Başak Burcu Temmuz 2021

Başak Burcu Temmuz 2021

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Yılın ikinci yarısına adım atıyoruz. Sıra Temmuz’u anlatmaya geldi.

Bakalım bu ayın gezegen geçişleri ve Ay döngüleri sizlere genel olarak neler getirebilir ? Nasıl bir ay bekliyor sizi ?


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 11.evinizde.

Arkadaşlarınızla bağlantılarınız, dialoglarınız artacaktır. Özellikle yengeç temaları üzerinden paylaşımlarınız olabilir. Örneğin ev arayan arkadaşınız olabilir, yardımcı olabilirsiniz. Ev tutan bir arkadaşınız olabilir, evi düzenlemesinde, yerleşmesinde destek verebilirsiniz.

Transitin detaylı etkileri için yazım burada ↓ Tıklayınız :

Güneş Yengeç Burcunda 20 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da aslan burcuna, 12.evinize geçiyor Güneş.

Bu transit oldukça güzel, güçlü bir transit. Çünkü Güneş, aslan burcunun yöneticisi. Yani aslan, Güneş’in kendi evi ! Güneş burada olunca, kendi krallığında, kendi tahtında oluyor 🙂 Size 12.ev konuları üzerinden güzellikler, yenilikler getiriyor.

Bir süredir sıkışmış hissettiğiniz, çözüm üretmekte zorlandığınız konularda yeni açılımlar yaşayabileceğiniz bir süreç. Bu açılımlar, kişisel güçlenme ile olacaktır. Güneş özgüvendir, gücünü eline almaktır, yaşamın sorumluluğunu almaktır. Kendinizi arka plana atma halinden, yeteneklerinizi, kendinizi saklama halinden sıyrılmanızı, hayatın içinde daha görünür olmanızı istiyor bu transit sizden. Ruhsal anlamda çok daha iyi hissedeceğiniz, kendinize olan güveninizin yükseleceği bir dönem. Demek ki bu özgüveni yükseltecek bir şeyler olacak 🙂

Bununla birlikte bir uyarım da olsun : Bu süreç içinde yapacaklarınızı planlayın ve hazırlıklarınızı yapın. 1 ay sonra Güneş başak burcuna geçtiğinde başlatın bu şeyleri. Çünkü 12.ev başlangıçlar için, adım atmak için uygun değildir. 12.ev ruhsal anlamda toparlanma ve yeniye hazırlanma zamanıdır.


Merkür’ü bu ay 3 farklı burçta göreceğiz. Mayıs sonundan başlayarak, Haziran ayında retro süreci olmuştu. Retroyu geride bıraktık artık.

11 Temmuz’a kadar olan dönemde Merkür ikizler burcunda, 10.evinizde.

Bir iş yoğunluğu getirebilir size. Retrosunda işinizde, yöneticilerinizle iletişimlerinizde, yönetimin kararları, talepleri ve düzenlemeleri ile ilgili konularda sorunlar yaşandıysa, kafa karışıklıkları olduysa, belirsizlikler ve beklemede kalan durumlar olduysa, şimdi Merkür’ün hız kazanması ile bu şeyler yoluna girecektir. Bir şeyler düzene oturacaktır. Konular alması gereken şekli alacaktır.

11 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna, 11.evinize geçiyor bu defa.

11.ev sosyal hayatımızı, dostlarımızı, arkadaşlarımızı simgeleyen bir alan. Yengeç burcu ise geçmişimizi, çocukluğumuzu, aile köklerimizi sembolize ediyor.

Uzuun yıllardır tanıdığınız, çocukluğunuzdan bu yana arkadaş olduğunuz kişilerle, aile dostlarınızla bir araya gelebileceğiniz, daha çok iletişim kurabileceğiniz, sohbetlerden keyif bulacağınız, enerjinizin yükseleceği, güzel bir dönem.

11.ev elektronik aletleri, interneti, teknolojiyi de simgeliyor. Çünkü zodyakta kova burcunun evi.

Yengeç ise evimiz, ailemiz demek. Merkür yengeçten geçerken, aile bireyleriniz yeni elektronikler alabilirler. Ev içinde modeminizle, internetinizle ilgili konular, yenilikler olabilir. Aile bireylerinin teknoloji ile ilişkisi size kıyasla zayıfsa, yardımınızı isteyebilirler. Bir şeyleri siz yapabilirsiniz onlar için.

28 Temmuz’da yeni bir Merkür transiti daha başlıyor. Aslan burcuna, 12.evinize geliyor Merkür.

Güneş’in yanına Merkür de geliyor yani şimdi. 12.eviniz iyiden iyiye hareketleniyor. Bu ev ruhsal konuların evi.

Aslan burcu sanatsal konuları, hobileri, ayrıca sporu simgeler. Ruhsal boyutu olan, spiritüel anlamda derinliği olan bir spor dalına, bir sanat dalına adım atabilirsiniz.

Kendiniz için size iyi gelecek alanlar, keyifler yaratabilirsiniz. Meditasyon yapmaya, yoga yapmaya başlayabilirsiniz.

Bir notum var, her ay bu bölüme ekliyorum. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 22 Temmuz’a kadar aslan burcunda, 12.evinizde.

12.ev duygularımızı anlatan bir yer ve üstü örtülü bir alan. Gizli olanı, görünmeyeni simgeliyor. Venüs ise aşkın gezegeni.

Venüs 12.evinizden geçerken, bazı duyguları sessiz sedasız yaşayabilirsiniz. Size karşı platonik duyguları olan birisi varsa, bu dönemde fark edebilirsiniz ya da bu kişi duygularını ifade edebilir size.

İç dünyanızda değişen şeyler olacaktır ayrıca bu geçiş ile. Bir rahatlama, bir ferahlama etkisi bu.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da başak burcuna, 1.evinize geliyor Venüs.

Güzel bir eve, güzel bir gezegen geliyor.  Venüs ile özel ilişkiler içinde, sosyal ilişkiler içinde, arkadaşlıklar, dostluklar içinde harika zamanlar geçirebileceğiniz, sevdiklerinizle eğlenceli şeyler yapabileceğiniz, birlikte olmaktan daha çok keyif alacağınız bir zaman.

Özlediğiniz kişiler varsa, onlarla da bir araya gelebilirsiniz. Birlikte yazın tadını çıkarabilirsiniz. Gezebilir, eğlenebilirsiniz.

Venüs 1.evinizde iken giysi, kozmetik, parfüm, vb alışverişleriniz olabilir ayrıca. Güzellik ve şıklık için yaptığınız alışverişler artabilir. Keyiflere, iyi yaşamaya, güzel yaşamaya odaklanacağınız bir dönem.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 29 Temmuz’a kadar aslan burcunda. 12.evinizde.

Bilinçaltınızda tuttuklarınıza, korkularınıza, kaygılarınıza, kendinizi sınırladığınız, kendinize kısıt koyduğunuz, engellediğiniz yerlere, parıl parıl parlayabilecekken sakladığınız, üstünü örttüğünüz yeteneklerinize, donanımlarınıza başka bir gözle bakacağınız bir dönem.

12.ev geri planda olan bir ev. Aslan burcu ise hünerlerimizle ilgili bir burç. Sessiz sedasız, kendi dünyanızda yeni adımlar atabilirsiniz Mars ile. Sanatsal konularda, sporda, ilgi alanlarınızda yeni başlangıçlar yapabileceğiniz bir dönem. Bir şeyleri şimdilik görünür kılmadan ilerlemek isteyebilirsiniz.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda ↓↓↓

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars ay sonunda, 29 Temmuz’da başak burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Çok kuvvetli bir başlangıç enerjisi. Çünkü Mars da, 1.ev de başlangıçları, başlamayı, yeni şeyler başlatmayı sembolize ediyor.

Hayatınızda pek çok konuda yeni girişimleriniz olabilir Mars ile. Şu ana dek beklettiğiniz, hazır hissetmediğiniz için ertelediğiniz konularda harekete geçecek cesareti ve motivasyonu, Mars ile bulabilirsiniz. Bir süredir hareketsiz kalmış yaşam bileşenlerinizi aktive etmek, sahip olduklarınızı, donanımlarınızı daha iyi kullanmak isteyebilirsiniz.

Başak burcu, çalışmayı, üretmeyi, hizmet etmeyi, fayda sunmayı, problem çözmeyi seven bir burç. İşinizde yenilikleriniz olabilir. Hizmetleriniz çeşitlenebilir. Üretimleriniz artabilir bu dönemde. Daha çok çalışabilirsiniz. Planlarınızı hayata geçirebilirsiniz.

Oldukça hareketli bir süreç. Mars ile spora da başlayabilirsiniz. Hayatınızda spor varsa, buraya daha fazla odaklanabilirsiniz. Daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Bunların hepsi çok güzel olasılıklar. Tek uyarım agresyon ve acelecilik konusunda. Yapmak istedikleriniz için, niyetleriniz için harekete geçin ama bir şeyleri çabuk çabuk oldurmaya çalışmadan, Mars’ın sabırsız enerjisine kapılmadan ilerleyin derim. Öfkelendiğiniz, sinirlendiğiniz durumlarda, iletişim mümkünse eğer, kendinizi düzgün şekilde ifade edin. Karşı tarafın kendini ifade etmesine müsaade edin. Tartışmaların içine sokmayın kendinizi.

Marsiyen enerjiyi doğru yerlere kanalize ederek, yaşam bileşenlerinizi canlandırmak için kullanın diyorum özetle 🙂


Temmuz 2021 Ay Döngüleri :

10 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 18° Yengeç, Güneş 18° Yengeç

Yeniay 11.evinizde gerçekleşiyor.

Yeni bir grubun içine dahil olabilirsiniz bu etkiyle.

Bu iş için olabilir, sosyal hayatınızda olabilir. Aynı amaç için bir arada olma halini anlatır 11.ev.

Kurumlar, büyük yapılar, kurumsal şirketler, marka değeri olan yapılar, ayrıca vakıflar, dernekler, sosyal sorumluluk faaliyetleri gösteren yapılar bu evle ilgili.

Bir vakıf için gönüllü çalışmaya başlayabilirsiniz yeniay sonrasında ya da bir kampanyaya katılımınız, desteğiniz olabilir. Bağışınız olabilir.

İşinizde proje bazlı bir grup oluşturabilir, o yeni grupta yer alabilirsiniz. Görevinizi sürdürdüğünüz birim değişebilir. Yeni ekiplerle, yeni insanlarla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal hayatınızda yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Yeni ortamlara dahil olabilirsiniz, güzel arkadaşlar edinebilirsiniz.

Dostlarınız desteğinize ihtiyaç duyabilirler. Onlar bir konu için size yardım edebilirler.

Arkadaş çevreniz ve içinde olduğunuz gruplar üzerinden alıyorsunuz yeniayın başlangıç enerjisini.

24 Temmuz : Kova Burcunda Dolunay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Aslan

6.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

İşinizde ekipler içinde dialoglara dikkat diyeyim. Çünkü 6.ev iş hayatımızı, iş arkadaşlarımızı, iş ortamımızı simgeler. Kova burcu ise arkadaşlarımızı.

Kendinizi gruplar içinde yalnız hissettiğiniz noktaları, desteğe ihtiyaç duyduğunuz noktaları dile getirebilirsiniz bu dolunay ile. Arkadaşlarınızla duygularınızı paylaşabilirsiniz.

İşinizde günlük akışlarda, rutinlerde, üstlendiğiniz görevlerde değişiklikler olabilir. Yeni bir düzen başlayabilir.

Sağlık da bir 6.ev teması. Küçük bir istirahat gerektirecek, ufak tefek rahatsızlıklar gündeme gelebilir. Büyük şeyler düşünmeyin.

İş, hizmet, sağlık konuları üzerinden bir dolunay etkisi alıyorsunuz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yazın tüm güzelliklerini dolu dolu, doya doya yaşayacağınız, keyifli bir ay olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!