Balık Burcu Ekim 2023

Balık Burcu Ekim 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Ekim ayını anlatacağım sizlere. Önemli bir ay. Tutulmalı bir ay 🙂 İki tutulma var içinde.

Bu yıl içinde iki Güneş tutulması, iki Ay tutulması olmak üzere toplam dört tutulma var.

İlk seri Nisan Mayıs döneminde gerçekleşti. Şimdi ikinci tutulmalar geliyor. Yılın geri kalanında başka bir tutulma yok.

Ayın detaylıca inceleyeceğiz yine.

Önce hatırlatmam geliyor : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni balık olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz balık ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 8.evinizde.

Bu alanda parasal konular var. Özellikle ödemeler.

8.ev hem yakın çevre içinde borç alma verme konuları ile ilgili, hem de bankalara, devlet birimlerine borçlarla ilgili.

Terazi burcu ise hukuksal konuları temsil ediyor. Vergi borçlarınız, muhasebe, mali müşavirlik konularınız, bu konularda hukuki süreçleriniz varsa iyi gelişmeler olabilir. Yapılandırmalar olabilir, bunlardan yararlanabilirsiniz. Borçlarınızı küçültebilirsiniz, bitirebilirsiniz. Yasal konularda, resmi işlerde, parasal alanda bir açılım var gibi görünüyor.

Eş, partner, ortak demektir ayrıca terazi. Eşinizle, varsa iş ortaklarınızla güçleri birleştirerek çözeceğiniz, birbirinize yardımcı olacağınız parasal konular olabilir. Ortaklı yatırımlar olabilir.

Parasal konular ve iş birlikleri, karşılıklı anlaşmalar transitin öne çıkan konuları sizin için.

23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor.

Yurt dışında ya da başka şehirlerde yakınlarınız varsa, yanınıza gelebilirler.

Siz onlara gidebilirsiniz 🙂 Haberleşmeleriniz artabilir.

Uzaklarla bağlantı kurmayı anlatır çünkü bu ev. Böyle bir hareketlenme var.

Seyahatleriniz, gezileriniz de olabilir. Çok istediğiniz bir yeri görebilirsiniz.

Okul, eğitim, akademi temaları da bu ev kapsamında. Akademik çalışmaları olanlar için parlak bir zaman. Teziniz, yazmakta olduğunuz bir makaleniz varsa, konu ilerleyebilir. Şekil veremediğiniz kısımları bir zemine oturtabilirsiniz. İlerleyebilirsiniz, konular şekil alabilir.

Yabancı dil öğrenmek isteyenler, kendine yeni bir dil eklemek isteyenler bu başlangıcı yapabilirler.

Bir de şu olur 9.ev zamanlarında : Dinler, ideolojiler, inanç sistemleri, felsefeler, felsefi öğretiler, ilimler 9.evle ilgilidir. Bilincimizi büyütecek, yükseltecek bilgiler, keşifler, deneyimler gelir 9.ev transitlerinde. Dünya kültürleri, toplumların yaşam biçimleri, inançları..Biraz buralara merak salıyorsunuz gibi 🙂


Balık Burcu Ekim 2023


MERKÜR

Merkür 5 Ekim tarihine kadar başak burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler, bağlantılar, çevreniz, ağınız, iletişimler, iletişim dili, üslup, iletişimde ölçü, ayar, denge, kontrol, sağlıklı mesafeler, paylaşımların ölçüsü..Böyle konularda çalıştı Merkür burada sizin için. Bu konularda optimum olanı, sizin için en iyi olanı bulmanızı istedi. Transit içinde bu yönde deneyimler yaşamış olabilirsiniz.

Yeni bağlantılar, özellikle işinizde, sektörünüzde yeni insanlar da getirmiş olabilir bu dönem size. Tanışmalar, irtibatlar olmuş olabilir. Merkür artık buradan çıkıyor.

5 Ekim günü 03:09’da terazi burcuna geçiyor Merkür. 8.evinize geliyor.

Para konusunda dikkat isteyen bir dönem. Ne açılardan dikkat istiyor mesela ? Neler olabilir ?

Beklediğiniz paralar elinize vaktinde geçmeyebilir. Ödemeler için, masraflar ve harcamalar için bütçe oluşturmanız gerekebilir.

Alışverişler istediğiniz gibi olmayabilir. ‘Almasaydım keşke ben bu şeyi’ diyebilirsiniz.

Borç verebilirsiniz, bunlar söylenen zamanda geri verilmeyebilir, verilemeyebilir. Hesabınız şaşabilir.

Elinizde olanı tutmanızı, iyi korumanızı, doğru harcamanızı önereceğim.

Bir de resmi konularda, yasal boyutu olan parasal konularda bir başkasına vekalet vermek yerine her işinizin başında olmanız, her hesabı kontrol etmeniz daha iyi olur. Gözden kaçan hatalar, eksikler olabilir. Eksik işlemler yapılabilir. Doğrudan siz olun konularınızın başında.

22 Ekim’de bu transit de sonlanıyor, 09:48’de akrep burcuna yerleşiyor Merkür. Akrepte iken 9.evinizde olacak.

Başka şehir ve ülkelerdeki yakınlarınızla para konularınız olabilir. Para transferleri olabilir aranızda.

İşinizde ithalat, ihracat yapıyorsanız yurt dışından paralar gelebilir.

Yaptığınız işlerde, ticari faaliyetlerde bir şeylerin nasıl yönetmelikleri var, prosedürleri ne, neyin ne kadar vergisi ödenecek, nereye ne işlem yapılacak, böyle konular da var gibi.

Para birimleri, ülkeler arası transferler, kesintiler, vergiler konunuz olabilir.

Yurt dışından bir kazancınız olacaksa para buraya aktarılırken kesintinin olmaması, az olması için transferde doğru yöntemi seçmenizi önereceğim.


Balık Burcu Ekim 2023


VENÜS

Venüs 9 Ekim gününe kadar aslan burcunda. 6.evinizde.

Uzun zamandır burada. Artık aslandan çıkmaya hazırlanıyor.

Transitin kalan kısmında neler olabilir ?

İş düzeniniz içinde kolaylaşan şeyler olabilir. Günlük yaşamınızda çekidüzen vereceğiniz, güzel bir sistemle düzene oturtacağınız konular olabilir.

9 Ekim 04:10 itibariyle başak burcuna geçiyor Venüs. 7.evinizde olacak.

Başak = İş     7.ev = Bağlantı

İş hayatınızda yeni bağlantılar olası. Belki tecrübelerinden fayda bulabileceğiniz meslektaşlar, belki iş birlikleri, belki daha çok müşteri, daha fazla insan, daha fazla talep. İş konusunda şanslı bir dönem.

Başak burcu hizmet almakla ilgilidir. Evinizde bir çalışanınız olsun, size yemek, temizlik, çocuk bakımı, vb konularda yardımcı olsun istiyorsanız, biriyle anlaşabilirsiniz.

İşinizde çalışanlarınız varsa artabilirler 🙂 Yeni insanlar katabilirsiniz ekibinize.

Başak burcu sağlığı simgeliyor ayrıca. 7.ev ise bize yol gösteren insanları. Bir sağlık konunuz varsa (büyük şeyler olmasına gerek yok, zaten öyle düşünmeyelim) iyi bir hekimle irtibat kurabilirsiniz. Çok güzel yol gösterebilir size. Doğru tanıyı koyabilir. Doğru güzergahla şifanıza, konunun çözümüne götürebilir sizi.

Bir üyelik, bir hizmet satın alabilirsiniz. Online bir şey olabilir bu, somutta gidip geleceğiniz bir yer olabilir.

Hizmetler ve bağlantılar. Kayıtlar, üyelikler. Yeni insanlar. İş birlikleri. Venüs’ün başak dönemi için konularınız bunlar. Güzel şeyler getirir Venüs size.


Balık Burcu Ekim 2023


MARS

Mars 12 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 8.evinizde.

8.ev temalarında yeni gelişmelere açık bir dönem.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz prim, sigorta, tazminat gibi, bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.

Bir büyük girişiminiz için kredi çekmeyi planlıyorsanız, kredinizi çekebilirsiniz.

Bir yatırım, bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

Parasal alanda yeni başlangıçlar var. Sigortanız, maddi güvenceniz, emeklilik planınız gibi konularda yeni kararlarınız olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir.

12 Ekim’de akrep transitine başlıyor Mars. 9.evinize geliyor.

Uzaklarla ilgili konular. Bir yer değişikliği. Bir yerleşim konusu. Yeni bir yere alışma konusu. Bir seyahat. Bir taşıma, lojistik, transfer konusu.

Bir vize/pasaport konusu. Ticari işler, ithalat, ihracat konusu.

Uzaklarda olan akrabalarınızla, sevdiklerinizle ilgili konular.

Hepsi 9.ev olasılıkları içinde. Güncelde böyle konularınız varsa, çabalarınız olabilir Mars burada iken.

Bu şeyleri yoluna koymak için. Neticelendirmek için. Gerçekleştirmek için. Katkı olmak için. Yardımcı olmak için. Beklememek için. Konuları ilerletmek için.

Öğrenci olanlar için yoğun bir dönem. Ders yükünüz yorabilir sizi biraz. Sınavlarınız olabilir. Akademik çalışmalarınız olabilir. Tez, makale konuları, ödevler, grup çalışmaları, projeler olabilir. Hocalarla iletişimler artabilir. Arkadaşlarınızla birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Zaman zaman anlaşmazlıklar da olabilir.

Mars’ın olduğu yerde bir efor oluyor. Bir şey çok kolay akmayabiliyor, bir yerine iki kerede, üç kerede olabiliyor. İletişimlerde sorunlar doğabiliyor.

Bir şeyleri yönetmek gerekiyor. Sabırla beklemek gerekiyor. Acele etmemek, doğru adım için uygun zamanı kollamak gerekiyor.

Enerjiyi kontrollü kullanmak, aceleci ve hırslı olmamak, ayarı tutturmak, ilişkileri, iletişimleri yönetmek gereken bir dönem.


Balık Burcu Ekim 2023


Ekim 2023 Ay Döngüleri :

14 Ekim : Terazi Burcunda Güneş Tutulması : Ay 21° Terazi, Güneş 21° Terazi

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. 8.evinizde gerçekleşecek.

Merkür ile kavuşumda. Kiron’dan karşıtlığı var. Merküryen ve Kironyen etkiler var.

Bir şeyi çözmek, yoluna koymak istiyorsunuz. Artık bu şey geride kalsın istiyorsunuz. Artık huzur olsun, konu şekil alsın istiyorsunuz.

8.evin konuları arasında ortak paralar, ortak kazançlar, mülkler var. Terazi burcu ise evliliği simgeliyor. Boşanma aşamasında olanlar, resmi olarak mal paylaşımlarını yapacak olanlar için yeni kararlar, konuşmalar var. Anlaşmazlıklar olduysa bunun her iki tarafa da zarar verdiğini, iyi gelmediğini görmüş olabilirsiniz. Konular tatsız şekilde uzamış olabilir. Artık bir uzlaşma zamanı belki.

İş konusunda da ortaklı işlerde yeniden düzenleyeceğiniz, paylaşacağınız hisseler, haklar olabilir.

Hukuki süreçleri olanlar için bir çözüm ve şifalanma dönemine işaret ediyor bu tutulma.

Başka neler olabilir ?

Krizlerle, kaotik konularla ilgilidir bu ev. Sizi uğraştıran bir konunuz varsa bu konuda size rehberlik edecek, bilgisiyle, tecrübesiyle yönlendirecek biri olabilir. Birinden yardım alabilirsiniz. Biri bir konunuz için devreye girebilir, yol gösterebilir size.

Maddi güvence konusu var ayrıca bu evde. Sigortalar var. Böyle bir şey de başlatabilirsiniz. Düzenli ödeme yapacağınız bir sigorta, bir emeklilik planı doğabilir.

28 Ekim : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 5° Boğa, Güneş 5° Akrep

3.evinizde bir Ay tutulması meydana geliyor.

Bir boğa tutulması. Boğa demek para demek. Para kazanmak demek.

Bir e-ticaret fikri getirebilir bu tutulma size. İnternet üzerinden satacağınız bir şeyler,  yapacağınız şeyler olabilir. Belki bir website. Yayıncılık. İçerik üretme konusu. Sosyal medya.

3.ev dijital alanlarla ilgili. Ulaşmakla, iletişim kurmakla, bilgiyi paylaşmakla ilgili. Ayrıca satış, pazarlama, ticari faaliyetler 3.ev temaları arasında.

Somut/soyut bir şeyin ticareti başlayabilir. Bir website ya da online bir alışveriş platformu üzerinden ürünler satmak isteyebilirsiniz.

Soyut ne olabilir ? Bilginizi satmak, eğitmenlik ve danışmanlık yapmak soyut tarafta verebileceğim bir örnek. 3.ev temaları ile de çok bağlantılı bu alanlar. Eğitmek, bilgi vermek, anlatmak, öğretmek demektir 3.ev

Bir iş fikri. Dijital bir platformda yapacağınız bir iş özellikle. Burada bunu görüyorum.

Başka neler olabilir 3.evde bir Ay tutulması ile ?

3.ev kardeşleri, yakın akrabaları, komşuları, yakın arkadaşları temsil ediyor aynı zamanda. Bu kişilerden haberler alabilirsiniz bugünlerde. Bazı kararlarını duyabilirsiniz. Tamamlayacakları şeyler olabilir.

Kardeşlerinizin sonlandırmak isteyeceği şeyler olabilir. Yeni bir düzen için bitirecekleri, kapatacakları şeyler olabilir. Onların yerine yeni şeyler başlatabilirler. Meşgul oldukları konularda sonuç alabilirler.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), çocuk haritası analizi, rektifikasyon (doğum saatini bilmeyenler için haritanın oluşturulması) gibi seçenekler var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güncel transitleri de ekleyeceğim buraya ↓

Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023

Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!