Koç Burcu Şubat 2023

Koç Burcu Şubat 2023

Merhabalar sevgili yükselen koç okuyucularım !

Şubat ayı için nasıl ihtimalleriniz var, ayın transitleri ve Ay döngüleri üzerinden bakacağız birlikte.

Eğer yükseleniniz koç ise doğru içeriktesiniz. Teknik olarak yükselen koçlar yararlanabilir bu öngörülerden.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Şubat’ı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Şubat 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. 11.eviniz burası sizin.

Güneş’in bu kova transiti, oğlak döneminin kısıtlarının, aksaklıklarının, yorgunluklarının ardından çok iyi gelebilir size.

Oğlak sürecinde içinde olduğunuz sistemler, o sistemlerin kuralları, kısıtlayıcı durumlar üzerinden zorlanmış olabilirsiniz.

Teknik aksaklıklar olmuş olabilir işinizde.

Süresi kısıtlı işleri, verilen vakit bitmeden tamamlamaya çalışmış olabilirsiniz. Normal temponuzdan daha çok çalışmış, yorulmuş olabilirsiniz.

Şimdi kova transiti ile iletişimler, sohbetler, arkadaşlarla yapılacak güzel şeyler geliyor. Bir haraketlilik başlıyor sosyal hayatınızda.

Kova burcu kalabalıklar, arkadaş grupları, dostlar,  sosyal ortamlar demektir. Daha çok insan içine karışacağız, daha çok sosyal ortamlarda olabileceğiniz bir zaman. Bir süredir iş yoğunlukları, vb sebeplerle gitmediğiniz, ara verdiğiniz kurslar, etkinlikler, sportif faaliyetler olduysa, onlara yeniden başlayabilirsiniz.

Bir süredir görmediğiniz insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

Bunlar dışında teknoloji ile, dijital alanlar ile, dijital platformlar ile ilgilidir kova.

Hitap ettiğimiz kalabalıklarla ilgilidir. Örneğin sosyal medya kova ile bağlantılıdır. Dijital alanlarda işleriniz varsa, buralar da renkleniyor, güzelleşiyor Güneş ile.

Yaptığınız çalışmalardan daha çok keyif alabileceğiniz, daha çok insana hitap edebileceğiniz, kalabalıklaşabileceğiniz bir Güneş dönemi.

19 Şubat’ta balık burcuna geçiyor Güneş. 1 aylık yeni transiti başlıyor. Güneş transitleri 1 ay sürer. Balıkta iken 12.evinizde olacak.

Güneş’in 12.ev geçişleri, kendimizle yüzleşme zamanları oluyor çoğunlukla. Dışarının gürültüsü azalıyor. Kendimizle kalıyoruz. Olanı biteni gözden geçirmek, muhasebesini yapmak istiyoruz. Yaşananları sindirmek, yaşananlardaki hayırları görmek, içindeki öğretiyi almak..Böyle bir dönem olabilir sizin için bu Güneş transiti.

Yeni başlangıçların öncesinde bir dinlenme zamanı olabilir. Bir mola verme, bir güç toplama süreci olabilir.

Bir sonraki Güneş transitinde, koç burcunda ve 1.evinizde olacak Güneş. O vakit başlangıçların vakti olacak.

12.ev geçişinde hazırlanın başlatacağınız o şeylere. Girişimleriniz için planlamalarınızı, hazırlıklarınızı yapın.

Uyarılarım da var. Önemli bir imza, büyük sayılabilecek bir atılım, iş kurmak, sözleşme yapmak, nikah yapmak, büyük alışverişler..Böyle şeyler için, büyük kararlar ve girişimler için uygun olmayan bir dönem. Mümkün olduğunca stabil kalmaya çalışın derim. Hazırlık yapın.

Bunun dışında hırsızlıklar, dolandırıcılıklar da bu evle ilgili. Kişisel verilerinizin güvenliğini korumak, kişisel eşyalarınızı korumak bu dönemde daha önemli olabilir. Bu anlamda da dikkat.


Merkür 11 Şubat’a kadar oğlak burcunda. 10.evinizde.

Ocak ayında burada bir retrosu oldu. Mars retrosuna eşlik eden bir Merkür retrosu da yaşadık. Şimdi artık Mars gibi, Merkür de ileri hareketinde.

Retroda oğlak burcu ve 10.ev temaları üzerinden önemli farkındalıklar elde ettiniz. Düzen, disiplin, kural demektir oğlak. İşinizde, çalışma düzeninizde ne nasıl olmalı ? Buraları düzenlediniz belki. Ayrıca oğlak burcu ciddiyet ve mesafe kavramlarıyla ilgilidir. İnsan ilişkilerimizde de doğru mesafelere gelmemiz için verildi bu retro bize. Umarım siz de bu anlamda değerlendirmişsinizdir.

Tecrübe güçtür. Güç tecrübeden gelir. Şimdi artık öğrendiklerinizle daha doğru biçimde ilerleme vakti.

11 Şubat’ta kova burcuna geçiyor Merkür. 11.evinize geliyor.

Güzel bir evi hareketlendiriyor olacak.

Oğlak döneminde işleriniz, görevleriniz, kişisel sorumluluklarınız, yapmanız gerekenler, teslim süresi belli olan işler, kurallar, otoritenin talepleri ön plandaydı.

Şimdi kova dönemi ise çok daha özgür, ferah bir zaman olabilir. Kova demek özgürlük demektir. Bir şeyleri yapıp bitirdiniz. Teslim ettiniz. Tamamladınız belki. Şimdi bir ‘Ohh’ deme zamanı.

Arkadaşlarımızı da temsil eder kova burcu ve 11.ev. Sosyal yaşamımızı simgeler. Merkür ile iletişimler artıyor. Arkadaşlarla bir araya gelişler, buluşmalar olabilir.

Bunun dışında teknolojide, bilimsel alanda, dijital alanlarda aktif olanlar, işleri olanlar için destekleyici bir dönem. Sosyal medya üretimleri olanlar için etkileşimi yüksek, tempolu, hareketli bir transit. Yaratıcı fikirler, yeni projeler, özgün üretimler ve başarı anlamına geliyor bu kova geçişi sizin için.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 20 Şubat’a kadar balık burcunda. 12.evinizde.

Huzuru sessizlikte, yalnızlıkta buluruz Venüs’ün 12.ev vakitlerinde. ‘Seçilmiş yalnızlık’ denir hani..Tam öyle bir dönem sizin için. Kendinizle daha çok kalmak, daha çok vakit geçirmek, fiziksel/mental/ruhsal ihtiyaçlarınızla meşgul olmak, öz bakımınızla meşgul olmak, dinlenmek, dinginleşmek isteyebilirsiniz bu transitte.

Kendinize iyi gelecek şeyler yapın.  İhmal ettiğiniz ihtiyaçlarınıza odaklanın.

Venüs 20 Şubat’ta koç burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Keyif almakla ilgili bir gezegen Venüs. Mutluluklar, keyifler, eğlenceler Venüsyen şeyler.

İlişkileriniz, bağlarınız içinde daha iyi hissedebilirsiniz kendinizi. Arkadaşlarınızla, ailenizle, sevdiklerinizle güzel şeyler yapabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz özel bir şey varsa, bu alışverişi yapabilirsiniz. Gitmek istediğiniz bir yere gidebilirsiniz. Bir mutluluk, bir yenilik olabilir.

Ayrıca güzelliğinize, bakımınıza daha fazla özeneceğiniz, belki giyim kuşam alışverişleri yapacağınız, kendinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem.

Sanatsal konularla da meşgul olabilirsiniz. Kendinize yeni bir keyif alanı yaratabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars‘a bakalım şimdi.

Bir retro dönemini yakın zamanda geride bıraktık. Ortalama olarak 2,5 ay sürer Mars retroları. Ekim ayı sonunda başladı, Ocak ortasında bitti bu retro. Sizi 3.ev konularında zorladı, yavaşlattı. Ama şimdi artık hızlı, güçlü, gümbür gümbür bir Mars var elimizde.

3.evin konularında bir süredir bekleyen işlerinizi ele alabilir, güzelce yapabilir, kolayca ilerleyebilirsiniz.

İçerik üretmek, yazarlık, eğitmenlik gibi işleri olanlar yeni üretimlerle yeni çalışmalarla hızlanabilirler.

Düzenli olarak gittiğiniz yerler içinde retroda ara verdiğiniz eğitimler, kurs ortamları olduysa, bunlar yeniden başlayabilir.

İletişimlerde hareketli bir zaman. Haberleşme ağınızı hareketlendiriyor Mars. Kalabalıklaştırıyor.


Şubat 2023 Ay Döngüleri :

5 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay  Ay 16° Aslan, Güneş 16° Kova

5.evinizde, Uranüsyen bir dolunay. Uranüs’ün dolunaya kare açı konumunda olduğunu görüyoruz.

Uranüs’ün uyumsuz açılarında kopuş yönünde değişimler olabiliyor. İlişkilerimiz içinde elemeler yapabiliyoruz. Güncel hayatımızın bir parçası olan bir hal sonlanabiliyor.

Kendiliğinden bir bitiş olabiliyor, o şeyi bitiren kişi biz olabiliyoruz.

Bu bir 5.ev dolunayı.

Flörtler, henüz bir ilişki diyemeyeceğimiz ikili dialoglar, aşk anlamında heyecanlar bu evle ilgili. Görüştüğünüz, tanımaya çalıştığınız, flört ettiğiniz biri varsa, onunla ilgili önemli bir farkındalık yaşayabilirsiniz dolunay civarı günlerde. Kişiyi daha doğru değerlendirmenize, düşündüğünüzden farklı biri olduğunu anlamanıza vesile olacak şeyler olabilir.

Bunun dışında bir sanat etkinliği, sporda sosyal bir ortam, düzenli gittiğiniz bir etkinlik, bir faaliyet varsa bunu noktalamaya karar verebilirsiniz ya da herhangi bir sebeple kendiliğinden sonlanabilir. Ne oluyorsa olması gerektiği için oluyor. Her şeyin içinde hayırlar var. Bir şey biterse, bitmesi gerektiği için bittiğini kendinize hatırlatın. Üzmeyin kendinizi.

20 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 1° Balık, Güneş 1° Balık

12.evinizde gerçekleşiyor.

12.ev yeniaylarında bir şeyi tamamlamak üzere hareket ediyoruz. ‘Ben bu şeyi artık bitireyim. Artık neticelendireyim. Bu artık sonlansın’ diyoruz. Yeni ve daha iyi olan bir hale geçmek için neleri sonlandırmamız gerektiğini fark ediyoruz.

Bitirmek, sonlandırmak derken de bu bir dialog olabilir, bir ilişki olabilir. Bir projeyi, uzun süre elimizde kalmış ve vaktimizi almış bir çalışmayı tamamlamak olabilir.

Bu arada balık burcu psikoloji ile, psikolog ve terapistlerle ilgili bir burçtur. Bir terapi almak niyetinde iseniz, bu başlangıcı yapabilirsiniz. Belki iyi bir uzman arayışındasınız, araştırmalarınız olabilir. Belki bir isimde karar kıldınız, terapi süreciniz başlayabilir.

Şifa evidir bu ev. Bir şeyi şifalandırmak ve daha iyi etmek için yapacağınız şeyler olabilir bu yeniayda.

Spiritüel tarafta şanslarınız var. Özellikle bu alanların bilgisi fayda getirecektir size.


Çok güzel bir ay diliyorum hepimiz için. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!