Aslan Burcu Ağustos 2023

Aslan Burcu Ağustos 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Sıcaklardan ve ekonomiden iyi olabildiğimiz kadar iyiyiz sanırım bu yaz. İkisi de fena yükleniyor. Ama hiçbir şey durup dururken ve kendiliğinden olmuyor tabii. Ne oluyorsa, insan kendisi yapıyor. Ne yapıyorsa da kendine yapıyor.

Konuşsak saatlerce, günlerce konuşuruz. İsterseniz Ağustos ayına bakalım biz 🙂 Yazı nasıl kapatıyoruz ? Neler var bu ay içinde ? Tek tek bakalım.

İki dolunay var diğer aylardan farklı olarak. Bir Venüs retrosu var + bir Merkür retrosu var. Önemli bir ay Ağustos.

Önce aylık takvimi vereyim ↓ Burada ↓

Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

Bir de hatırlatmam var. Bunu hep yapıyorum. Bu yazıyı yükseleni aslan olan biri okursa öngörülerden yararlanabilir. Diğer türlü bu olasılıklarla yaşanacaklar uyumlu olmaz 🙂

Çünkü evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 1.evinizde.

Güneş’i 1.evimizde ağırladığımız zamanlar güzeldir. Güç, başarı, yenilenme dönemleridir Güneş transitleri. Güneş buradan geçerken hayatımızda yeni sayfalar açılır. Yeni şeylere başlarız.

Ayrıca burada şöyle bir durum da var :

Güneş aslan burcunun yöneticisidir. Yani aslan, Güneş’in kendi evi. Güçlü olduğu bir yer. Bu anlamda da iyi bir transit.

Kendiniz için yapmak istediğiniz şeyleri, niyetlerinizi hayata geçirebilirsiniz bu dönemde. İşinizde yeni atılımlarınız olabilir. Bekleyen projeler hayata geçebilir. Bir yükseliş, bir büyüme, bir yenilik yaşayabilirsiniz. Aslan yaratım demektir. Yaratıcılıktır aslan. Yaratıcı, orijinal, başarılı işleriniz olabilir.

Kişisel yaşamınızda bir şeyleri yenilemek isteyebilirsiniz.

Sporun ve sanatın zamanı bu ayrıca sizin için. Bunlar aslan temasıdır. Sporda, sanatta hobilerinizde, ilgi alanlarınızda ilerleyebileceğiniz, eğitimlere, etkinliklere katılabileceğiniz, keyif aldığınız konulara daha fazla zaman ayırabileceğiniz bir Güneş dönemi.

Reklam demektir aslan. 1.ev de görünür olmakla ilgili. Çalışmalarınızı, donanımlarınızı, yeteneklerinizi daha görünür kılabileceğiniz, daha iyi anlatabileceğiniz, işlerinizi tanıtabileceğiniz bir zaman.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize geliyor.

Parasal alanda güç toplayacağınız bir dönem. Bu da başak temaları ile, başak tavrı ile, başak enerjisi ile olacaktır.

Başak çalışkandır. Üretmek ister. Verimli olmak ister. İşini her daim geliştirmek, büyütmek ister.

Düzenlemek demektir başak. Daha faydalı hale getirmek demektir. İşinizde yenileyeceğiniz şeyler olabilir o yüzden. Bu yenilikler, bu düzenlemeler de daha çok kazanmanızı, maddi anlamda daha büyük karşılıklar almanızı sağlayabilir.

Bunun dışında iyi bir yaşam düzenine sahip olmak, günlük düzeni oturtmak, rutinler oluşturmak gibi konuları vardır başağın. Toprağın evinde, 2.evinizde iken daha sağlıklı bir yaşam düzeni için yapacağınız, başlatacağınız şeyler olabilir. Fayda getirecek güzel kararlar var 🙂


Aslan Burcu Ağustos 2023


MERKÜR

Merkür Temmuz sonunda başak burcuna yerleşiyor. Ağustos boyunca başakta olacak. Sizin 2.eviniz oluyor bu alan.

Şöyle bir durum var bu ay :

Bir retrosu olacak Merkür’ün. 23’ünde başlayacak.

Biz şimdi ilk olarak retro öncesi döneme bakalım.

Daha çok kazanmak, daha çok biriktirebilmek, daha rahat, daha güzel yaşayabilmek için gelirinizi nasıl büyütebilirsiniz ? Yapabileceğiniz neler var ? Zihniniz buralarda olacaktır Merkür’ün başak geçişinde. Çünkü 2.evden etki alıyorsunuz. Burası para evidir.

Başak burcu fayda odaklı bir burç. Kişisel menfaatlerinizi büyütmeye odaklanabileceğiniz bir dönem.

İş ve gelir bu transitin ana konuları sizin için. Başak burcu çalışmak, üretmek, iş yapmak, 2.ev ise kazanmak demektir.

Üretimlerinizi büyütmek, daha faydalı hale getirmek, müşteri bağlantılarınızı çoğaltmak için yapacağınız yeni şeyler olabilir. Merkür iyi fikirler getirecektir size.

23 Ağustos’ta retrosu başlıyor Merkür. Bu yıl içindeki üçüncü Merkür retrosu. Tamamı başak burcunda gerçekleşecek. 15 Eylül’e kadar sürecek.

2.evinizde bu kez bir retro etkisi olacak. Bu defa geriye dönüp bakmalar var.

Yukarıda saydığım şeylerin olabilmesi için, müşteri bağlantılarınızın artması, dolayısıyla gelirinizin artması için, üretip sunduklarınızı daha faydalı ve işlevsel hale getirmek için, iş düzeninizi oturtmak, içinde daha güvende hissedeceğiniz, daha güçlü bir yaşam düzeni oluşturmak için neler yapmanız gerekiyor ? Sisteminizin, işleyişinizin içinde nereleri güncellemeniz gerekiyor ?

Neler geliştirilebilir, hangi noktalarda değişime ihtiyaç var ? İşte bunları görebilirsiniz bu retroda. Türlü deneyimler, farkındalıklara aracı olacak kişiler, konular ile bu noktaları tespit edebilirsiniz.

Müşterilerinizden gelen geri bildirimler üzerine değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Yeni bir sistem tasarımı. Yeni bir çalışma düzeni. Daha iyi üretimler. Daha faydalı hizmetler. Verim, üretim, fayda, kazanç. Bu retronun konuları bunlar sizin için.


Aslan Burcu Ağustos 2023


VENÜS

Venüs ay boyunca aslan burcunda ve retroda olacak. Bu ayın tamamında bir Venüs retrosu var. Siz bu retrodan 1.ev üzerinden etki alıyorsunuz. Neler olabilir, bakalım.

Aile içi bağlarda, sosyal bağlarda, ikili ilişkilerde bir güncellenme zamanı. İlişkileriniz içinde size iyi gelen şeyler, eksik hissettiğiniz şeyler, sevdiğiniz/sevmediğiniz şeyler, duygusal ihtiyaçlarınız..buralara bakma zamanı.

Tutumları, davranışları gözden geçirme zamanı.

Bu etkiyle birlikte sınır çekeceğiniz şeyler olabilir. ‘Bunu artık böyle istemiyorum. Böyle olmasın. Şöyle olsun’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Bunları ifade edebilirsiniz. Bağlarınızı güçlendirmek, yeniden yapılandırmak isteyebilirsiniz.

En temelde öz sevgi, öz saygı, öz değer kavramlarını sorgulayacağınız, kendinizi bu anlamda analiz edeceğiniz bir süreç bu. Kendi değerinizi daha güçlü şekilde idrak etme, ilişkilerde sınırları netleştirme zamanı.

Bu süreçte estetik operasyonlardan, imaj, stil değişikliklerinden de uzak durmanızı öneririm. Çünkü istediğiniz gibi olmayabilir. Venüsyen konular bunlar. Retroda yapılırsa memnuniyet getirmeyebilir. Büyük alışverişler için de retronun bitmesini bekleyin derim ayrıca.


Aslan Burcu Ağustos 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. 2.evinizde.

Bu ev para evidir. Kişisel kazançlarımızı, gelirimizi, ayrıca harcamalarımızı, masraflarımızı, yatırımlarımızı, maddi olanaklarımızı simgeler.

Mars bu alandan geçerken, sizi daha fazla kazanmak, daha iyi yaşamak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak yönünde hırslandırabilir. Böyle bir enerjidir, daha fazlasını ister Mars.

Neler yapabilirsiniz örneğin bu Marsiyen enerjiyle ? Gelirinizi artıracak yeni şeyler başlatabilirsiniz. Bunun için bir süredir planladığınız şeyler varsa ama hazır hissetmediyseniz, şimdi Mars o ihtiyaç duyduğunuz cesareti ve özgüveni getiriyor size. ‘Niye bekliyorum, niye erteliyorum ?’ dediğiniz şeyler için bir hareket noktası.

Bu arada harcamalarınız da artabilir. Kaynaklarınızı koruma gayretinde olmanızı öneririm.

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

3.evin ana temaları arasında eğitimler ve danışmanlıklar var. Bilgiyle yön bulmak, bilgi satın almak, bilgi sahibi kimselerle iletişim kurmak, uzman görüşüne başvurmak, eğitim almak, danışmanlık almak..Bunlar 3.evle bağlantılı.

Terazi burcunun da çok benzer temaları var. Çünkü zaten 3.ev ikizler burcunun evi. Bir hava elementi burcunun evi. Terazi de hava grubundan bir burç. Ortak konular var.

Eşlik etmek, bize eşlik edenler, rehber kişiler, bilgisiyle yönlendirme yapan kişiler, hocalar, danışmanlar..Terazi burcu tam olarak bunlarla ilgili.

Önemli bir irtibatınız olabilir. Size çok iyi gelecek yeni bir bağlantı doğabilir hayatınızda. Bir konuda çok iyi bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir kursa, bir eğitim programına başlayabilirsiniz.

Bir konunuza çözüm olacak, vesile olacak bir tanıdık bağlantısına ulaşabilirsiniz. Biri sizi bilgisi ve tecrübesiyle yönlendirebilir. Tanıdıkları, çevresi ile yardımcı olabilir.

Yeni yeni iletişimler var. Güzel başlangıçlar için hareketleniyorsunuz.


Aslan Burcu Ağustos 2023


Ağustos 2023 Ay Döngüleri :

1 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay :  Ay 9° Kova, Güneş 9° Aslan

7.ev evinizde bir dolunay.

Dolunaya Jüpiter’den gelen bir kare açı var. Olasılıklar bu açıyla şekilleniyor.

7.ev ilişkilerimizi, yakın bağlantılarımızı, yakın bağlarımızı, ortak şeylere sahip olduğumuz ve birlikte hareket ettiğimiz kişileri temsil eder.

Eş, evlilik, sevgililik, iş ortaklığı, danışman-danışan bağlantısı, hoca-öğrenci bağlantısı, ev sahibi-kiracı bağlantısı, kontratlar, imzalı işler, firmalara taahhütler, karşılıklı kazanılan anlaşmalar ve iş birlikleri..Hepsi 7.evin konusu.

Jüpiter erdemleri, adil ve eşit olmayı, hakkaniyetli olmayı simgeler. Uyumsuz açılarında ne oluyor ? Gölgesi çıkıyor ortaya.

Bu bağlantılar içinde haklı, adil, eşit ve hakkaniyetli olmadığını düşündüğünüz, karşı tarafın kendi menfaatini fazlaca koruduğunu, bunu yaparken sizin iyiliğinizi, menfaatinizi, payınızı eksilttiğini düşündüğünüz durumlar varsa bunları bitirmeyi seçebilirsiniz.

Bitirmek değilse bile itirazınızı ifade edebilirsiniz. Hakkınızı korumak için ses çıkarmanız için gerekebilir. Kimsenin kimseye böyle şeyler yapmaya hakkı yok. Karma kişiye ait. Ama tabii bize de haklarımıza, kişisel alanımıza sahip çıkmak düşüyor.

Erdemsiz bir davranış, yeterince temiz olmayan, iyi ve doğru olmayan bir davranış üzerine bırakacağınız bir şey olabilir. Bir iletişimi sonlanabilirsiniz. Bir eğitim olabilir bu. Bir iş birliği olabilir. Bir yakın ahbaplık olabilir. Net bir kararınız var.

16 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 23° Aslan, Güneş 23° Aslan

1.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs’ten kare (uyumsuz) bir açı görüyoruz.

1.ev etki aldığında önemli bir açılım oluyor. Bir farkındalık oluyor. Bir şeyin mantığını oturtuyoruz. Bir şeyin matematiğini anlıyoruz. Bir şey hafifliyor. Bir şey değişiyor. Bir şey geride kalıyor.

Özgürlüğümüzü, konforumuzu, iyilik halimizi eksilten şeyleri bitiriyoruz. ‘Ben’ diyoruz. Kişisel sınırlarımıza daha güçlü şekilde sahip çıkıyoruz.

Siz de bunu yapabilirsiniz.

Uranüsyen etkiyle bir kopuş ihtimali var. Size iyi gelmeyen, belki özgüveninizi zedeleyen, belki huzurunuzu eksilten bir şeye karşı tepkinizi koyabilir, kapınızı kapatabilirsiniz. Bir şeyi bitirebilirsiniz.

Bir yeniye geçiş isteği var. Bu yenilik bir şeyin bitmesiyle gelecek olabilir. Bir özgürleşme var. Bir hafiflik var. Sadece şu uyarım olsun : Uranüs dürtüsel bir gezegen. Bir şey yapacaksanız iyi düşünün, iyi hesaplayın, iyi planlayın ne yapacağınızı.

Değişken şartlar içinde, bir durumun değişmesiyle yeni bir plan da doğabilir. Böyle bir olasılık da var. Duruma göre güncelleyeceğiniz bir planınız da olabilir.

31 Ağustos : Balık Burcunda Dolunay : Ay 7° Balık, Güneş 7° Başak

8.evinizde bir dolunay.

Dolunaylar bitişleri simgeler. Balık burcunun da böyle bir sembolizmi var. Çünkü zodyakta burçların sonuncusu. Bir döngünün tamamlanması, bir dönemin kapanması gibi bir sembolü var.

8.ev ödemelerle, borçlarla ilgili genel olarak. Bir ödemenin sonuna gelmiş olabilirsiniz.

Bir devlet birimine yatırmanıza gereken bir para tamamlanıyor olabilir. Yasal bir konu kapanıyor olabilir.

Bir vergi ödemeniz olabilir. Bir sigorta priminiz olabilir.

Balık burcu yardım almakla ilgilidir. Bu ödemelerinize aileden destek gelebilir.

Bir mal paylaşımı, ortaklı gelir paylaşımı konusu varsa bu konu tamamlanabilir.

Bir parasal konu bitiyor, geride kalıyor gibi.


Bu ayın içeriğine de ekleyeceğim çok yeni bir gelişme var : Ay düğümleri aks değiştirdi.

17 Temmuz’dan bu yana kuzey Ay düğümü koç burcunda, güney Ay düğümü terazi burcunda. 18 ay boyunca bu aks üzerinde olacaklar.

Ay düğümleri tutulma hattını temsil ediyor. Tutulmalar bu burçlarda olacak. Bu yeni dönem için ana konularınızı da aşağıda görebilirsiniz :

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/9.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda/ 3.evinizde olacak.

Bu yeni dönemde neler olabilir ?

9.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Mesafeler, uzaklar, yer değişiklikleri, başka bir şehre taşınma, başka bir ülkeye yerleşme gibi olasılıkları anlatır buradan geçen kuzey Ay düğümü.

Bu yönde planlar, istekler, hazırlıklar varsa böyle değişimler olabilir yaşamınızda. Bunları yapan siz de olabilirsiniz, ailenizden biri, bir yakınınız da olabilir.

Yeni yeni keşifler geliyor ayrıca. Bu keşifler seyahatler, geziler içinde olabilir. Eğitimler içinde olabilir. Bilimlerle, ilimlerle, hayatla ilişkinizi güçlendirecek spiritüel alanlarla meşgul olmaya başlayabilirsiniz.

Çünkü 9.ev anlamak, idrak etmek, hayatın derinliğini kavramak, fark etmek, olgunlaşmak, ehlileşmek demektir. Tam bir dönüşüm dönemi.

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ Ay düğümleri için yazım burada  ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir Ağustos diliyorum hepimize. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!