıyor her şey. Konudan konuya değişiyor.

Kontratlar, sözleşmeler terazi burcunun konusudur. Yer değiştirebilirsiniz, başka bir ev tutabilirsiniz kendinize.

Bir alım satım, mülk konusu tamamlanabilir.

Hukuksal konularla ilgilidir terazi. Bir resmi süreç tamamlanabilir.

Boşanma sürecinde olanlar, neticeye varabilirler. Evliliğini sürdürmek yönünde karar alacaklar da olacaktır. Ama sürecekse bir şeylerin artık farklı olması, eskisi gibi olmaması gerekiyor.

Sınırlarınızı bugüne dek hiç olmadığı kadar net çizgilerle koruyacağınız bir farkındalık haline yükseliş var.

Hayatınızdan çıkaracağınız birileri olabilir. Yaşam düzeniniz içinde aslında olmaması gereken, size iyi gelmeyen şeyleri görebilirsiniz.

Mental bir temizlik. Ruhsal bir temizlik. Böyle bir değişim süreci içindesiniz. Netlikler var. Kararlar var. Bitirecekleriniz var. Başlayacaklarınız var. Her şeyin hayırlısı olsun.


Terazi Burcu Mart 2024


Mart ayı genel olarak böyle görünüyor sizler için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Terazi Burcu Mart 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Terazi Burcu Mart 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum. Esenlikler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!