15-21 Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

15-21 Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Büyük seçimin ardından sırada nasıl bir hafta var, anlatmaya geldim.

Yeni haftada gündem çok hareketli. Önemli değişimler var.

Jüpiter’in yeni transiti başlıyor ! 16 Mayıs günü boğa burcuna geçiyor Jüpiter.

Her burçta yaklaşık olarak 1 yıl süreyle kalır. Koç dönemini tamamlıyor artık.

Büyük bir gelişme bu.

Jüpiter bolluk bereket, büyüme, şans, fırsat demektir. Değişim, açılım, hak, hakkaniyet, iyinin zaferi demektir ! Erdemleri temsil eder. Jüpiteryen olan, erdemli olan topraklanıyor, kökleniyor, kök salıyor artık. Bereketin vakti geldi ! İyi olan, doğru olan nimetlerine varacak. Emekler karşılık bulacak.

Bu büyük değişim için bir yazı hazırladım. Transiti hem büyük ölçekte, hem burçlar üzerinden anlattım, her yazımda yaptığım gibi. Burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Salı gününün sabahında Merkür retrosu bitiyor. Son 2 günü durağan konum, onu söyleyeyim. Retro 14 Mayıs sabahında bitmişti, her retronun sonunda olan durağan konum süreciydi bu. Salı itibariyle bu hal de sonlanıyor. Merkür ileri hareketine başlıyor artık !

Yeni başlayacak olan iki transit daha var :

Mars aslan burcuna, Güneş ikizler burcuna geçiyor.

25 Mart’tan bu yana yengeç burcunda olan Mars yeni transitine başlıyor 20 Mayıs Cumartesi günü. 18:32’de aslan burcuna geçiyor. 10 Temmuz’a kadar burada olacak.

Su elementinden ateş elementine geçiyor. Güzel bir canlanma var. Marsiyen enerji güçleniyor, yükseliyor.

Ateş girişim demektir. Yenilik demektir. Başlangıç demektir.

Aslan burcu ise görünür olmakla ilgili bir burç.

Yaptığımız işleri görünür kılmak, tanıtmak, duyurmak için, daha çok insana ulaşmak için güzel fırsatlarımız olur bu transitte. Biz de bunları iyi kullanalım.

Aslan demek eğlenmek demektir ayrıca 🙂 Eğlenceler, kutlamalar aslan temasıdır. Hayatın keyifleri, sevinçleri, enerjimizi yükselten şeyler, müzik, konserler, etkinlikler aslan burcunun konusudur. Mars bizi coşturmaya geliyor sanırım 🙂

Güneş 21 Mayıs Pazar sabahı 10:10’da boğa transitini tamamlıyor, ikizler burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Her burçta 1 ay süreyle kalır. 1 aylık yeni bir dönem başlıyor Güneş’ten yana.

İkizlerde nasıl çalışır ? Hangi temaları aktive eder ?

İkizler temel olarak iletişimi ve ulaşımı simgeliyor. En temelde buraları hareketlendirir Güneş. Bildirimler, duyurular, tanıtımlar artar. Bol bol haber alırız. Bol bol iletişim kurarız. Sosyal medya hareketlenir.

Birbirimizle paylaşacağımız, birbirimize göstereceğimiz şeyler olur, bilgi paylaşımları olur.

Ulaşım araçları ile ilgili konularımız olur.

Yakın çevre bağlantıları artar. İşimizde de daha çok insanla iletişim kurarız. Görüşmeler, toplantılar, müşteri bağlantıları artar.

Hareketli bir Güneş transiti geliyor.

Gündem başlıkları bu kadar mı ? Hayır, bitmedi 🙂 Bir de yeniay var. 19 Mayıs Cuma günü boğa burcunda gerçekleşecek. Boğanın 28 derecesinde doğacak. Uyumlu açılar alıyor gezegenlerden. İyi bir yeniay.

Yeniay olasılıklarınızı Mayıs ayı burç yorumlarınızda görebilirsiniz. Tüm burçlar burada ↓

Koç Burcu Mayıs 2023, Boğa Burcu Mayıs 2023, İkizler Burcu Mayıs 2023,

Yengeç Burcu Mayıs 2023, Aslan Burcu Mayıs 2023, Başak Burcu Mayıs 2023,

Terazi Burcu Mayıs 2023, Akrep Burcu Mayıs 2023, Yay Burcu Mayıs 2023,

Oğlak Burcu Mayıs 2023, Kova Burcu Mayıs 2023, Balık Burcu Mayıs 2023

Şimdi gün gün detaylardan evvel hatırlatmalarım gelsin.

Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Insta paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


15-21 Mayıs haftasının başlıca gelişmeleri :

Gündem kalabalık. Burada bir özet yapayım. Maddeler halinde yazayım tüm gelişmeleri.

16 Mayıs günü 20:20’de Jüpiter boğa burcuna geçiyor.

19 Mayıs’ta boğa burcunun 28 derecesinde bir yeniay doğuyor.

20 Mayıs’ta Mars aslan burcuna geçiyor.

21 Mayıs’ta Güneş’in ikizler transiti başlıyor.


15-21 Mayıs haftasının gezegen açıları :

15 Mayıs : Mars Neptün üçgeni : Mars 27° Yengeçte, Neptün 27° Balıkta

Mars hararetli bir ateş temsilcisi. Neptün ise bir su elementi gezegeni. Burada ateşi dengeleyen bir su var. Gücün doğru kullanımı var. Sakin, makul ve kontrollü bir yaklaşımla kullanıyoruz gücü. Adımlarımızı akıl ile, aklı selim ile atıyoruz.

Başlangıçlar var. Sağduyulu, rasyonel ve fayda getirecek girişimler var.

18 Mayıs : Güneş Neptün altmışlığı : Güneş 27° Boğada, Neptün 27° Balıkta

Güneş yaşam enerjimizi, heveslerimizi, hedeflerimizi, gücümüzü ve irademizi temsil eder. Neptün’ün uyumlu açıları ise sevgi ve iyi niyet demektir. Huzur ve ferahlık demektir. Şifa ve arınma demektir.

İyiyi oluşturmak, bir şeyleri iyi etmek, daha iyi bir versiyonuna dönüştürmek için yeni şeyler yapıyoruz. Huzurla, kendimizden emin bir tavırla, ne yapmamız gerektiğini bilerek, telaşsız atıyoruz adımlarımızı.

18 Mayıs : Jüpiter Pluto karesi : Jüpiter 0° Boğada, Pluto 0° Kovada

Uyumsuz bir açı. Jüpiter erdemleri, Pluto ise erdemsiz şeyleri temsil eder. Bir zıtlaşma var.

Erdemli olanla erdemsiz olan arasındaki farkın görülebileceği şeyler olabilir. Plutonik taraf haksız, hakkaniyetsiz şeyler yapabilir.

Haklarımıza sahip çıkalım. Yaptığımız kötü şeyler defterimizi kirletir sadece. Karma yaratır, karmik yük yaratır. Karmamızı temiz tutalım.

19 Mayıs : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 6° Boğada, Satürn 6° Balıkta

Satürn toprak elementi gezegenidir. Toprağın nimetleri var burada. Parasal konularda iyi gelişmeler var. Güzel işler, bereketli anlaşmalar doğabilir.

Makro ölçekte ülke ekonomisi ile ilgili açıklamalar gelebilir. Mevcut durumda iyileşme yaratacak yeni kararlar ve uygulamalar duyurulabilir.

21 Mayıs : Güneş Pluto üçgeni : Güneş 0° İkizlerde, Pluto 0° Kovada

Güneş = Akıl, mantık, idrak, güç, irade, kararlılık, yaşam enerjisi.

Pluto = Dönüşüm, güçlenme ve yenilenme.

Hadi bu kez temaları siz birleştirin, siz üretin olasılıklarınızı 🙂

Dönüşmesi gereken şeylerin farkına varıyoruz, netleşiyoruz. Kararlıyız, yeni kararlarımız var. İşe yarayacak, dönüşüm yaratacak mantıklı fikirlerimiz var. Yenileniyoruz.

İşimizde, kişisel hayatımızda gündem konularımızda hedefe yönelik, nokta atışı yapacağımız eylemlerimiz olsun. Bu dönüşüm enerjisinden böyle yararlanırız ancak.

21 Mayıs : Mars Pluto karşıtlığı : Mars 0° Aslanda, Pluto 0° Kovada

Pluto, Mars’ı tetiklemeye ve harekete geçirmeye çalışıyor. Marsiyen enerjiyi harekete geçirmek, kavga, gürltü, kaos yaratmak istiyor. Pluto’nun oyununa gelmeyelim.

Pluto haklı, hakkaniyetli olmayan, iyi ve doğru olmayan şeyleri, karanlık tarafı temsil eder. Çıkarı için erdemsizce hareket eder. Pluto’nun tuzaklarına düşmeyelim. Her zaman en güzel yol aklın yoludur. Sevginin ve erdemlerin yoludur.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

15 Mayıs Pazartesi

Ay bugün 10:55’e kadar balık burcunda. Sabah erken vakitte, 05:56’da Neptün ile kavuşuyor. Netliğe kavuşacak konular var gibi.

Neptün etkisinden çıkarak burç değiştirecek çünkü Ay. 05:56-10:55 arasında boşlukta, balıktaki tüm açıları bittiğinden önünde bir açısı yok. 10:55’te koç burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay ve Pluto uyumlu açıda. Güç ve dönüşüm temaları ön planda. Koçun ateşiyle bir yenilik enerjisi var. Mars Neptün üçgeninin kesinleştiği gündeyiz ayrıca. Huzur var, sükunet var. Gücü sakin ve kontrollü bir tutumla, doğru biçimde kullanıyoruz.


16 Mayıs Salı

Ay’ın koç transiti devam ediyor.

Hareket demektir koç. Girişim demektir. Yeni şeyler yapmak üzere hareketliyiz.

Günün ilk yarısında Ay ve Kiron kavuşumda. Bir şeyleri iyileştirmek için, iyi yönde bir değişim yaratmak için yapılacak şeyler var. İşlerimizin başındayız. Meşgulüz, tempomuz yüksek.

Jüpiter’in boğa transiti başlıyor bugün ! Yılın en önemli gelişmelerinden biri. Artık Jüpiter toprak elementinden bir burçta, boğada olacak. 26 Mayıs 2024’e kadar sürecek olan bir transit başlıyor.


15-21 Mayıs 2023 Astroloji Gündemi


17 Mayıs Çarşamba

Ay bugün 15:27’ye kadar koç burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Mars karesini görüyoruz. Acelecilik sorun yaratabilir, bir şeyleri hızlıca yapmaya çalışırken bozabiliriz. Kontrollü olalım. Dikkat edelim yaptığımız şeylere. Özenli olalım.

Mars kavga enerjisidir ayrıca. Münakaşalara girmeyelim. Enerjimizi güzel şeyler için kullanalım.

Ay 12:09-15:27 arasında boşlukta. Koçtaki açılarını tamamlamış durumda. 15:27’de boğa burcuna geçiyor. Burada bir yeniay doğacak. Bir boğa yeniayının arifesindeyiz.

Ay boğaya geçince Pluto ile uyumsuz açıya giriyor. Gündüz saatlerine Ay Pluto karesi hakim. Huzuru, düzeni bozmak isteyenler olabilir. Buna fırsat vermeyelim.

Boğa para demektir. Pluto ise uyumsuz açılarında zedeleyen bir etki oluşturuyor. Zedelemek, boşa gitmesine neden olmak, ziyan etmek..Böyle bir gezegen. Bütçemizi iyi kullanalım, akılcı olmayan alışverişler yapmamaya çalışalım.

Büyük parasal hamleler, yatırımlar, ticari işlemler için de bu vakti önermem.

Akşam ve gece saatleri için iyi şeyler söyleyeceğim. Peş peşe güzel irtibatlar olacak.

Önce akşam vaktinde Ay kuzey Ay düğümü kavuşumu geliyor. Tıkanıklık yaratan bir konu çözülebilir. Bir şey açılabilir, ilerleyebilir, düzelebilir. Kolaylaşabilir, güzelleşebilir 🙂

Gece saatlerinde Ay, Merkür Satürn altmışlığını çalıştırıyor. Merkür ile kavuşuyor, Satürn ile altmışlık (uyumlu) bir açı yapıyor. Bir iletişim. İyi bir haber. Bir bildirim. Bir müjde. Sevineceğimiz bir gelişme. Bir konunun netleşmesi. Çözüme varması. Bir iç ferahlığı. Bir göz aydınlığı. Hepsi mümkün. İyi olasılıklar var.


18 Mayıs Perşembe

Ay gün boyunca boğa burcunda olacak.

Günün ilk yarısında Ay ve Venüs arasında çok güzel bir açı görüyoruz. Maddi konularda güzel gelişmeler, bereketli satışlar, siparişler, iyi anlaşmalar, alışverişler, keyifler, tatlı tatlı sohbetler, mutlu olacağımız bir şeyler var burada.

Boğa günlerinde özellikle parasal konular öne çıkar. Bereketli bir gündeyiz.

Gece saatlerinde Ay, Uranüs ile kavuşuyor. Fark edip düzelteceğimiz bir şey olabilir.


15-21 Mayıs 2023 Astroloji Gündemi


19 Mayıs Cuma

Ay 21:47’ye kadar boğa burcunda. Yeniay günündeyiz.

Ay boğada olduğu için parasal konular ön planda. Kazançlar var. Alışverişler var. Maddi konularda iyi bir gün.

Günün ikinci yarısında Ay Neptün altmışlığını etkin. Bereketi, huzuru, güvende olma hissini, dünyevi nimetleri büyütüp artıracak şeyler var. Hayattan beklemek değil ama. Yapalım ve olsun. Hareket edelim, bereket olsun. Emek verelim, hasat olsun.

18:53’te yeniay doğuyor. Güzel bir yeniay. Hem Mars’tan, hem Neptün’den iyi açıları var. Kazanç, başarı, bereket, maddi konfor, güvence ve huzur var bu yeniayda. Bunları getirecek girişimler var. Çünkü yeniay sonrasında Ay’ın ilk açısı Mars ile uyumlu bir açı (altmışlık).

Ay 20:50-21:47 arasında boşlukta. 21:47’de ikizler burcuna geçiyor. Geçer geçmez de Pluto’dan iyi açı alıyor. Harika bir üçgen oluşuyor aralarında. Gündem konularımızda pozitif gelişmeler olabilir. Yaptığımız şeyler işe yarayabilir. Güzel karşılıklarını alabiliriz emeklerimizin. İyi fikirler çözüm getirebilir. Bütünüyle iyi bir gün.


20 Mayıs Cumartesi

Ay ikizler burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Satürn karesini görüyoruz. Bazı şeyleri yapabilmek için önden hazırlanması gereken şeyler olabilir. Bir şeyler uğraştırabilir biraz bizi.

Ay’ın ikizler transiti iletişimlerin hareketleneceğini söylüyor. Dialoglar, haberler, bilgi paylaşımları artacaktır. Bir araya gelişler, görüşmeler, buluşmalar artacaktır.


21 Mayıs Pazar

Ay bugünün tamamında da ikizler burcunda olacak.

Günün ilk yarısında iyi bir açısı var. Bir Ay Kiron altmışlığı ar.

İkizler = İletişim, haberleşme, fikir, tavsiye, bilgi.

Kiron = İyileşme, iyileştirme, şifa.

Bir şeyleri daha iyi hale getirmek için fikir alışverişleri yapabiliriz. İhtiyaç duyduğumuz bilgiler de çıkabilir karşımıza.

Akşam saatlerinde Ay Neptün karesi geliyor. Ay’ın ikizler günleri, iletişimlerin arttığı zamanlardır. Ama Neptün’ün uyumsuz açılarında azaltalım dialogları. Ricalar, istekler için uygun olmayan bir vakit. Beklentiler karşılık bulmayabilir. Dialoglarda birbirimizi üzebiliriz. Bence kendimizle kalalım.


Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İçinde olduğumuz Venüs transiti ↓

Venüs Yengeç Burcunda 7 Mayıs-5 Haziran 2023

İçinde olduğumuz Mars transiti ↓

Mars Yengeç Burcunda 25 Mart-20 Mayıs 2023

Diğer güncel transitler ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

İyi bir hafta olsun. Esenlikler diliyorum.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!