Aslan Burcu Mart 2023 – Uzaklardan Haberler

 

Aslan Burcu Mart 2023 – Uzaklardan Haberler

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Şubat ayı ne yazık ki tarihte korkunç deneyim ve acılarla yerini alan, unutulmayacak, unutmamamız gereken bir ay oldu. Hiçbirinin yaşanmadığı günlere dönmek, zamanı geri almak istiyoruz hepimiz.

Ama gerçeği, olanı, realiteyi değiştiremiyoruz. Öyleyse bu resmin içinde kalanlar için birlik olalım inşallah. Hayatlara değelim, dokunalım. Bir vatandaş olarak sorumluluk alalım, bildiğimiz yerden katkımızı sunalım. Elimizden gelen noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım.

Bir yandan da önlemlerimizi alalım, hazırlıklarımızı yapalım her birimiz kendimiz için.

İstanbul’da iseniz İBB’nin Bina Tespiti hizmeti var. Başvuruyorsunuz ve ekipler gelip inceleme yapıyorlar. Ücretsiz bir uygulama. Bina riskli çıksa dahi yıkım kararı ya da tahliye için değil bu uygulama. Yasal haklar kişinin kendisinde.

Bu incelemeyi yaptırarak binanız hakkında bilgi almış oluyorsunuz. Amaç bu.

İstanbul’da isek bunu yapalım. Başka şehirlerde isek devlet birimlerinin, belediyelerin ilgili hizmetlerini araştırıp oturduğumuz yerin analizi yaptıralım. Özel firmalar da var tabii aynı işlemi yapan.

Yaradan hepimizi korusun diyoruz. Bu elbette böyle. Ama biz de kendimizi korumayı bileceğiz. Tedbir alacağız. Üzerimize düşenleri yaptıktan sonra edeceğiz duamızı. Lütfen hiçbirimiz bu konuyu artık ihmal etmeyelim, ertelemeyelim, kendimiz ve sevdiklerimiz için önlemlerimizi alalım.

Ay için bir gündem yazısı var bu linkte ↓ Tarihler, transitler, yeniay & dolunay döngüleri var.

Mart ayı iki büyük değişimin gerçekleşeceği vakit. Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği ay. Bunlara da yer verdim içerikte. Link burada yer alıyor ↓↓

Mart 2023 Astroloji Gündemi

Eğer yükseleniniz aslan ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni aslan olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Şimdi ayın detaylarına geçiyorum.


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 8.evinizde.

Parasal konular, özellikle borçlarınız, ödemeleriniz öne çıkıyor bu transit ile.

Kredi kartı harcamalarınızda ölçüye dikkat.

Para kayıplarına da dikkat. Balık burcu kandırılmalarla, dolandırıcılıkla ilgilidir. Yeterince tanımadığınız kimseyle alışveriş yapmamanızı, borç alma verme konularına girmemenizi öneririm.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, sonuç beklediğiniz yasal paralar varsa (tazminat, vergi, sigorta, vb konular) bu konularda gelişmeler yaşanabilir.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Yurt dışı bağlantılı/şehirler arası konular, seyahatler, uzun yolculuklar, uzakta yaşayan akrabalarınız ve dostlarınızla ilgili konular, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, akademik çalışmalar, hukuksal konular var 9.evin temaları arasında. Bu konularda gündemleriniz olabilir Güneş 9.evinizden geçerken.

Koç burcu başlatmak demektir. Güneş’in yüceldiği yerdir ayrıca koç burcu.

Yukarıda saydığım temalarda güçlü bir zamanı, motivasyonla, hevesle ilerlemeyi anlatıyor bize bu Güneş transiti.

Örneğin öğrenci iseniz, akademinin içinde iseniz, tez, makale, araştırma çalışmalarınız çok güzel ilerleyebilir. İlgi alanlarınızda eğitimlere katılabilirsiniz, başarıyla geçebilirsiniz derslerinizi.

Bir seyahatiniz olabilir ya da aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki sevdiklerinizle haberleşmeleriniz sıklaşabilir. Gidiş gelişler olabilir. Yer değiştirecek olanlar olabilir.

Yabancı kültürlere ilginiz artabilir. Kendinizi kültürel ve entelektüel anlamda besleyecek yeni şeyler yapabilirsiniz.


Aslan Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Merkür 3 Mart’a kadar kova burcunda. 7.evinizde.

Yeni yeni iş birliklerine, yeni müşteri bağlantılarına açık, şanslı bir zaman. İşinizde iletişimler artabilir.

Evlilik ve ikili ilişkiler de 7.evin konusudur. Partnere dair konular da önde olacaktır o yüzden.

Merkür 3 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 8.evinizde olacak bu kez.

Ödemeler ön planda. Özellikle banka/kredi/kredi kartı ödemeleri, vergi ödemeleri, sigorta konuları. Gelir gider dengenizde odağınız. Nereden ne miktarda akış olacak, nerelere ödeme yapmanız gerekiyor, Merkür 8.evinizde iken zihniniz maddi konularla meşgul olacaktır.

Kredi kartı başvurularınız, kredi başvurularınız olabilir. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Bir birikim başlatabilirsiniz. Bir sigorta başlayabilir.

19 Mart’ta bir kez daha burç değiştiriyor Merkür. Koç burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

9.ev hayatımıza şekil veren konuları, donanım diyebileceğimiz eğitimleri, bilgileri, hayata dair farkındalığımızı, değerlerimizi, bilinç seviyemizi anlatan bir ev. Hayatı nasıl biri olarak yaşadığımızla ilgili.

Bakış açılarımız, dünya görüşümüz, inançlarımız 9.evin konusu.

Buralarda değişen şeyler olacaktır. Bir derinlik kazandıracak, sizi olgunlaştıracak, güçlü farkındalıklara varabilirsiniz. Çok güzel bilgiler, uzmanlar, eğitmenler, içerikler keşfedebilirsiniz. Bilgi demektir çünkü Merkür. Bilgi paylaşımı, website, kanal, kitap, içerik demektir.

9.ev transiti olması sebebiyle yolculuklar da gündeme gelebilir. Uzağınızda olan aile bireyleri/akrabalar/dostlar ile iletişimleriniz artabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Aslan Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 9.evinizde.

Bu evin temsil ettiği konular hayatınızı renklendirecektir bu dönemde.

Yabancı kültürlerle ilgili kendinize yeni şeyler katabilirsiniz.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Gündeminizde şehirler arası ya da yurt dışı bağlantılı konular varsa, bunlar Venüs ile rahatça, güzelce ilerleyebilir. Güzel seyahatleriniz, gezileriniz, keşifleriniz de olabilir. Şehrin içinde gitmediğiniz, bilmediğiniz yerleri öğrenebilirsiniz.

Akademik çalışmalarınızda, hocalarla ilgili konularda olumlu gelişmeler olabilir. Sizi rahatlatacak güzel destekler gelebilir.

17 Mart’ta boğa burcuna geçiyor Venüs. 10.evinize geliyor.

10.ev işimizi, kariyerimizi simgeler. Boğa burcu ise parayı, kazanmayı, maddi güvencemizi.

İşinizi büyütmek, işinizde yükselmek, kazançlarınızı artırmak, geleceğiniz için bir maddi güvence başlatmak yönünde planlarınız ve hazırlıklarınız varsa, bu dönemde bunları hayata geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bazı şeyler düşündüğünüzden daha iyi ilerleyebilir. Daha kolay olabilir. Daha güzel olabilir.

Önemli bir alışverişiniz de olabilir bu dönemde.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Aslan Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Mars 25 Mart’a kadar ikizler burcunda. 11.evinizde. 

Sosyal yaşamınızda bir eleme yapmış olabilirsiniz yakın zamanda. Mars ikizlerde retrodaydı.

Bazı arkadaşlıkları bitirmiş, bazı sosyal ortamları hayatınızdan çıkarmış olabilirsiniz. Bir temizlik yapmış olarak, şimdi çok daha doğru seçimlerle kendinizi önceliklendirerek devam ediyorsunuz yolunuza.

Aynı amaç için bir arada bulunan kalabalıkları, sosyal medyayı, dijital alanları temsil eder 11.ev.

Sosyal medyada işleriniz varsa takipçi kitlenizin büyüyebileceği, yani üretimlerle sayfanızı daha görünür kılabileceğiniz bir Mars dönemi.

İkizler burcu öğretmek, bilgiyi paylaşmak demektir. Mars burada iken ilham olacağınız çok güzel işler yapabilirsiniz.

Mars 25 Mart’ta yengeç transitine başlıyor. 12.evinize geliyor.

Fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları olanlar, çözümü için yapmaları gerekenleri yapabilirler. Bir terapist arayışında olanlar, işinde başarılı bir terapistle tanışabilirler.

Bedensel sağlık sorunları olanlar, tahlil, muayene, vb süreçlerini yapabilirler.

Bir şifalanma zamanı diyebiliriz bu dönem için.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Çünkü 12.ev spiritüel konuları, Mars ise başlangıçları temsil eder. Örneğin yogaya başlamak için güzel bir dönem.


Aslan Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


SATÜRN

Satürn 2020’nin Aralık ayından bu yana kova burcundaydı. Satürn transitleri ortalama olarak 2,5 yıl sürer. 2 yıl 4 ay gibi bir süreyle kovada yer almış oldu Satürn.

Şimdi artık 7 Mart itibariyle kova dönemi sonlanıyor. Balık burcuna geçiyor.

Yeni bir 2,5 yıllık dönem başlıyor.

Satürn kovada iken 7.evinizdeydi.

İlişkiler üzerinden sınandığınız ve çok şey öğrendiğiniz bir dönem oldu bu.

Evlilik, eş, partner, ikili ilişkiler, iş ortaklıkları, hoca öğrenci iletişimleri, danışman hocalar, yaptığımız şeylerde bize eşlik eden kişiler bu evin konuları/kişileri arasında.

Bağlarınız, insan ilişkileriniz, iş birlikleriniz içinde hakkaniyeti eksik, adil olmayan, eşit olmayan şeyler yaşanmış olabilir.

Hayatınızdaki insanlara bakış açılarınız değişmiş olabilir. Bitmesi gereken ilişkiler bitmiş olabilir, bitiyor olabilir.

Bir temizlik yaptı bu alanda Satürn sizin için. Kimseyi kaybettiğimiz düşünmeyin. Sizinle kalmaları gerekseydi kadersel olarak öyle olurdu.

Satürn 7 Mart’ta yapıyor geçişini. Balık transitine başlıyor.

8.evinize geliyor şimdi artık.

Parasal konular, özellikle krediler, ödemeler bu evin konusudur. Bir kredi ödemeniz olabilir bu dönemde.

Borçlarınız varsa onları bitirmek için yapacağınız şeyler olabilir. Ailenin borçları ise bunlar, siz sorumluluk alabilirsiniz.

Bir miras, bir nafaka, bir mal paylaşımı konusu olanlar biraz zorlanabilir. Hakkınızı aramanız gerekebilir. Hakkaniyetsiz durumlar olabilir.

Bir şikayetiniz, bir tazminat talebiniz olabilir (örneğin bir şirketten, çalıştığınız yerden ya da bir markadan). Yasal bir parasal konu doğabilir.

Vergi borçları olanlar, bir yapılandırma, bir borç ödeme sürecine girebilirler.

Bir sigorta, sigorta primi, gerekli günü/süreyi doldurmak gibi bir konu olabilir.

Parasal konular bu dönemin ana teması sizin için.


PLUTO

2023 yılının en önemli astrolojik gelişmelerinden biri Pluto’nun burç değiştirecek olması.

Pluto en ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegendir. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

23 Mart itibariyle kova burcuna yerleşiyor Pluto. 7.evinize geliyor.

Pluto’nun kovaya geliyor olması, Satürn transiti ile örtüşen bir değişim. Artık bazı ilişkiler, bazı insanlar hayatınızdan çıkıyor. Sahici bir bağ kuramadığınız insanlardan uzaklaşıyorsunuz. Böyle bir ihtimal var.

Belki birileri gidiyor, evet ama yerlerine gelecek insanlar olursa, hayatınıza yeni insanlar dahil olursa artık çok daha seçici olmanız gerekiyor. Aynı üzüntüleri, aynı hayal kırıklıklarını, aynı öfkeleri yaşamamak adına daha temkinli olun.


Mart 2023 Ay Döngüleri :

7 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 16° Başak, Güneş 16° Balık

Sizin için bir 2.ev dolunayı.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

Bir kızgınlık, sizi kızdıracak bir şey olası. Mars sebebiyle söylüyorum bunu.

2.evinizde gerçekleşeceği için parasal konular üzerinden etki alabilirsiniz.

Uranüs ise pozitif değişimlerin de olabileceğini söylüyor.

Başlangıçta bir şey sizi kızdırabilir ama o şey sonrası için iyi daha iyi bir hale vesile olabilir. Bir sorunlu durum, güzel bir açılım getirebilir.

2.ev paranın evidir. Paraya dair her tür konu bu evle ilgilidir. Kazançlarımız, sahip olduğumuz maddi kaynaklar, maddi olanaklar, harcamalar, alım satım konuları, maddi güvence olarak tanımlayabileceğimiz varlıklar 2.evin konusudur.

Bu temalar hareketleniyor.

Parasal konularda bir durumu çözmeniz gerekebilir. Bir şey için kaynak bulmanız gerekebilir.

Bir para çıkışı olabilir. Bir şey satın almanız gerekebilir. Özellikle dijital/elektronik bir ürün olabilir bu. Uranüs’ün varlığı bu olasılığa işaret ediyor.

21 Mart : Koç Burcunda Yeniay : Ay 0° Koç, Güneş 0° Koç

9.evinizde doğacak bu yeniay. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşiyor.

Eğitim, yüksek öğrenim, yolculuklar, seyahatler, uzaklarla bağlantılı konular, yurt dışı bağlantılı konular, vize/pasaport konuları, uluslararası ticari faaliyetler ve hukuksal konular.

Yüksek öğrenim hayatınızda, akademik çalışmalarınızda pozitif gelişmeler yaşayabilirsiniz. Son zamanlarda stres, gerginlik ya da üzüntü yaratan durumlar olduysa, akademik konularınızda çözümler, kolaylıklar gelebilir. Gündem konularınız için yardımcı olacak, destek olacak kişiler olabilir. Size yön gösterecek, yönlendirecek kişiler olabilir.

Yeni eğitimlere katılabilirsiniz. Örneğin ilgi alanlarınızda almak istediğiniz eğitimler varsa, yeniay ile bu adımı atabilirsiniz.

Bir seyahat gündeme gelebilir. Uzakta yaşayan bir yakınınızla ilgili gündemleriniz varsa, sorunlar varsa, onlar çözülebilir.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!