Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023

Pluto’nun kova transiti başlıyor sevgili okuyucularım ! 23 Mart günü 15:24’te kova burcuna yerleşiyor Pluto.

En ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegen. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

Kova döneminde nasıl çalışabilir ? Neler olabilir ?

Pluto iyi olmayan, doğru olmayan, sağlıklı olmayan, etik olmayan, olması gerektiği gibi olmayan, aksayan, sorun yaratan şeyleri temsil eder.

Kova burcu ise hakları, özgürlükleri, toplumsal konuları, toplumu ilgilendiren konuları, devletin vatandaşlarına hizmetlerini, sosyal olguları, bireyi, bireysel hakları, toplumun refahını, huzurunu simgeleyen bir burç.

Toplumu ilgilendiren konularda nerelerde çürümeler var ? Neler artık ertelenemez ? Artık dur denmesi gerekiyor. Yasalarla, yaptırımlarla neler artık karara bağlanmalı ? Hangi konularda nasıl cezai uygulamalar olmalı ? Nelerin şekli değişmeli ? Nelerin önü kesilmeli ?

Toplum için güçlü bir düzenin, sağlıklı bir sistemin var olabilmesi, oluşabilmesi için, barış, huzur, refah, başarı, gelişim için toplumsal yaşam içinde neler düzenlenmeli, buralar deneyimler ile daha görünür gelebilir Pluto’nun kova döneminde.

‘Artık bir şey yapılmalı’ noktasını temsil ediyor bu anlamda Pluto. Dönüşümün yolunu göstermeye geliyor.

Hem kişisel bazda, hem büyük ölçekte doğru kullanılırsa rotamızı çizmemize, kötü olandan temizlenmemize, gereksiz olandan arınmamıza vesile olacaktır.

Burçlar üzerinden de bakalım ihtimallere.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Pluto 11.evinize geliyor.

Satürn transiti ile birbirini tamamlayan göstergeler bunlar ki zaten yaratılmış sistem içinde her şey birbiri ile mantıklı biçimde örtüşür. Birbirini tamamlar.

Kova demek ahbaplıklar demektir. Sosyal çevreler demektir. Bu alanda düzen değişikliklerine işaret ediyor Pluto. ‘Artık bazı arkadaşlıklar bitiyor’ diyor. Çıkması gereken kişiler çıkıyor artık hayatınızdan.

Diğer yandan Pluto’nun burada olacağı uzun yıllar boyunca çokça yeni çevrelere de girebilirsiniz.

Başka bir işaret daha var burada. Kalabalıklar demektir kova. 11.ev çok insan demektir.

Eğer topluluklara hitap ettiğiniz bir işiniz varsa, örneğin sosyal medyada üretimleriniz varsa, gruplara hitap ediyorsanız, bir websiteniz/kanalınız/sayfanız varsa çok daha fazla insana ulaşabilirsiniz. Bu yönde üretimlerinizi artırırsanız tabii. Böyle hedefler belirebilir, böyle niyetler doğabilir içinizde. Takipçileriniz, okuyucularınız, izleyicileriniz artabilir.

İşleriniz büyüyebilir. Çok daha tanınır, bilinir hale gelebilirsiniz.


Yükselen Boğalar :

Pluto 10.evinize geliyor. Kovada iken 10.evinizde olacak.

Uzun yıllar burada olacak. İş hayatınızda, kariyerinizde önemli değişimlerin olabileceği bir dönem başlıyor. Pluto yıllar içinde gerçek yolunuza, yaşam amacınıza, yapmanız gereken işe, işlere yönlendirecektir sizi.

Ünvanlardan, sıfatlardan, başarılardan, insanların başarı tanımlarından öte bir yerde, gerçek yaşam amacınızla buluşmak, misyonlarınızı fark etmek, hayata hangi noktada katkı sunabileceğinizi ve yapmanız gereken işi idrak etmek bu transitin ana konuları arasında sizin için.


Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023


Yükselen İkizler :

Pluto 9.evinize yerleşiyor.

Uzun yıllar burada olacak. Kimileriniz büyük değişiklikler yapacak yaşamında. Örneğin yaşadığınız yer değişecek. Başka bir şehirde, ülkede düzen kuranlarınız olacak.

9.ev yer değişiklikleri ile ilgilidir. Bir yerden ayrılıp başka bir yerde kök salacağınızı söylüyor olabilir Pluto. Bir yakınınız da yapabilir bunu.

Kimilerinizin akademik hayatı başlayacak. Eğitimler alacaksınız. Hatta bir iş olarak eğitmenliği, akademisyenliği seçenler olacak.

Uluslararası konular, uluslararası alanda görünür olan platformlar, kalabalıklara hitap edilen işler, sosyal medya, online sayfalar, kanallar, içerik üreticiliği, yayıncılık, bilgilerinizi paylaşacağınız alanları, eğitmenlik, danışmanlık..Bunlar 9.evin temasıdır. Buralarda yeni başlangıçlar da olası. Var olanlar içinde değişimler olası.


Yükselen Yengeçler :

Pluto 8.evinize geliyor.

8.ev parasal konularla ilgili bir ev. Özellikle ödemelerle, düzenli ödemelerle, yasal paralarla bankalarda, kredilerle ilgili bir ev.

Bir kredi başlangıcınız olabilir. Ev almak için, iş kurmak için ya da başka bir sebeple kredi çekme planınız varsa, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Düzenli şekilde ödemesini yapacağınız bir parasal konu gündeme gelebilir.

Alım satım konuları, miras, nafaka, mal paylaşımları, tazminat, sigorta prim ödemeleri gibi konular da bu evle ilgili.

Bir sigorta ödemeye de başlayabilirsiniz geleceğiniz için. Bir emeklilik planı, ileri dönük bir sigorta ödemesi de başlayabilir.


Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023


Yükselen Aslanlar :

Pluto 7.evinize geliyor.

Pluto’nun kovaya geliyor olması, Satürn transiti ile örtüşen bir değişim. Artık bazı ilişkiler, bazı insanlar hayatınızdan çıkıyor. Sahici bir bağ kuramadığınız insanlardan uzaklaşıyorsunuz. Böyle bir ihtimal var.

Belki birileri gidiyor, evet ama yerlerine gelecek insanlar olursa, hayatınıza yeni insanlar dahil olursa artık çok daha seçici olmanız gerekiyor. Aynı üzüntüleri, aynı hayal kırıklıklarını, aynı öfkeleri yaşamamak adına daha temkinli olun.


Yükselen Başaklar :

Pluto 6.evinize geliyor.

İş düzeninizde değişiklikler olası. Çalıştığınız yer, çalışma ortamınız, çalıştığınız birim değişebilir.

Kamu personeli olabilirsiniz bu arada. Pluto devleti temsil eder. 6.ev ise iş hayatımızı. Bir devlet biriminde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sağlığınızla ilgili konularda daha özenli olmanızı önereceğim. Beslenme düzeniniz, zararlı alışkanlıklarınızın olup olmaması, spor yapıp yapmamanız, uykunuz, hepsi sağlığınız üzerinde etkili, biliyorsunuz. Kendinize daha iyi bakmanızı önereceğim.


Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023


Yükselen Teraziler :

Pluto 5.evinize geliyor.

Çocuklarınızın düzeni değişebilir. Yetişkin yaşta iseler hayatlarıyla ilgili yeni kararlar alabilirler.

Çocuk sahibi olabilirsiniz.

Çocuklarınızın önemli başlangıçlarına denk geliyor olabilir Pluto’nun buraya gelişi.

Yeni bir sanat dalında, sporun bir branjında başlangıçlarınız olabilir. Var olan, yapmakta olan olduğunuz şeyler düzen değiştirebilir.


Yükselen Akrepler : 

Pluto 4.evinize geliyor.

Aile içinde bir düzen değişikliği olası. Evden ayrılacak biri olabilir. Örneğin çocuğunuz evden ayrılıp yuva kuracak olabilir. Eğitim için bir başka şehre/ülkeye gidecek olabilir. Ayrı eve çıkmak, kendi düzenini oluşturmak isteyebilir çocuğunuz. Hane içinde bir değişim olası.

Bunun dışında hanenin kendisinde de bir değişim olasılığı var 🙂 Eviniz de değişebilir.

Taşınmak yönünde bir niyet, bir gereklilik, bir hazırlık varsa bunu yapabilirsiniz.

Ev almak olabilir, bir ev kiralamak olabilir, memlekete dönmek, memlekete yerleşmek olabilir. Yaşam düzeninizde değişimler olabileceğini söylüyor Pluto.


Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023


Yükselen Yaylar :

Pluto 3.evinize geliyor.

Yakın çevre ve iletişim alanı burası. Çevrenizde bir değişim olabilir. Hayatınızdan çıkacak insanlar olabilir. Yeni çevreler içine girebilir, yeni bağlantılar kurabilirsiniz.

Eğitimci iseniz, danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa büyüme zamanını anlatıyor olabilir Pluto. Öğrenci/danışan ağınızda kalabalıklaşabilirsiniz. Sosyal medyada üretimleriniz varsa sayfanızı büyütebilirsiniz. Böyle bir şey yoksa başlayabilir.

Sosyal medya faaliyetleri, internet üzerinden yapılan işler, blog yazarlığı, bilgi paylaşımları, e-ticaret, satış pazarlama işleri 3.evin konusudur. Kova burcu da zaten dijital platformları simgeliyor. Hayatınızda bu yönde bir hareketlilik olası. Yeni başlangıçlarınız olabilir.


Yükselen Oğlaklar : 

Pluto 2.evinize geliyor.

Para evi burası. Pluto büyük paraları simgeleyen bir gezegen. Tam da para evine geliyor. Ama öncesinde değişmesi gereken düzenler değişebilir, bitmesi gereken şeyler bitebilir. Pluto bir şeyleri yıkıyor, yerine yeni şeyler kuruyor. Bir dönüşüm gezegeni.

Bu çok uzun yıllar sürecek olan bir transit ama başlangıç noktası önemli. Etkiler, olasılıklar görünür olabilir. Olacak olan şeyler gösterebilir kendini. Değişimler başlayabilir.

Paranızı kazandığınız alan değişebilir bu Pluto transitinde. Gelir kaynağınız değişebilir. Para kazanma şekliniz değişebilir. Mülklerinizle ilgili yeni kararlar  alabilirsiniz. Nakit paraya çevireceğiniz maddi varlıklarınız olabilir. Yatırımlar yapacak olabilirsiniz.

Geliriniz büyüyebilir. Kaynakların değişmesi, şekil değiştirmesi bir olasılık. Başka bir alana, sektöre geçebilirsiniz. Bir işte çalışıyorken kendi işinizi kurabilirsiniz. Bir ürün satıyorken bir hizmet satmaya başlayabilirsiniz. Çok para da gelebilir. Ama bereketinin olması için, doğru harcamanız, güzel yerlere harcamanız önemli.

Sizin için parasal anlamda yeni bir dönemin başlangıcı Pluto’nun kovaya gelişi.


Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023


Yükselen Kovalar : 

Pluto 1.evinize geliyor.

Bu oldukça önemli bir değişim sizin. En ağır hareket eden, transitleri uzun yıllar süren ve de külli iradenin temsilcilerinden olan Pluto, yaşam yolunuzu simgeleyen 1.evinize geliyor.

Düzenlerinizi değiştirecektir. Değişen düzenleriniz olacaktır.

Bitecek işler, yerine başlayacak yeni işler olacaktır.

Bitecek arkadaşlıklar olacaktır, yerine yeni bağlar kurulacaktır.

Yaşadığınız ev değişebilir. Yaşadığınız semt/şehir/ülke değişebilir. İşiniz değişebilir. Çevreniz değişebilir. Hayatla ilişkiniz, kendinizle ilişkiniz, bakış açılarınız, hayatı yaşama şekliniz değişebilir. Pluto önemli dönüşümlere, kadersel yeni başlangıçlara işaret ediyor.


Yükselen Balıklar :

Pluto 12.evinize geliyor.

Burada önemli dönüşümlere işaret ediyor Pluto. 12.ev ruhsal alandır. Soyut şeylerle ilgilidir. Dünyevi olanla değil, ruhsal olanla ilgilidir. Maddesel varlıklarımızı, somutta sahip olduklarımızı değil, soyut anlamda sahip olduğumuz şeyleri temsil eder.

Örneğin kendimizle ilişkimiz, yaşama dair farkındalığımız, ruhsal olgunluğumuz, erdemlerimiz, değerlerimiz, nasıl bir insan olduğumuz, vicdanımız, merhametimiz, duygusal yanımız, hayatı nasıl yaşadığımız. Sevgimiz, sevecenliğimiz. Hoşgörümüz, anlayışımız. Maneviyatımız, Yaradan ile ilişkimiz. Hepsi 12.evin konusu.

Pluto sizi dönüştürmeye geliyor. Maddesel taraftan ruhsal tarafa gitme, soyut-somut dengesini kurma zamanı başlıyor.

Dünyevi boyutta sahip olduklarımız kadar, ruhsal derinliğimiz de önemli. Maddede ileri giden, dünyevi olana fazla meyil eden, dünyevi olanı fazla arzulayan ruhsal tarafta acı çeker. Ruhsal tarafta sınanır. Ruh ve maddenin dengede olması gerekiyor. İşte bu dengeyi daha doğru biçimde kurmaya başlayacağınız bir yeni dönemi anlatıyor Pluto’nun kovaya gelişi.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün yeni transiti başlıyor ! Balık burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart günü başlayacak olan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!