Güneş Koç Burcunda 21 Mart-20 Nisan 2023

Güneş Koç Burcunda 21 Mart-20 Nisan 2023

Güneş 21 Mart günü 00:25’te koç transitine başlıyor sevgili okuyucularım. 20 Nisan’a kadar koçta ilerleyecek.

Doğanın uyanış zamanındayız. Yeniden doğuş vaktindeyiz. İlkbahara adım atıyoruz ♣

Koç, Güneş’in yüceldiği yerdir. Güneş koçta yücelir. Çünkü koçun doğası, Güneş’e istediklerini verir.

Dolayısıyla da koç transitleri, Güneş’in temsil ettiği konularda şanslı zamanlardır.

İstediğimiz adımları daha kolay atarız Güneş koç burcunda iken. Daha iyi ilerleriz. Daha çok ilerleriz.

Hareket demektir çünkü koç burcu. Eylem, girişim, başlangıç, atılım demektir.

Cesaret, özgüven, girişkenlik, canlılık, heves, hedef demektir. Yeniden doğmak, başlamak demektir.

Sıfırdan başlayacak, ilk defa olacak şeyleri de simgeler. İlk adımları sembolize eder.

Güneş’in koçta ilerleyeceği bu 1 aylık döngüde, kendimizi daha enerjik, canlı ve hevesli hissedeceğiz. Yaşam coşkumuz yükselecek.

Daha iyi bir yaşam sürmek için yeni şeyler başlatmak isteyeceğiz. Başlatacağız. Yeni adımlarımız olacak.

Karamsar ve isteksiz bir ruh halinde olanlar için iyi bir resetlenme, güçlenme, yenilenme zamanı olacaktır bu transit. Özgüveni güçlendirmek, korkuların üzerine gitmek, yeniden heveslenebilmek, taptaze başlangıçlar yapabilmek için bir fırsat bu dönem bize.

O hevesi, o motivasyonu sağlayacak iyi şeyler olabilir. Ruh halimizi yenileyecek, duygu dünyamızı temizleyecek yeni güzel şeyler olabilir.

İlk defa deneyeceğimiz, deneyimleyeceğimiz şeyler olabilir.

Hazırlığını yaptığımız konuları, planları hayata geçirmek için de destekleyici bir zaman.

Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’tır. Marsiyen enerjiyle planları bekletmek, ertelemek yerine gerçekleştirmek isteyeceğiz artık.

Koç burcu bedensel sağlığımız, bedensel kuvvetimiz ve bağışıklığımızla da ilgilidir. Güneş ise güçlenmeyi anlatıyor. Dolayısıyla Güneş’in koç burcuna geçişiyle, kendimize çok daha iyi bakmaya başlayabiliriz. Bedenimizi arındıracak şeyler yapabiliriz. Daha sağlıklı bir beslenme düzenine geçebiliriz.

Spora başlamak için de iyi bir zaman 🙂 Spor da koç temasıdır çünkü 🙂

Güneş’in koç burcuna yerleşmesiyle birlikte artık ilkbahara kavuşuyoruz. Doğa uyanıyor ve yeniden başlıyor. Biz de yeniden başlıyoruz. Tabiatın takvimi böyle. Doğayla birlikte ruhumuz da yeşillensin, yapraklansın istiyoruz. Çünkü hayat devam ediyor.

Koçun yüksek, hevesli, sıcak, coşkulu enerjisiyle hem kendimiz için iyi şeyler başlatabileceğimiz, hem başkaları için güzel şeyler yapabileceğimiz, gücümüze daha çok güveneceğimiz, balık döneminde düşen modun, motivasyonun, inancın yükselebileceği, ateş enerjisinde bir dönem başlıyor.

O yüzden hareketi başlatalım ! Beklemeyelim, bekletmeyelim kendimizi.

Şimdi transiti burçlar üzerinden ele alacağız.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Güneş 1.evinize geliyor.

Yeni başlangıçlara uygun bir transit.

Yaşamınızda değiştirmek, yenilemek istediğiniz şeyler için sorumluluk alıp harekete geçerseniz güzel şeyler olabilir. Gücü toplama, yükseliş, ilerleme, başarı, kazanım..Böyle bir transit. 1.ev geçişlerinde güzel şeyler olabiliyor.

Sağlık konusunda bir güçlenme, iyileşme yaşayabilirsiniz. Rutinlerinizde birçoğumuzda olduğu gibi bir dağılma olduysa rutinlerinize dönebilirsiniz. Çalışmaksa çalışmak, sporsa spor, hobiyse hobi, bir süredir ara verdiğiniz şeylere dönebilirsiniz yeniden.

Bir şeyleri yoluna koyabilir, bir düzen oluşturabilirsiniz.

Yapacağınız şeylerde destek bulabilirsiniz. Yetkisi olan, konumu ve gücü olan, deneyim, tecrübesi olan kimselerden destek ve yönlendirme alabilirsiniz.

Hedeflerinizde yol almak için yeni şeyler yapabilirsiniz. İyi kullanın bu 1.ev geçişini. Planlamalarınızı yapın. Planlı, rasyonel ve stratejik olun. Aksiyon alın, hareket halinde olun.


Yükselen Boğalar :

Güneş 12.evinize geliyor.

Bu 1 aylık 12.ev döneminde önemli başlangıçlardan uzak durmanızı önereceğim.

12.ev atılımlara, evlilik yönünde adımlara, işinizde önemli imzalara, alım satım konularına, büyük başlangıçlara uygun değildir. Çünkü evlerin sonuncusudur. Tamamlanmayı anlatan bir evdir.

O yüzden bu süreci tam tersi yönde kullanmanızı önereceğim. Bir şeyler başlatmak için değil, eldeki işleri tamamlamak için, bitirmek için değerlendirebilirsiniz örneğin.

Sonlandırmak, bitirmek, neticelendirmek, tamamlamak istediğiniz işler için kullanabilirsiniz. Geride bırakmak istediğiniz konular için değerlendirin.

Yeniliklere hazırlanın, yeni girişimler için planlamalarınızı ve hazırlıklarınızı yapın.


Güneş Koç Burcunda 21 Mart-20 Nisan 2023


Yükselen İkizler :

Güneş 11.evinize geliyor.

Sosyal çevre alanı burası. Dost çevrelerimizi, sosyal hayatımızı, iletişimlerimizi simgeliyor.

O yüzden bu Güneş transitinde arkadaşlarınızla daha fazla irtibatta olacağınızı düşünebiliriz. Deprem bölgeleri için yapacağınız şeyler olabilir birlikte. Takım olmak, ekip olmak demektir 11.ev. Grup çalışmalarını simgeler. Arkadaşlarınızla birlikte yardım toplayabilir, güzel fikirler, projeler üretebilir, deremden etkilenen kardeşlerimize destek olabilirsiniz.

Kişisel anlamda da dost çevreleri içinde güzel zamanlar geçirebileceğiniz bir dönem.


Yükselen Yengeçler :

Güneş 10.evinize geliyor.

10.ev geçişlerinde ne olur ? Sorumluluklar artar.

Çalışma hayatımızda yönetimin talepleri artar. Kendi işimize sahipsek, sorumluluklarımız daha çok olur. Yoluna koymamız, düzene koymamız gereken şeyler olur, bunlar gündemimize yerleşir.

Aile bireyleri, aile büyükleri için yapmamız, ilgilenmemiz gereken şeyler olur.

Resmi konular da 10.evin konusudur. Yasal işlemler de getirebilir o yüzden size bu Güneş transiti.

Başvurusunu yaptığınız bir resmi konu varsa, sonuç alabilirsiniz. Yanıt alabilirsiniz. Konu içinde tıkanmış noktalar çözülebilir. Konunuz ilerleyebilir.

Devletin bir hizmeti için bir kayıt yapmanız, evrak vermeniz gerekebilir. Yasal bir konuda beyan etmeniz gereken şeyler olabilir. Bunları yapabilirsiniz devlet dairelerinde.

Bir şey daha ekleyeyim : Koç başlangıç enerjisidir. Zodyağın ilk burcudur. Doğanın uyanış döngüsüdür. İşinizde güçlü başlangıçlar yaşayabileceğiniz bir dönem bu o yüzden. İşimiz, kariyerimiz 10.evin önde gelen temalarından.


Güneş Koç Burcunda 21 Mart-20 Nisan 2023


Yükselen Aslanlar :

Güneş 9.evinize geliyor.

Yurt dışı bağlantılı/şehirler arası konular, seyahatler, uzun yolculuklar, uzakta yaşayan akrabalarınız ve dostlarınızla ilgili konular, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, akademik çalışmalar, hukuksal konular var 9.evin temaları arasında. Bu konularda gündemleriniz olabilir Güneş 9.evinizden geçerken.

Koç burcu başlatmak demektir. Güneş’in yüceldiği yerdir ayrıca koç burcu.

Yukarıda saydığım temalarda güçlü bir zamanı, motivasyonla, hevesle ilerlemeyi anlatıyor bize bu Güneş transiti.

Örneğin öğrenci iseniz, akademinin içinde iseniz, tez, makale, araştırma çalışmalarınız çok güzel ilerleyebilir. İlgi alanlarınızda eğitimlere katılabilirsiniz, başarıyla geçebilirsiniz derslerinizi.

Bir seyahatiniz olabilir ya da aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki sevdiklerinizle haberleşmeleriniz sıklaşabilir. Gidiş gelişler olabilir. Yer değiştirecek olanlar olabilir.

Yabancı kültürlere ilginiz artabilir. Kendinizi kültürel ve entelektüel anlamda besleyecek yeni şeyler yapabilirsiniz.


Yükselen Başaklar :

Güneş 8.evinize geliyor.

Bu evin ana teması paradır, parasal konulardır. Ama özellikle ödemelerle, borçlarla ilgili bir alandır 8.ev.

Bir yatırım ya da büyük bir alışverişiniz için, ihtiyacınız için kredi çekme planınız varsa, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi alabilirsiniz.

Kredi kartı başvurularınız olabilir.

Şu ana dek kullanmadığınız bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Olasılıklarınızı yenilik ve başlangıç enerjisi üzerinden yazıyorum. Çünkü bu bir koç transiti. Koç, zodyağın ilk burcudur. Başlamayı, başlatmayı, yenilikleri, yeni olana adım atmayı simgeler.

Maddi varlıklarınızı büyütmek, harcamalarınızın ötesine geçebilmek, biriktirebilmek için yapacağınız yeni şeyler olabilir.

Bir sigorta başlangıcı olabilir kimileriniz için.

Başkalarından gelecek bir maddi kaynak başlayabilir. Miras, mal paylaşımı, nafaka, tazminat gibi konularda süreçleri olanlar, istediklerini elde edebilirler. Bu kaynaklar elinize geçebilir.


Güneş Koç Burcunda 21 Mart-20 Nisan 2023


Yükselen Teraziler :

Güneş 7.evinize geliyor.

Hayatınızdaki ilişkiler, ilişkilerin önemi, kimlerle nasıl bir bağ kurduğunuz, hangi ilişkinin içinde nasıl hissettiğiniz, kendinizi nasıl konumlandırdığınız, alma verme dengeniz..Bunlar 7.evin anlattığı şeyler.

İlişkileriniz içinde duruşunuzu, yarattığınız algıyı gözden geçirebilirsiniz.

Yaşamınızda evlilik, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar içinde değerlerinizle örtüşmeyen noktalarda kendinizi ifade edebilirsiniz.

İlişkileri düzenleme zamanı diyebiliriz.

Ayrıca yeni bağlantılar doğabilir hayatınızda. Koç bir başlangıç enerjisidir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunlar özellikle bir eğitmen, bir danışman olabilir, rehber konumunda kişiler olabilir. 7.ev danışmakla, danışmanlıklarla ilgili bir ev. Başkalarının bilgisine ihtiyaç duyacağınız konular olabilir.


Yükselen Akrepler : 

Güneş 6.evinize geliyor.

Bu değişimle birlikte çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkmaya başlayacaktır.

Biraz yoğun geçebilir sizin için bu döngü. İş ortamınızda yeni uygulamalar olabilir. Yeni görevleriniz olabilir. İşleyişte değişen şeyler olabilir.

İşinizde bazı düzenleme görevleri verilebilir size. Örneğin arşiv kayıtlarının düzenlenmesi, dosyalanması gibi.

Evinizde ya da işinizde çalışanlarınız varsa ya da astlarınız varsa, onlarla ilgili yeni gündemleriniz olabilir. Değişimler olabilir.

6.evin bir teması daha var. Nedir o ? Evcil hayvanlar. Bir evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular da doğabilir. Örneğin aşısının vakti gelmiştir ya da bir kontrolü olabilir. Bir veteriner konusu olabilir.


Güneş Koç Burcunda 21 Mart-20 Nisan 2023


Yükselen Yaylar :

Güneş 5.evinize geliyor.

Neleri simgeliyor bu ev ? Nelerle ilgili ?

Hobiler, sanatsal konular, eğlenceler, sportif faaliyetler, keyifli aktiviteler, keyif aldığımız için meşgul olduğumuz şeyler bu evle ilgili.

O yüzden Güneş buradan geçerken, sevdiğiniz şeylerle vakit geçirebilirsiniz. İlgi alanlarınızda güzel şeyler yapabilirsiniz. Adım atacağınız bir şeyler olabilir.

Sporda, sanatsal konularda başlangıçlarınız olabilir.

Bu evin bir diğer önemli teması çocuklar. Bu bir koç transiti. Koç burcu yenilikleri, başlangıçları, bir başlatma enerjisini anlatıyor.

Çocuklarınızın yeni başlangıçları olabilir. Sanatta, sporda ya da başka bir konuda ilk defa deneyimleyecekleri, güzel şeyler olabilir. Yeni adımlar atabilirler hedefleri, hayalleri için.


Yükselen Oğlaklar : 

Güneş 4.evinize geliyor.

Bu transit ile evinizle ilgili konular, eviniz için yapmanız gerekenler, ayrıca aile içi konular öne çıkıyor.

Evinizde bir ilkbahar yeniliği yaşamak, büyük bir temizlik yapmak isteyebilirsiniz. Belki boyanızı yenilersiniz, belki eşyalarınızı. Belki odalarınızın düzenini.

Yaşam alanınızı güzelleştirmek ve yenilemek isteyeceğiniz bir zaman. Koç burcu yenilik enerjisidir çünkü.

Yeni bir düzene de geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler, bu transit döneminde taşınabilirler.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir koç enerjisiyle. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.


Güneş Koç Burcunda 21 Mart-20 Nisan 2023


Yükselen Kovalar : 

Güneş 3.evinize geliyor.

Burası iletişim evidir en temelde. Günceldeki iletişim trafiğimizle ilgilidir. Yaptığımız yazışmalar, konuşmalar, görüşmeler, toplantılar, mailler, mesajlar bu evin konusudur.

Aynı zamanda yakın çevremizi simgeler 3.ev.

Güneş transitleri bize geldiği evin konularının hareketleneceğini söyler.

Güneş 3.evinizden geçerken dialoglarınız, çevrenizle irtibatınız, görüşmeleriniz, konuşmalarınız artabilir.

İşinizde toplantılarınız artabilir. Arkadaşlarınızla buluşmalarınız artabilir.

Bir mail trafiği doğabilir.

Ulaşmanız gereken ya da ulaşmak istediğiniz kişiler olabilir. Bu temasları gerçekleştirebilirsiniz.

Bu evin temsil ettiği kişiler var ayrıca. Kimler onlar ? En başta kardeşler. Yakın akrabalar, komşular, okul arkadaşları, günlük hayatta gördüğümüz kişiler.

Bu kişilerle iletişimler de artacaktır. Onlarla ilgili konular daha ön planda olacaktır. Örneğin kardeşlerinizin yeni planları, yeni kararları olabilir hayatları ile ilgili. Başlayacakları şeyler olabilir. İş hayatlarında, kişisel hayatlarında yeni şeylere adım atabilirler.

Yakın çevreniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz, hareketli bir zaman.


Yükselen Balıklar :

Güneş 2.evinize geliyor.

Burası para alanı. Kazançlarımızı, gelirlerimizi temsil ediyor.

Güneş transitleri nasıl bir sembolizme sahip sevgili okuyucularım ? Güneş’in geçtiği ev konularında neler olur ? Nasıl şeyler yaşarız ?

Bir toparlanma yaşarız. Dağıldığını, kontrolden çıktığını düşündüğümüz şeyleri derleriz, toplarız. Konulara yön vermeye, şekil vermeye başlarız.

Mental anlamda gücümüzü toplar, o konuları daha rasyonel biçimde ele alırız. Neler yapabileceğimize bakarız.

Ruhsal anlamda çok daha iyi hissederiz. Daha çok güveniriz kendimize. O evin temsil ettiği konularda özgüvenle ilerleriz.

Güzel fırsatlar doğar. Yeni şeyler olur.

Parasal konular 2.evle ilgilidir. Kazançlarımız, paramızı nereden kazandığımız, gelir kaynaklarımız, harcamalarımız, maddi olanaklarımız bu evin konusudur.

Güneş’in bu alandan geçecek olması, maddi konularda yeni fırsatların doğabileceğini söylüyor. Büyüme imkanı yakalayabileceğinizi söylüyor.

Kazançlarınızın artabileceği, ödemelerinizi daha kolay yapabileceğiniz, bir süredir satın almak istediğiniz, bütçe yaratmaya çalıştığınız şeyler varsa, o alışverişlerinizi yapabileceğiniz bir zaman.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün yeni transiti başlıyor ! Balık burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart günü başlayacak olan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!