Venüs’ün Koç Transiti 17 Mart’a Kadar Devam Ediyor

Venüs’ün Koç Transiti 17 Mart’a Kadar Devam Ediyor

Venüs’ün koç transiti devam ediyor sevgili okuyucularım. 19 Mart’a kadar koçta olacak Venüs.

Bu ateş transiti önemli. Çünkü güncelde yoğun bir su zamanından geçmekteyiz. Güneş balıkta. Merkür balıkta. Satürn’ün balık transiti başlamış durumda.

Bu arada Satürn’ün balık burcuna gelmiş olması çok önemli bir gelişme. Büyük bir değişim. Ağır hareket eden gezegenlerin burç değiştirmesi yeni dönemlerin başlangıç noktası oluyor. 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek olan bu balık dönemini sizler için anlattım. Yazımın linkini ekliyorum buraya.

Güncel resimde balıkta ilerleyen Güneş, Merkür ve Satürn ile su elementinde bir kalabalık oluşmuş durumda.

Bu yoğun su elementi içinde bir gezegenin ateş elementi burçlardan birinde olması güzel. En azından bir gezegen ateşte ve ateşi çalıştırıyor.

Su elementi artışında hayattan elimizi ayağımızı çekmek, kabuğumuza çekilmek istiyoruz. Bazen bu da lazım ama dengesi şaşabiliyor. Özellikle balık burcunun gölgesinde depresif ruh halleri, isteksiz ve yaşam enerjisinden uzak duygular var. Karamsarlıklar artabiliyor su ile. Hevesler azalabiliyor. Motivasyon kaybı olabiliyor. Zihnimizi toparlamakta güçlük çekiyoruz. Kendimize yeni hedefler koymakta zorlanıyoruz. Hedeflerimize istediğimiz ölçüde fokuslanamıyoruz.

O yüzden Venüs iyi ki koçta : ) Yaşam enerjisini temsil eden ateş elementinde ve dünyevi konularla bağımızı diri tutuyor.

Ruhsal tarafa fazla gitmeden, dünyevi konuları fazla geri plana atmadan, soyut-somut dengesini, ruh-madde dengesini kurarak ilerlemek, kendimizi ihmal etmemek, ruhumuza iyi bakacağız elbet ama bedenimize de iyi bakmak, kişisel bakımımıza özen göstermek, kendimize keyifler yaratmak, soyutun yanında somutu da yaşamak için ateşin heveslerine çağırıyor bizi Venüs 🙂

Güzel bir transit. Gereğini yapalım 🙂

Burçlar üzerinden de hatırlayacağız şimdi olasılıkları. Hatırlayacağız diyorum çünkü aylık burç yorumlarınızda bunları zaten gördünüz. Burada bir hatırlatma olsun.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 1.evinizde.

İlişkileriniz, bağlarınız içinde daha iyi hissedebilirsiniz kendinizi. Arkadaşlarınızla, ailenizle, sevdiklerinizle güzel şeyler yapabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz özel bir şey varsa, bu alışverişi yapabilirsiniz. Gitmek istediğiniz bir yere gidebilirsiniz. Bir mutluluk, bir yenilik olabilir.

Sanatsal konularla da meşgul olabilirsiniz. Kendinize yeni bir keyif alanı, bir hobi, bir meşguliyet yaratabilirsiniz.


Yükselen Boğalar :

Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 12.evinizde.

Koç, zodyakta burçların ilkidir. Bir başlangıç, bir ilk, bir yenilik enerjisini temsil eder.

12.ev konularında Venüs’ün iyicil etkisini ve desteğini alıyor olacaksınız.

12.ev iç dünyamızla, psikolojimizi etkileyen konularla, duygularımızla, ruh halimizle ilgili bir ev. Venüs ile yaşamınızda ferahlık yaratacak, ruhsal anlamda değişim yaratacak, yeniliklere adım atmak için motivasyonunuzu yükseltecek güzel şeyler başlayabilir.


Venüs’ün Koç Transiti 17 Mart’a Kadar Devam Ediyor


Yükselen İkizler :

Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 11.evinizde.

Nedir bu evin konuları ? Grup çalışmaları, takım çalışmaları, kurslar, sporda, sanatta eğitim ortamları, sosyal ortamlar.

Venüs’ün 11.evinize gelişi ile yeni bir eğitim, kurs ortamı, sporda bir başlangıç, bir spor salonu,  bir etkinlik ortamı, güzel bir faaliyet eklenebilir hayatınıza.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Gruplar, yeni arkadaş ortamları içinde bulabilirsiniz kendinizi. Sosyalleşebilirsiniz. Enerjinizi yenileyecek şeyler olabilir.

Dostlarınızla, iş arkadaşlarınızla, bir parçası olduğunuz gruplar, ekipler, takımlar içerisinde güzel şeyler planlayabilirsiniz, güzel şeyler yapabilirsiniz birlikte.


Yükselen Yengeçler :

Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 10.evinizde.

Resmi işleriniz, devlet dairelerinde yapılacak işleriniz açısından destekleyici bir transit.

İş hayatınızda güzel projeler içinde yer alabilirsiniz.  İşinizle ilgili motivasyonunuzu yükseltecek yeni güzel şeyler olabilir.

Güzel iletişimler, yardımlaşmalar da geliyor. Özellikle konum sahibi, yetki sahibi kişilerden.


Venüs’ün Koç Transiti 17 Mart’a Kadar Devam Ediyor


Yükselen Aslanlar :

Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 9.evinizde.

Bu evin temsil ettiği konular hayatınızı renklendirecektir bu dönemde.

Yabancı kültürlerle ilgili kendinize yeni şeyler katabilirsiniz.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Gündeminizde şehirler arası ya da yurt dışı bağlantılı konular varsa, bunlar Venüs ile rahatça, güzelce ilerleyebilir. Güzel seyahatleriniz, gezileriniz, keşifleriniz de olabilir. Şehrin içinde gitmediğiniz, bilmediğiniz yerleri öğrenebilirsiniz.

Akademik çalışmalarınızda, hocalarla ilgili konularda olumlu gelişmeler olabilir. Sizi rahatlatacak güzel destekler gelebilir.


Yükselen Başaklar :

Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 8.evinizde.

Parasal konularda bir rahatlık doğabilir Venüs ile.

Vergi, sigorta konularınız varsa, parasal alanda yasal konular varsa, olumlu gelişmeler olabilir.

Başkalarından gelecek maddi kaynaklar kolaylık yaratabilir.

Alacaklarınızın tahsilini gerçekleştirebilirsiniz ayrıca.


Venüs’ün Koç Transiti 17 Mart’a Kadar Devam Ediyor


Yükselen Teraziler :

Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 7.evinizde.

Evliliğiniz, ilişkiniz, iş ortaklıklarınız, yakın bağlarınız, sevdiklerinizle paylaşımlarınız açısından güzel bir zaman. İlişkiler içinde keyifli bir dönem.

Bunlar dışında 7.ev, bizi herhangi bir alanda yönlendiren, rehberlik veren kişileri, hocaları ve danışmanları anlatır. Bu konularda da Venüs desteğiniz var.

Hayatınızda böyle kişiler varsa, onlardan yana şanslı hissedeceğiniz bir zaman.

Bir alanda bir hocayla yol almak istiyorsanız, bu yönde yeni bir bağlantı doğabilir. Size fayda getirecek bir danışmanlık alabilirsiniz.


Yükselen Akrepler : 

Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 6.evinizde.

Bu evin iş, hizmet, astlar, çalışanlar, sağlık, gündelik yaşam, evcil hayvanlar gibi temaları var.

Venüs iyicil bir gezegen. Şansları, güzellikleri, kolaylıkları anlatıyor.

İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Sevineceğiniz yeni şeyler olabilir. Bir görev, görev tanımınızın içinde bir sorumluluk istediğiniz yönde yeniden düzenlenebilir.

Sağlık konusunda aşmaya çalıştığınız bir durum varsa, destek alıyorsunuz Venüs’ten. Güzel gelişmeler olabilir. İyi bir hekimle doğru şekilde ilerleyebilirsiniz. Çözüm gelebilir.

Evcil hayvanlarınız varsa onlar için düzenleyeceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler olabilir. Problemli durumlar geride kalabilir.


Venüs’ün Koç Transiti 17 Mart’a Kadar Devam Ediyor


Yükselen Yaylar :

Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 5.evinizde.

Çocukları olanlar, onlar için yapmak istedikleri şeyleri güzelce yapabilirler. Yoluna girmesini istediğiniz durumlar varsa, istediğiniz yönde çözülebilir. Düzene girebilir.

Eğer hayatınızda sanat varsa ya da belki bir hobiyle, bir meşguliyetle sanatın içindeyseniz güzel işler yapabileceğiniz bir dönem.


Yükselen Oğlaklar : 

Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 4.evinizde.

Aile içinde güzel bir dönem olabilir. Bu ev aile bireylerimizi temsil ediyor.

Evimiz, evimizin şıklığı, dekorasyonu, konforu, güzelliği, güvenliği yine 4.evle ilgili.

Eviniz için yeni güzel şeyler yapabilirsiniz Venüs ile. Güzel ürünler, güzel eşyalar bulabilirsiniz.

Ev arıyorsanız kendinize uygun bir ev bulabilirsiniz.

Kiracılarınız varsa, onlarla iletişimlerde güzel şeyler olabilir. Anlaşmazlıklar olduysa giderilebilir. Konular tatlıya bağlanabilir.


Venüs’ün Koç Transiti 17 Mart’a Kadar Devam Ediyor


Yükselen Kovalar : 

Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 3.evinizde.

Bu ev yakın çevreyi, yakınlarınızı, kardeşlerinizi, akrabalarınızı, komşularınızı temsil ediyor.

Bu kişilerle ilgili konular olumlu etki alacak o yüzden bu transitte. Birbirinize desteğinizi, sevginizi göstereceğiniz şeyler olabilir. Yardımlaşmalar olabilir.

Kardeşlerinizle ilgili sorunlu durumlar varsa iyileşebilir. İletişimlerde sorunlar olduysa karşılıklı güzel adımlar olabilir. Bir barış gelebilir. Onların hayatında da güzel yeni gelişmeler olabilir.

Bu evin başka temaları da var. Mesleki anlamda, iş konusunda da olasılıklarınızı söyleyeyim.

Eğitmenlik ya da danışmanlık yaptığınız bir alanda iseniz, işiniz satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya alanlarında ise, bilgilerinizi paylaştığınız platformlar varsa, faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli bir süreç. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir. Yeni bir enerjiyle üretimlerinizi artırabilirsiniz. Güzel bir Venüs zamanı.


Yükselen Balıklar :

Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 2.evinizde.

Parasal anlamda şanslı bir zaman başlıyor sizin için.

2.ev varlıklarımızı, gelirlerimizi, maddi kuvvetimizi temsil eder. Bu dönemde maddi anlamda yeni kaynaklar geçebilir elinize ya da kaynaklarınızı büyütmenin yollarını bulabilirsiniz.

Hayatın keyifleridir, duyusal hazlardır 2.ev. Venüs de güzellikleri sembolize ediyor.

Venüs 2.evinizde iken güzel alışverişleriniz olabilir. Hayatınızı daha konforlu hale getirmek için yapacağınız şeyler olabilir. Keyiflere odaklanıyorsunuz Venüs ile.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün yeni transiti başlıyor ! Balık burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart günü başlayacak olan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!