Yengeç Burcu Kasım 2023

Yengeç Burcu Kasım 2023

Yengeç Burcu Kasım 2023

Merhabalar herkese,

Kasım ayını yorumlayacağım sizler için bu kez.

Ayın yeniayı ve dolunayı sert görünüyor. Dikkat isteyen, korunmayı gerektiren bir ay. En başından söyleyeyim. Temkinli ilerlemek, yerine göre de durmak, beklemek, stabil kalmak gerekiyor. Kendimize dikkat etmemiz gerekiyor.

Ayın transitleri ağırlıklı olarak akrep ve yay burçlarında. Yılın akrep ve yay dönemindeyiz.

Bakacağız her bir transite, yeniaya, dolunaya.

Önce hatırlatmam geliyor. Bunu hep yapıyorum, biliyorsunuz. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni yengeç olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz yengeç ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 5.evinizde.

Maddi konularda uyarılarım olacak. 5.ev ve akrep birleşimi tehlikeli biraz 🙂 Niye böyle söylüyorum ?

5.ev paranın kıymetini çok bilmeyen bir ev. Lüks tüketimler var burada. Marka tutkusu var. Bir şeyi işlevinden, amacından, kalitesinden ziyade fiyatı, markası, iddiası, gösterişi için almak gibi alışverişler var. Keyfi tüketimler var.

Akrep burcu ise öz değer konusunda gelişmeye ihtiyaç duyan bir burç. Dünyevi olanla değerli hissetmeye çalışabiliyor bazen. Kendi değerini fark etmeye ihtiyacı var.

Büyük alışverişler, çok da gereği, anlamı olmayan alışverişler olabilir bu kombinasyonla. Neyi neden aldığımızın farkında olalım.

Sadece bunlar değil ama. Transitin daha pozitif ihtimalleri de var 🙂

Bir hobi, bir aktivite, bir kurs getirebilir Güneş burada size. Özellikle spor ve sanat alanında olabilir bunlar.

Yeni bir enerjiye, yeni bir heyecana ihtiyacınız var belki. Kendinize güzel bir sayfa açın. Yeni bir alan açın diyeceğim.

22 Kasım’da yay burcuna geçiyor Güneş. 6.evinize geliyor.

6.ev iş hayatımızı, yay burcu ise başka şehirleri, yabancı ülkeleri simgeliyor. İşinizde uzaklarla bağlantı kurabilirsiniz.

İş anlaşmaları doğabilir. Uzaklara gönderilebilecek ürünler, başka ülkelerden, şehirlerden gelecek şeyler olabilir. Transferler, nakliyeler, taşımacılık konuları olabilir.

Yabancı müşterilerinize ingilizce ya da başka bir dilde sunum yapmanız gerekebilir. Şu an için gerekmese de bir hazırlık olarak yönetim dil becerilerinizi geliştirmenizi isteyebilir sizden.

Başka neler olabilir ? Üniversite, akademi ya da bir kurs programı, bir eğitim içinde iseniz birkaç gün ara vermeniz gerekebilir. Sebebi iş yoğunluğu olabilir, istirahat ihtiyacı olabilir. 6.ev zamanlarında ufak tefek hastalanmalar olabiliyor.

Yaşam düzenimizle ilgili bu ev en temelde. Yay burcu ise vizyonumuzu anlatıyor.

Hayat çerçevenize şekil verecek, büyük resmi belirleyecek güzel başlangıçlar yapabilirsiniz bu Güneş döneminde. Hayatınıza iyi şeyler ekleyebilirsiniz.

Sağlıklı yaşam konuları, sağlıklı beslenmeye başlamak, okumak, öğrenmek, ufkunuzu büyütecek şeyler yapmak, yeni bir ilgi alanı, yeni keşifler..Böyle şeyler kastediyorum.


Yengeç Burcu Kasım 2023


MERKÜR

Merkür 10 Kasım’a kadar akrepte. 5.evinizde.

Burada yatırım fikirleri getirebilir size. Böyle hevesler, hatta hırslar getirebilir. Paradan para kazanmak demektir akrep. Paranızı yatırımlarla büyütmek isteyebilirsiniz. Paranızı dövize, altına, vb bir yatırım aracına çevirmek isteyebilirsiniz.

İlk etapta kazandıracak bir şey uzun vadede iyi olur mu, biraz büyük resme bakmak, yakına değil, uzağa bakmak faydanıza olabilir. Büyük parasal hareketler olacaksa temkinli olmanızı, araştırmanızı, soruşturmanızı, tecrübeli kişilere danışmanızı öneririm.

10 Kasım’da yay transiti başlıyor Merkür’ün. 6.evinize yerleşiyor.

6.ev çalışma hayatımızla ilgili. Yay burcu ise uzakların temsilcisi. Merkür burada yurt dışına açılabileceğiniz iş fikirleri ve fırsatlar getirebilir size. Bu yönde bir büyüme hedefi olanlar için iyi bir zaman. İrtibatlar, iletişimler olabilir. Bağlantılar kurulabilir.

Okul, eğitim hayatı olanlar için biraz yoğun bir dönem olabilir bu. Hesapta olmayan işler çıkabilir. Çalışmaları kontrol etmek gerekebilir. Bazı şeylerin üzerinden geçmek gerekebilir. Hesaplama, kontrol işleri olabilir.

Sınavlar olabilir, proje teslimleri olabilir. Eğitim tarafında yoğun bir dönem.


Yengeç Burcu Kasım 2023


VENÜS

Venüs 8 Kasım’a kadar başak burcunda. 3.evinizde.

Yakın muhitlerde bir yere gidip gelebilirsiniz birkaç kez. Bir yerde bir işiniz olabilir. Bir prosedür, bir işlem, bir kayıt konusu, bir başvuru, bir evrak teslim ya da başak geçişi olduğu için belki bir tahlil, bir muayene konusu, belki bir yakınınıza eşlik etmek, yardımcı olmak için gideceğiniz yerler olabilir bu dönemde.

Birine katkı olmak, yardımcı olmak amacıyla yapacağınız bir şey olabilir.

Venüs 8 Kasım’da terazi transitine başlıyor. 4.evinize geliyor.

4.ev yuvayı, haneyi, aileyi, terazi burcu ise evliliği simgeler. Evliliğinizde son zamanlarda anlaşmazlıklar yaşadıysanız, bu Venüs iyi gelebilir size. Daha açık, daha sağlıklı biçimde iletişim kurabilirsiniz. Birbirinizi bu kez daha iyi anlayabilirsiniz. Hak verebilirsiniz, empati kurabilirsiniz. İlişkiniz için güzel bir zaman.

Bunun dışında evinizde dekore etmek istediğiniz, yenilemek istediğiniz alanlar varsa bu yönde alışverişleriniz de olabilir. Ev ve aile konularında güzel bir dönem.


Yengeç Burcu Kasım 2023


MARS

Mars 24 Kasım’a kadar akrepte. 5.evinizde.

Yeni yeni aktiviteler getirebilir size. Bir yeniliğe, günlük hayatınızı renklendirecek yeni bir şeylere ihtiyaç duyuyorsanız artık ‘Niye ihtiyaç duyayım ki ? Yapayım, olsun’ diyorsunuz 🙂

Bir spor merkezi, bir sanat kursu, bir etkinlik, hobi amaçlı bir aktivite mümkün. Güzel şeyler bulabilirsiniz kendiniz için.

Parasal alanda aceleci olmayın, alışverişlerde belli bir bütçeyi koruyarak ilerleyin diyeceğim. Plansız, hazırlıksız alışverişler sonrasında sorun yaratabilir. Borç oluşturmadan ilerlemeye çalışın.


Yengeç Burcu Kasım 2023


24 Kasım’da yay burcuna geçiyor Mars. 6.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Sağlık konusunda uğraştırabilir Mars burada sizi. Bir enfeksiyon durumu olabilir. Bu iltihaplanma, bir ateşlenme durumu olabilir. Yiyeceğiniz bir şey iyi gelmeyebilir. İhmal ettiğiniz bir ağrı konusu uğraştırabilir sizi. Örneğin beliniz. Örneğin diziniz. Çok olumsuz şeyler düşünüp kendinizi korkutmayın. Kocaman konular olmasına gerek yok. Örnek verdiğim türden şeyler kastediyorum ya da reflünüz vardır mesela. Bir konunuz vardır, doktora görünmüyorsunuzdur. Bu konu artık size ‘Beni doktora götür’ diyebilir. Tahlil, muayene, ilaç, tedavi konularınız olabilir.

6.ev sağlığımızı, aynı zamanda yaşam  düzenimizi anlatıyor. Bu dönemde hayatınızın bir yerlerinde işler şaşabilir, aksayabilir, sorun yaratabilir. Bu sorunlar neleri değiştirmeniz, neleri düzeltmeniz gerektiğini gösterebilir size. Hayatı düzenleme, düzene girme zamanı. Mars sizden bunu istiyor.


Yengeç Burcu Kasım 2023


Kasım 2023 Ay Döngüleri :

13 Kasım : Akrep Burcunda Yeniay : Ay 20° Akrep, Güneş 20° Akrep

Bu yeniay kolay bir yeniaya benzemiyor. Çok sevimli görünmüyor göstergeleri.

Mars ve Uranüs bu akrep yeniayında karşı karşıya geliyor. Üstelik yeniay ile doğrudan bağlantıları var.

Güneş ile Ay bir araya gelince yeniay doğar. Güneş ve Ay bu yeniayda akrep burcundalar.

Yanlarında Mars var. Mars yeniay ile kavuşum halinde.

Bu Güneş Ay Mars kavuşumunun tam karşısında ise Uranüs var.

Mars agresif, gergin, patlamaya hazır bir enerjidir. Kontrolü eksiktir. Uranüs burayı tetikliyor. Küçük bir kıvılcımın kocaman bir ateşe dönebileceği bir zaman.

Hayatımızın her yerinde çok kontrollü ve akılcı davranmamız gerekiyor. Bu bilgilendirme metnini her burç için ekledim yazılarıma. Hepimiz için geçerli etkiler.

Sağduyu, akıl, mantık, strateji ve kontrol gerekiyor.

Sizler bu yeniayı 5.evinizde deneyimleyeceksiniz. Mars Uranüs karşıtlığı 5-11 aksında çalışacak sizde.

Bir para kaybı getirebilir bu yeniay size. Özellikle şans oyunlarından. Spekülatif yatırımlardan. Hatta yasal olmayan alanlardan. Böyle şeylerden uzak durmak gerekiyor. Yaptığımız şeyler temiz, iyi, doğru, güzel ve de yasal olmalı. Kirli alanlardan uzak tutun kendinizi.

Bir yatırımınız olacaksa, bir nakdi dövize/altına çevirmek de olabilir bu, bir alım satım konusu da olabilir, acele etmemenizi önereceğim.

11.evden Uranüs yeniaya karşıtlık yapıyor. 11.ev arkadaşları simgeler. Arkadaş tavsiyelerine, yönlendirmelerine kapılmamanızı önereceğim. Güzünüze bir şey fırsat olarak görünebilir, öyle gösterilebilir, ama öyle olmayabilir. Mümkün olduğunca gözünüzü açın. Girişimler yerine stabil kalmaya çalışın ayrıca.

Bunun dışında çocuklarla ilgili konular yorabilir biraz. Hatalı davranışlar yapabilirler. Uyarmanız gerekebilir.

Marsiyen, Uranüsyen bir yeniay.


Yengeç Burcu Kasım 2023


27 Kasım : İkizler Burcunda Dolunay : Ay 4° İkizler, Güneş 4° Yay

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da uyumsuz açılarla gerçekleşiyor.

Bu dolunayda da sert açılar görüyoruz.

Güneş ve Ay karşı karşıya gelince dolunay olur. Ay ikizlerde, Güneş yayda. Güneş’in yanında Mars var.

Satürn ise ikizler tarafına da, yay tarafına da kare açıda. Bir t-kare oluşuyor. Apekste, sivri uçta Satürn var.

Kasım ayının yeniayı da, dolunayı da Marsiyen. Mars ile gerçekleşiyor. Ek olarak yeniayda Uranüs, dolunayda Satürn faktörü var.

Sistem içinde bizi sadece iyiliklerimiz korur. İyi insanlar olalım. Yaradan’a güvenle, şartlar içinde iyi olmaya, olanları okuyup iyi seçimler yapmaya çalışalım.

12.evinizde bir dolunay.

12.ev dolunaylarında çoğunlukla bir bırakış yaşıyoruz.

Bir şeyi artık bırakacağımız bir noktada oluyoruz. Bize artık hizmet etmediğini, iyi gelmediğini, faydamıza olmadığını görüyoruz. Bunda netleşiyoruz ve hayatımızdan çıkarıyoruz o şeyi.

Bu şey değişmez, düzelmez duygusu olabiliyor. Artık konu için umut besleyemiyoruz. Gerçeklerle objektif biçimde yüzleşip, hesapları yapıp defterleri kapatıyoruz.

Bir ilişki bitebilir bu dolunay ile hayatınızda. Bu özellikle bir arkadaşlık olabilir. İkizler burcu arkadaşlıkları, ahbaplıkları simgeliyor çünkü.

Gittiğiniz yerler, sosyal ortamlarınız, kurslar, eğitimler, sınıflar da ikizlerin konusu. Böyle bir şeyi bırakmak da olabilir konu. Bırakmanın dışında bir eğitim, bir kurs tamamlanıyor olabilir.

Kardeşler, akrabalar ikizlerin konusudur. Oralarda bir küslük olabilir. İletişimlerin sonlanabileceği bir zaman. Münakaşalarla kopabilir bir şeyler.

Küsmek güzel bir şey değil elbette. Bağ kurmaktan, bağları beslemekten daha güzel hiçbir şey yok. Ama zorla da olmuyor bir şeyler. Olmuyorsa olmuyor.

Sağlıklı ilişkiler için sağlıklı mesafeler gerekiyor. Güzel bir iletişim kurulamadığı yerden uzaklaşmak gerekiyor.

‘Kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz doğru mesafeleri’ bulabileceğiniz bir zaman.


Yengeç Burcu Kasım 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Yengeç Burcu Kasım 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Yengeç Burcu Kasım 2023


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!