Satürn Balık Burcuna Geçiyor 7 Mart 2023

Satürn Balık Burcuna Geçiyor 7 Mart 2023

Yeni bir Satürn döneminin başlangıcındayız sevgili okuyucularım Satürn 7 Mart günü balık transitine başlıyor.

Ağır hareket eden, transitleri uzun süren gezegenlerden biri. Bir burçta ortalama olarak 2,5 yıl gibi bir süreyle kalıyor. 2020 yılının  Aralık ayından bu yana kova burcundaydı. 2 yıl 4 ay gibi bir süre kovada  ilerledi.

Şimdi artık yeni transitine başlıyor. 7 Mart günü 16:35’te balık burcuna geçişini yapıyor.

Mart ayı yorumlarınızda transiti burçlar üzerinden çok detaylı anlattım. Sadece yeni başlayacak olan bu balık dönemini değil, geride bırakmak üzere olduğumuz kova sürecini de özetledim.

Satürn kovada iken neler olmuş olabilir, nasıl bir dönemdi, o transitten neleri alıp attık cebimize, neleri öğrendik, hangi konularda ders aldık, olgunlaştık, şimdi nasıl bir dönem başlıyor ?

Yani nereden geldik, nereye gidiyoruz, bir akış halinde anlattım sizler için.

Mart ayı yorumlarınızın linklerini buraya ekliyorum ↓

Koç Burcu Mart 2023,  Boğa Burcu Mart 2023,  İkizler Burcu Mart 2023,

Yengeç Burcu Mart 2023,  Aslan Burcu Mart 2023,  Başak Burcu Mart 2023,

Terazi Burcu Mart 2023,  Akrep Burcu Mart 2023,  Yay Burcu Mart 2023,

Oğlak Burcu Mart 2023,  Kova Burcu Mart 2023,  Balık Burcu Mart 2023

Satürn için olasılıklara  Mart ayı yorumlarından bakmanız halinde kova dönemi için yaptığım özeti de görebilirsiniz ↑

Bu yazım balık dönemi için olduğundan burçlar kısmında sadece balık transitinin olasılıklarını göreceksiniz.

Ama ondan da önce giriş bölümünde ne yapalım ? Transite genel olarak bakalım.

Sınavları, öğretileri, yaşamın derslerini temsil eder Satürn. Büyümek olgunlaşmak, ehlileşmek, ustalaşmak demektir. Satürn balıkta iken nasıl çalışabilir ? Öğretiler nerelerden gelebilir ? Bizi hangi konularda ustalaştıracaktır balıktan geçen bir Satürn ?

Balık bırakmak demektir. İnatları bırakmak, öfkeleri bırakmak, olumsuz duyguları bırakmak. Geçmişi bırakmak. Maddesel arzulardan, dünyevi hırslardan arınmak.

Geçmişi bırakmak. Hafiflemek. Olgunlaşmak. Olgun ve makul bakış açılarına varmak.

Duygu dünyamızda güçlenmek. Duygularımızı yönetebilmek. Duygular içinde çözülmemek, dağılmamak.

Bu transitin bizden istedikleri arasında bunlar var.

Psikolojimizi iyi etmek. Kendimizi iyi etmek. Kendi kendimize yetmek. İhtiyaçlardan özgürleşmek. Muhtaçlıkları aşmak. Kendi gücümüzü kazanmak. Maddi manevi ayakları yere basan, kendine yeten, kendini iyi tutmayı bilen biri haline dönüşmek.

Tabii bunlar süreçler içinde, deneyimlerin içinden geçtikçe olacaktır. Deneyimlerin anlattıklarını anlayıp geliştiğimiz ölçüde olacaktır.

Kader karşısında edilgen olmadığımızı, kaderimizi kendi seçimlerimizle, kendi yapıp ettiklerimizle yazdığımızı fark etmekle olacaktır.

Geçmişi bırakıp önümüze baktıkça, bugünümüz, yarınımız için çalıştıkça olacaktır.

Ruhun yüklerinden arınıp büyük resimleri, olanların manasını görebildikçe olacaktır.

Koşulsuz sevgiye, idraka, manaya, su elementinin derinliğine, farkındalığa çağırıyor bizi Satürn.

Her birimizin bütünün bir parçası olduğumuzu, birliğimizle bütünü oluşturduğumuzu, hepimizin bir şekilde birbirimize bağlı olduğumuzu anlatmaya geliyor. Birimizin yaptığı iyi bir şey, bütünün katkısına ve hayrınadır. Bir bütün olduğumuzu fark ettirmeye geliyor.

Balık burcunun temaları arasında dinler vardır. Toplumsal bazda dinlerle ilgili konular öne çıkabilir.

Türkiye haritasının 9.evine geliyor Satürn. 9.ev hakikatleri görebilmek, hayatın gerçek matematiğini idrak edebilmek, Yaradan’ı doğru anlamak, yaratılmış olan bu sistemi doğru anlamak, hurafelerden özgürleşmek, safsatalardan arınmak demektir. Sahici ve derinlikli bir maneviyatı temsil eder.

İşte biz de ülke olarak Satürn’ün bu 9.ev geçişinde din içine karışmış hileli, kirli, akıldan uzak halleri temizleyebiliriz.

Bulanmış sular yeniden berraklaşabilir, dupduru olabilir gözümüzü açarsak, aklımızı işletirsek.

Su elementinden bahsettim yukarıda. Somutta bir su konusuna da değinelim.

Balık burcu suları simgeler. Satürn ise kısarak, kısıtlayarak öğretiyor elimizde olanın kıymetini. O yüzden ne olabilir ? Su sıkıntıları olabilir. Kuraklıklar olabilir.

Doğaya saygımızı, özenimizi eksiltirsek mutlaka bedelleri oluyor bütün insanlık için. Kaynakları doğru kullanarak ilerlememiz gerekiyor. Özellikle de şimdi bu yönde bir astrolojik gösterge varken, su kaynaklarımızı iyi kullanmamız önemli.

Hastahaneler, tedaviler, ilaçlar yine balık burcu ile ilgili konular arasında sevgili okuyucularım. Satürn ise düzeni, kuralları, devleti, kanunları, yönetmelikleri simgeliyor. Sağlık sektörlerinde yeni düzenlemeler de olası o yüzden.

Balık burcu başka neleri anlatır ? Karşılanması gereken ihtiyaçları, ihtiyaç sahiplerini, eksiklikleri, maddi güçsüzlükleri.

Satürn’ün balık transiti bu anlamda paylaşmanın, yardımlaşmanın önemini vurguluyor. Ülke olarak içinde olduğumuz resimde en gerekli şey bu zaten. Şifa demektir balık. Birbirimizi iyi ettikçe şifalanacağımız bir zamandayız.

Depremzede kardeşlerimize devamlılığı olan destekler gerekiyor. Yeniden düzenlerini kurabilmeleri için yapılacaklar, devletin görevlerini yerine getirmesi, vatandaş olarak bizim katkımız..Hepsi çok önemli önümüzdeki süreçte. Satürn toprak elementinin gezegenidir. Güçlenmek, hayata tutunmak, köklenmek, maddi manevi dengeyi bulmak, varlığını korumak demektir toprak. En iyi olasılıklar çalışsın. Elimizden gelenlerin en güzellerini yapalım. Ülkece bugünleri de geride bırakalım inşallah.

Satürn balıktan geçerken boş inatları bırakalım. Kendimizi ayrışmalardan, ayrı gayrı hallerden kurtarıp bir olduğumuzu hatırlayalım. Birliğimizi oluşturalım.

Kişisel hayatlarımızda maddi ya da manevi, ihtiyaçlardan özgürleşip kendi gücümüzü yaratalım. Bağımlılıkları bırakalım. Aciz değil asil varlıklarız. Varlığımızı onurlandıralım.

Yeni bir dönem başlıyor. Biz de yeni bir sayfa açalım hayatlarımızda.


Şimdi burçlar üzerinden bakacağız ihtimallere.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Satürn 12.evinize geliyor.

Kendinizle ilişkinizin güçleneceği, kendi içinizde çok şeyi değiştirebileceğiniz, geçmişten özgürleşebileceğiniz, bırakışlar yaşayabileceğiniz, bir şeyleri sevgiyle serbest bırakıp yolunuza bakabileceğiniz, yolunuzda daha sağlam yürüyebileceğiniz bir dönem başlıyor.

Arkadaşlar, sosyal ortamlar, dünyevi keyifler, alışverişler..Pek çoğunun aslında çok da şart olmadığını, bir mecburiyet olmadığını, hiç kimseye/hiçbir şeye bağımlılık geliştirmenin doğru olmadığını öğrenebileceğiniz bir dönem. İhtiyaçlardan, arzulardan özgürleştikçe kendinizi buluyor, kendi merkezinize geliyor olacaksınız.

Bunu yaptıkça toprak elementinizi güçlendiriyor, Yaradan’ın nasibiyle hayata daha güçlü kökleniyor olacaksınız.

Bunlar dışında 12.ev yasal olmayan şeyleri temsil eder. Satürn ise devleti, yasaları. Henüz yasal zemine oturmamış iş planlarınız varsa, kendi şirketinizi kurabilirsiniz, vergi levhanızı alabilirsiniz, yasal gereklilikleri tamamlayabilirsiniz. Yasal bir zeminde yapabilirsiniz işinizi.

Uyarılarım da olsun. 12.ev gizli saklı işlerle, üstü örtülü şeylerle ilgilidir. Kanmak, kandırılmak..Bunlar 12.evin konuları. Ne derim Satürn’ün 12.ev geçişi için ?

Hiçbir şeyinizi, hiç kimseye emanet etmeyin derim. Vekalet vermeyin, tekliflere kolayca inanmayın, kolay ikna olmayın. Güzel bir teklif geldiğinde enine boyuna tartın konuyu, hızlı karar vermeyin. Hızlıca güvenmeyin.

Konular içinde iç yüzünü bilmediğiniz durumlar olabilir, hızlıca bir yargıya varmayın. Yanılmamak adına varsayımlarda bulunmayın, çok emin olmayın hiçbir şeyden.

Diğer yandan ruhsal alanda bir güçlenme zamanı. Spiritüel konularda kalıcı başlangıçlar doğabilir. Bu yönde bir iş başlayabilir. Çok kıymetli hocalar, uzmanlar tanıyabilirsiniz. Spiritüel alanlarda gelişeceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz. Bu yönde hobileriniz, ilgi alanlarınız varsa, şimdi bir ilerleme, gelişme, ustalaşma dönemi olabilir bu Satürn transiti sizin için.


Yükselen Boğalar :

Satürn 11.evinize yerleşiyor.

Arkadaşları, dostları anlatan alana. Yeni sosyal çevreler getirir burada size. Muhtemelen yeni ortamlara girersiniz. Yeni arkadaşlarınız olur. Yeni yeni ahbaplıklar doğar. Kalabalıklaşırsınız.

Ama bu bir Satürn transiti.  Satürn öğretir. Derslerle, deneyimlerle öğretir.

Sosyal yaşamınız, içinde olduğunuz/olacağınız arkadaş çevreleri üzerinden deneyimler gelecektir o yüzden. Öğretici deneyimler gelecektir.

Yeni birilerini tanırsınız, iyiliklerini görürsünüz. Ama bir insanın iyi şeyler yapıyor olması, bütünüyle iyi olduğu anlamına gelmez. Zaman içinde gerçek doğalarını tanıyabilirsiniz. Tanıdıkça uzaklaşabilirsiniz. Arkadaşlıklar içinde bağ kurmakta zorlanabilirsiniz. Kırılıp gücenebilirsiniz insan ilişkileriniz içinde.

‘’Ben çok değer verdim, ama karşı taraftan bir şey gelmedi. Ben onlara çok özendim, ama onlar kıymetini bilmedi. Ben iyilikler ettim, ama onlardan iyilikler gelmedi.’’ diyebilirsiniz.

O yüzden yeni tanıyacağınız insanlara karşı mesafeli, dikkatli olmanızı, hayatınıza hemen almamanızı, kısa sürelerde yakın olmamanızı, ‘Dostum, kıymetlim’ dememenizi yeterince tanımadan gözünüzde büyütmemenizi önereceğim bu Satürn transiti için.


Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026


Yükselen İkizler :

Satürn 10.evinizde ilerlemeye başlıyor bu değişim ile birlikte.

10.evin konuları aktif olacak bu kez hayatınızda. Bu konular üzerinden deneyimler, kişiler, ortamlar gelecek.

Süreçten çok şey alarak çıkabilirsiniz. 10.evin temalarında çok şey elde etmiş olarak çıkabilirsiniz. Ama Satürn, bunların kolay gelmeyeceğini söylüyor. Hayatın verdiği her şeyin bir bedeli, bir öğretisi var. Bu transitte elde edecekleriniz de hayatla ilgili çok şey öğreterek gelecektir.

Bu evin temaları üzerinden anlatayım.

10.ev iş, kariyer, konum, yetki, ünvan, yükseliş, terfi, başarı, sıfatlar, maddesel kazanımlar, yüksek maaşlar, zamlar, çalışmak, yükselmek, kazanmak demektir.

İşinizde yorucu bir döneme giriyor olabilirsiniz. Yeni bir işe başlıyor olabilirsiniz.

İş hayatınızda kendinizi, donanımlarınızı, yapabileceklerinizi ortaya koymak için uygun koşullar bulamayabilirsiniz. Yapmak istediğiniz çalışmalarda otorite engeline takılabilirsiniz.

Yönetici, amir ve müdürlerinizde iletişimlerde zorlanabilirsiniz. Anlaşmak, uyumlanmak zor olabilir ve bir şeylere işinizin hatrı için katlanmanız gerekebilir.

Çalışmıyorsanız, öğrenci iseniz okul hayatınızda hocalardan yana zorluklar yaşayabilirsiniz. Hakkaniyetsiz, adabı eksik, erdemleri eksik insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Resmi işler, işlemler, yasal konular olabilir.

Hepsini söylüyorum. Uyarmak adına söylüyorum. Olasılıkları önden bilin ve bu doğrultuda kişisel iyilik halinizi, menfaatlerinizi, haklarınızı koruyacak şekilde seçimler yapın. Kötüyle kötü olmayın.

Herkes adil şekilde yapmaz kavgasını. Gücünü kötüye kullanacak kişiler olabilir. Onlara fırsat vermeyin.

Yerine göre, kişiye göre davranmak gerekiyor bazen. Erdemlerimizi ve kendimize saygımızı elbette koruyacağız ama bazen stratejik olmak gerekebiliyor. Siz de bunu yaparak kontrollü biçimde atlatın süreci.

Elbette sadece negatif ihtimaller ve zorluklar yok, en başından söylediğim gibi. Yeni ünvanlar getirebilir bu transit size. Önemli başarılar getirebilir.

Kariyer hedeflerinizde ilerleyebilirsiniz.

Hedefleriniz yönünde eylem halinde olun.  Hedeflerinize ket vurabilecek insanlara karşı da temkinli ve stratejik olun.


Yükselen Yengeçler :

Satürn 9.evinize geliyor.

Satürn yaşam derslerimizi temsil eden gezegen. Bir evden geçtiğinde, o evin konularında deneyimler yaşıyoruz. Gelişiyoruz. Öğreniyoruz. Olgunlaşıyoruz.

Balık burcundan, 9.evinizden geçerken balık ve 9.ev temaları üzerinden deneyimler getirecektir size.

9.evin en temel konuları arasında uzaklar, mesafeler, hasretlikler, gurbetlikler var.

Neler olabilir ? Yer değiştirebilirsiniz. Doğup büyüdüğünüz, alıştığınız, bildiğiniz yerlerden uzak bir şehre ya da başka bir ülkeye gidebilirsiniz. İş ya da eğitim amaçlı olabilir bu, yerleşmek için olabilir, başka bir sebeple olabilir. Bir yakınınızın yanına gidebilirsiniz. Bir süre uzaklarda olmak isteyebilirsiniz.

Bu bir balık transiti. Balık burcu inziva demektir. Sosyalleşmek istememek, kendinle kalmayı, kendini dinlemeyi istemek demektir.

Zihninizi toparlamak, duygularınızı dengelemek, iç dünyanızı iyileştirmek için belki bir yere gitmeyi, uzaklaşmayı seçebilirsiniz bir süre için.

Giden siz değil, bir yakınınız da olabilir. Ailenizden biri, yakın bir dostunuz, belki iyi anlaştığınız bir yakın akrabanız, bir komşunuz uzaklara gidebilir. Bir özlem duygusu yaşayabilirsiniz.

Satürn 9.evden geçerken mesafeler yoruyor bizi. Sizin yaşamınızda da böyle çalışabilir.

9.evin başka konuları da var. Başka olasılıklarınız da var. Onlara da bakalım.

Akademik konular, yüksek lisans, doktora ve ötesi, yani yüksek öğrenim, üniversite, eğitim temaları 9.evle bağlantılı.

Akademik hayatınızda belki arkadaşlıklarınız içinde, belki danışman hocanızla iletişimlerinizde, insan ilişkileriniz içinde zorlanabilirsiniz.

İyi yönetmek gereken şeyler olabilir. Herkes çok iyi, çok düzgün bir karaktere sahip değil. Bir şeylere tahammül göstermemiz gerekebilir.

Balık burcu görünür olmayanla ilgilidir. Kandırmak, yanıltmak, üstü örtülü işler çevirmek vardır bu burcun gölgesinde. Arkanızdan çevrilebilecek hileli işlere de dikkat edin, gözünüzü iyi açın derim o yüzden. Her an herkesten tehlike beklemek değil tabii ama öyle kolayca da güvenmeyin herkese.

Uluslararası ticari işler, ithalat, ihracat, gümrük, yurt dışı bağlantılı işler, ticari transferler, uzaklar, lojistik/taşıma faaliyetleri, nakliyecilik..Bunlar da 9.ev teması.

O yüzden ticari işlerinizde de dolandırıcılıklara karşı temkinli olun. Yeterince tanımadığınız kişilerle hızlıca iş yapmayın. Teklifleri, önerileri kolayca kabul etmeyin.

Evet, böyle olasılıklar var. Uyarmak adına negatif ihtimalleri yazıyorum. Seçimlerinizi bunları bilerek yaparsanız, negatif ihtimallerden korunmuş olursunuz. Zarar görmezsiniz, en azından minimize etmiş olursunuz olası etkileri.

Peki hiç mi pozitif olasılıklar yok ? Elbette var.

Deneyimlerden öğrenecekleriniz zaten ‘kar’ınız olacak.

Saydığım tüm bu konularda çok da verimli bir dönem bir yandan. Teknik anlamda gelişme, yükselme dönemi.

Örneğin akademide başarılı çalışmalar yapmak. Örneğin uzaklarda yeni bir düzen kurmak. Örneğin uluslararası ticari faaliyetlerde işinizi büyütmek, uzaklara açılmak.

9.ev hayatla ilişkimizi, ruhsal olgunluğumuzu da temsil eden bir alan. O yüzden bu transit aslında sizin için pek çok açıdan ehlileşme dönemi olacaktır. Hayatın içinde birçok şeyin matematiğini bu transit ile idrak ediyor, taşları yerine oturtuyor olacaksınız. Hayırlısı olsun her şeyin.


Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026


Yükselen Aslanlar :

Satürn balık transitine başlıyor. 8.evinize geliyor bu yeni transit ile.

Parasal konular, özellikle krediler, ödemeler bu evin konusudur. Bir kredi ödemeniz olabilir bu dönemde.

Borçlarınız varsa onları bitirmek için yapacağınız şeyler olabilir. Ailenin borçları ise bunlar, siz sorumluluk alabilirsiniz.

Bir miras, bir nafaka, bir mal paylaşımı konusu olanlar biraz zorlanabilir. Hakkınızı aramanız gerekebilir. Hakkaniyetsiz durumlar olabilir.

Bir şikayetiniz, bir tazminat talebiniz olabilir (örneğin bir şirketten, çalıştığınız yerden ya da bir markadan). Yasal bir parasal konu doğabilir.

Vergi borçları olanlar, bir yapılandırma, bir borç ödeme sürecine girebilirler.

Bir sigorta, sigorta primi, gerekli günü/süreyi doldurmak gibi bir konu olabilir.

Parasal konular bu dönemin ana teması sizin için.


Yükselen Başaklar :

Satürn 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanına geliyor. İlişkiler derken hangi ilişkilerle, kimlerle ilgili bu ev ?

Evlilik bir 7.ev teması. Eş, sevgili 7.evin konusu.

İş ortakları, ortaklı ticari faaliyetler, iş birlikleri bu evin konusu. Hocalar, bilgisine danıştığımız uzman kişiler, danışmanlar yine bu evle ilgili.

Satürn’ün buraya gelişi bu temalarda yeni başlangıçlar, yeni oluşumlar getirebilir size.

Bu temalarda başlangıçlarınız olabilir. Bir ilişki başlayabilir, ilişki içinde evlilik kararı alabilirsiniz. Evlenebilirsiniz.

İşinizde ortaklık kurabilirsiniz. Ortaklık değilse bile proje bazlı iş birlikleriniz olabilir.

Danışmanlıklar alabilirsiniz.  Bu danışmanlık hukuki bir konu için bir avukata başvurmak olabilir. Sporda bir eğitmen ile çalışmak olabilir. Doğum haritanızı öğrenmek isteyebilirsiniz, astrolojik bir danışmanlık olabilir.

Hayatınıza önemli bir eğitmen kişi, bir yol gösterici gelebilir.

Güzel ihtimaller var. Bununla birlikte bu ilişkiler içinde dengeleri kurmak zor olabilir kimi zaman. Kiminle hangi mesafede olmalısınız, hayatınızın ne kadarını paylaşmalısınız, bir iş birliği olmalı mı, olmamalı mı, emin olamadığınız zamanlar olabilir. İnsanları tanıdıkça başlangıçta olduğundan daha farklı düşüncelerde, hislerde olabilirsiniz onlara karşı.

Aceleci olmamanızı, kimseyi tanımadan, gözlemlemeden, analiz etmeden hayatınıza dahil etmemenizi önereceğim bu transit için.


Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026


Yükselen Teraziler :

Satürn 6.evinizde olacak balıkta iken.

6.evin temalarını sayayım önce. Sonra bu temalar üzerinden olasılıklarınıza bakalım.

İş, iş düzeni, çalışma hayatı, çalışma ortamı, görev tanımı, iş arkadaşları. İş dışında günlük sorumluluk ve rutinler, genel olarak günlük düzen diyebileceğimiz, yaşam düzeni diyebileceğimiz konular.

Alışkanlıklar, rutinler.

Sağlık, Bedensel güç, bedensel iyilik hali.

Ayrıca evcil hayvanlar.

Bu konularla meşgul edebilir sizi Satürn, balıkta iken. İş hayatınızda, iş ortamınızda zorlanabilirsiniz. Görev tanımınızın üstesinden gelmekte zorlanmak da olabilir bu, iş arkadaşlarınızla iletişimlerde zorlanmak da olabilir.

Uzak bir yerde çalışmak, gidiş geliş yolunda yorulmak gibi bir durum da olabilir.

İşinizi en iyi şekilde yapmaya çalışmanız önemli. İş arkadaşlarınızı çok sevmek zorunda değilsiniz ama saygı ve nezaketle iletişim önemli.

Günlük düzeninize, sağlığınıza özenmeniz önemli.

Hayatınızı iyi yaşamanız, kendinize iyi bakmanız önemli.

Faydalı olmayan alışkanlıklarınız varsa buralardan yana ders alabileceğiniz, yaşanabilecek sorunlar üzerine bir şeyleri bırakabileceğiniz bir Satürn dönemi.

Satürn o zararlı şeyleri bırakmanız konusunda uyarabilir sizi, getirebileceği sorunlarla.

Bu söylediğim şeylere dikkat ederseniz, olumsuz ihtimaller açığa çıkmaz.

6.ev temaları üzerinden başka neler olabilir ? Bir evcil hayvanın sorumluluğu da eklenebilir hayatınıza. Bunu ilk defa deneyimleyecek olabilirsiniz.

Evcil hayvanlarınız varsa sayıları artabilir. Onlarla ilgili konular da uğraştırabilir sizi biraz.

Yaşamınızı düzen ve denge içinde sürdürmek için saydığım, söylediğim bu konulara dikkat edin. Bunu yaparsanız zorluklar yerine güzel şeyler deneyimlersiniz.

Satürn düzen demektir. Yaşamı düzenlemek demektir. İnşallah güzel düzenler kuracağınız bir dönem olsun.


Yükselen Akrepler : 

Satürn 5.evinize geliyor artık.

Sanatsal alanlarda bir eğitim alabilirsiniz. Sporun bir salında bir ustalaşma dönemi olabilir bu dönem sizin için. Sanat demektir, spor demektir 5.ev. Satürn ise eğitimdir, gelişimdir, ustalıktır.

Önemli başarılarınız olabilir ama Satürn emeğinizi ve çabanızı görmek istiyor.

Çocuklar da 5.evin konusu. Satürn sorumlulukları temsil eder. Çocuklarınızın önemli başlangıçları olabilir. Eğitim hayatları başlayabilir. Yetişkin iseler mezuniyetten iş hayatına geçişi anlatıyor olabilir bu Satürn transiti. Satürn kariyerimizle de ilgili bir gezegen. Evlatlarınızın kariyer yaşamı başlıyor olabilir.

Satürn ile ne olur ? Yeni düzenler kurulur. Çocuklarınız üzerinden ihtimalleri çoğaltayım. Yaşamlarında önemli kararları olabilir. Bir yer değişikliği yapabilirler. Bir başka şehre/ülkeye yerleşecek olabilirler. Mesafeleri anlatır çünkü Satürn aynı zamanda. Belki yeni bir yerde düzen kurabilirler. İyi olasılıklar gerçek olsun.


Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026


Yükselen Yaylar :

Satürn balık transitine başlıyor. 4.evinize geliyor.

4.ev evimizi temsil ediyor. Hanemizi, yuvamızı, ailemizi, yaşam alanımızı simgeliyor.

Ev değişikliği, yer değişikliği olasılıklar arasında. Bir ev kiralamak olabilir, satın almak olabilir. Ev düzeninizi değiştirmek, aile ile yaşıyorsanız ayrı eve çıkmak olabilir. Ayrı yaşıyorsanız ailenizin yanına dönmek olabilir.

Aile içinde bir başka kişi de kendi düzenini kurabilir. Böyle bir değişim de olabilir hane içinde.

Memleketinize yerleşmek için hazırlık yaptıysanız artık gidiş vakti gelmiş olabilir.

Ev düzeninizle, yaşadığınız yerle ilgili değişimler olası. Yeni bir düzen kurma ihtimaliniz var.

Bunun dışında aile içi sorumluluklar artabilir. Anneniz, babanız için yapacağınız şeyler olabilir. Aile içinde maddi konularda sorumluluk üstlenebilirsiniz. Evin gelirini siz sağlayabilirsiniz. Ailenizin borçları varsa yardımcı olabilirsiniz.

Anne babanızın bakımlarını üstlenebilirsiniz. İstirahatleri olabilir, tedavileri olabilir. O süreçlerde siz refakat edebilirsiniz. Sizin vesilenizle, yardımınızla iyi olabilirler. Gereken noktalarda devreye girmenizi, destek ve katkı olmanızı istiyor Satürn.


Yükselen Oğlaklar : 

Satürn 7 Mart’ta balık transitine başlıyor. 3.evinize geliyor.

Kardeşler, yakın akrabalar, komşular, arkadaşlar var bu evde. Evimize yakın yerler, semtimiz, muhitimiz 3.evin konusu.

Eğitimler, sınıflar, eğitim ortamları, kurslar bu evin konusu.

İletişim demektir bu ev. İletişim platformları, iletişim temelinde yapılan işler, sosyal medya işleri bu evin konusu.

Araçlar, arabalar, ehliyet, araba kullanabilme konusu da yine bu evle ilgili.

Satürn bu konularda başlangıçlarınızın olabileceğini söylüyor. Hayat size buralardan yeni konular, yenilikler verebilir. Bu temalarda hem ustalaşacağınız, hem de bu konular aracılığıyla tekamül edeceğiniz bir dönem.

Bir eğitime katılırsınız örneğin. Teknik anlamda çok şey öğrenirsiniz. Ama o eğitimden tanıdığınız insanlar hayat dersi olur mesela. Sosyal medya sayfanızı büyütürsünüz, işleriniz artar, yolunda gider. Ama ‘Öyle insanlar gördüm ki, insanları, hayatı sosyal medya sayesinde tanıdım’ diyebilirsiniz.

Hayatı öğretiyor bize Satürn. Hayatı bu kez bu temalar/kişiler üzerinden öğrenme zamanı.

Kardeşlerinizle ilgili sorunlar olabilir. İletişim kopuklukları, uzaklaşmalar olabilir. Kavga, küslük yerine birbirinizi anlamaya çalışın derim. Uzaklara gidecek bir kardeşiniz de olabilir. Fiziksel bir mesafede girebilir araya.

Araba alabilirsiniz. Tabii sorumlulukları da beraberinde gelebilir. Bir arabaya sahip olmanın avantajları olduğu kadar aslında pek çok dezavantajının da olduğunu görebilirsiniz. Araba kullanmakta ustalaşabilirsiniz. Diğer yandan benzini, sigortası, bakımı, park yeri derken yorabilir de sizi.

Satürn transitleri böyle oluyor. Yeni konularımız oluyor. Yeni şeylere sahip oluyoruz. Hayatımıza bizi mutlu eden bir şeyler ekleniyor ama başka boyutlarıyla öğretici de olabiliyor o şeyler. Sizin için de böyle bir Satürn transiti olacaktır.


Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026


Yükselen Kovalar : 

Satürn 2.evinize yerleşiyor. Parasal alana geliyor.

Bu ev kazançlarımızla, gelirimizle, maddi olanaklarımızla ilgili bir ev.

Maddesel boyutta sahip olduklarımız, mülklerimiz, birikimlerimiz alım gücümüz, gelir akışımız 2.evin konusu.

Satürn bu kez bu konular üzerinden büyütmeye geliyor sizi.

Mevcut düzeniniz değişebilir. Bir süre için (transitin tamamı için düşünmeyin, öyle olmak zorunda değil) para kazanmayabilirsiniz. Kenarda bir birikiminiz varsa eriyebilir. Aileden destek almak gerekebilir.

Para kazanma şekliniz değişebilir. Çalıştığınız yer değişebilir. Çalıştığınız sektör değişebilir. Maddi konularda büyük hareketlerden, yeterince düşünülmemiş yatırım hamlelerinden kaçınmanızı önereceğim.

Biraz sabır gerekecek muhtemelen. Maddi kaynaklarınızı iyi koruyun. Gereksiz harcamaları küçültün. Giderlerinizi karşılayabilmek için elinizdeki kaynakları doğru ve ölçülü, tasarruflu kullanın diyeceğim bu transit için.


Yükselen Balıklar :

Satürn’ün 1.evinize gelişi ile yeni bir dönem başlıyor. 7 Mart’ta balık burcuna geçiyor Satürn. Yeni bir sayfa açılıyor hayatınızda.

Önemli başlangıçlar olacaktır. 1.evden etki aldığınız için her konuda olabilir bu başlangıçlar.

Yeni bir faaliyet alanına girebilir, yeni bir iş yapmaya başlayabilirsiniz.

İlk defa iş hayatına girecek, çalışmaya başlayacak olabilirsiniz. Kendi işinizi kuracak olabilirsiniz.

İlişkiler içinde yeni şeyler başlayabilir. İkili ilişki, sevgililik anlamında bir başlangıcınız olabilir. Biri girebilir hayatınıza. Evlenebilirsiniz. Anne/baba olabilirsiniz.

Yeni bir yerde, yeni bir düzen kurabilirsiniz.

Yatırımlar yapabilirsiniz, mülk edinebilirsiniz.

Ev, araba satın alabilirsiniz. Bunların ödemeleri olabilir. Kazançlarınızı maddi varlıklara dönüştürmek isteyebilirsiniz.

Sahip olmak demektir Satürn. Toprak elementinin temsilcisi olan gezegendir. Hayat size bu dönemde yeni birçok şey verebilir. Ama verdiği her bir şeyin sorumluluğu da olacaktır tabii.

O şeyler olsun, olabilsin diye sarf edeceğiniz bir çaba olacaktır. Uğraşlarınız olacaktır.

Emeği görmek ister Satürn. Hayatınızı inşa etmek için bir emek verme dönemi esasen.

Sorumluluk aldığınız, kendinize, hayata olan güveninizi koruduğunuz, emek verdiğiniz, çaba gösterdiğiniz ölçüde fayda bulursunuz bu transitten.

Yerine göre atılım, yerine göre beklemek, yerine göre cesaret, yerine göre çekilmek. Mantıklı kararlar almanızı isteyecek Satürn burada iken sizden. ‘Ne korkak ol, ne gözü kara. Ne fazla ileri git, ne geride kal’ diyecek. Akıllıca, rasyonel seçimler yapmanızı isteyecek.

Ruhsal anlamda büyütecektir sizi 1.evden geçen bir Satürn.

1.ev yaşam yolumuzu simgeler. Yolunuzdaki yabani otları temizleyeceksiniz muhtemelen bu transitte. Yolunuzdaki taşları kaldırıp kenara koyacaksınız. Çiçeklendireceksiniz bastığınız yerleri. Emek, zahmet, çaba, yorgunluk, hepsi olacak. Ama sonu güzel olur Yaradan’ın nasibiyle.

Yaşamınızı önemli ölçüde değiştirecek şeyler geliyor. Yeni düzenler kurmaya başlıyorsunuz.


Sevgiler, başka yazılarda görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!