6-12 Mart 2023 Astroloji Gündemi

6-12 Mart 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Hayli hareketli günlerden geçiyoruz. Bir yanda henüz acıları çok taze bir afet tablosu. Hala karşılanamamış ihtiyaçlar. Çadırı, elektriği, hatta içecek suyu olmayan, su bulmakta dahi zorlanan insanlar. Bir yanda siyasi gündemin harareti.

Ülke olarak kolay zamanlardan geçmiyoruz. Güneş balıkta, Merkür balıkta. Balık burcu ihtiyaçları simgeler. Depremzede kardeşlerimizin çok eksikleri var.

Aynı zamanda kararsızlık, belirsizlik demektir balık. Siyasetteki karmaşalar da yine bu dönemin anlattığı şeyler arasında.

Herkes için her şeyin iyi olduğu bir ülkeye, güzel bir memlekete sahip olmak hayal değil aslında. Mümkün. Gayet mümkün. O resmin gerçekleşebilmesi için bir birey, bir vatandaş olarak gözümüzü açalım, açık tutalım. Farkında olalım, mantıklı olalım. İyi yapalım seçimlerimizi.

Yeni haftayı konuşmaya başlayalım isterseniz.

6-12 Mart haftasında neler var ? Bir başak dolunayı var. 7 Mart günü 15:40’ta başak burcunun 16 derecesinde gerçekleşecek. Dolunaya, yani dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a Mars’ın uyumsuz, Uranüs’ün ise uyumlu açıları var.

‘Hareket & Değişim’ şeklinde bir başlık attım dolunay yazıma. Bizi değişim için harekete çağıran bir dolunay. Mars tetikleyici bir konumda. Uğraşlar, çaba gerektiren durumlar var. Ama sonrası daha iyi olabilsin diye, değişim yaratmak için eyleme geçelim diye veriyor belki de hayat bize bu pürüzleri. Daha iyisi mümkünken kapasitelerimizi atıl bırakmayalım, daha iyisini yapalım, daha fazlasına varalım diye veriyor.

Bir düzen, bir sistem, hizmet, üretim dolunayı. Verim, bereket, hasat dolunayı. Ama hasatı elbette emeği olan alacaktır. Hareketin bereket getirebileceği bir dolunay.

Bir özet yaptım ama hepimizi ilgilendiren genel olasılıkları daha detaylı görmek, burçlar üzerinden nasıl ihtimaller olduğunu öğrenmek için dolunay yazımı tıklayabilirsiniz ↓

Link burada → 7 Mart 2023 Başak Burcunda Dolunay

Şimdi haftanın detaylarına bakalım.

Öncesinde Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


6-12 Mart haftasının gezegen açıları :

11 Mart : Venüs Mars altmışlığı : Venüs 23° Koçta, Mars 23° İkizlerde

Güneş’in ve Merkür’ün balık burcunda olduğu günlerden geçiyoruz. Ruhsal tarafa çok gitmiş, maddesel konulara ihtiyaç duyuyor olabiliriz. Bir süredir ruhsal boyutta, spiritüel konularda derinleşmiş, dünyevi olana ihtiyaç duyuyor olabiliriz. Belki alışveriş yapmak, belki gezmek, belki giyim, kuşam, kozmetik, belki kendimize daha iyi bakmak..

Su elementinin ruhsal derinliğinden toprak elementinin maddesel gerçekliğine doğru bir dengelenme yaşayabileceğimizi söylüyor bu açı. Bir farkındalık ve başlangıç noktası bu. Ruh ve madde dengede olmalı. Ruhsal tarafımızla dünyevi yaşamımız, dünyevi olanla ilişimiz dengede olmalı. İşte bu açı bizi dengeye çağırıyor.

12 Mart : Merkür Uranüs altmışlığı : Merkür 15° Balıkta, Uranüs 15° Boğada

Venüs Mars altmışlığıyla benzer şeyleri söyleyen bir görünüm. Venüs toprak elementinin gezegenidir. Bu hafta su elementinden toprak elementine doğru gidiyoruz.

Merkür balıkta, su grubu burçlardan birinde şu an. Uranüs ise bu açıyı toprağın temsilcisi boğadan yapıyor. Toprak elementi konularına çağırıyor, taşıyor bizi.

‘Sadece ruhsal konularla değil, dünyevi olanla da meşgul ol, ikisini dengede tut’ diyor. Evet, karakterin düzgün olsun. Erdemlerin olsun. Niyetin doğru, enerjin temiz olsun. Ama işin, gücün de düzgün olsun. Cüzdanında paran da olsun. Hayatı güzel yaşa. Alım gücün olsun. Maddi kuvvetin de olsun’ diyor. Bu hafta böyle bir değişim enerjisi var. Bu yönde yapacağımız şeyler olacaktır.


Her bir günün detaylarına bakalım şimdi.

6 Mart Pazartesi

Ay 06:38’e kadar aslan burcunda. 06:18-06:38 arasında boşlukta. 06:38’de başak burcuna geçiyor.

Ay’ın başak günlerinde yaptığımız işlerde daha verimli olmak isteriz, daha çok üretmeye odaklanırız.

Bir şeyleri düzenlemek, toparlamak isteriz, temizlikler yaparız. Verimli bir gün olabilir o yüzden bugün de.

Gündüz saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile üçgen (uyumlu) açıda. Değiştirmek, geliştirmek istediğimiz şeyler için güzel bir görünüm. Bir açılım var. Fırsatlar doğabilir. Kolaylıklar olabilir.

Akşam saatlerinde Ay ve Merkür zıtlaşıyor. Kimseyi üzmeyelim, kızdırmayalım.

Birinden yardım istemek, bir şey rica etmek gibi bir konunuz varsa, bu akşam yapmayın derim.


7 Mart Salı

Ay başak transitine devam ediyor. Günün ilk yarısında Ay Uranüs üçgeni ile şanslıyız. Pozitif değişimler var. Kısıtlardan özgürleşmek var. Eksikleri gidermek var. Daha iyisini yapmak, daha doğrusunu bulmak var.

Dolunay günündeyiz. 15:40’da başak dolunayı gerçekleşiyor bugün. Linkini buraya da ekleyeyim.

7 Mart 2023 Başak Burcunda Dolunay

Ayrıca büyük bir değişim var bugün gökyüzünde. Satürn’ün balık dönemi başlıyor. 16:34’te balık burcuna geçiyor Satürn.

Akşam saatlerinde Ay Mars karesi, münakaşaların olabileceğini söylüyor. Bu olmasa bile kendi içinizde bir huzursuzluk, bir öfke yaşayabiliriz. Olanlardaki manayı okumaya çalışalım. Olanın hizmetini almaya niyetle ne niye oluyor, anlamaya çalışalım. Değişim, idrak ile gelir. Bir şey oluyorsa, bu bizdeki hangi halin yansıması bu gözle bakalım deneyimlere.


6-12 Mart 2023 Astroloji Gündemi


8 Mart Çarşamba

Ay bugün 17:43’e kadar başak burcunda.

Sabah saatlerinde Ay’ın ve Neptün’ün karşı karşıya olduğunu görüyoruz. Duygusal hassasiyetler, gücenmeler, darılmalar, bir şeyler var gibi sanki. Önemsemeye değmeyecek şeyleri önemseyip kendimize yük etmeyelim. Üzmeyelim kendimizi. Biz de birilerini üzüyor olabiliriz. Bunu da yapmayalım. Hayatı kimsenin kötü bir anısı olmadan yaşamak lazım, öyle değil mi ?

Gündüz saatlerinde bu kez uyumlu bir açı geliyor. Bir Ay Pluto üçgeni var. Parasal konular için şanslı bir görünüm. Düzenlemek, daha iyi hale getirmek, dönüştürmek gibi bir sembolü var ayrıca. Bu yönde şeyler yapabiliriz.

Ay 17:07-17:43 arasında boşlukta. Önemli iş ve girişimleri, toplantıları, görüşmeleri bu vakte denk getirmemeye çalışalım. 17:43’te Ay terazi burcuna yerleşiyor.


9 Mart Perşembe

Ay terazi burcunda ilerliyor.

Gündüz saatlerinde Ay ve Jüpiter karşı karşıya. Hakkaniyetsiz şeyler olabilir. Bir haksızlığa sinirlenmek olası. Adil olmayan bir davranış, çıkarcılık, eşitsizlik diyebileceğimiz bir şey olabilir. Çünkü Ay bu uyumsuz açıyı adaleti, eşitliği temsil eden terazi burcunda iken alıyor. Jüpiter de hakkaniyet, erdem, adalet kavramlarıyla ilgilidir. Fakat burada uyumsuz bir açısı var. O yüzden gölge yönleri (olumsuz tarafları) ortaya çıkabilir.

Hakkımızı savunmayı, korumayı bilelim. Üslup, tavır önemli. Düzgün bir üslup seçmek mümkün. Kavga, gürültü olmak zorunda değil. Ama hakkımızı kimseye yedirmeyelim tabii ki.

Akşam saatlerinde Ay Kiron karşıtlığı geliyor bu kez. Terazi burcu ilişkileri simgeler. Kiron’un uyumsuz açıları ise kırılmayı, incinmeyi anlatıyor. İlişkiler, özellikle ikili ilişkiler içinde keyifler kaçabilir biraz. Birbirimize özenelim.


6-12 Mart 2023 Astroloji Gündemi


10 Mart Cuma

Ay terazi transitine devam ediyor.

Günün ilk yarısında Ay ve Venüs karşı karşıya. Bir tatsızlık olabilir dialoglar içinde. Destek görememek, yardım alamamak, yalnız hissetmek gibi durumlar olabilir. Evlilik, sevgililik, arkadaşlık, dostluklar içinde birbirimiz için yapabileceklerimizi yapalım. Bir ihtiyaç varsa devreye girelim. Yol arkadaşlığı çok kıymetli bir kavram. Hayat yol arkadaşlarımızla güzel. Bağlarımızı besleyelim.

Günün ikinci yarısında Ay Mars üçgeni geliyor. Burada bir canlılık var. Hevesle harekete geçme, başlama enerjisi var. Bir şeyler düşündüğümüzden daha hızlı ve kolay ilerleyebilir. Yapmak istediğimiz şeyler için bu Marsiyen enerjiyi kullanalım.


11 Mart Cumartesi

Ay 03:51’de akrep transitine başlıyor. Parasal konular, ödemeler, bankacılık işlemleri, borç alma verme konuları, para alışverişleri ön planda bugün.

Öğle saatlerinde Ay, güney Ay düğüm ile kavuşuyor. Geçmişte karma yarattığımız bir konu önümüze gelebilir. Vaktiyle yaptığımız bir hatanın, bir haksızlığın, erdemsiz bir seçimin karmik karşılığını yaşayabiliriz.


12 Mart Pazar

Ay’ın akrep transiti devam ediyor.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs karşıtlığı var. Bir şeye şaşırmak mümkün. Bir planın değişmesi mümkün. Hesapta olmayan bir şey günlük akışımızı değiştirebilir. Bir para çıkışı, bir masraf, plansız bir harcama da olabilir. Çünkü bu karşıtlık para burçlarında, boğa-akrep aksında.

Günün ilk yarısında eş zamanlı olarak bir Ay Merkür üçgeni de var. Bu güzel bir açı. Özellikle iletişimler için. Bir şeyin araştırmasını yapmak, bilgi almak, öneri almak, görüşmek, danışmak gibi bir resim var ayrıca.

Gündüz saatlerinde Ay Güneş üçgeni geliyor. Her işimiz, her konumuz için kullanabileceğimiz, çok güzel bir açı. İlişkiler içinde de uyumu, birlikte yapılacak güzel şeyleri anlatıyor. İkili ilişkiler, dostluklar, arkadaşlıklar, her anlamda söylüyorum.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün yeni transiti başlıyor ! Balık burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart günü başlayacak olan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!