6-12 Kasım 2023 Astroloji Gündemi

6-12 Kasım 2023 Astroloji Gündemi

6-12 Kasım 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Gergin açıların, karşıtlıkların ardından göreceli olarak çok daha iyi bir haftaya giriyoruz.

Haftanın sonunda yine var bir şeyler. Yok değil. Marsiyen, Uranüsyen etkiler var. Mars ve Uranüs karşı karşıya geliyor. Dikkat isteyen bir görünüm. Uyarılarımı paylaşacağım. Ama haftanın çok güzel açıları da var.

Merkür ve Venüs iyi açılar alacak. Merkür ve Venüs ile ilgili başka gelişmeler de var burada. İkisi de yeni transitlerine başlayacaklar.

Venüs 8 Kasım’da (12:30) terazi burcuna geçecek. Merkür 10 Kasım sabahında (09:24) yay burcuna yerleşecek. Yeni transitler başlıyor.

Gezegenler yer değiştirince konularımız değişir. Özellikle de Merkür, Venüs, Mars gibi Güneş’e yakın hareket eden, iç gezegenlerin hareketleri doğrudan günlük hayatımıza yansıyor. Kısa sürede temaları görüyoruz. Hangi burçta iseler o burcun konularıyla meşgul oluyoruz.

Bu transitlerden nasıl etkiler alabileceğinizi, daha ötesinde Kasım ayının sizin için nasıl bir ay olabileceğini, ayın tüm gezegen geçişlerini, yeniayının, dolunayının size neler getirebileceğini görmek için Kasım ayı yorumlarıma bakabilirsiniz. Linkleri aşağıya ekliyorum :

İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz. Yükselen burcunuzla takip edin gökyüzünü.

Koç Burcu Kasım 2023,  Boğa Burcu Kasım 2023,

İkizler Burcu Kasım 2023,  Yengeç Burcu Kasım 2023,

Aslan Burcu Kasım 2023,  Başak Burcu Kasım 2023,

Terazi Burcu Kasım 2023,  Akrep Burcu Kasım 2023,

Yay Burcu Kasım 2023,  Oğlak Burcu Kasım 2023,

Kova Burcu Kasım 2023,  Balık Burcu Kasım 2023

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Bu haftanın bizler için bir önemi var. Bir ulus bir 10 Kasım günüydü, Ata’sını kaybetti. Atamızı anacağız bu hafta. Ama elbette ‘anmak’ belli bir günde yapılacak bir şey değil. Öyle bir eylem değil. Sevenlerinin hep kalbinde O. Bu millete öyle büyük hediyeler bıraktı ki kendi ömrünü adayarak, özlemle, minnetle hep aklımızda O.

Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet bayramımızda, Cumhuriyetimizin 100.yılında Anıtkabir’in kalabalığını gördük. Milyonu aşan sayıda insanımız oradaydı. On binlerce kişi içeri dahi girmedi kalabalıktan.

Sen hep buradasın. Bizimlesin. Biz de seninleyiz Atam !

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Haftanın detaylarına geçmeden evvel içinde olduğumuz transitleri de ekleyeyim buraya ↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2023

Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.6-12 Kasım haftası gezegen açıları :

6 Kasım : Venüs Pluto üçgeni : Venüs 28° Başakta, Pluto 28° Oğlakta

Çok güzel bir üçgen. Kuvvetli bir toprak üçgeni.

Başak burcu işimizi, üretimlerimizi simgeler. Pluto da işimizi, kariyerimizi, işimizde bulunduğumuz yeri anlatan oğlak burcunda. İş ve para konusunda çok güzel çalışır bu üçgen.

Maddi şanslar var. İş başarıları var. Büyüme fırsatları var. Yükselişler, artışlar var.


7 Kasım : Merkür Neptün üçgeni : Merkür 25° Akrepte, Neptün 25° Balıkta

Akrepte bir Merkür alıyor Neptün’den bu iyi açıyı.

Plutonik ateş (akrep ateşin fazlasıdır, ateşin Plutonik halidir) dengeye geliyor Neptün ile.

Ateşin fazlası nedir ? Öfkedir. Kızgınlıktır. Hırçınlıktır. Huysuzluktur. Ödeşme, intikam isteğidir.

Teslimiyet duygusunda, akışta olamamaktır. Olanların içindeki hayrı görmekte zorlanmaktır.

Neptün’ün Pluto’ya uyumlu açıları ise ateşin fazlasının sönümlenmesiyle ilgili. Dinginleşmek, su elementi (Neptün) ile dengeye gelmek. Huzuru bulmak. Yatışmak. Anlamak. Empati kurmak. Manaya varmak. Hayrı görmek. Fark etmek. Farkındalık kazanmak. Böyle bir açı.


9 Kasım : Merkür Pluto altmışlığı : Merkür 28° Akrepte, Pluto 28° Oğlakta

Yeni kazançlar, güzel paralar görüyorum burada 🙂

Pluto uyumlu açılarda bir güç, güçlenme işaretidir. Merkür ise para burçlarından birinde. Akrepte (diğeri boğa).

İşimizde güzel anlaşmalarımız, siparişlerimiz, satışlarımız olabilir. Alacaklarla ilgilidir ayrıca akrep. Hak ettiğimiz, henüz elimize geçmemiş olan paralar gelebilir. Vaktiyle borç verdiğimiz kişiler borcunu ödeyebilirler.

Ödemelerimizi daha kolay yapabiliriz. Bitireceğimiz borçlar olabilir. Parasal konularda istediğimiz şeyleri daha kolay, daha rahat yapabiliriz.

Ticari faaliyetlerimizde vergi ödeme, beyanname işlemlerimiz olabilir. Muhasebe defterleri ile de ilgilidir akrep burcu. Sigorta, prim ödemelerimiz de olabilir. Günü, vakti gelmiş olabilir bunların.


10 Kasım : Merkür Satürn karesi : Merkür 0° Yayda, Satürn 0° Balıkta

Merkür iletişim gezegeni. Satürn’ün böyle uyumsuz açıları ise bir şeyin bitmesiyle, sonlanacak olmasıyla, kesilmesiyle ilgili olabiliyor.

Bir iletişim sonlanabilir. Bir bağlantı kopabilir. Başka şehirlerle, ülkelerle olan ticari faaliyetlerde bir anlaşma, bir iş birliği bozulabilir, sonlanabilir.

Yay burcu uzakları temsil ettiği için söylüyorum bunu.

Yurt dışı bağlantılı bir konu (vize, pasaport, gümrük, ithalat, ihracat, başvuru, yerleşim, oturum konuları) istediğimiz gibi sonuçlanmayabilir. Kurallar, yönetmelikler doğrultusunda yapılması gereken işler olabilir. Tamamlamak gereken şeyler olabilir. Bunlar meşgul edebilir bizi.


12 Kasım : Mars Uranüs karşıtlığı : Mars 21° Akrepte, Uranüs 21° Boğada

Bu zor bir açı. Sert bir karşıtlık. Kasım ayı gelmeden anlatmıştım. Kasım Marsiyen, Uranüsyen bir ay demiştim. Yeniay ve dolunay zamanları çok kolay görünmüyor demiştim.

O vakitlerden, o açılardan biri.

Ayın yeniayına eşlik eden bir açı. Bir patlama noktası gibi yüksek bir enerji. Bir şeyin bardağı taşırması. Bir isyan. Bir çıkış. Fevri enerjiler. Tartışmalar. Kavgalar. Böyle olasılıklar var. Bir çatışma enerjisine benziyor.

İşimizde, aile içinde, yakın çevre içinde, iletişimlerde, yolda, trafikte, gittiğimiz yerlerde dikkatli, özenli, kontrollü olalım.

Herkesle tartışılmaz, herkes adap ile konuşamaz, herkes sağlıklı bir iletişim kuramaz. Gerektiğinde sadece uzaklaşalım.

Dünya üzerinde çatışma enerjisi büyüyebilir. Ne yazık ki bu ihtimal de var. Çok kalabalıklara girmemek, olası provakatif durumlara karşı korunmak iyi olur böyle bir etki altında.Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

6 Kasım Pazartesi

Ay bugün 22:39’a kadar aslan burcunda. 4 Kasım’da bir Merkür Uranüs karşıtlığı olmuştu. Ay bu sabah bu karşıtlığı çalıştırıyor. Merkür ve Uranüs ile kare açılar yapıyor.

Parasal konular, alışverişler, parasal işlemler, bankacılık işlemleri sorunlu olabilir. Acelesi olmayan konuları bir kenara koyalım şimdilik.

Ay 10:25-22:39 arasında boşlukta. Aslanda iken başka bir açı almayacak. 22:39’da başak burcuna geçiyor. Gece saatlerinde karşısında Satürn olacak.

Bir karamsarlık duygusu, bir motivasyon kaybı, umutsuz hissetmek, güçsüz hissetmek, yapmak istediğimiz şeyler için koşulların yetersiz olduğunu düşünmek..Böyle bir ruh hali var burada. Dışımızdaki her şeyin içimizdeki şeylerin yansıması olduğunun farkında olalım. Hatırlatalım bunu kendimize. İstersek koşulları da biz dönüştürüyoruz.


6-12 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


7 Kasım Salı

Ay başak burcunda. Bugün Jüpiter ile çok güzel bir üçgen açısı olacak. Merkür Neptün üçgeninin de kesinleştiği gündeyiz. Salı haftanın parlak, şanslı günlerinden biri. Bir başak gününde olduğumuz için özellikle iş konusunda iyi olasılıklar var.

Yeni müşteriler, yeni kazançlar gelebilir. Devamlılığı olacak güzel bir anlaşma doğabilir.

İşimizde çözmeye çalıştığımız, düzenini belirlemeye çalıştığımız bir şeyin mantığını anlayabiliriz. Ne yapmamız gerektiğini fark edebiliriz.


6-12 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


8 Kasım Çarşamba

Ay başak transitine devam ediyor. Günün büyük kısmında uyumlu açılar içinde olacak.

Sabahın erken saatlerinde bir Ay Güneş altmışlığı var. Güne iyi bir başlangıç var. Her konu için kullanabileceğimiz bir vakit.

Günün ilk yarısında Ay ve Mars uyumlu açıda (altmışlığı) ayrıca. Atalet halinden çıkıp yapılacak işlerin başına geçiyoruz. Güzel bir hareketlenme var. Sporla ilgili konular, spor malzemeleri alışverişleri, spor salonu kaydı gibi konular için de destekleyici bir zaman.

Akşam ve gece saatlerinde Ay ve Neptün karşı karşıya. Hatalı analizler, hatalı varsayımlar, yanlış anlamalar, yanlış anlaşılmalar olabilir. Peşin hükümlü davranmadan konulara çok boyutlu bakmaya çalışalım.


6-12 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


9 Kasım Perşembe

Ay bugün 11:07’e kadar başak burcunda olacak. Güzel şeyler söyleyeceğim bugün için de.

Sabah erken saatlerde Ay, Merkür Pluto altmışlığı çalıştırıyor. Güzel mailler, mesajlar, bildirimler görebiliriz sabah uyanınca. Beklediğimiz şeyler gelebilir. Beklediğimizden daha iyi şeyler görebiliriz.

07:55-11:07 arasında Ay boşlukta. Başakta olmaya devam ediyor ama buradaki açılarını tamamlamış durumda. 11:07’de terazi burcuna geçiyor.

Öğle ve gündüz saatlerinde güzel bir şey daha olacak. Ay ve Venüs kavuşacak. İlişkilerimizi, bağlarımızı, biz olmayı, biz olduğumuz yerleri simgeler terazi burcu.

Hem yakın ilişkilerimiz içinde güzel şeyler yaşayabiliriz, hem işimizde sevineceğimiz şeyler olabilir. Bağlantılarımızla yeni anlaşmalar yapabiliriz, yeni işler yapabiliriz. Yeni bağlantılar da kurulabilir. İş birlikleri yapabiliriz.

Bir konuda eğitim almak, özel ders almak, danışmanlık almak istiyorsak, doğru kişi bugün çıkabilir karşımıza. İyi bir hoca ile, işinde başarılı bir danışman ile irtibat kurabiliriz bugün.


6-12 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


10 Kasım Cuma

Ay’ın terazi transiti devam ediyor. İlişkiler, bağlantılar, ortaklı işler günün öne çıkan temaları.

Başkaları ile birlikte seçeceğimiz, birlikte karar alacağımız şeyler olabilir.

09:24’te Merkür’ün yay transiti başlıyor bugün.


6-12 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


11 Kasım Cumartesi

Ay bugün 21:39’a kadar terazi burcunda.

Sabah saatlerinde güney Ay düğümü ile kavuşuyor. Güney Ay düğümü etkisinde karmaların karşılıkları gelebiliyor. İlişkiler, iletişimler içinde karmalar ödenebilir.

Gündüz saatlerinde Ay Pluto karesi var. Burada da karmik şeyler var. Vaktiyle başkalarına yaptığımız olumsuz, erdemli olmayan, hakkaniyetli olmayan davranışlarla karşılaşmamız mümkün.

18:05-21:39 arasında Ay boşlukta. 21:39’da akrep burcuna geçiyor.

Gece saatlerinde bir Ay Satürn üçgeni oluşuyor. Bir konuyu kararınca, tam ölçüsünde yapmak gibi bir denge halini simgeliyor bu üçgen.


6-12 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


12 Kasım Pazar

Ay akrep burcunda ilerliyor. Mars Uranüs karşıtlığının kesinleştiği gündeyiz. Sakin enerjiler içinde olmak, dinginliği, huzuru besleyecek şeyler yapmak, abartılı davranışlardan kaçınmak, ölçülü olmak faydamıza olur. Kimseyi kızdırmayalım. Sınırlara saygılı olalım. Yaptığımız, ettiğimiz şeyin, söylediğimiz sözün farkında olalım.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay ve Jüpiter de karşı karşıya geliyor. Küçük, basit konular büyüyüp münakaşa yaratabilir. Ölçü, kontrol, akıl, mantık önemli. Bugün daha önemli.


6-12 Kasım 2023 Astroloji Gündemi♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İçinde olduğumuz büyük transitleri de ekliyorum aşağıya ↓

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!