Başak Burcu Kasım 2023

Başak Burcu Kasım 2023

Başak Burcu Kasım 2023

Merhabalar herkese,

Kasım ayını yorumlayacağım bu kez sizler için.

Ayın transitleri ağırlıklı olarak akrep ve yay burçlarında. Yılın akrep ve yay zamanındayız.

Yeniay ve dolunay çok kolay görünmüyor bu ay. Biraz zorlu açılarda gerçekleşecekler İkisinde de Marsiyen etkiler var, Mars var işin içinde.

Ayrıca yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var ek olarak. Kasım dikkat isteyen, korunma gerektiren bir ay.

Bakacağız hepsine.

Önce hatırlatmam geliyor. Bunu hep yapıyorum, biliyorsunuz. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni başak olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz başak ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 3.evinizde.

Akrep parasal konuları temsil ediyor. Ama bireysel kazançları değil, başkalarından gelen kaynakları.

Ortaklı ticari faaliyetlerin kar payları, kira gelirleri, hisselerden gelen paylar gibi paralar da akrebin konusu.

Ama özellikle ailenin kaynakları, eşin kaynakları, yakınlardan gelen paralar bu burçla ilgili.

3.ev ise kardeşleri temsil ediyor. Geçiminiz, masraflarınız, ihtiyaçlarınız için kardeşleriniz katkı olabilirler. Güneş burada iken böyle paylaşımlarınız olabilir.

Bir süredir durum bu şekilde ise rahatsızlık duyanlar da olabilir. Bunu sizinle oturup konuşmak da isteyebilirler. Bir konunuz için kardeşiniz bir bütçe, bir kaynak sunuyorsa böyle devam etmemesi, bunu sizin üstlenmeniz, sorumluluk almanız için neler yapabileceğinizi sorabilirler.

En güzel para kişinin kendi parası, kendi kazancı. Bu böyle. Kimse üzerinde bir yük oluşturmamamız, kimsenin de yükünü üzerimize almamamız en güzeli aslında.

İhtiyaç noktalarında yardımcı olmak tamam. Ama herkes kendi sorumluluğunu almalı. Buna yardımcı olmak, bunun için yüreklendirmek daha doğru belki de.

Bunlar dışında ailenin tarım, hasat gelirleri varsa, kardeşler arasında bunlar da paylaşılabilir.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

Ev, yerleşim, oturum, ev düzeni, yaşam düzeni, yolculuklar, yer değişiklikleri, gidiş gelişler. Bu transitin ana konuları sizin için bunlar.

Yay burcu başka ülkeleri, başka şehirleri simgeler. Yurt dışına yerleşmek, eğitim için gitmek, kalacak yeri ayarlamak, gezi için gitmek, konaklama konusunu organize etmek, bunların ötesinde bir başka ülkeye yerleşmek, oturum almak, çalışma izni almak gibi konularınız varsa Güneş’in bu transiti tam buraları aktive edebilir.

Bu şeyler gerçekleşebilir, tamamlanabilir ya da ilerleme diyeceğimiz yeni şeyler olabilir.

Başka bir şehre yerleşme hazırlığında olanlar nakliye, taşımacılık konularını organize edebilirler. Yazlık evinden normal düzenine dönecek olanlar olabilir. Köyünden, memleketinden şehirdeki düzenine dönecek olanlar olabilir.

Ev ve yerleşim konuları var bu transitte.


Başak Burcu Kasım 2023


MERKÜR

Merkür 10 Kasım’a kadar akrepte. 3.evinizde.

3.ev = Kardeşler    Akrep = Parasal konular

Kardeşlerinizle aranızda para alışverişleri olabilir. Birbirinizin ödemelerine yardımcı olabilirsiniz. Krediler, kredi kartları, borçlar akrebin konusu. Destek verebilirsiniz birbirinize.

Akrabalarınızla ticari faaliyetleriniz varsa, karların, kazançların paylaşımı, işe kimin ne ölçüde katkısının olduğu gibi şeyler konu olabilir biraz. Akrabalar da 3.evin konuları içinde. Yakın akrabalarla parasal konular da olabilir.

Çok güvenemediğiniz kimselere borç vermeyin ve de kefil olmayın diyeceğim.

10 Kasım’da yay transiti başlıyor Merkür’ün. 4.evinize yerleşiyor.

Uzaklardan misafirler gelebilir. Akrabalarınız, dostlarınız gelebilir başka şehirlerden, başka ülkelerden. Siz onların yanına gidebilirsiniz.

Yer değiştirebileceğiniz bir zaman. Aile içinde seyahatler de olabilir.

Aile içinde bir eğitim konusu olabilir. Anneniz, babanız bir eğitime başlama kararı olabilir.


Başak Burcu Kasım 2023


VENÜS

Venüs 8 Kasım’a kadar başak burcunda. 1.evinizde.

Burada daha çok huzur var. Daha çok keyif var. Emin olmak var. Güvende hissetmek var. İhtiyaçları karşılayabilmek var. İlişkiler, iletişimler, sohbetler, muhabbetler var. Kalabalıklar, sofralar var. Geziler, alışverişler var.

Güzel bir Venüs dönemi sizin için 🙂

Kişisel bakımınızla daha çok ilgilenebileceğiniz, kendinize daha çok vakit ayırabileceğiniz bir zaman.

Dinlenmek, enerjiyi toplamak, işe güce daha iyi odaklanmak, dengeyi bulmak, günleri düzenlemek mümkün toprağın temsilcisi Venüs ile.

Kutlamalar da var sanki 🙂 Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle kutlayacağınız şeyler var.

Venüs 8 Kasım’da terazi transitine başlıyor. 2.evinize geliyor.

Kazançlarınız artabilir bu dönemde. Buna bilhassa bağlantılarınız vesile olabilirler. Var olan bağlantılar, yeni tanışmalara aracılık edebilirler. Daha çok insanla iş yapabilirsiniz, daha çok kazanabilirsiniz.

Burada başka şeyler de var. Köklenmek, köklenmiş hissetmek demektir 2.ev. Zodyakta burası boğanın evi. Huzur ve konfor duygumuzla, düzenimizle, desteklenme duygumuzla, köklenmiş hissetmekle ilgili bir ev.

Terazi burcu ise bağlantılarımızı, bağlarımızı, yol arkadaşlarımızı simgeliyor.

Tam da 2.evin anlattığı o duyguları yaşayabileceğiniz, destekler, katkılar alabileceğiniz, ilişkileriniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.

Hayata ilişkilerimizle değil, kendimizle köklenmeliyiz. İlişkilerimize değil, hayatın kendisine köklenmeliyiz. Bu böyle. Bunu akılda tutmak gerekiyor.

Ama dostluklar, arkadaşlıklar içinde yaşanan desteklenme duygusu da insana iyi hissettiriyor tabii.


Başak Burcu Kasım 2023


MARS

Mars 24 Kasım’a kadar akrepte. 3.evinizde.

Yakın çevre içinde borç aldığınız kişiler olduysa, paralarını geri vermek, borçlarınızı ödemek için işinizde daha çok üretim yapmaya çalışabilirsiniz. Bütçeniz içinde tasarruflar yapabilirsiniz. Borçları kısa sürede kapatmak, hedeflerinize rahatça odaklanabilmek için önce buraları temizlemek isteyebilirsiniz.

Yakın akrabalar bu evle ilgili. Akrebin gölgesinde ise hakkaniyeti eksik şeyler var. Mars transitlerinde gölge yönler daha kolay ortaya çıkıyor.

Bazı akrabalara, yakın çevreden birilerine sinirlenebilirsiniz. Haksızlık, hakkaniyetsizlik, erdemsizlik diyeceğiniz şeyler olabilir. Parasal konularda, ailenin hasat, kira, vb gelirlerinin paylaşımında, aile içinde bir şey yapılacaksa katkı olmak konusunda, adil olmadıklarını düşünebilirsiniz. Bunu düşündürecek şeyler yapabilirler.

Kavgalara, yüksek seslere, kötü sözlere gerek yok ama haklarınızı koruyun. Gereken şeyi gereken yerde ifade edin. Sessiz kalmak çok doğru olmayabiliyor. Haklarınızın kullanılmasına müsaade etmeyin diyeceğim.


Başak Burcu Kasım 2023


24 Kasım’da yay burcuna geçiyor Mars. 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Ev, düzen, yerleşmek, eşya taşımak, yer değiştirmek, yeni bir düzen kurmak, eğitim için bir yere gitmek, iş için yer değiştirmek..Hepsi olabilir. Bu konuyla, yeni düzeninizi oluşturmakla meşgul olabilirsiniz.

Ev içinde arıza, bakım, tamirat, tadilat, eşya yenileme konuları da olabilir.

Ailenizin bir seyahati olabilir. Bu bir gereklilik de olabilir, gezi amaçlı bir yolculuk da olabilir.


Başak Burcu Kasım 2023


Kasım 2023 Ay Döngüleri :

13 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 20° Akrep, Güneş 20° Akrep

Bu yeniay kolay bir yeniaya benzemiyor. Çok sevimli görünmüyor göstergeleri.

Mars ve Uranüs bu akrep yeniayında karşı karşıya geliyor. Üstelik yeniay ile doğrudan bağlantıları var.

Güneş ile Ay bir araya gelince yeniay doğar. Güneş ve Ay bu yeniayda akrep burcundalar.

Yanlarında Mars var. Mars yeniay ile kavuşum halinde.

Bu Güneş Ay Mars kavuşumunun tam karşısında ise Uranüs var.

Mars agresif, gergin, patlamaya hazır bir enerjidir. Kontrolü eksiktir. Uranüs burayı tetikliyor. Küçük bir kıvılcımın kocaman bir ateşe dönebileceği bir zaman.

Hayatımızın her yerinde çok kontrollü ve akılcı davranmamız gerekiyor. Bu bilgilendirme metnini her burç için ekledim yazılarıma. Hepimiz için geçerli etkiler.

Sağduyu, akıl, mantık, strateji ve kontrol gerekiyor.

Sizler bu yeniayı 3.evinizde deneyimleyeceksiniz.

Yakınlarınızla, akrabalarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Bir yerlere gidecek kişiler olabilir. Başka bir şehre, ülkeye yerleşecek biri olabilir.

Hayatınızın herhangi bir yerinde düzeni değişecek bir şey olabilir. Yakınınızda olan, yakın muhitinizde gidip geldiğiniz bir yer, uzak bir yere taşınabilir.

Şehrin içinde iş, eğitim, vb amaçlı gittiğiniz yerler, semtler, gidiş gelişler değişebilir.

Bir süre için bir yerde bulunmanız, bir yakınınızda kalmanız gerekebilir. Sizin yanınızda kalacak biri olabilir. Düzen değişiklikleri, yeni bir düzene geçiş, o geçişin adaptasyon süreci olabilir. Organize etmek, ayarlamak gereken şeyler olabilir.


Başak Burcu Kasım 2023


27 Kasım : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 4° İkizler, Güneş 4° Yay

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da uyumsuz açılarla gerçekleşiyor.

Bu dolunayda da sert açılar görüyoruz.

Güneş ve Ay karşı karşıya gelince dolunay olur. Ay ikizlerde, Güneş yayda. Güneş’in yanında Mars var.

Satürn ise ikizler tarafına da, yay tarafına da kare açıda. Bir t-kare oluşuyor. Apekste, sivri uçta Satürn var.

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da Marsiyen. Mars ile gerçekleşiyor. Ek olarak yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var.

Sistem içinde bizi sadece iyiliklerimiz korur. İyi insanlar olalım. Yaradan’a güvenle, şartlar içinde iyi olmaya, olanları okuyup iyi seçimler yapmaya çalışalım.

10.evinizde bir dolunay.

10.ev iş hayatımızı, işimizde kuralları, görevleri, sorumlulukları, yönetimi simgeliyor.

İkizler ise iletişim demek, dialog demek. Toplantı, görüşme demek. Haber, bildirim, açıklama demek.

Yöneticilerin düzenini değiştireceği şeyler olabilir bu dolunayda işinizde. Bazı şeyleri kısabilir, kısıtlayabilirler.

Bu internet kullanımı olabilir, belli sitelere erişim konusu olabilir. İkizler dolunayı olduğu için aklıma website konuları geliyor.

İş yaparken kullandığınız programlar değişebilir. Yeni düzene alışmanız gerekebilir. Bu yeni şeyleri eskisi kadar iyi ve güzel bulmayabilirsiniz ayrıca. Bu durum bir keyifsizlik yaratabilir.

Bir toplantıda münakaşa doğabilir. Bir sunum sorunlu geçebilir.

Size verilecek bir görev, bir iş kızdırabilir sizi. Bu işin, bu şeyin sizinle ilgili olmadığını düşünebilirsiniz.

İş hayatınızda sorunlu durumlara açık bir dolunay. Zaten bu ayın yeniayı da, dolunayı da çok iyi görünmüyor, anlattım.

Ne yapın ? Daha dikkatli olun. Daha özenli olun. Detaylara daha çok dikkat edin. İletişimlerde kelimelere, tavırlara daha çok dikkat edin. Kontrolünüzü koruyun.

Konuları çözüme ulaştıracak yönde davranmaya çalışın, eğer bir sorun olursa.


Başak Burcu Kasım 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Başak Burcu Kasım 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Başak Burcu Kasım 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!